Grzegorz37

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Polecane posty

radex    4

powinien spełnić zadanie do którego chcesz go wykorzystać. Pewnie masz ciężkie ziemie to taka uprawa będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Tak zgadza sie większość ziem jakie posiadam są ciężkie w uprawie. Własnie użytkowniku "REDEK" sugerowałem sie tym że obydwa agregaty mają podobny kształt talerzy a róznica w cenie zapewne też nie mała.

Po cichu tak myśle żeby wyrzucic z agregatu sciernikowego (7 łąpowego o szerokosci 3metry) talerzówkę(bomet 3 metry gdyż taką zainstalowałem) i wstawic tam własnie ten agregat talerzowy żęby mieszał i wyrównał ziemię hmmmm :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Witam. Zamierzamy kupić agregat tależowy UG Ares TL. Myśleliśmy nad wałem crosskill ze względu na to że na polach mamy dużą ilość brył ale słyszałem że zatapia się on na sładbszyvh glebach (czy to prawda że strasznie się oblepia na wilgotnych ziemiach?) więc pomyśleliśmy żeby na słabsze ziemie dokupić wał rurowy. Co o tym sądzicie? Jakie wały jeszcze polecilibyście na wilgotne i zbrylone gleby? Co sądzicie o gumowym wale crosskil?

Edytowano przez Schadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

wał rurowy nie pokruszy dokładnie brył, moim zdaniem najlepsze na cięzkie ziemie jest wał pełny packer a jak będzie zbyt mokro każdy sie zakleja ziemią


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

packer nie kruszy dobrze bryl, bo ma zbyt maly nacisk jednostkowy i do tego sie zalepia.

 

na ciezkie gleby najlepszy jest zelzany pelny wal pierscieniowy z dobrymi zgarniaczami ziemi, ewentualnie pierscieniowy gumowy.

tych dwoch nie ma opcji zalepic, w tym roku na swoich ziemiach w deszczu gumowym robilem i nic sie nie lepilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam właśnie packera i u mnie akurat brył jakiś nie ma a ze idzie najpierw cambella a dopiero packer to problemu nie ma ale mam inne pytanie, faktycznie packer sie oblepia, na moim jest warstwa około 1cm ziemi i w czym to przeszkadza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wlasnie dlatego, ze nie masz ciezkich ziem to nie rozumiesz.

normalnie po 15 metrach packer potrafi juz miec srednica taka, ze nie widac zebow, po czym bardzo szybko jazda staje sie niemozliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Packer to sucha bryły. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jak jest bardzo mokro nie powinno sie robić... wał packer ma skrobaki ziemi które trzeba regulować. Nie ma uniwersalnego wału na wszystkie gleby, na pewno packer jako cięzki wał dobrze ugniata - ale za to stawia duży opór i niektórzy narzekają że ciągnik wiecej pali. Ciekawy jest croskill niewielu u mnie ma takie wały przy agregatach trzeba było by zobaczyć jak w różnych ziemiach i wilgotnosci sie sprawdza


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@marek sa takie rejony ze nawet gdy jest sucho to bys powiedzial, ze jest bardzo mokro i trzeba dobrac tak sprzet by sobie poradzic.

skrobaki w packerze tez sie zalepia.

na dodatek wcale dobrze nie ugniata, bo ma duza powierzchnie styku, wiec nacisk jednostkowy jest maly.

 

najbardziej uniwersalny to wal pierscieniowy gumowy, na ciezkich glebach pracuja tylko grzbiety, wiec ma dosyc duzy nacisk bo powierzchnia styku mala, na lekkich pracuje na calej powierzchni, wiec nie powinien sie zapadac, tworzyc walow, itp (nigdy nie mialem przyjemnosci pracowac takim na takiej glebie), nie okleja sie, bo guma jest elastyczna i sama wygniata ziemie, nie jest tak wrazliwy na kamienie, bo guma jest elastyczna :) .

 

mam crosskille naprzemiennie i jakos rewulucji z brylami nie czynia. zdarzylo mi sie je zalepic, pomimo ze sa naprzemiennie. na lekkie gleby sie nie nadaja, na ciezkie rewolucji nie czynia, wiec raczej slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja się zastanawiałem nad packerem i innymi rodzajami, ale jednak będzie klin z gumy. wink.gif

 

http://www.otico.com/spip.php?article26

 

Jakby ktoś nie widział to wały gumowe do wszelakiej maści maszyn w europie robi jeden dostawca. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

heh dobrze wiedziec :) ja musze w swoim agregacie (unia atlas) wymienic przedni strunowy wal, na cos nie lepiacego sie.

jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

W mojej wsi ma taki widziałem jego robotę też się zapycha niestety sad.gif jak packer. Pierścieniowe lub gumowe są najlepsze Chociaż mi bardziej odpowiada gumowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Vogel do swoich wałów rurowych/prętowych zakłada skrobak od środka.

 

Ewentualnie włóka z zębami, jak w kongskilde vibro compact.

 

Opal agri na bardzo wilgotne warunki proponuje wały o dużej średnicy.

 

 

Najprościej byłoby napisać, że nie robić w polu, ale to nie mazowsze. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mi diler tak kiedyś powiedział-wał nie jest ani na piasek ani na błoto. :D Czyli jak nie mamy takich gleb to kazdy sie nada. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na dzien dzisiejszy to zamiast strunowego przedniego walu dalbym gumowy pierscieniowy, a zamiast tylnego naprzemiennego crosskilla, podwojny zelazny pierscien tez naprzemiennie.

 

tylko nie mam pojecie czy nie zrobilbym jakiejs krzywdy glebie takim zestawieniem.

duzo rzeczy istotnych dzieje sie pod powierzchnia gleby i trzeba miec wiedze jak kazdy element oddzialywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

A co myślicie o takim wale? Będzie dobrze rozkruszał bryły?

Edytowano przez Schadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

a ciekawe jak by taki wał zachowywał się na ściernisku...? jak uważacie? przymierzamy się do kupna agregatu talerzowego z wałem packera, ciekawi mnie który wał jest lepszy, ten gumowy czy packera? Agregat był by wykorzystany do siewu i do uprawy pożniwnej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

na dzien dzisiejszy to zamiast strunowego przedniego walu dalbym gumowy pierscieniowy, a zamiast tylnego naprzemiennego crosskilla, podwojny zelazny pierscien tez naprzemiennie.

 

tylko nie mam pojecie czy nie zrobilbym jakiejs krzywdy glebie takim zestawieniem.

duzo rzeczy istotnych dzieje sie pod powierzchnia gleby i trzeba miec wiedze jak kazdy element oddzialywuje.

Raczej przed spulchnieniem przydałoby się jednolicie zagęscić glebe. Nie wiadomo jakby to było jakbyś takim agregatem po rozsypaniu nawozów przejechał, czy nie byłoby pasków? Mówią, że na przód dobrze jest dać dużej srednicy rurowy,bo on jedynie do kopiowania terenu służy, jego działanie kruszące jest niewielkie, co nie znaczy, że żadne.

 

Co do Packera. Dużo zależy od średnicy, mowią im większy, tym mniejsze ryzyko zapchania na lżejszych glebach. Oczwyiście ogromne znaczenie ma to, czy ktoś ma siewnik nabudowany, czy na hydropaku.

U nas są 2 wały - na wiosnę rurowy, a jesienią packer. Niestety obydwa o za małej średnicy.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Z tego co zauważyłem u siebie wał packer zdecydowanie lepiej kruszy bryły niż Klinowy (gumowy) za to Klinowy lepiej ubije :) jeśli chodzi o wschody w tym roku lepsze po klinowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

wolałbym wybrać uniwersalny wał :) a packera to powinien się sam oczyścić czy nie koniecznie? a używasz agregatu talerzowego na ściernisku i z jakim wałem?

Edytowano przez radex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Raczej przed spulchnieniem przydałoby się jednolicie zagęscić glebe. Nie wiadomo jakby to było jakbyś takim agregatem po rozsypaniu nawozów przejechał, czy nie byłoby pasków? Mówią, że na przód dobrze jest dać dużej srednicy rurowy,bo on jedynie do kopiowania terenu służy, jego działanie kruszące jest niewielkie, co nie znaczy, że żadne.

heh strunowy w sumie tez pasowo zageszcze glebe, tylko paski sa w kierunku prostopadlym do kierunku ruchu agregatu :P

mi kopiowanie terenu do niczego nie jest potrzebne.

na pewno ten strunowy wyleci, bo juz nie mam sily z nim walczyc, tymbardziej ze w kolejnych latach warunki sie zmienia tylko na gorsze w moim przypadku (wiekszy udzial okopowych).

moze taki gumowy crosskill zastosowac, brylom za wiele nie zrobi, ale przynajmniej zagesci w miare jednolicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Skoro ma sie wybitnie cięzkie gleby w uprawie warto kupić na przedni tuz jakiś wał typu cambell czy croskill. A z tyłu jakiś zestaw uprawowo siewny. Wowczas myślę że będzie lepszy efekt w uprawie. Ale jak jest mokra jeśień to i tak sie sieje w błoto i każdy wał będzie sie oblepiał.(chyba że ktoś ma piachy) A kupno wału do agregatu uprawowo-siewnego musi być przemyślane, ja dalej jestem zdania że na cięzkie ziemie to wały; croskill,packer a na lekkie ziemie -spiralny,rurowy,oponowy, gumowy . Wszyscy dążymy do zmnejszenia kosztów uprawy i uzyskania najlepszych efektów. Każdy zna swoje pola... Ja mam takie działki że po 3 przejazdach agregatem biernym nie widać efektów... Tylko jaki wybrać jeśli mamy piachy i glinę i borowinę.. nikt nie będzie zmieniał wałów na każde pole przecież :blink: :blink:

A jeśli chodzi o ugniatanie ziemi przez wał packer hmm zależy od wilgotności jeśli ktoś przesuszył ziemię to nie ugniecie jej niczym..

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A co myślicie o takim wale? Będzie dobrze rozkruszał bryły?

http://www.youtube.com/watch?v=G7eCeI2ZekE

 

Ja się ostatnio właśnie zastanawiam nad tym wałem. Bo nie oblepia się niby kruszyć też coś powinien i ugniatać też coś powinien. Gleby mam różne. Troszkę mam i ciężkich glin więc jeśli mają w swojej ofercie agregat z trzema rzędami prostych łap + ten wał gumowy to myślę że był by to całkiem przyzwoity zakup, tylko nie wiem czy sprosta on mojemu siewnikowi, bo w skrzynie wchodzi ponad 400kg pszenicy więc nie wiem czy by wytrzymał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj