Grzegorz37

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Polecane posty

Tomek90    2244

Jak aktywna jedynie polska to już odpada. Ja bym brał talerzowy, zawsze możesz próbować już siać bezorkowo jeśli będziesz miał możliwość. Kostek w mokrym to narobi zgadza się, ale w morkę nikt nie sieje w miarę możliwości prawda? 

Ja postawiłem na wirnika, a gleby mam od piachów po czerwoną glinę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

nie wiem dlaczego cały czas kusi mnie agregat talerzowy, dzisiaj widziałem u sprzedawców agregaty Grano i Tolmet.

 

W grano niedomalowane miejsca i obsługowe łożyska mi się nie podobają. Wydaje mi się że jak piasty są z kalemitkami to łożyska będą siadały często.

 

a Tolmet wygląda ładnie, ale może trochę za masywnie, rozumiem że maszyna ma być wytrzymała ale też nie za ciężka. no i piasty bezobsługowę są fajne wydaje mi się że będą trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem dlaczego cały czas kusi mnie agregat talerzowy, dzisiaj widziałem u sprzedawców agregaty Grano i Tolmet.

 

W grano niedomalowane miejsca i obsługowe łożyska mi się nie podobają. Wydaje mi się że jak piasty są z kalemitkami to łożyska będą siadały często.

 

a Tolmet wygląda ładnie, ale może trochę za masywnie, rozumiem że maszyna ma być wytrzymała ale też nie za ciężka. no i piasty bezobsługowę są fajne wydaje mi się że będą trwalsze.

 

Mam tolmeta tytan 3m faktycznie jest  strasznie ciężki. Do tego siewnik 1000kg plus zasyp 400kg i ciagnik o udzwigu na hakach ponad 7ton

nie daje rady z rozłożonym.  

Do tego hydropak strasznie chwiejny w tolmecie buja mocno siewnikiem na uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli chodzi o łożyska talerzy to Tolmet chwali się swoimi piastami z łożyskami stożkowymi, wydaje się całkiem interesująco.

Odnośnie samego agregatu to nie spodziewaj się cudów w uprawie przedsiewnej a raczej sianiu:).

Zarówno Tolmet jak i Grano mają źle rozwiązane ekrany boczne co w efekcie może ( a raczej na pewno ) doprowadzić do zasypywania zasianego sąsiedniego przejazdu. 

Jak dla mnie wzorem tych agregatów jest Lemken Rubin - talerze zamiast badziewnych ekranów, duże talerze 620mm, 2 zgrzebła za każdym rzędem talerzy ( to środkowe za pierwszym rzędem zapobiega przerzucaniu masy), zabezpieczenie sprężynowe ( nie jakieś badziewne amortyzatory w postaci wałków gumowych jak w osi skrętnej ), bezobsługowe łożyska 2. rzędowe skośne.

Te agregaty są fajne na ścierniska, ładnie też poradzą sobie z bryłami po orce ale uprawa pod siew zaoranego pola jest taka sobie, choć nie znaczy że Tobie nie będzie akurat pasowała. 

Zobacz sobie na yt. Jest cała masa filmików. Zwróć uwagę jak zawraca z tym zestawem bo sam agregat to ok 1,6 T plus do tego twój siewnik 0,5T i zboże 450 kg na takim ramieniu to ładny moment się robi.

 

Sam widzisz że użytkownik zwraca uwagę na masę :)

 

A może producent twojego siewnika? TERRADISC 3001?

 

Zobacz sobie na kanale tego producenta jak uprawia klasyczny agregat uprawowy

 

Na tym kanale znajdziesz filmiki jak w podobnej glebie wygląda po talerzowym, swoją drogą te nowsze też fajne.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

ja mam akurat siewnik pottinger i z tej firmy są też agregaty talerzowe ale cena ich jest dwa razy większa i są tam małe talerze bodajże 410 mm, wydaje mi się że są trochę za małe no i zapezbieczenie amortyzujące jest połączone z czterema talerzami to też jakieś nieporozumienie...

a może zastanowić się nad agregatem pół zawieszany na wale oponowo transportowym, tylko będzie gorzej z nawracaniem.

albo się nie bawić i zainwestować w agregat aktywny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Witam, ja mam pytanie czy ktoś zna firme TOLMET ? Bo byłem tego roku w Bednarach i jedną maszyną był bym zainteresowany, ale nie znam firmy.Pomorze ktoś ?

Panowie a lepsza brona kompaktowa (talerzowa) z Tolmetu Astat 3m z wałem packera, czy z Grano System  również talerzowy tylko wał oponowy który bedzię uprawowo-transportowy ? Bo obie maszyny są półzawieszane i by chodziły z siewnikiem prawdo podobnie Agro-masz z talerzowymi redlicami wysiewającymi.Chodzi o to która ma konstrukcje lepszą, trwalszą, która jest stabilniejsza podczas uwroci na polu z podniesionym pełnym siewnikiem ? Z Tolmetu zestaw będzie troszkę dłuższy bo dodatkowo bedzie wózek transportowy. No i generalnie która maszyna jest lepsza, o talerze też  chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oba agregaty to niska półka cenowa więc i jakoś będzie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Wiem że to ta sama półka tylko Tolmet tańszy od Grano, parę tysięcy, a i odrobinę bogatszy w wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Proszę was o pomoc. Chce kupić siewnik nadbudowany i właśnie z jakim agregatem bierny czy aktywny (wirnikowy). Mam ok 40 ha lekkiej ziemi 5 klasa. U nas jest jakaś moda na aktywne i wszyscy wymieniają na stare niemieckie aktywne. Czy aktywna nie będzie za bardzo kruszyła na piachach? Zastanawiałem się nad Agro-maszem sn 300 tylko jaki agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrow    0
Napisano (edytowany)

Witam

Co byś cie wybrali mając takie agregaty do wyboru: https://www.olx.pl/oferta/agregat-siewny-aktywny-rabe-werk-2-5m-brona-wirowa-ful-opcja-maschio-CID757-IDk8ObV.html#2bcdc3c9c2;promoted , https://www.olx.pl/oferta/agregat-siewny-aktywny-maschio-dm-2-5m-ful-opcja-2008r-brona-wirowa-CID757-IDk7hke.html#2bcdc3c9c2;promoted czy może szukać maschio dc lub ds? Ten rabe werk to jest lekka wersja ? i czy da sobie rade na ciężkich ziemiach? Agregat by pracował z renault 103-14.

 Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowano przez Arrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emill199008    0

Witam. Zamierzam zakupić agregat uprawowo-siewny, tzn bronę talerzową z hydropakiem + siewnik. Talerzówkę chciałbym  wykorzystać pod uprawę pożniwną tzn. na ścierniska. Ciągnik jaki posiadam to Deutz Fahr 5110 (110Km) z ładowaczem czołowym. Ziemie jakie u mnie występują III i IV klasa oraz rędziny (gliny).  Interesuje mnie jaką optymalną szerokość dobrać ( co by ciągnik sobie dawał radę i go nie zrywało na uwrociach). Interesują mnie konkrety talerzówka: jakie talerze jaki wał; siewnik: jakie redlice itp. Sprzęt zamierzam zakupić nowy z polskiej półki lub zagraniczny używany. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

agromasz nabudowany talerzowy

talerzówkę można odpiąć i użyć oddzielnie

do hydropaku to trzeba mieć duzego konia

sam zmieniłem na nabudowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emill199008    0

To 2,7m na hydropaku za duży będzie? Wolałbym nie nadbudowany, ponieważ jak by było za mokro to zawsze mogę siewnik oddzielnie wykorzystać, tzn wcześniej uprawić i podsuszyć talerzówką, a puzniej samym siewnikiem siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

2.7 chyba nikt nie kupuje, wytłumacz jak zrobisz ścieżki pod opryskiwacz,

myslałem o 3m

 

umnie maja w miejscowości, talerzowy ares wał rurowy + Poznaniak 3m talerzowy podpiety do zetora forterry z ladowaczem i musi coś mieć w łyżce bo go podnosi

 

najlepiej poszukaj w swojej okolicy podobny zestaw i popytaj użytkowników

osobiście mam zwyklego aresa wał packera+ polonez 3m z kółkami dociskowymi i przy pełnym ma co dzwigać ciagnik mimo 6 garów i obciaznika na tuzie z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Witam. Zamierzam zakupić agregat uprawowo-siewny, tzn bronę talerzową z hydropakiem + siewnik. Talerzówkę chciałbym  wykorzystać pod uprawę pożniwną tzn. na ścierniska. Ciągnik jaki posiadam to Deutz Fahr 5110 (110Km) z ładowaczem czołowym. Ziemie jakie u mnie występują III i IV klasa oraz rędziny (gliny).  Interesuje mnie jaką optymalną szerokość dobrać ( co by ciągnik sobie dawał radę i go nie zrywało na uwrociach). Interesują mnie konkrety talerzówka: jakie talerze jaki wał; siewnik: jakie redlice itp. Sprzęt zamierzam zakupić nowy z polskiej półki lub zagraniczny używany. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi

To może brone tależowom półzawieszaną, z Tolmetu na przykład lub z Grano system, z hydropakiem. Odchodzi problem z podnoszeniem a zapotrzebowanie moc do takiej maszyny z siewnikiem to od 80-110 KM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Prosze o informacje czy brona aktywna z zębami palcowymi spełnia swoja funkcje tak samo jak na nożach?

Mam oferte kupna brony Kuhn HR250 na kolkach.

Ewentualnie czy da sie przerobić te kolki i dokupić noże?

Ziemie klasy 3

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

Witam zamierzem kupic nq aprow agregat uprawowo siewny talerzowy ale po przeczytaniu zastanawiam sie czy nie wziasc biernego z zebami. Chcialem wziasc talerzowy z tego wzgledu na siew poplonow po sciernisku. Zastanawiam czy agro masz to dobry wybor fo siewnika nie mam zastrzezen ale do agregatu to nie wiem co myslec chcialem talerz 510 wal packiera ale nie wiem . powiem ze mam 45 ha do zasiewu zboz i by doszlo poplonow 10- 15 ha rocznie. Bo wezmne jeszcze siewnik do poplonow a dodam ze ziemie srednie IV V ale mam z 6 ha glin z gorami. Teraz uprawuam to agregatem przedsiewnym 2x i agregat bierny z siewnikiem ciagnik case 110km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zawieszany zestaw upr-siew talerzowy to nic fajnego, słabo uprawia i jest bardzo ciężki. 110km może miec za słaby podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Strasznie ciężki ten zestaw od agro maszu, albo źle wyważony. Po co siewnik do poplonu skoro możesz odrazu siać takim zestawem jeśli byłby to agregat talerzowy?? Za tą kwotę nic ciekawszego nie wyrwiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

A miales stycznosc z jakims agregatem talerzowym jak on sprawdza sie po orce racze i tak pojade po orce albo bronami 20 albo agregatem uprawowym. Powiem tak chce kupic ten siewnik do poplonow bo na prov kwestia 3tys siewnik zbozowy jednak troche warzy a z poplonami zalezy mi na czasie aby szybko to zasiac dlatego jestem bardziej za talerzowym teraz mam na 2x zab z tylu wal z plaskownikow i tak za bardzo nie jestem zadowilony bo czesto mi sie zapycha np. Po kuk. Albo po poplonach i wtedy musze to przeciagac do kranca pola a wiadowo ze i nawoz i wszystko ciagne. Talerzowy rownierz byl by na pewno jako podorywka jeszcze i znowy by rocznie robil pewnie ze 20 ha. Czyli by zakup w miare szybko sie zwrocil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Jestem użytkownikiem agregatu talerzowego Grano shark 2,5 + siewnik Agro masz z redlicą talerzową . Spisuje się on bardzo dobrze w siewie po orce jak i w siewie poplonu w ściernisko. W świeżej orce trzeba pilnować głębokości pracy, nie ubita ziemia między kołami traktora lubi się pchać między talerzami. Zasiane pole jest równe i wygląda ok. Zestaw ten sprawuje bardzo dobrze na glebach lekkich jak i na glinie, żadne resztki pożniwne się nie pchają. Moim zdaniem agregaty uprawowo-siewne z zębami nie będą cieszyć się popularnością, nowoczesne zachodnie siewniki to sekcja uprawiająca talerzowa lub brona aktywna. Agregat Talerzowy + siewnik to wg mnie bardzo doba kombinacja ale niestety ma wadę w postaci duuużej wagi i dużej długości zestawu.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

Dzieki za opinie wezmne ja pod uwage. A swierza orka tzn jak dlugo powiecmy 2 tyg bez deszczu czy cala jesien bo tak mniej wiecej sieje po orce tydzien lub 2 ale przewaznie tydzien. A jaki masz wal bo mysle o packier. Ale teraz widzialem kilka filmikow o spiralnym czy jakos tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

wszystko zależy od opadów czy ziemia szybko osiądzie, zdarza się ze siejmy na drugi dzień po orce, własnie wtedy trochę się lubi spiętrzyć na lekkiej ziemi ale nie uważam że to jest duży problem, agregat lekko w górę na podnośniku i jedziemy dalej. Mam wał pełny gumowy super zagęszcza dlatego że jest ciężki. Paker uważam że jest przereklamowany , spiralny jeśli ziemie nie są gliniaste powinien być ok, choć nie miałem z nim nigdy stycznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj