piotr6340

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

Polecane posty

szczygel18    1
nam to zawsze źle. euro tanie źle euro drogie źle. Albo za sucho albo za mokro. A za kumuny to mój ojciec traktor kupił ze spłódzielni starego trupa w cenie nowego ale tylko oni dostawali limity więc niech mi jeszcze rak ktoś powie żę było lepiej to zapier. Mojego dziadka pobili na śmierć milicjnci. Za komuny byłeś dziadem pobory do wojska przymusowe jak ktoś sięwychylił z hektarami . Do spłódzielni jak nei przystąpiłeś to też ciebie niszczyli.

 

 

Kolego było lepiej dużo lepiej i tego nikt nie zaprzeczy. Wtedy kradli wszyscy a dziś Ci którzy są wysoko lub dobrze cwaniaku ją. Bardzo mi przykro z powodu twojego dziadka ale ci podam przykład z mojej rodziny, Moj dziadek był całe życie sołtysem i zawsze mówił to co myślał dla sprostowania nie był w partii. Ktoś był pokrzywdzony to wchodził z awanturą do sekretarza czy było jakieś zebranie czy nie nie zważał na to nigdy rodzina nie miała żadnych represji z tego powodu a mojego dziadka znają i szanują na okolice. Kiedyś była propaganda a dziś co sie dzieje które media sprzeciwia sie ządowi wysokim użednikom.

 

Ja mimo że jestem młodym człowiekem szanuje tamte czasy że każdy był równy nie było dzikiego pędu za pieniądzem kazdy mógł normalnie żyć.

 

Co do dzisiejszych czasów tak jak wcześniej wspomniałem jest pogoni za pieniądzem i to w takim stopniu że można to nazwać zboczeniem społecznym. Unia boi się polskiego chłopa i dobrze bo uważam że jeszcze im pokażemy a wątpię żeby byli w stanie blokować nas po 2013 roku dostaniemy równe dopłaty i nikt nie bedzie siał tylko a żeby uzyskać dopłaty tylko po to żeby zbierać konkretny plon bo taki jest obyczaj w Polsce którego żadne ustawy nie zniszczą. Mniej my taka nadzieje.

Zanim odczujemy spadek złotówki będziemy musieli na to poczekać


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Dziadek to jak już ciągnik miał i osprzęt też nie było źle.Pojechał do GS-u to za 1 świniaka przywiózł 3 tony węgla kamiennego

I tez dziadek mi mówił że jak żniwa były to młodzież organizowała akcję "Każdy kłos na wagę złota" to ludzie po polach chodzili i kłosy zbierali aby Polski naród miał co jeść a nie jak teraz sprowadzą zborze z Ukrainy a Polskiemu chłopu dadza te 300 zł/t albo i nie a jak nie pasuje to dziękujemy :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

zapomniałeś dopisać 0.za zboże dają 300 zł/t.bo ukraińskie tanie i wolą od nich sprowadzać.tak samo jak we Włoszech zamiast kupić polskie mleko bardzo dobrej jakości to wolą mleko z chin z melaminą czy jakoś tak to się nazywało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jednym z plusów tego że złotówka słabnie jest to że ceny produktów rolnych np: mleka, masła czy mięsa podskoczą oczywiście liczone w złotych. Bo jeżeli cena w euro jest taka sama to w złotówkach jest wyższa. Podobnie będzie z dopłatami ale dopiero za przyszły rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

zanim oni rozlicza dopłaty na przyszły rok to sytuacja może się jeszcze wiele zmienić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Choćby złoty był słaby czy mocny to i tak polski rząd zrobi tak zeby rolnikowi dac po d*pie...

W tym kraju nie da sie godnie życ i nie dziwie sie tym co wyjeżdzają za granice bo tak jak w polsce nigdzie nie ma!!

 

Moze lepiej by było gdyby niemcy zajeli nasze terytoria-na pewno lepiej by sie żyło.

Rolnictwo we Francji jest najgorsze w europie, ale dostają takie dopłaty do 1ha co polski rolnik z 10ha-jak nic sie nie zmieni to za kilka lat w polsce rolnikow bedzie bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksima    0

tommy66692 swiete slowa kolego rzad nic nie robi zeby pomoc polskiemu rolnikowi dla rzadu najwazniejsze sa stocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kurde ludzie zróbmy strajk to głośno będzie.może wtedy zwrócą na nas uwagę.i tym z unii też by można by pokazać do czego polski rolnik w desperacji jest zdolny.tylko jak....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

strajk??? po co???? przeciez wiekszosc z was jest zadowolona


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

sprawa jest prosta mocna złotówka powoduje ze nie opłaci się nikomu z poza granic kupować od nas nic jeśli można ze stanów kupić taniej. Co z tego że rosja otworzyła granice na nasze mięso jak tam juz weszły firmy z azji i kazdy z nas dobrze wie że nie pozwola sie wygonic z tego rynku. W efekcie tego mamy nadprodukcje a następnie spadek cen surowca typu mleko wieprzowina i co gorsza dla nas wzrost cen środków do produkcji jak nawozy paliwo. skończy sie to tym ze część z nas odpadnie z tej gałęzi jaką jest rolnictwo i będzie musiała poszukac innego dochodu. co do rządu to oni tym się nie przejmują czy jest dobrze dla rolnika czy zle fakt przypomną sobie o nas przy okazji wyborów ale to juz bedzie za pózno dla wiekszości rolników. rzeczywistośc smutna ale prawdziwa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
strajk??? po co???? przeciez wiekszosc z was jest zadowolona

Mam takie wrażenie że czytasz forum, ale swoje wypowiedzi wyciągasz z pod ziemi :lol:

 

Ciekawo co bedzie teraz z nawozami, już sie nie oplaca ich kupować a co dopiero jak jeszcze ceny podskoczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja tam nawozy już kupiłem.wole nie czekać na dopłaty bo wtedy dopiero będą drogie.trochę kasy odłożyłem i kupiłem.nie rozumiem wypowiedzi banan575.wszyscy narzekają że sytuacja delikatnie mówiąc nie jest ciekawa a ona że jesteśmy zadowoleni.chyba następny problem z czytaniem ze zrozumieniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

problem w tym że mamy kryzys gospdoarczy i spowolnienie a co za tym idzie spada rentowność firm oraz sklepów i juz podobno tesco i inne markety zapowiedziały ostre cięcia cen dla dostawców taz żeby utrzymać sprzedaż i być liderem na polskim rynku podobno tesco w nowym cenniku dla firm proponuje ceny za mięso, produkty mleczne itd o 20-30% niższe niż te obecne i tak juz bardzo zaniżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11
tommy66692 swiete slowa kolego rzad nic nie robi zeby pomoc polskiemu rolnikowi dla rzadu najwazniejsze sa stocznie

Panowie pochlebiacie temu rządowi mówiąc że to ich wina że w polskim rolnictwie dzieje się źle.To by świadczyło że mają jakiś wpływ na gospodarkę.Ale prawda jest bardziej okrutna.Ta fura jedzie sama.Oni nie kontrolują żadnej dziedziny gospodarki a tymbardziej tak skomplikowanego tworu jak rolnictwo.A do czego się dotkną to spieprzą .Więc może lepiej nie prosić ich o pomoc bo może być jeszcze gorzej. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

może i racja.pisiory gospodarki w ogóle się nie dotykały i gospodarka dobrze stała i rolnictwo też lepiej stało.droższe mleko itp.chociaż z drugiej strony to sam nie wiem czy to dzięki kaczkom tak było czy po prostu fuksa mieli.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i racja.pisiory gospodarki w ogóle się nie dotykały i gospodarka dobrze stała i rolnictwo też lepiej stało.droższe mleko itp.chociaż z drugiej strony to sam nie wiem czy to dzięki kaczkom tak było czy po prostu fuksa mieli.

oczywiście, dzieki PiSowi był zakaz eksportu żywności do Rosji... teraz można na głowie stanąć a i tak miesa Rosja nie kupi bo ma swoich dostawców, którzy nie robią im koło d*py na arenie miedzynarodowej, PiS zachowywał się jakby Polska była pępkiem świata, wtrącali sie do wszystkiego a zachód i Rosja pokazali nam po fakcie że tak naprawde to mają nas gdzieś i świat sie nie zawali jak nie kupią od nas mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tylko wiesz ja za kaczkami nie jestem.o nich już wcześniej pisałem.mam nadzieje że te 2 lata prezydentury kaczki miną szybko.nawet cesarz japoński na wieść o przyjeździe kaczki się rozchorował.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0
mam nadzieje że te 2 lata prezydentury kaczki miną szybko.

A kogo sobie wyobrażasz na fotelu Prezydenta w takim razie? Hmmm może Tuska, bo przecież taki ładną buzię ma... Nie wiem jak wy myślicie, ale dla mnie PiS to najmniejsze zło dla Polski i Polaków. Rządy PO-PSL jak na razie nie przyniosły nic pozytywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

no niestety, nie ma konkretnej lepszej opcji w wyborach. PiS to zawala polityką wschodnią, ten program "studio wschód" czy coś to już całkiem antyrosyjska nagonka, nic dobrego na siłę się nie zdziała, zwłaszcza z silniejszym.

 

postkomuna?? jeszcze gorzej SB-ków jest dużo na stanowiskach. to byłoby jeszcze więcej, i człowiek się z tego śmieje, dopóki takiemu się człowiek nie narazi, bo wtedy się cuda dzieją

 

PO-PSL?? cudów nie zdziała, oby tylko bardziej nie popsuli, choć z pomostówkami to mają rację, bo kto ro widział mieć 3 razy więcej emerytów i rencistów niż średnio cała unia, kto na to wszystko narobi?

 

z tego co mnie najbardziej hamuje, to cena nawozów, środków ochrony, nijak się to ma do uzyskiwanych dochodów, niektóre chore przepisy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
A kogo sobie wyobrażasz na fotelu Prezydenta w takim razie? Hmmm może Tuska, bo przecież taki ładną buzię ma... Nie wiem jak wy myślicie, ale dla mnie PiS to najmniejsze zło dla Polski i Polaków. Rządy PO-PSL jak na razie nie przyniosły nic pozytywnego.

szczerze to nie widzę polityka który mógł by zostać prezydentem.najlepiej żeby ładnie się prezentował żeby Polski za granicą nie ośmieszał.a kaczka bije rekordy jeszcze kłóci się o wszystko i wszędzie.100 razy bardziej wolałem Kwaśniewskiego jako prezydenta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

@milanreal1

 

Nie chcę się wdawać w dyskusję na temat polityki, ale wolę Kaczyńskiego od komucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mi szczerze tez nie chce się o polityce gadać.polscy politycy prawie jak polska piłka poniżej dna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

I tak jak w polskiej piłce nie zanosi się w najbliższym czasie na poprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj