Polecane posty

FINN    1478

chłopaki, z tego co czytałem w instrukcji obsługi, to żółw/zając, jest nazwany wzmacniaczem momentu, czyli chwilowo powinien być uzywany jak obroty silnika spadaja do ok 1500. Nawet w instrukcji pisze, że długotrwałe uzywanie wzmacniacza może go uszkodzic... używa się go jak ciagnik ma cięzko w danej chwili, a nie jak opuszczasz pług i jedziesz na sam koniec pola na żółwiu... powiem tak, wzmaczniacz momentu nie powinien być traktowany jak pół bieg...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie jest tak jak piszesz, chwilowo powinien być używany w celu ochrony silnika przed przeciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Z tym że długotrwałe używanie wzmacniacza może go uszkodzić to raczej nieprawda. Mój Ursus u mnie jeździ już 4 rok cały czas na wzmacniaczu i nie wiadomo ile jeździł na nim w Danii i jak na razie nie ma z nim zadnych problemów. A mi się wydaje że sam wzmacniacz najbardziej zużywa się przy przełączaniu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to masz szczęście, że kupiłeś eksportową wersję, bo na wersji na polski rynek i wielkorotnego naprawiania skrzyni, to raczej byś 4 lat nie jeździł... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tym że długotrwałe używanie wzmacniacza może go uszkodzić to raczej nieprawda. Mój Ursus u mnie jeździ już 4 rok cały czas na wzmacniaczu i nie wiadomo ile jeździł na nim w Danii i jak na razie nie ma z nim zadnych problemów. A mi się wydaje że sam wzmacniacz najbardziej zużywa się przy przełączaniu go.

No dobrze, ale wyjaśnij mi po kiego jeździć na wzmacniaczu jak można dobrać podobny bieg, a jak wysiądzie to przy częściach jakie teraz produkują to czasem można ciągle naprawiać - o kosztach i robocie nawet nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Tak czytam co piszecie o tym wzmacniaczu @FINN i @MAT912 - powiem wam jedno - mylicie się co do jego zastosowania. To co jest napisane w instrukcji obsługi to jedno, a to co jest w praktyce to drugie. Polecam zapoznanie się z dokładną zasadą działania tego mechanizmu, bo to właśnie na zającu jest bardziej skomplikowana, musi być odpowiednie ciśnienie oleju żeby utrzymać taśmę na bębnie, ścisnąć tarcze żeby zablokowało kosz z satelitami - a na żółwiu ciśnienie w układzie spada, tarcze się "rozluźniają", taśma puszcza bęben i zaczynają się obracać satelity, wszystko się toczy bez żadnych oporów czy znaczących ciśnień oleju, tak więc co jest korzystniejsze?

 

Dobrym przykładem jest @Grabcio, jego ciągnik cały czas lata na żółwiu i nic niepokojącego się nie dzieje, moja 912 też, orka można powiedzieć pół na pół, pierwszy przejazd po orce z bronami na żółwiu, tak już ładnych parę lat, a żółw/zając dalej sprawny - ciekawe jak to możliwe?

 

I jeszcze jedno? Jeśli "padnie" żółw/zając to na którym z nich pracuje cały czas ciągnik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja jeżdzę cały czas na żółwiu bo mam szybką skrzynie i nie potrzebuje rozwijać aż takich prędkości w polu, tylko czasami sobie na szosie przełanczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a na żółwiu ciśnienie w układzie spada, tarcze się "rozluźniają", taśma puszcza bęben i zaczynają się obracać satelity, wszystko się toczy bez żadnych oporów czy znaczących ciśnień oleju, tak więc co jest korzystniejsze?

 

 

 

I jeszcze jedno? Jeśli "padnie" żółw/zając to na którym z nich pracuje cały czas ciągnik? ;)

Kolego konstruktorów z fabryki chcesz poprawiać? Właśnie radzę Ci się dobrze zapoznać z zasadą działania wzmacniacza - od kiedy na żółwiu taśma puszcza bęben?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Co do tej taśmy przepraszam, mój błąd, ciśnienie w tym tłoczku poluźniającym taśmę maleje i taśma się zaciska oczywiście :)

 

Ja swojego podejścia do żółwia nie zmienię, nie chcę poprawić żadnych konstruktorów, tylko uświadomić co niektórych do spokojnego używania wzmacniacza bez obaw o jego usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

nie chce być nie miły, ale wasza rozmowa panowie trochę odbiegła od tematu mojego postu, i ja dalej zbytnio nie wiem jak jeździć, u mnie żółw nie chodzi bo jest zaspawany a nie zepsuty, a może i zepsuty też, bo jeżeli by chodził, to bez gadania jeździł bym na dwóje, ale że nie chodzi to mam ten problem czy jeździć na dwójce pomimo że trochę więcej gazu pod górę trzeba dać, czy na czwórce, co się przekłada na dłuższy czas pracy i też na inne złużycie paliwa, i jeszcze dochodzi że większa prędkość lepiej uprawia glebę, dodam tylko że jeżeli jeżdżąc na dójce, 1224 spali około 5l. na 5ha, to i tak wolę jeździć na dwójce, a traktor się nie przemęcza, tak więc podzespoły po d*pie nie dostają, ani traktor się nie dusi, maszyny do niego mam niewielkie ze względu na góry, i są kupowane z myślą aby traktor nie miał ciężko, a nie żeby wykorzystywać jego całą moc, tak więc myślę że opłaca się bardziej jeździć na dwójce, ale proszę o dalsze odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli widzisz że silnik nie jest przeciążany na dwójce, i lepiej jest uprawiona gleba - to już masz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiak1177    6

Ja swoją 1614 ( skrzynia 4 ) z dużymi, podwójnymi bronami 4.2m jeżdżę 2 szosową na płaskim jak i na górach ( góry mam spore ) .obroty średnie 1900-2100. Spalanie nie duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

skrzynie masz szybka czy wolną?? i czy to oryginalne zestawienie?? bo zastanawiam się czy przy kapitalce nie dołożyć turbiny do swojej 1224??? bo z tym sprzętem co mam to czasmi jej brakuje pod górke na 4L... w szczególności z Kv 4x16" i gruberem Silo-wolf... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiak1177    6
Napisano (edytowany)

Skrzynia 4 zwykła 25 km/h w sumie to kiedyś było 1224 dlatego skrzynia 4 zwykła, a nie 3. Turbina dokładana.

Ja bym na Twoim miejscu dołożył Turbo, zawsze to zapas jak i więcej mocy.. Na dodatek ten dzwięk 16 to jest coś wspaniałego :P

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11
Napisano (edytowany)

No jeśli ktoś ma zasoby finansowe to jak najbardziej też bym polecał turbo, ale trzeba liczyć się z tym że trzeba zmienić chłodnicę, tłoki (zestawy naprawcze *6) korbowody, pompę wtryskową,element kolektora wydechowego, tłumik, uszczelkę pod głowicę z dwoma otworami no i rzecz jasna turbina.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokonałałem z tatą dokładnego sprawdzenia spalania ciekawiło mnie i wlałem tylko 8 litrów i okazało sie ze dokładnie po godzinie z groszami zgasł :) czyli spalanie mi wychodzi 8/8,5 l na godzine :) dodam ze ciągam pług 4x40 staltech test był robiony na 2 klasie ziemi 1800 obr/min :) w sieczkarni jednożedowej spalanie jakies 6,5/7l na godzine dodam że moja 904 to FINN sprowadzona przez poprzedniego własiciela z Finlandi nawet na wymienionej tam oponie firmy nokia pisze MADE IN FINLAND :) pomnpa paliwowa jest inna niz stosowana w ususach na pl :) poprzednik 904 którym był c-385 równierz mało palił :) ale czytając posty innych to spalanie mnie przerażą :P kolega ma u 902 do którego załozył nową pompe i pali tyle co mój :) a sillink mam jak dzwon nówka wał załozony jakies 6 lat temu przez poprzedniego własicicela no silnik po kapitalce cyka jak zegareczek wiec i moc ma :) jak nalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

-- połączono --

 

Jaka jest różnica w spalaniu ciągników Ursus 1014 i 1224?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawix321    16

Witajcie, na wiosnę myślimy z tatą nad większym ciągnikiem na razie padło na 912, ale chciałbym się dowiedzieć ile wam pali, np. przy koszeniu łąk, orce, prasie. Wiem, ciężko sprecyzować spalanie, bo to jest zależne co ma zaczepione, więc prosiłbym o napisane również z jakim sprzętem pracuje.

Być może dubluje temat, za co z góry przepraszam, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Dawid!

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40
Napisano (edytowany)

Jak zwiększyć dawkę na pompie starego typu, w ursusie c385?

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Odkręcasz dekiel na pompie z tyłu i odkontrowujesz nakrętkę na której jest śrubka na śrubokręt i kręcisz w prawo i przykręcasz nakrętkę.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40
Napisano (edytowany)

Dzięki za poradę. Może obejdzie się bez rozbierania starej pompy w celach naukowych :)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

u mnie po regeneracji pompy ciągnik był słabyi w ogóle nie kopcił i oddaałem ją do innego pompiarza zeby ją troche podkrecił i chyba przesadził ciągnik ma naprawde bardzo dużo siły , tylko ze jak sie go troche przydusi to jest naprawde chmura dymu i jak sie mu dobrze przyłoży to z tłumnika idzie ogien, pali jednak tez dużo wiecej ale tylko jak ma cieżko, nie chce mi sie znów wyjmować pompy bo jest to troche denerwujące , i narazie tak jeżdże tylko ze tak do 2100 obr/min to pali tyle samo a jak potrzeba to mu sie depnie i idzie jak burza, jest tylko jeden problem że z czasem moze wypalic tłoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czrtoryski    0

Witam !

 

Przedwczoraj osnieżałem śnieg do bel bo skoniczyły mi się te przy oborze i miałem założoną szuflę do tura i z tyłu pług dość spory. Odsniezyłem plac gdzie leżą bele i troche koło obory i gdzy jechałem do garażu nagle mi zgasł bo skoniczyło się paliwo... (nie widziałem ile jest bo kontrolka popsuta). Nigdy wczesniej nie było takiej sytuacji w zbiorniku było napewno około 15-20 litrów paliwa a ja odsnieżałem nie więcej niż 40 minut ! Wie ktoś jak to szybko naprawić bo za drogo wyjdzie tak jeżdzić a tylko przy tym ciągniku mam tur ? Dodam że wczesniej spalanie było około 10 litrów na godzinę w agregacie. Po mechanika nie dam rady pojechać bo musze najpierw drogę odsniezyć a bele trzeba czymś wozić do obory. Bardzo prosze o pomoc ! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Wlej z 20 litrów paliwa odpal ciągnik i patrz czy nie ma jakiegoś wycieku. Myślę że ten ciągnik w takiej pracy te 8 litrów na godzinę musi wciągać. to nei jest C-330 żeby 2-3 litrów spaliła.


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Mich9
      Akumulator naładowany, jeśli postoi np 2 dni to trzeba trochę nim pokręcić, głowica, pompa, wtryski były robione, czy przyczyną może być brak świec żarowych tak jak w c 330? W sumie jest nowa instalacja i nie wiem czy jest sens je dokładać i czy c 328 zawsze na początku tak ciężko palą, jak już raz zapali to potem cały czas pali na strzała, nawet po 2,3 godzinach, tylko problem jest po dłuższym postoju.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj