Zaloguj się, aby obserwować  
Kondzik

Jaki model pomocniczy?

Polecane posty

adam77    0

A co chcesz wiedzieć?

Ja sam przymierzam się do zakupu modelu M6040 więc się trochę interesowałem.

 

Jest to nowy model, więc trudno powiedzieć jak będzie się użytkował w praktyce, natomiast ma wiele zalet które mi się spodobały. To mi.in w standardzie obciążniki, fotel pneumatyczny, cbm-y, rewers hydrauliczny, klima, biegi pełzające no i świetny skręt (prawie taki jak w c-330 ). Dodatkowo co ciekawe ciągniki prawie w całości przyjeżdżają z Japonii. Mają 2 lata gwarancji i cenę w PLN. Ciągniki są w kraju, więc kurs euro nie powinien mieć bezpośredniego wpływu na cenę, no chyba że wprowadzą podwyżkę , bo konkurencja będzie miała wyższe ceny. :P

Ciągnik ma też parę mankamentów np. dość ciężko pracująca skrzynia, ale tylko przy zmianie pomiędzy poszczególne zakresy, dość mała kabina i brak pneumatyki w standardzie (w modelu M85xx i m95 xx już jest).

Mój znajomy ma model 5700 i jest bardzo zadowolony, a dodam, że nie jest to jego jedyny zagraniczny ciągnik. Mówi, że w lekkich pracach pali tyle co ursus 3512 i ma bardzo prostą konstrukcję.

 

Tu masz trochę informacji o tej serii

http://www.johnsoncitykubota.com/Kubota%20...main%20page.htm

http://www.kubota.com/f/products/M5040cab.cfm#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Taż słyszałem sporo pochlebnych opinii o tym ciągniku. Ale o ciężko działającej skrzyni jeszcze nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

super jest ta kubotka bardzo mi się podoba, co do ryzyka związanego z tym ciągnikiem to tylko można się bać skutkow tego kryzysu gospodarczego czy aby dieler się nie wycofał z europy lub z polski, ale w to raczej wątpie bo marka juz od lat jest na rynkach zachodniej europy, co do ceny 115 tys to jest bez pneumatyki cena tak? bo tak wogóle to po co wam potrzebna pneumatyka w ciągniku pomocniczym? żeby spalac te 5% więcej apliwa i pompować kurz w filtr powietrza?

za 115 tyś byl w fajnym wyposarzeniu agroplus 67 na allegro, a może jakiś mały masey ferguson? silniki sisu są bardzo oszczędne, lub jakieś małe landini/mc cormic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Cena bez pneumatyki. Myślałem wcześniej nad mc cormicu z serii CXL ale one kosztują od 130 tyś. w górę. Rozmawiałem z gościem który ma m108s i powiedział że bez obciążenia pali mu ok 4 litrów więc chyba mniej mi nie potrzeba. Tylko nie wiem w końcu ile ma koni ta Kubota np. M7040 bo wszędzie jest według innych norm i już się pogubiłem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Proszę:

 

M6040 - 65,9 KM

M7040 - 74,2 KM

M8540 - 88,4 KM

M9540 - 99 KM


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

To co podał Gorzupiak to są informacje z polskeij strony

http://traktorykubota.pl/site/

 

Na tamtej stronie (którą Ci wcześniej podałem) podobno podają w jakichś nietypowych normach (tak mówił diler) dlatego patrz raczej na to co podają na polskiej stronie.

 

Co do skrzyni, to dość ciężko pracuje tylko przy zmianie zakresów np. z drogowych na polowe,zaś sama zmiana biegów jest już oki. Diler mówił, że napewno , jak się skrzynia "poukłada", będzie lepiej. Myślę, że żeczywiśćie może być lepiej, ale ten znajomy od 5700 też trochę narzekał, że u niego dźwignia od zmiany zakresów również dość ciężko pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Cena bez pneumatyki. Myślałem wcześniej nad mc cormicu z serii CXL ale one kosztują od 130 tyś. w górę. Rozmawiałem z gościem który ma m108s i powiedział że bez obciążenia pali mu ok 4 litrów więc chyba mniej mi nie potrzeba. Tylko nie wiem w końcu ile ma koni ta Kubota np. M7040 bo wszędzie jest według innych norm i już się pogubiłem..

Kondzik jak spalanie w lekkich pracach 4l/godz jest dla Ciebie satysfakcjonujące to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz taką kubotę jak ma kolego @Hanter150 (chyba me 8200 87km) albo r2 86 target, bo dodatkowe koniki nie gryzą a spalanie w lekkich pracach te ciągniki mają na bank 4l a może i mniej :P .

ps. w lambo/agroplus 67 (3 cyl turbo) spokojnie możesz liczyc na spalanie na poziomie 3l/godz

 

kilku znajomych już w okolicy posprzedawali stare 7211, c 360, mf itp ciągniki o małej mocy i pokupili ciągniki 80-100km, teraz kilku pokupiło do tego ciągniki ponad 100km a te mniejsze robią za ciągniki pomocnicze i żadne nawet nie myśli o ciągniku 50-60km bo po co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Nie wydaje mi się że potrzebny mi ciągnik 80 KM... Głównie kupuję go z myślą o prasie zwijającej. Słyszałem niejednokrotnie że r2 potrafią spalić od 3.....do 8 litrów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam same rollera i to prawda ze spala on od 3 do 7,5 maksymalnie 8 litrow nie widze w tym nic dziwnego mysle ze spalanie jest naprawde satysfakcjonujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Nie mówię że dużo pali. Ale myślę że jednak w 4 garach spalanie będzie stabilniejsze i nie będzie takich dużych wachań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Oglądałem dziś i jeździłem kubotą M7040. Super maszyna I w ogóle wykonanie bez zastrzeżeń. Niech mi tylko ktoś powie złe słowo na Kubote!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Nie miałem z tym problemów. Trochę ciężej niż biegi ale nie uciążliwie. Maszyna ogólnie super. Podobały mi się plastiki w środku. Tylko do skrzyni trzeba się przyzwyczaić a mianowicie do tak krótkiego drążka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Mówię tylko o ofercie teraz tylko poprawki.. Opuścili z 124 tyś. Chodzi o M7040. Podobała mi się ta maszynka ale słyszałem że wyszedł jakiś nowy typ Kuboty. Nie wiecie o jakiego chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kądzik a jeśli można wiedzieć za gotówkę chcesz to brać na fundusze czy jak, targuj się chłopie i podpisuj proforme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to do dofinasowania nie musizz podpisywać proformy, to taka wstępna faktura, jak wpłacisz zaliczkę dostajesz taką formę afktury którą możesz przedstawic do banku żeby dostać przynajmniej kredyt , wiec jak niemasz na piśmie to nie masz żadnego rabatu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

napisałem to wcześniej w temacie: Jaki nowy ciągnik do 60KM, tu też pasuje

potrzebowałem ciągnik 4x4, z możliwością rozstawy kół na 1,35 - tak jak w 60, do tego z wolną skrzynią bo 60 na 1 polowej ma 600m/h a ja potrzebowałem coś około 200m/h. Jedynym ciągnikiem który spełniał te parametry okazał się agroplus 67.

150 000zł brutto. komplet wąskich (9,5) i szerokich kół, wolna skrzynia (80m/h), 30 biegów przód, 15 tył, przedni TUZ + WOM, komin w słupku, dodatkowe siłownik, radio i kilka bajerów. W tym roku przez 3 dni wykopałem 4 ha buraków neptunem - spalanie 2,8l/h szybkość jak 1 60 na 1750 obrotów. w sumie na 60 ha nabiłem mu przeszło 800mth

lampo lub roler nie mają możliwości wolnej skrzyni, mf3600 jest chyba jednym z najbardziej awaryjnych ciągników a innych nie sadowniczych nie idzie zwężyć na 1,35 czyli nie można bezproblemowo zastąpić 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj