Zaloguj się, aby obserwować  
Massey

Co wybrać? Case7220, MF 8160, NH G190

Polecane posty

mlody87    2

krzysiek 90

 

chciałeś chyba powiedziec do 18-stki.przeciez 7250 ma 18 biegow(3 wałki po 6 biegow na kazdym) ale zmieniane sa oczywiscie bezstopniowo i o tyle fajnie ze wystarczy przesuwac do przodu dzwignie zmiany podłóg załaczonej skali ( w nh tg pelen powershift, zmiana za pomoca guzikow a od recznego juz wypadl :) ). z reszta bieg wyswietla sie na kopie. i komp tez ma wiele funkcji ktore po zmianie obrazu przedstawione sa na dwoch wyswietlaczach :) ja poprostu uwielbiam ten traktor za prostote a zarazem w miare przyzwoita wygode> a co do czesci to jak ostatnio dmuchawa od klimy poszła sie sypoac to od forda sierry czy scorpio za 60,- zmienilismy :):)

 

pozdro mlody87

 

p.s zmieniaj nazwe uzytkownika na case7*** i jazda :)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

to widze ze z czesciami nie najgorzej jest wystarczy na szrot podjechac i gotowe :)

No nie wiem malo mam jeszcze info na temat NH i MF co prawda jest jeden NH tzn jeszcze Fiat Agri z 95 r za dobra kase za case trzeba dac troche wiecej. Ciekawe tylko jak ten Fiat chodzi jak sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
krzysiek 90

 

ale zmieniane sa oczywiscie bezstopniowo i o tyle fajnie ze wystarczy przesuwac do przodu dzwignie zmiany podłóg załaczonej skali ( w nh tg pelen powershift, zmiana za pomoca guzikow a od recznego juz wypadl :) ).

 

Pomysliłeś Skrzynia bezstopniowa to co innego niz powershift ... Bezstopnniowe montowane są w modelach Cvx ...... i właslnie taki ciągnik bede kupowal bo powershift ma to złego ze trzeba go często kalibrowac srednio co 100 mth

 

7250 wtym modelu jesrt zwykły powershift :]

 

///

TumoK - > Cytuj poprawnie!


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Hmm pojęcia nie mam ale wydaje mi sei ze chyba tak tzn p-sh ale pewny nie jestem bo ... Specjalista tez nie.......:)


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Ale jakby niebylo dzieki za info

Jkabys mial jeszcze jakies info. to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokemon    1

Massey

 

Nigdy nie jeździłem tymi ciągnikami i nie mam z nimi żadnego doswiadczenia, więc trudno mi coś sensownego doradzić.

posłuchaj tych co maja taki sprzęt.

 

Co do zmiany biegów: to raczej bez sensu zmieniać biegi power shift ze sprzęgłem. To raczej nie oszczędzi skrzyni. Moze nawet skrócić jej "życie" bo użycie sprzęgła spowoduje tylko niepotrzebne szarpnięcia. Poza tym nie wiem jak będzie reagować na zmianę biegów przy wciśniętym sprzęgle. Jesli tam nie ma komputera sterującego skrzynią to może być ok, ale jesli jest komp to może wtedy "głupieć".

To jest moje skromne zdanie. Może ktoś próbował????

 

Ja jeździęłm tylko JD 6910 z 4 biegami zmienianymi pod obciążeniem i nie próbowalem wtedy używać sprzęgła. Więc nie wiem jak by się zachowywał.


jestem uzależniony od AF! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

w sumie masz racje po to sa tak konstruowane zeby nie uzywac sprzegla, jesli uzywac to co za porzytk z atkiej skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Sprzęgłą w power shifcie (w rozumieniu ze revers tez jest) uzywa sie do podczepienia masyzny... np pługa lub przy zmiania biegów poszczególnych np . w case mxm175 mile widziane jest sprzegło przy zmianie z 13 na 14 bo to jest przeskok z biegów terenowych na szosowe :] nie trzeba wciskac sprzegła ale wtedy odczuwamy szarpinięcie ( a skoro juz mamy case to komfort na pierwszym miejscu) :):) :) taka dygresja:P

 

 

 

 

Ale śadze ze troche off topic juz... wiec ja juz nic nie mówie


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Tumok

Czyli mowisz ze sprzegło generalnie przy zmianie grup biegów jesli dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Pozwolicie że się lekko wypowiem. Moim skromnym zdaniem to CASE będzie najlepszym wyborem. Skrzynia jaką wymyślono w CASE serii Magnum znalazła się na liście 100 wynalazków stulecia za rozwiązania. Silnik Cummins jak się zadba ponad 20 tys h może się pokręcić. Mało osób pamięta że tak naprawdę w Polsce to CASE był pierwszy w dużych mocach, wiele dużych gospodarstw posiada te ciągniki i dalej je używa z powodzeniem. Mechanicy już się nauczyli i umią naprawiać te maszyny znają doskonale budowę. Dostępność części z tego co wiem bardzo dobra. Zalety: mocny, prosty. A tak na marginesie to MAGNUM dalej jest produkowany tyle że zmienił się całkowicie ale jest to nadal jeden z najlepszych ciągników w dużych mocach. Gdzieś na forum ktoś napisał że to to samo co NH TG no to się ten kolega bardzo pomylił bo CASE IH Magnum jest oryginalny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Witam Kupilem juz ciągnik zdecydowalem sie jednak na NH G190. Kupilem go od niemca ktory ma wielkie gospodarstwo w zach-pom. Ciągnik jest zadbany zreszta skoro niemiec gospodaruje to musi byc zadbany. :)

Dzieki wszystkim za info i porady

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj