Grzegorz37

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Polecane posty

Schadow    0

Mam zamiar kupić agregat talerzowy z wałem croskill i zastanawiam się której firmy agregat wybrać Grano System czy może Agro-Masz. Powiedzcie który z nich jest wytrzymalszy (słyszałem że agro-masz ma słabą ramę czy to prawda? i jak z wytrzymałością w grano system??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
curcia    0

Witam serdecznie,

widział, że wcześniej pojawiło się podobne pytanie, ale mam nadzieję że nie będziecie mieli mi za złe jeśli je ponowię.

 

Otóż tato zastanawia się nad kupnem agregatu Ares Drive. Niestety nie miał okazji widzieć, jak się sprawuje w polu, więc dręczy go pytanie o wał oponowo-transportowy. Czy dobrze się sprawdza? Czy też może pozostawia po sobie bardzo ubitą ziemię? Czy warto go wogóle kupować, czy lepiej kupić inny agregat / agregat z innym wałem?

 

Będę wdzięczna za każdą sugestię :)

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

http://otomoto.pl/kongskilde-A272614.html

Panowie, mam kilka pytań odnośnie tego agregatu.

Co o nim sądzicie, czy szerokość 3,4 m nie będzie powodowała słabego kopiowania terenu i zapychania się tej przedniej listwy?

Mam agregat aktywny z wałem packera i siewnikiem nabudowanym firmy Accord, jestem z niego bardzo zadowolony, ale wiosną trzeba zazwyczaj ruszyć pola, żeby trochę ziemia przeschła, wjeżdżam wtedy ciężkimi bronami i to wystarczy.

Mam jednak z 5 ha ziemi z którą co roku mam problem z uprawą, bo strasznie się bryli po orce nawet jeśli zaraz przejadę ciężkimi bronami i to niezależnie od wilgotności gleby podczas orki. Potem wjeżdżam siewnikiem aktywnym z packerem, ale tych brył już i tak nie rozbije i często są słabe wschody. Otrzymuje z tej ziemii co roku najlepsze plony pomimo problemów ze wschodami.

Ściernisko uprawiam agregatem KOS 2,6m. Sieję około 10 ha rzepaku, który bardzo szybko wschodzi po uprawie ścierniska i nie jest wskazane żeby rusł do orki zimowej, a niszczenie go jeszcze raz agregatem KOS o tak małej szerokości jest bardzo nieekonomiczne, zaś przejechanie ciężkimi bronami daje marny efekt, bo w tym roku tak zrobiłem. Kultywatora żadnego nie mam żeby go użyć do tego.

Postanowiłem rozwiązać te dwa problemy i myślę żeby kupić jakiś agregat który pozwoliłby mi trochę poprawić uprawę przedsiewną na tych 5 ha, a przy okazji używać go też do niszczenia wschodów na ściernisku.

Ciągniki mam 80 km i 110 km. Ale z racji tego że nie będe używał go do wszystkich pól nie chcę kupować dużego agregatu.

Wiem, że nie ma rzeczy uniwersalnych, ale agregat z siewnikiem będzie i tak uprawiał jeszcze raz w czasie siewu, a na ściernisku ziemia już jest zruszona po KOSie, chodzi tylko o zniszczenie wschodów i żeby się wszystko nie zapychało jakoś strasznie.

Myślalem nad tym agregatem z aukcji którą podałem, ale nie wiem czy nada on się do tych zastosowań które podałem.

Zastanawiam się też nad kopiowaniem terenu przez ten agregat i czy te tylne wałki rozkruszą trochę brył, czy łapy są w miarę wytrzymałe oraz czy nie będzie się mocno zapychał przy niszczeniu wschodów na ściernisku?

Oglądałem nowe agregaty, ale jakoś nie jestem przekonany żeby wydawać 15 tys zł na polski agregat przy moich potrzebach. Mam 35 ha i staram się nie przeinwestowywać w ilość sprzętu w gospodarstwie, bo tych maszyn i tak jest sporo. Bede wdzięczny za wszystkie opinie o tym agregacie i ewentualnei o innych propozycjach sprzętowych.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

W końcu kupiłem jednak ten agregat, zobaczymy na wiosnę jak to będzie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Co sądzicie o poznaniaku talerzowym razem z aresem talerzowym? Jakie będą wschody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

z doświadczenia ci proponuje aktywny do tej mocy to 3m spokojenie jakiś amazone machio czy rabe werk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma sensu na lekkie bo zrobi pył tylko.

Edytowano przez fandoss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

robiłem takim w dużym gospodarstwie na takich samych glebach i bardzo fajnie zawsze było zasiane równiutko na polu i równo zasiane , ale nie tylko piachy mam są i też cięższe gleby ogólnie chodzi mi o to żeby na polu było równo i jeden przejazd zamiast trzech. Teraz po zimie trzeba by nawóz, talerzówka siewnik i brona a tak to tylko nawóz i agregat z siewnikiem. co Wy na to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Jak równo zorane to i bedzie równo zasiane. Weź kup dobry bierny z dobrym wałem krusząco-zagęszczającym, a nie jakiś stary aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Dobry bierny wystarczy , a na średnich glebach uprawiając aktywnym można zjałowieć ziemię , wtedy straci ona strukturę gruzełkową. Jakiś cięższy bierny będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Mogę polecić kongskilde vibro compakt robi bardzo dobrą robotę a 3m z nabudowanym siewnikiem chodzi po górach z jd 6330 tylko balast na przednim tuz 500kg .Sprawdzaliśmy różne oferty ale moim zdaniem włóka zamiast przedniego wału jest lepszym rozwiązaniem .Dodam że ziemia to 3-4 na glince więc dość ciężka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Pytanie do znających temat: jakie znacie modele i marki 3metrowych talerzowych siewników, aby miały te 25redlic? Pytam, bo gdy szukam na allegro, to nie są one zbyt dobrze opisane i strasznie długo zbawia znalezienie konkretnej maszyny.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2
Napisano (edytowany)

pottinger Vitasem 302 ma 25 redlic

Edytowano przez renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Poznaniak 410/3 DL ma 25 redlic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Może coś poradzicie. Tematów podobny sporo ale każdy ma inną sytuację.

Na początek warunki glebowe, ziemia w większości rędzina, czasami rędzina na zmianę z płowiną. Kamieni mało.

Ciągnik to MF 390 4wd.

Z racji tego że rolnictwo jest moim hobby, nie utrzymuję się z tego, to potrzebuję wykonać pewne prace szybciej lub sprawniej. Obecnie posiadam agregat bierny z firmy Dziekan 4 rzędy łap i podwójny wał strunowy ( zębaty) na docisku, agregat przerobiony z 2,5m na niecałe 3m dlatego wał ma dzielony na 2 części a nie jak oryginał na 3. Uprawia w miarę dobrze, wałki na docisku swoje robią.

Chciałbym kupić uprawowo siewny, 2,5m bo więcej to nie będę się wygłupiał do lekkiego ciągnika. Myślałem nad używanym aktywnym, nawet kilka już oglądałem i bardzo mi się podobają, na pewno uprawiają najlepiej na takich ziemiach. Jedyne co to obawiam się trochę ewentualnych kosztownych remontów. Ale jak myślicie, czy do takiego aktywnego brać wał packera czy rurowy ( na pewno będzie lżejszy ).

Zastanawiają mnie też bierne, obecnie bardzo modne ale jak widzę jakość ich pracy to dużo mi się nie podoba. Znajomy robił teraz talerzowym z wałem packera to ja bym go z pola wygonił takie bryły, inne z wałkiem strunowym z przodu i 2 rzędami łapek oraz wałem czy to rurowym, packera czy strunowym uprawiają kiepsko, nie miałem okazji zobaczyć spiralnego, crosskila czy pierścieniowego - myślicie że dużo pomagają?

A co wy na to aby w agregacie nie było w ogóle talerzy lub radlic tylko np takie wynalazki które czasami gdzieś z zachodu ktoś ściągnie czyli na przodzie wał strunowy, w środku dwa duże wały cambella i z tyłu coś ciężkiego np crosskil - może to by lepiej uprawiło bo nie wyciągało by brył ze spodniej warstwy ( pomimo ze i tak staram się płytko uprawiać ).

Wszyscy piszą że jak się wyorze tak się uprawi - ok pługi z odkładnicą long, ładnie kryją i wcale mniej nie kruszą jak zwykłe a nawet mniej brył ale są i agregaty je wyciągają w górę a wał nie rozłupie ( koło ciągnika też nie:)) Więc może taki wynalazek byłby ciekawy - może ktoś się spotkał z takimi wałami?

Edytowano przez akmaly
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Co myślicie o agregacie uprawowo-siewnym Rolmako 3m z przednim wałem strunowym, 3 rzędami zębów unia grudządz i wałem packera? klasy ziemi IV, V, rzadko III. Ciągnik jaki miałby współpracowac z nim to 111 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj