Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czrtoryski    0

Niema żadneo przecieku jakby był przeciek to bym nie pisał ten ciągnik jest u mnie od nowości i nie pierwszyraz nim odsnieżam i to jest nie normalne żeby było takie spalanie nie jestem mechanikiem z zawodu i nie wiem jaka jest przyczyna może pompa paliwowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@tomek73 ma racje:) a tak powazniej piszac to mysle ze cos masz z rurka w zbiorniku. moze jest gdzies peknieta i lapie powietrze, wtedy pompa sie zapowietrza i ciagnik staje. mimo ze masz jeszcze paliwo. moze byc peknieta jakies 5cm powyzej smoka i wtedy jesli masz wiecej paliwa nic sie nie dzieje bo przez dziurke tez ciagnie paliwo, ale gdy poziom spadnie ponizej pekniecia, wtedy lapie powietrze. zadne wieksze spalanie nie jest mozliwe. gdyby Ci nagle ni z tego ni z owego zaczal wiecej palic to by Ci dymil na czarno jak parowoz bo bylaby zbyt uboga mieszanka w powietrze. zawsze do prawidlowego spalania paliwa w silniku musi byc odpowiedni stosunek paliwa do powietrza. dlatego tez silnik z turbosprezarka pali wiecej niz bez, bo turbo wtlacza powietrze wiec zeby je wykorzystac, trzeba podac wiecej paliwa. co sie ostatecznie przeklada na wyzsza moc.

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Najpierw sprawdz co i jak bo moim zdaniem temat bez sensu, może nawet nie wiesz ile było tam paliwa i dramatyzujesz. Sprawdz wszystko jeszcze raz wlej trochę wchy i zobacz ile bedziesz jeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawell21    44

no i jeszcze proponuje sprawdzić odstojnik czy czasami się nie zatkało to sitko farfoclami często mi się to zdarza mimo ze leje paliwo przez pończochę ale mam dolny zbiornik który tylko syf zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

no i jeszcze proponuje sprawdzić odstojnik czy czasami się nie zatkało to sitko farfoclami często mi się to zdarza mimo ze leje paliwo przez pończochę ale mam dolny zbiornik który tylko syf zbiera

 

też jestem tego zdania ja miałem tak w zetorze 12145 silnik praktycznie taki sam tyle że 4cyl z turbinką jeśli to odstojnik to go rozbierz na części pierwsze dobrze wyczyść. jeśli dalej nie będzie pomagało (tzn będzie dalej zamulało) proponuje zmienić na odstojnik kamaza jest większy i w moim przypadku rozwiązało problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U mnie 904 pali 9-10 litrów na hektar w orce z polską czwórką.385 tak samo będzie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Nie jest źłe

Moja 80tka jak nią jeszcze orałem, to na cały dzień (12-13godzin) paliwa jej wystarczało w zbiorniku, wiec nie wychoziło wiecej niz 7-7,5l na godzine zegarowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

One palą tak samo jak 360...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Moja 914 nalane 51 l, przejechane 5,3mtg, zaorane 2,7ha w tym dwa małe kawalki po 0,1ha, plug obrotowy vogel noot 3x 40cm, głębokosc 30cm. dodam ze nie było orane 2 lata bo stosuje po ziemniakach uprawę bez orkową.miejscami to schodziłem do 1 szosowa zółw, normalnie to 1 i zajac. gleby 3-4.na całym dołku około 0,7ha twardo jak skała a to dlatego ze w tym roku woda stała. a czy dużo spalił,? Raczej normalnie, za darmo nic nie ma. A energia włożona w przewrócenie ziemi skądś musi się brać.ojciec mówi ze kiedyś jak orał to trzydziestka na morgę(55ar) brała 1 konewke(8l). ale wiadomo jak głęboko to orane ciapkiem było. ;) .


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój ursus 1224 pali 14-18l na ha pług 5x35 zagonowy na górkach i glinach . Czwórka powinna spalić troche mniej :) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

914 w z pługiem atlas 3x50 spala jakieś 15l/ha. Ogółem mówiąc stosunek spalania do mocy ma nie ciekawy, silnik mułowaty jedynie powyżej 1800 obr jakoś sobie radzi. Zetor 5340 bije go o głowę :)

Edytowano przez zetor14

Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

W czym bije Zetor 5340 Ursusa 914? W mocy, a może ma większy moment obrotowy? Może jest cięższy i ma większy uciąg? A może ma większy udźwig podnośnika? Napisz dokładnie.

Nic dziwnego, ze ursus spali więcej od 60-cio konnego zetora, szczególnie gdy pracuje się na maksymalnych obrotach silnika. Ursus to typowy wół roboczy, który sprawdzi się w polu i przy odpowiednim użytkowaniu spalanie będzie na przyzwoitym poziomie.

orka pług 4x35cm 15-20l/ha

gruber 2,1m do 10l/ha

agregat uprawowy 2,8m 8-10l/ha

wywóz obornika rozrzutnik 3,5t 8-10l/mth w zależności od odległości pola na jedną mtg wywiezie 5-10 rozrzutników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Wszyscy którzy uważają, ze ich ursus jest mułowaty i za dużo pali, to polecam, zeby wykręcili pompe wtryskową oraz wtryski i zawieźli do zakładu specjalistycznego do zregenerowania (cała operacja mnie wyniosła 500 za kompletny remont pompy i 160 za 4 wtryski).

Po tej operacji traktor z dnia na dzień zyskał przynajmniej z 10KM mocy i przy tym mniej spala. Także myśłę sobie, ze zdecydowanie było warto. Te niecałe 7 stów, to mi się w ciągu kilku dni orki zwróci w zaoszczędzonym paliwie.

Żałuję, ze prędzej sie za to nie wziąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A wytłumacz to przeciętnym posiadaczom takich ciągników.Ciągnik pali jeździ jest do dobrze.On nie zapłaci bo 700zł trzeba wydać....W pierwszej kolejności takie coś trzeba robić to to jest tańsza operacja od poźniejszego remontu silnika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w swoim dosławnie co 2 ;ata pompę dawałem do regulacji. i 1224 nie narzekałem na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

@ locke

Ba, to nawet niekoniecznie 700zl wyjdzie. JA u siebie musiałem zmieniac sekcje w pompie, bo od nowości przez 7000h jeszcze nic nie było ruszane. Jeśłi natomiast sekcje byłyby jeszcze w przyzwoitym stanie, to za samą regulację pompy zapłąciłbym 150, a nie 500, więc zdecydowanie mniej. Tak czy owak zdecydowanie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Zetor ma żwawszy silnik i jest bardziej "waleczny". Ursusowi brakuje momentu obrotowego przez co jest mułem niesamowitym. Co z tego że dam pompe do regeneracji skoro taka jest jego charakterystyka silnika? Widzę że tu sami "fani" ursusów :wacko:


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Mich9
      Akumulator naładowany, jeśli postoi np 2 dni to trzeba trochę nim pokręcić, głowica, pompa, wtryski były robione, czy przyczyną może być brak świec żarowych tak jak w c 330? W sumie jest nowa instalacja i nie wiem czy jest sens je dokładać i czy c 328 zawsze na początku tak ciężko palą, jak już raz zapali to potem cały czas pali na strzała, nawet po 2,3 godzinach, tylko problem jest po dłuższym postoju.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj