Skocz do zawartości
pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

WHATEVER

ursus1395    4

a prubowałeś odkręcać przewody paliwowe i sprawdzać czy pompa daje paliwo na wtryski a jak daje to musisz zobaczyć jak z wtryskami sie dzieje bo morze poprostu musisz wyrególować wtryski ale nie wiem a morzliwe ze zle wyrególowane zawory masz

Pawel328    127

tylko jak byś regulował wtryski to daj razem z nimi pompę do regulacji bo po wyregulowaniu wtrysków pompa może z nimi nie współgrać i się rozreguluje :)

rafff24    26
Tylko tyle znasz różnic ? W samym silniku to : inne panewki , głowica , inne koło zamachowe , inna obudowa sprzęgła

, nawet po części inne uszczelki......... bo i miska olejowa też inna , inna obudowa rozrządu i długo by jeszcze wymieniac <_<

no tak powiedz mi jeszcze, że "bez inwazyjnie" dasz radę zerknąć na panewki, a chodziło mi o to na co zwracam uwagę w pierwszej kolejności

ale masz rację jest więcej różnic

w pierwszych 30 z tymi panewkami bywało różnie, (jak to w tamtych czasach) np w mojej są panewki główne tzw "grube" a korbowodowe są "cienkie" a nie było nic przerabiane, blok od nowości, wał też, jak 1 kapitalkę jeszcze za "komuny" mechanik z POM-u robił to mówił, że trafiały się takie egzemplarze

Wiadomość z agroFakt.pl

miszka31    29
tylko jak byś regulował wtryski to daj razem z nimi pompę do regulacji bo po wyregulowaniu wtrysków pompa może z nimi nie współgrać i się rozreguluje <_<

co ty za durnoty wypisujesz?dawaj jakiś link,artykuł czy coś

szotko    0

Jeśli chodzi o zakleszczanie się biegów (i ile tryby w skrzyni nie są wybrane) to wystarczy wymienić dźwignie zmiany biegów wraz z tą pokrywką (jakieś czas temu koszt ok.40 zł). Czasami przydaje się tez wymienić sprężynki i kulki (przy popychaczach) które umożliwią pewniejszą zmianę biegów. Ja po takim zabiegu przejeździłem póki co całą jesień i ani razu biegi się nie zakleszczyły... Koszty śmieszne robota zresztą tez a jak ręką odjął...

Pawel328    127

żadne głupoty @miszka31 nie żnij kozaka. Już nie jeden ciągnik miałem i wiem z doświadczenia. W C-360 i C-330 regulowaliśmy końcówki wtrysków bez pompy to po jakimś czasie wysiadała pompa. I wtedy trzeba było dać i pompę i końcówki do regulacji żeby były jednakowo ustawione :)

janko1    1

Kolega ma racje dodam że jeśli siada pompa to i wtryski są już lekko zużyte i odwrotnie. Odnośnie różnic miedzy c 328 a c330. to 28 ma przód z blokiem skręcany na 4 sr a 30 na 6,rozrusznik w c 330 ma równiez o 1 srube wiecej czyli 3 filtr oleju w c 330 jest mały wymieniany w całosci a c 328 ma duzy i obudowa po wymianie filtra jest zawsze ta sama

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
tylko jak byś regulował wtryski to daj razem z nimi pompę do regulacji bo po wyregulowaniu wtrysków pompa może z nimi nie współgrać i się rozreguluje ;)

Kolego @Pawel328 możesz nam niedouczonym rolnikom, którzy nigdy nie mieli ciągnika wyjaśnić jak może się rozregulować pompa wtryskowa jeżeli nie wyreguluje się jej razem z wtryskiwaczami?

malorolny    0

Dobre , na tym forum powstają bardzo ciekawe twierdzenia , lubię tu pozaglądać i poczytać , codziennie dowiaduję sie czegoś nowego .... aż mi włosy dęba stają . ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz na myśli teorię kolegi @Pawel328, czy moją wypowiedź?

rafff24    26
c 328 ma duzy i obudowa po wymianie filtra jest zawsze ta sama

nie po wymianie, ale po dokładnym wyczyszczeniu wirnika, tam w zasadzie się go nie wymienia, chyba, że jest uszkodzony, itp

w tym filtrze zanieczyszczenia, np opiłki, zostają w winiku, bo siła odśrodkowa powoduje, że zbierają się na jego zew. ściankach a z wirnika wypływa "czysty" olej

a propos wtrysków i pompy, wtryski ustawia się na określone ciśnienie, i jeśli po wymianie wtrysków siada pompa to tylko dlatego, że i tak była do wymiany

pompę ustawia się na określiną wydajność, , musi przy danej ilości obrotów wytłoczyć określoną ilość paliwa, na wtryskach "wzorcowych" na np. takim czymś:

http://www.superdiesel.neostrada.pl/U_JANUSZKA.JPG

sekcje mają podawać tyle samo, określoną ilość itd, tak ogólnie

Pawel328    127

@Elektrotechnik teraz tak miałem w C-330 w styczniu <_< wyregulowaliśmy końcówki wtrysków i ciapek palił jeszcze gorzej niż przed regulacją, wyjęliśmy pompę i końcówki daliśmy do ustawienia i pali za pierwszym obrotem wału. Tak samo było kiedyś z C-355. A poza tym w mojej pierwszej wypowiedzi napisałem że MOŻE ale nie musi się rozregulować :)

adrian2    0

C 330:spalanie dobre,nowszy od 25 i 28.W C 328 jak to jest z hydrauliką?Różni sie jakoś od c 330.Bo wujek mi mówi,że nie ma filtra oleju i ładowacz by się psuł więc go sprzedał.Nie żebym mu nie ufał ale wole sie upewnić.

Davidastra    0

żeby sterować jednym siłownikiem jednostronnego działania

trzeba na rozdzielacz wkręcic złącze

z końcówką kulową i gitara

kiprujesz wajchą tą co jest od tuz-a

Bartek12345    0

Witajcie

Mam pytanie do społeczności AF, otóż jak myślicie przez ile lat jeszcze będzie można zakupić popularnego Ciapka, który jest legendą polskiego rolnictwa. Mam takie pytanie, ponieważ nie mam jeszcze miejsca, domku, garażu na wsi, a Ciapki to moje hobby.

Z góry dziękuje :P:)

kamil20    0

Tak długo, jak długo będą pracowały na polskiej wsi :P

Czyli tak długo jak będą dostępne do nich części...

kamil20    0

Ja mam prawko na ciągnik prawie 3 lata :P jak ktoś dobrze cofa z przyczepą to nie jest problem, ale trzeba wyjeździć przed egzaminem(teoretycznie) 20 godz. i tam można się tego naprawde nauczyć :)

sebe1033    62

Ciapki to nie 5 a z 25 lat jeszcze pochodzą spokojnie, wystarczy spojrzeć na 4011 są jeszcze gdzieniegdzie a ile mają lat po 30-40. A 330 na złom nie odadzą bo w końcu jeszcze pochodzą a zresztą za złom mało płacą

damian18    3

ile wyprodukowali 40 a ile 30? 40 jest jeszcze bardzo dużo tylko że sporo jest po przerabiane na 60 30 wróże jeszcze z 50 lat pracy na polu w dużej ilości

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.
    • Przez lukasgld
      Witam ! Potrzebuję schemat silnika Case 3, Case 86, Case 9095, 98 rok produkcji. Silnik prawdopodobnie Steyr. Z góry dzięki za wszelkie informacje. Muszę zmienić uszczelkę pod głowicą. Wszelkie informacje mile widziane.