rolnikbbr

Massey Ferguson 8110,8120,8130

Polecane posty

rolnikbbr    0

co sądzicie o tych typach ciągników są za przystępną cenę dobry stan do 5000 mtg za ok 70 tys.zł

może mieliście z nimi doczynienia?

Awaryjność,spalanie itp...

proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

my mamy mniejszy model tego ciągnika czyli mf z seri 6160 powiem tak : wygodny ciągnik , dosyć zrywny , a co do pracy w polu i spalania to napisze jak bedziemy juz cos robić nim bo mamy go od nie dawna i pługa jeszcze nie ma . Jedyne usterki to EHR -jest opisane w jednym z moich tematów i by było wszystko w zime odpala ale tylko jak świece podgrzejesz na mrozie to ciężko .

 

pozdro


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

ja mam MF 8110 juz prawie 2 lata i jestem z niego bardzo zadowolony. Duzy masywny ciagnik bardzo fajnie sie nim pracuje. A jesli chodzi o spalanie to jest ono umiarkowane jak na te moc i wielkosc ciagnika. Jesli masz do kupna taki ciagnik zeby on mial faktycznie ponizej 5 tys mtg to można kupowac. Oczywiscie wczesniej trzeba go dobrze obejrzec i najlepiej w towarzystwie jakiegos znajomego mechanika ktory co nieco sie zna na takim sprzecie. Jesli chcesz cos wiecej wiedziec to moje gg 1253905. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Gdybym rok temu o tej porze miał 30tys zł więcej to bym teraz miał traktor z serii 81x0 uważam że to są bardzo dobre ciągniki jak za taką kasiurke, ale mam teraz MF'a 3125 i wcale nie narzekam bo wydałem tylko 40tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Mam MF 8120 ponad rok i naprawdę jest to dobry ciągnik, kultura pracy silnika, komfort w kabinie i ta zwrotność tego ciągnika może naprawdę zadziwić.

Przesiadłem się z Zetora 8145 więc zachwyt tym ciągnikiem nie znał granic ;)


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@pejton nie chwaliłeś się wcześniej???? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Jakoś nie było okazji, a poza tym przemawia przeze mnie wrodzona skromność ;):P


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanw    0

czy wie moze ktos czym rozni sie mf datatronic od autotronic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego modelu(oprócz sprawdzenia tego wszystkiego, co w zwykłych ciągnikach)? Jakie wady, czy typowe usterki się powtarzają?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np można zwrócić uwagę na połączenie silnika ze skrzynią i można się poznać czy był rozpoławiany albo jak jest zamalowany w tym miejscu to już wiadomo.Tak naprawdę to gołym okiem można poznać jak silnik pracuje czy równo? czy nie kopci? to norma przy każdych oględzinach ciągnika a poza tym skrzynia czy biegi lekko wchodzą nie zgrzytają czy działają poprawnie wszystkie funkcje np. Ehr, Rewers, półbiegi.(na zimnym i rozgrzanym ciągniku) czy nie było kombinowane przy czujnikach np od ciśnienia w skrzyni. I rzeczywisty przebieg bo można się poznać czy ma 13tyś mtg czy 3tyś mtg :unsure:

Bardzo często typowe błędy popełniają już nowi użytkownicy nie znając podstawowych zasad, np: wyłączanie półbiegu przy dużej prędkości ciągnika, używaniu reduktora podczas jazdy (dużo ludzi robi ) lekceważą kontrolery kogoś nawet na forum raziła jedna kontrolka to sobie odłączył)przy zakupie ciągnika od razu nie robią obsługi i mają problemy.

Naprawiają ciągnik dopiero wtedy jak całkowicie nie będzie możliwości jego pracy.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A ile on pali np. w pługu na godzinę i ile w godzinie zaorze?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te traktory jak na swoją moc są lekkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcun    1

My mamy takiego MF 8110 pracuje na 50 h, ma ponad 8 tys mth.Jeśli chodzi o silnik i skrzynie bez zarzutu ,wiadomo na taki przebieg zdarzają się małe przecieki ale ogólnie jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marszewo    0

Panowie co może być przyczyną dymienia z odmy silnika.Tuleje i tłoki z pierścieniami wymieniłem i dalej to samo,chłodzenie ma dobre,nie dymi z komina,silnik bez turbiny,proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

po roku uzytkowania moge powiedziec, ze jestem bardzo zadowolony (8120) mocny, bardzo komfortowy, bardzo wygodny i prosty w obsludze ehr, 4 polbiegi, ale przedewszystkim moc i ciag jaki oferuje ten ciagnik, daja powody do zadowolenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfclaas    0

ja mam mf 8120 i mam go jakos rok i jestem z niego bardzo zadowolony pracuje na ponad 40 ha i jak jest czas to jeszcze u ludzi w orce i agregacie i nie mam z nim problemow jest zwrotny i hydraulika szybko dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLODY402    1

Koledzy podzieli sie ktos spalaniem swojego MF-a głównie chodzi o 8110 (pług 4 obrót i agregat uprawowo siewny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrLorent    0

hej :D
jestem świerzym posiadaczem mf 8130 i jak na razie moge powiedzieć tyle ze jest to dość komfortowy ciągnik jak dla mnie zwinny szybki i prosty w obsłudze ale mam pytanie do posiadaczy tych modeli seri 8100 jakiej kategori (1,2,3) urzywacie łącznika górnego mianowicie mam dylemat ponieważ kupując go nie dostałem tego bajeru a co wiecej dowiedziąłęm sie ze te zwyklaki no długo mi nie wytrzymają i z tąd pytanie ...
z góry dziekuje za odpowiedzi ;)

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2
Napisano (edytowany)

Mój  przy kvernelandzie 1,8 m z prędkością 8-9 km/h pali 16 l na h czyli na ha.W uprawowo siewnym biernym pali połowę tego czyli 8 l bo w 0,5 h robię hektar.Łącznik kat 3 daje radę.Mf 8110.

Edytowano przez markus1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrLorent    0

markus1 mówisz kat 3 a jeśli przypnę go do kvernelanda f160 łacznik kat 2 wytrzyma 
bo mam informacje ze kat 2 jest od 110 do 190 koni a a kat 3 powyżej 190 i teraz sam już nie wiem co myśleć

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

łącznik kategorii 3 jest orginalnie panowie jak sądzicie mf 8110 uciągnie pług unia ibis xxl 2m szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj