Grzegorz37

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Polecane posty

artek27    339

temu chce taki kupic bo mam pole z grudami po pierwsze a po drugie mysle ze to będzie dobre żeby po trawie tym agregatem pochodzie to trochę zetne te kepy i później orke zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Koledzy który agregat bierny będzie lepszy do ciągnika ok. 90KM. Ziemie ciężkie. 2,5 metrowy z wałem Packera czy 3 metrowy na wale strunowym? Będę dokupował siewnik właśnie pod agregat ale nie wiem który wybrać. Ziemia do obsiania ok. 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Używa ktoś z was agregatu Tolmet polon? Oglądałem go na targach i widać że solidnie zrobiony.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam unia ares tl 4m z hydro pracuje na ziemiach 1 i 2 klasy pracuje z 170km new hollandem bardo dobry naprawde polecam wał packer
sory pomyłka ziemie 2i3klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Witam a jaka jest praktyka przy agregatach talerzowych?

 

 

czy ktoś może cos onich powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę. Mam w planie zakup agregatu uprawowo-siewnego do ciągnika o mocy 99KM, co byście mi polecili Zastanawiam się między biernym 2,7m a agregatem aktywnym 2.5m i czy z hydropakiem lub nabudowanym siewnikiem. Mam gleby 2-3 klasa częściowo glina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Witam, ja mam pytanie czy ktoś zna firme TOLMET ? Bo byłem tego roku w Bednarach i jedną maszyną był bym zainteresowany, ale nie znam firmy.Pomorze ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Posiada agregat uprawowo-siewny Polonek z tej firmy. Jeśli chodzi o wykonanie jest na dobrym poziomie, a sama konstrukcja jest masywna. Po 1,5 roku nie ma żadnych pęknięć ani rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Wracam po czasie do tematu. Posiadam 120 konny ciągnik Fortschritt 323A ponad 70ha gruntów ornych z czego ok 1/3 to ziemie ciężkie (gliny każdego rodzaju iły itp.) Reszta to ziemie lżejsze i lekkie paski żwirki i nawet turbo piaski ogólnie pola mozaikowe są. Lżejsze ziemie oraz po przedplonach strączkowych, rzepaku, ziemniaku stosuje uprawę bez orkową np w tym roku około 2/3 zasiewów jest w uprawie bezorkowej. I stoję przed wyborem agregatu uprawowo siewnego wacham się przed broną aktywną a broną talerzową. Dziś jest "moda" na talerze Horsche, Pottigerry itp. Ale to nie moja półka. Zastanawiam się nad broną talerzową np firmy agromaszu z wałem albo oponowym albo pakera(na lekkich prawdopodobnie sunie ziemie) + hydropak bądź broną aktywną akurat tu wyrób mam duzy albo nadbudowany albo hydropak. Fakt faktem z hydropakiem spisywał by sie może lepiej w pracy solo. ale  nadbudowany znowóź nie obciązałby za bardzo ciągnika w transporcie ( pola 20km od gosp)  Talerzowy przypuszczam ze na lżejszych ziemiach i w uprawie bezorkowej spisywałby się idealnie, w szczególności w siewie po QQ czy np ugorze, bo znowóź z aktywnym mogło by być gorzej. Ale to raczej może wypowiedzieć się osoba pracująca tymi sprzętami.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

moja opinia na temat Agro -maszu z pakerem ,nie nadaje sie na lekkie ziemie w systemie orkowym ,wał zamiast sie toczyć staje i pcha ziemie ,szczególnie jak jest sucho ,wal średnicy 40cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Wał gumowy ten o mniejszej średnicy też pcha, na lżejszej glebie trzeba trzymać na podnośniku. Można spróbować wał o większej średnicy. Jak dla mnie siewnik jedynie nabudowany, siewnik z broną zawsze można rozczepić. 

Tu coś więcej http://***.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=5&image_id=27787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Do końca się nie zgodzę, też się obawiałem pchania na wale packera w agregacie aktywnym, ale o dziwo się nie pchało a ziemia kawałkiem była lekka.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sadek masz rację  sąsiad ma Amazon aktywny z wałem i jedzie każdą glebę ale wal większy a talerzowe juz maja problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

i padł wybór na aktywny maschio z wałem pakera chodź fabrycznie miał rurowy ale zamieniłem na pakera, też widzę ze się nie pcha. Chodź przyznam ze i o talerzowym mysle by miec do uprawy lzejszych ziem.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Witam, mam dylemat, zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego. myślę nad jakimś talerzowym z wałem packer np. grano system. lecz od niedawna myślę o bronie wirnikowej (aktywnej), cena zachodnich to kosmos więc co powiecie o polskich producentach typu Tolmet, Akpil Bomet, Euro Masz. Ciągnik to claas Arion 150 KM 6 cyl. siewnik który ma współpracować to pottinger vitasem.
gleby średnio lekkie, czasami zdarza się trochę gliny.

Pomóżcie w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Jak ma byc uzywka a nie nowka to tylko rabe werk MKE/PKE lub amazone KE/KG 3m. PKE i KG to brony ciezkie i nadaja sie do uprawy bezorkowej nawet na bardzo ciezkich glebach, Sam mam MKE 3m + siewnik z 6 lat i przez 4 lata chodzila z MF 90 koni a teraz lata z MF 155 koni na temat tych polskich nie mam wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

no tak ale ja ciężki gleb zbytnio nie mam, gdzieś się trafi trochę gliny i to tyle.

 

mam pytanie do użytkowników agregatów talerzowych, czy one robią lepszą robotę od agregatów klasycznych biernych czyli wałek dwa lub trzy rzędy zębów kultywatora i wał???

 

mi się wydaje że jak gruda trafi na talerz to on ją przetnie a między zębami to tylko przeleci i nic się z nią nie stanie.

 

ostatnie lata pokazały że wał posiewny to jest maszyna na suche siewy. może lepiej kupić tani agregat bierny i wał posiewny niż inwestować w drogą bronę wirnikową... słyszałem że agregaty aktywne też nie są idealne bo przy suszy rozbijają wszystko w pył a jak przejdą obfite deszcze to później robić się z podłoża beton i wschody są słabe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie ma maszyn idealnych, kwestia to odpowiedniego dobrania do swoich potrzeb. Agregat talerzowy jako uprawowo-siewny masz szereg wad, najważniejsze to jego długość przy sporej masie, trochę lepiej gdy nadbudowany siewnik no ale u ciebie jest jasno określony jaki ma być. Druga sprawa to jak mokro to talerze natną Ci kostek, które później ładnie zaschną ( nie ma to nic wspólnego z kruszeniem brył ), choć tu zależy od same gleby.

Największym plusem tych agregatów jest ich uniwersalność, od ścierniska po siew.

Choć jeśli nie masz jakiś ciężkich gleb to może warto zastanowić się nad klasycznym agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

jak brona wirnikowa to daruj sobie od razu firmę bomet. To się do niczego nie nadaje. A agregat ma być przecież na lata. Dużo ha będziesz nim obsiewał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

maszyna ma pracować na około 100 ha. czyli klasyczny bierny agregat będzie lepszy od talerzowego? jak weźmiemy agregat bierny i trzy rzędy zębów to też nie jest maszyna krótka.
z tym doborem maszyny do potrzeb właśnie nie jest tak łatwo...
a weźmy większość horschy czy vederstadów tam kombinacje w większości są talerzowe, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jak dla mnie to fajne maszyny do uprawy przedsiewnej to sprzęty typu System-Kompaktor Lemken, oczywiście jest cała masa producentów oferujących podobne sprzęty. Długi i zapewne ciężki ale do takiego Ariona 150KM zaczepiasz pół-zawieszany 4m i robota ubywa w oczach. Aktywny typu brona wirnikowa to jednak 1 m mniejsza szerokość i nie zawsze jest potrzebny a czasami nawet nie nadaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

ale siewnik mam trzy metry i chodzi mi żeby nie było problemu z zawracaniem bo mam trochę wąskich pól więc bardziej pasowało by coś zawieszanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj