Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wueska

Łuparka mechaniczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wueska    1

witam znalazłem taki filmik http://pl.youtube.com/watch?v=J8DcF7N98uQ&...feature=related i od razu mi sie spodobało, że chciałbym coś takiego zrobić , nie trzeba machać siekierą tylko podsuwać pniaczki i patrzeć jak się łupią ;) i tu moje pytanie czy ktoś coś takiego użytkuje , jak sie to sprawdza i skąd wziąść ten stożek ??? mile widziane inne wskazówki

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

super sprawa ,a na tym stożku jest frez jakby gwint ,wwierca się w pniak i rozrywa ,proste i skuteczne podoba mi się;)

wsk125ccm    11

Fajna sprawa, nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje... Co do świdra to dobry tokarz jak będzie miał materiał to bez problemu takie coś dotoczy, a napęd może być z ciągnika z wałka WOM, tylko trzeba jakąś podporę z łożyskiem zrobić ;)

wueska    1

napęd i podpory to nie pproblem tylko najgorszy ten stożek , pewnie może być ze zwykłej stali tylko jaki gwint mu naciąć i czy nie lepszy byłby taki stożek którego tworzące byłyby łukami skierowanymi do jego osi czy jednak taki zwykły??? może jest na forum jakiś użytkownik takiego sprzętu.

witam, a ja mam zamiar sobie taką łuparkę hydrauliczną zrobić, tylko nie wiem z czego mógł bym wziąć rozdzielacz do siłownika dwustronnego. poradźcie mi. pompę to od cyklopa mogę zastosować i napęd z silnika elektrycznego tak 5KW powinno wystarczyć, a to wszystko na ramie z jakiegoś dwuteownika i bym łupał sobie

Bartek1961    2

Tylko pamiętaj żeby części ruchome były zabezpieczone osłonami szczególnie jeżeli będziesz robił napęd z wałka ciągnika. Brak osłony może skończyć się tragicznie dla osoby obsługującej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować