zetmen

Jaki ciągnik wybrać Ursusa 6024 czy Zetora Proxime 8441

Polecane posty

zetmen    1

Ten ciągnik bedzie jako główny koń pociagowy na około 60ha ziemi ornej i łak....

Bedzie pracował pewnie w pługu, gruberze, rozrzutniku prasie i napewno z innymi maszynami...

Który waszym zdaniem jest naj oszczedniejszy i najbardziej komfortowy?

Róznica cenowa pomiedzy nimi jest około 10tyś.

I jeszcze dodam ze te ciągniki majo to samo moc 82km.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

moim zdaniem zetor byłby lepszy i komfort lepszy i zywotnosc jak i sila oraz uciąg


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
http://www.ursus.com.pl/pl/modele/6024.html Robertsuw czy jesteś taki pewien czy komfort w ursusie jest gorszy? chociaż te ala skrzydła dzwi może za funkcjonalne nie są, siła i uciąg napewno zbliżone i zależne od umiejętności raczej niz od maszyny, pozostaje tylko kwestia awaryjności i wykonania bo neiwiadomo jak te nowe modele ursus klepie :o a zetor wprowadził od tego roku jakieśjapońskie standardy jakości więc może byc lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

No własnie slyszałem że zetor ma dobry uciąg i ze nie są złe te proximy. Tylko jedna wada zetora to podobno spalanie i tego sie bardzo boje. Ale i podobno jak sie im nie cisknie obrotów do konca to nie tak duzo spali.

A jestem ciekaw jak to jest z tym ursusem...


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

W zetorze wydatek pompy 50l/min, ursus za to 24,5l/min.

 

Udźwig podnośnika w zetorze 39xxkg, w ursusie 38xxkg

 

Komfortowo to za bardzo od siebie nie odbiegają. Z zużyciem paliwa też powinno być podobnie.

 

lepszy i zywotnosc jak i sila oraz uciąg

 

Km to one mają tyle samo 82km, ale też bym wolał zetora


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

To zużycie paliwa mają taką samo?


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co do spalania to ja bym dyskutował ;) smiem twierdzić że przeciętnie ten 1l/mtg to ursus powinien mniej spalić zwłaszcza w lżejszych pracach bo sama konstrukcja pompy paliwowej rotacyjnej vs pompa tłoczkowa to uzasadnia

nie myślałeś jeszcze o innych ciągnikach? np. pronar p5 czy farmtrac 685dt?

 

ps. czy obecne kursy walut nie odbiją się na cenach zachodnich ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Na pewno nie takie samo."podobne"


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zetmen przecież masz już zetora z turem, chcesz go zmienić czy dodatkowy ciągnik kupić?

dlaczego akurat 80km a nie 90-100km bo ja teraz ciągnik ponad 90km bym wybierał na jakimś perkinsie lub pompowtryskach wtedy masz spalanie w lekkich pracach 4-5l/godz i ciągnik do ciężkiej roboty, pomyśl o tym, żebyś potem nie żałował ze za mały ciągnik kupiłeś to że będzie kilka km więcej przy maszynach o zapotrzebowaniu około 60-80km wcale nie musi wpłynąć na większe spalanie niż przy ciągniku o dokładnie takiej samej mocy jak zapotrzebowanie konkretnych maszyn.

 

a tak wogóle perkins 1104C-44 to jeden z najoszczędniejszych silników, poczytaj komentarze i tematy o landini,mc cormic, spalaniu w farmtrackach i nowych pronarach p5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Nie bede zmieniał tego zetora 6340. Chce go odciążyc z bratem bo ten zetor 6340 ma duzo roboty chociaz w tym roku juz mniał mniej bo zrobilismy zetora 7211. A ja składałem na tego PROW-a i dlatego biore ciagnik i inne maszyny.

U mnie dobry znajomy brata ma farmtraca około 70km i mówi ze duzo pali i nie ma siły.

A o Pronarze nie myslałem.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.agrofoto.pl/forum/landini-power...image36058.html poczytaj komentarze

jaki to był farmtrac nie wiesz! pewnie 70ka z silnikiem forda?

siedzisz w zetorach to sam wiesz najlepiej i możesz sobie porównać, tak jak pisałem na wstępie ten ursus niczym nie ustępuje i powinien być oszczędniejszy tylko jakości wykonania i awaryjności obawiał bym się w tym ursusie

i tyle w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Własnie nie mam pewności w tym ursusie co do wykonania i co do wytrzymałości. A w zetorze mam to pewnosc.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

ja polecam proxime sporo smigam i spalani duzego nie ma ;) ty ferdek nie mądraluj bo mój sąsiad prxima 8441 ciąga pług Kvenerland AB85 i bierze jedną skibe za ciągnik i co zetego ze spala 8-9l na mtg a ty porwnujesz swojego lambo z pługiem 3*30 i spala 4-5l na mtg i taki to mit o zetorach ze duzo pala powiedza oo 9 litrów to duzo ten spala 4 :o naprawde nie wiem kto to wymyslił ze zetory duzo palą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Karol5211 po pierwsze to o dobry ślad od mojego lambo proxima jest węższa ;) po drugie znajdz gdzie napisałem ze pali 4-5l/mtg z 3x30 bo pisałem że pali 5-7l/mtg z tym pługiem :o a orka na 30-35 cm i 11-13km/h, a tak wogóle karol5211 jak bym powoływał się na af na to co sąsiad powiedział to pewnie admin dałby mi dożywotni ban i jeszcze do wariatkowa wysłał, ale cóż sąsiadów się nie wybiera, a tak wogóle to co z tego że chwalił sie sąsiad że proxima spaliła 8-9l z dużym pługiem, jak sasiad potrafi posłużyć się maszyną to i mało spali w dodatku z porządnym pługiem a nie suwakiem to nic w tym dziwnego, a ja znam przykład gdzie chłopaczki dorwali proxime docierać i jak ojciec zmierzył to wyszło ponad 10l/mtg z 3x30 więc rozrzut jest duży.

 

napisze to 120sty raz że o spalanie chodzi mi głównie w lżejszych pracach bo przy chodowli 3/4te roboty to lekkie roboty i ze spalania jestem zadowolony, nawet bardzo zadowolony, a zaraz ktoś madry musi wyjechać ze spalaniem w orce a mnie guzik obchodzi ile spala ciągnik z pługiem bo mnie interesuje ile spali przy wożeniu i układaniu bel tzn z turem i w lekkim trancporcie, mi spala wtedy 3,5l/godz i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

U mnie jest wielu uzytkowników proxim. U mnie we wsi jest jeden co ma proxime 7441 i mówi ze spali wiecej od MTZ 82 z 1999roku. I mówił ze na zbelowanie 20bel no to belował około półtorej godziny bo to był trzeci pokos i ponad 2200obrotów no i je jeszcze owinoł. to mówi ze spaliła mu około 30litrów ropy.

Ale tak jak mój kumpel w klasie mówi ze mu 8441 w turze to znaczy zbieranie bel i ich transport to 6litrow mu pali na godzine.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0
Karol5211 po pierwsze to o dobry ślad od mojego lambo proxima jest węższa ;) po drugie znajdz gdzie napisałem ze pali 4-5l/mtg z 3x30 bo pisałem że pali 5-7l/mtg z tym pługiem :o a orka na 30-35 cm i 11-13km/h, a tak wogóle karol5211 jak bym powoływał się na af na to co sąsiad powiedział to pewnie admin dałby mi dożywotni ban i jeszcze do wariatkowa wysłał, ale cóż sąsiadów się nie wybiera, a tak wogóle to co z tego że chwalił sie sąsiad że proxima spaliła 8-9l z dużym pługiem, jak sasiad potrafi posłużyć się maszyną to i mało spali w dodatku z porządnym pługiem a nie suwakiem to nic w tym dziwnego, a ja znam przykład gdzie chłopaczki dorwali proxime docierać i jak ojciec zmierzył to wyszło ponad 10l/mtg z 3x30 więc rozrzut jest duży.

 

napisze to 120sty raz że o spalanie chodzi mi głównie w lżejszych pracach bo przy chodowli 3/4te roboty to lekkie roboty i ze spalania jestem zadowolony, nawet bardzo zadowolony, a zaraz ktoś madry musi wyjechać ze spalaniem w orce a mnie guzik obchodzi ile spala ciągnik z pługiem bo mnie interesuje ile spali przy wożeniu i układaniu bel tzn z turem i w lekkim trancporcie, mi spala wtedy 3,5l/godz i jestem zadowolony

mój zetor spala 4l na mtg w prasie z279 to nie tak duzo raz jak zatankowalismy 43l to zorbil 160bel i tego zeotrka nie mam zamiaru sprzedawac nigdy nawet jak kupie większy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja polecam proxime sporo smigam i spalani duzego nie ma :o ty ferdek nie mądraluj bo mój sąsiad prxima 8441 ciąga pług Kvenerland AB85 i bierze jedną skibe za ciągnik i co zetego ze spala 8-9l na mtg a ty porwnujesz swojego lambo z pługiem 3*30 i spala 4-5l na mtg i taki to mit o zetorach ze duzo pala powiedza oo 9 litrów to duzo ten spala 4 ;) naprawde nie wiem kto to wymyslił ze zetory duzo palą :D

na mth 9l to na godz zegarową blisko 12l -jezeli zmieści się zaorać 1ha w godz (przy takim spalaniu powinien) to by było nawet przyzwoicie :D

 

 

 

 

U mnie jest wielu uzytkowników proxim. U mnie we wsi jest jeden co ma proxime 7441 i mówi ze spali wiecej od MTZ 82 z 1999roku. I mówił ze na zbelowanie 20bel no to belował około półtorej godziny bo to był trzeci pokos i ponad 2200obrotów no i je jeszcze owinoł. to mówi ze spaliła mu około 30litrów ropy.

Ale tak jak mój kumpel w klasie mówi ze mu 8441 w turze to znaczy zbieranie bel i ich transport to 6litrow mu pali na godzine.

na półtorej godziny spalił 30l to na godzine zegarową 20l -niech porobi 10godz to 200l spali -jezeli to prawda to juz wiem czemu zbiornik 180l teraz montują

 

Sorry ale pierwszy mój cytat zaprzecza drugiemu...

 

 

 

mój kumpel z klasy tez jest zachwycony bo mu forterra 11441 spala tylko 16l/mth w gruberowaniu -zapytałem go ile w godzine zrobi to odpowiedział ze 2ha -czyli 8l/ha -szału nie robi (bynajmniej dla mnie)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Ale jeszcze i owinoł te bele w owijarce to napewno sie nie przesilił.

Ale ten facet mówi ze tak jak zapioł brony cieżkie czwórki do MTZ-eta a wczesniej robił to proxo to mówi ze nie czól róznicy nawet powiedział ze proxa lepiej szła od MTZ-eta w tych bronach.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Moim zdaniem lepszy będzię ursus 6024 ponieważ napewno jest oszczędniejszy od zetora nawet niema oczym mówić w tej kwesti,co do trwałości to jeśli chodzi o śilnik to napewno trochę wychodzi bo jest tam stosowany oryginalny PERKINS, a podzespoły też dobrze chodzą bo w naszym 3512 nic sie tez nie psuje bo nie ma co się psuć, dziwią mnie tego typu wypowiedzi jak zetor podnośi 10 t czy 5 t a ursus tylko 2 czy 3 t ,po co ciągnikowi o mocy 80 km podnośnik o udźwigu 5 t? przecież jemu spokojnie wystarczy 3 t , a ztego co wiem to ten ursus podnośi 3850 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
W zetorze wydatek pompy 50l/min, ursus za to 24,5l/min.

 

Udźwig podnośnika w zetorze 39xxkg, w ursusie 38xxkg

 

Komfortowo to za bardzo od siebie nie odbiegają. Z zużyciem paliwa też powinno być podobnie.

 

 

 

Km to one mają tyle samo 82km, ale też bym wolał zetora

Ursus ma dwie pompy o łącznym wydatku 60l\min.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Jak tak czytam to niektórym traktor na hektar musiał by balić 9l a na mtg 5 w orce , taki perkins jak mu dasz w dupe to też swoje z baku pociągnie a co do Zetora to nie wiem po co robić na 2200 obrotów w orce starcza od 1700-1900 i na luzie idzie no chyba że masz balotnice konkretną to możesz 2200 dawać np welger rp200. @ZETMEN ja bym brał Zetora choć Ursusa bym też nie przekreślał poprostu za mało ludzi go ma i nie wiadomo tak do końca co ten traktor jest wart , jeśli jesteś zadowolony z 6340 to bym kupił 8441 napewno nie pożałujesz , weż jeszcze oponki szerokie to dopiero będzie miał zaparcie choć na standardzie 16,9 targał pług 5*35ug+kolczatka na głębokosci 26-28cm i nic sobie nie robił na 3, 4klasie ziemi a kolczatka to przecież tak jak dodatkowa skiba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Tyger możesz się śmiać ale pewnie nie masz kolczatki więc nie wiesz jaki opór potraf stawiać jak się oblepi ziemią !!! A ha i traktor ciąga 5 skib z kolczatką na równym i problemu z uciągiem nie ma , na górach 4+ kolczatka bo bym pod góre nie podjechał a górka taka że jak ojciec kosi to hederem hamuje kombajn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Jutro jeszcze przeprowadze debate z bratem i sie okarze jak cos który to z nich bedzie.

Własnie bym wolał zetora fajnie by było trzy zetorki na podwórku.

No i u mnie kazdy w okolicy mówi ze zetor to ma siłe i dlatego duzo pali.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj