Zaloguj się, aby obserwować  
Kondzik

Jaki model pomocniczy?

Polecane posty

vvojtas1    26

sporo Ferdek07 sporo ale nie było w czym wybierać albo ten albo żaden bo tylko ten spełniał moje wymagania, netto cena wygląda troche inaczej ale i tak netto dałem więcej niż 4 lata wcześniej za agroplusa 100 gdy nie było VATu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zależy od wersji i wyposazenia ecoline może od 105 tyś byś kupił za wersje z chydraulicznym rewersem i bajerami ze 130 tyś a może i wiecej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
mf3600 jest chyba jednym z najbardziej awaryjnych ciągników a innych nie sadowniczych nie idzie zwężyć na 1,35 czyli nie można bezproblemowo zastąpić 60

To u was jeździ tyle nowych Fergusonów, że możesz stwierdzić , że 3600 jest awaryjny? A może masz na myśli starą serię 3xxx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

mam 2 kumpli - sprzedają ciągniki korbanków i w luźnej rozmowie troszkę pojechali po modelu który mnie interesował ze względu na to że co chwile servis do tych modeli jeździ osobiście nie widziałem nawet na oczy tego modelu. Poza tym nie mam zamiaru kupować niczego od korbanków :P a alternatywy nie znam wymieniłem ten model bo tylko on oprócz koncernu deutz-same ma możliwość prz około 60 km 4x4 rozstawu osi 1,35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

A powiedz Kondzik z czego zrezygnowałeś (i dlaczego) na rzecz M7040. Rozumiem, że w pierwszej ofercie miałeś podany inny ciągnik...

 

 

Vvojtas 1 co prawda nie sprawdzałem tego, ale wydaje mi się, że oprócz tych modeli to jeszcze m.in jd serii 5015, case jx, nh tdd, mc cxl i właśnie kubota m serii40 może mieć taki rozstaw kół jaki jest w c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

W pierwszej ofercie miałem wpisanego nh td60d ale to było nie przemyślane. Najpierw miałem brać CXLa Ale odstraszyła mnie trochę cena. Później było lambo r2 i nh t4030 ale Kubota ma lepsze wyposażenie a o lambo słyszałem kilka niepochlebnych opinii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Kondzik ten ciągniki ma zastąpić jakiś inny np 60. konkretnie w jakich pracach będziesz go używał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

To znaczy mam 30-tkę ursusa 3512 i Proximę 8441. Jako że ciapek już siada postanowiłem kupić ciągnik. Bardzo dobrze posłuży mi też do belowania bo zetor będzie ładował. Poza tym ogólnie jak to ciągnik pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
W pierwszej ofercie miałem wpisanego nh td60d ale to było nie przemyślane. Najpierw miałem brać CXLa Ale odstraszyła mnie trochę cena. Później było lambo r2 i nh t4030 ale Kubota ma lepsze wyposażenie a o lambo słyszałem kilka niepochlebnych opinii :P

jakich opini? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Było coś że w ciężkich pracach dużo palą i mają zawodne podzespoły itd. Nie do końca w to wierzę ale wolałem nie ryzykować...

 

A nikt na agrofoto nie jest posiadaczem tej Kuboty bądź innej o podobnej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

No no to mi trochę namieszało w głowie... Spore te spalanie. I to o o zapytałem tam ile może kosztować najmniejszy nh z serii t5000 w podstawowej wersji. A może ktoś miał inne wrażenia z jazdy tym ciągnikiem?

 

Piszcie bo muszę się jak najszybciej tego dowiedzieć. Ale użytkownicy tej Kuboty nic nie mówili o dużym spalaniu czy innych większych wadach. A jak na ten silnik po prostu nie możliwe jest aż tak duże spalanie. Jeździłem m7040 i nie miałem żadnych problemów ze zmianą biegów po prostu trzeba się przyzwyczaić do krótkiej dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

xmen pisze o zgrzytach przy zmianie przełożeń reduktorem a nie zmianie biegów. Ja jeździłem modelem m6040 (taki zamierzam kupić :) ) i tak jak wcześniej pisałem, w "moim" też dźwignia od reduktora dość ciężko pracowała zaś sama zmiana biegów była już ok.

 

Przy okazji uważam, że m60xx i m70xx beznadziejnie wyglądają na kołach 28 calowych i warto zamówić go na większych kołach. Dla przykładu:

 

http://www.allegro.pl/item471364972_trakto...9540_m108s.html

 

i

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Kubota-M6040-image71464.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Było coś że w ciężkich pracach dużo palą i mają zawodne podzespoły itd. Nie do końca w to wierzę ale wolałem nie ryzykować...

 

A nikt na agrofoto nie jest posiadaczem tej Kuboty bądź innej o podobnej mocy?

duzo tzn ile? to że ciągnik 70km w lekkich pracach pali tyle samo co i ciagnik 35km (lampo 70 jak ma lekko pali tyle co 2812) to nie znaczy że w polu będzie również spalał tyle samo, to że ciągnik jak ma lekko ejst oszczędny a jak obciążony pali dużo wiecej to raczej dobrze świadczy o lampo, zajrzyj do galerii jakie maszyny ciągająlampo i rollerki, porównaj sobie spalanie do zetora 7245 lub 6340 prxecież to ciągnik prawie 70km i do tego na szybkiej skrzyni, jakoś nie wydaje mi się żeby nh td 70d palił mniej.

Normalne że przeciążany ciągnik spali więcej, dlatego jeszcze raz polecam r2 86 target, lub agroplusa 87, ciągnik mały bardzo zwrotny lekki i piekielnie mocny 4T z powerboost który ma moc chwilową ponad 90km, do tego obciążniki na przód i nie będziesz już chciał na proximę wsiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dokładnie nei wiem zależy ile wytargujesz coś ze 110-120 tyś zależy też od wyposarzenia jakie potzrebujesz, czy klima jest ci potrzebna rewers chydrauliczny itd, najtansza wersja target 76 -86 (moim zdaniem nieźle wyposarzona jedyny mankament brak obić na błotnikach i haków cbm oraz ylnej wycieraczki) za 110-115 tys powinieneś dostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Dziś znowu był u mnie przedstawiciel firmy i mówił że testowali dla jednego rolnika niedaleko mnie (nawet zaprosili mnie i tatę) Kubotę m7040 z pługami 4x 40 i talerzówką 3m z wałem. Powiedział że poszedł nawet nie jęknął. Zrobił samą talerzówką 3 ha i spalił chyba ok 70l ropy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Sorry. Oczywiście jak zawsze pomieszałem. Myślałem o tym który mam brać i taki napisałem. To był M8540 I zrobili 3 ha ta talerzówką a poza tym tymi pługami orali (nie wiem ile ha). Wszystko trwało od rana do gdzieś 17 00

 

Ciekawe ile mogą kosztować większe koła do m7040?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Dziś znowu był u mnie przedstawiciel firmy i mówił że testowali dla jednego rolnika niedaleko mnie (nawet zaprosili mnie i tatę) Kubotę m7040 z pługami 4x 40 i talerzówką 3m z wałem. Powiedział że poszedł nawet nie jęknął. Zrobił samą talerzówką 3 ha i spalił chyba ok 70l ropy

zakładając ze zaczeli pracę o 8mej to mamy 9 godz ale przecież musiały być jakieś przerwy na przeczepianie jakaś przerwa na fajkę czy coś tam także załóżmy 8 godz cięzkiej pracy to daje 8,75l/godz a w praktyce pewnie z 9-10l/godz bo jakos nie wydaje mi sie żeby i te 8 bitych godzin ciągnik pracował, jak na mój gust to jest raczej duże spalanie, bo jakos nie wydaje mi się zeby ktos pierwszego dnia obcym ciągnikiem cisnoł 100% możliwości ciągnika bo pewnie orka była na niższym biegu a talerzowanie podobnie, pozatym każdy nawrót i praca to większe przerwy i wszystko pomału (wiem to po sobie) także jak na mój gust to ta kubota powinna mniej zechlać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Nie mówili mi dokładnie co i jak i ile trwało. Ale ciężko musiało być bo sam pług 4x 40 ma zapotrzebowanie większe niż 85 koni. Właśnie chodzi o to że ten gość chciał zobaczyć do czego zdolny jest ten ciągnik więc wydaje mi się że raczej było ciężk

o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he taki eksperymenty nigdy nic dokładnie nie pokażą, trzeba w ciągnik się wczuć i kilkaset mtg popracować żeby można było potrafić wykożystać w 100% i do tego nie zaccheblowac, ja jak bym dostal na testy taką kubotę wolał bym sprawdzic w lekkich pracach latać w transporcie cały dzień i zobaczyć ile spali, przynajmniej przy chodowli to by mi więcej powiedziało o ciągniku i przydatności, przynajmnie w moim gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Jeżeli zamówisz od razu na większych kołach, to pewnie jak dobrze będziesz gadał, to dostaniesz w cenie lub za niedużą dopłatą. Tak mi się wydaje. Tylko od razu trzeba w zamówieniu zaznaczyć rozmiar kół. Ja biorę na wąskich (11,2/12,4) i diler powiedział, że dostanę w cenie tylko wcześniej muszę się określić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj