Skocz do zawartości
pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus328    2

im starszy tym lepszy w przypadku ursusa m'ka miala w skrzyni pozmieniane wodziki inne wciecia na zebatkach itp inny podnośnik panweki takie jak w c330 a nie gruboscienie jak w c328 inne koło zamachowe przedni dekiel pompa oleju filter co według mnie nic nie daje ja mam orginalny w orginalna siatka metalowa i jest ok raz na rok umyty karcherem i smiga jak nowy

Davidastra    0

nie koniecznie im starszy tym lepszy bo są ciągniki i ciagniki mój sąsiad ma c 330 z 77 roku i niewidze na okolicy silniejszej c 330 czy c 328 , nie wiem dlaczego tak jest ale nawet pod dobrym obciązeniem zbiera się ladnie, może sekret tkwi w tym że był kupiony za dolary ?? był ściągnięty z eksportu na zachódjako nowy oczywiście

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus328    2

O właśnie maja głowce gdzie sa na równo zawory nie tak jak c 330 ze wystaja z 2mm i tłoki bez komory zawirowania

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Tanco96    10

ja mam emkę z 1988 roku i działa bez zarzutu generalkę miałem robioną w 2006 roku i jak dotąd to aby chłodnicę i rurkę od paliwa wymieniłem tak to nic. u mnie w skrzyni ta nakrętka jest zaspawana to prawda ze m-ka jest trochę szybsza ale też i ciut słabsza w 30-stkach najlepszy jest ten ryk na 5-tym biegu

pawel89    2

Różni się:

sprzęgłem

Tłoki i głowica

pompa oleju

siedzenie

większość M miało wyjście hydrauliki i rozdzielacz na błotniku

inne łożyska na tylnym moście (możliwość skręcania)

kierownica

zaczepy

instalacja elektryczna (awaryjne i itp)

teraz ma rynku wtórnym spotyka się różności :lol: a często składaki ;[

Edytowano przez pawel89

damianowski    0

Ja mam ursusa c-330M i różni się tym od c-330 że ma inne przełożenia w skrzyni biegów przez co jest szybszy o 8 procent od c-330

Sory za położenie pomyliłem z przełożeniem*

Edytowano przez damianowski

zonk28    0

Taaaaaaaaaaaa C-330 M jest lepsza.....chyba w ściganiu się bo w niczym innym.M-ka jest słaba i niegdy C-328 ani C-330 nie dorówna.To fakt najmocniejsze ciapki byłu poniżej 1980 roku te z niebieskimi silnikami , były najmocniejsze i najtwardsze.

Groch    0

@zonk28 Kolego zgadzam się z Tobą w 100 %. A damianowski to w każdym temacie posty pisze, chociaż są nieaktywne od kilku miesięcy... :lol: I uwierz mi położenie skrzyni biegów to one mają identyczne :P

damjan15    0

Może w jego m-ce ktoś skrzynię przespawał i jest jakoś przesunięta :lol:

Edytowano przez damjan15

yaboll    0

Taaaaaaaaaaaa C-330 M jest lepsza.....chyba w ściganiu się bo w niczym innym.M-ka jest słaba i niegdy C-328 ani C-330 nie dorówna.To fakt najmocniejsze ciapki byłu poniżej 1980 roku te z niebieskimi silnikami , były najmocniejsze i najtwardsze.

hahah naprawde jestes śmieszny :lol: Nie wiem czy był bys w stanie moją Mkę odstawi w pługu czy kultywatorze... A co mowiąc o podorywce na 5 biegu heheh musi czuc ze pracuje

zonk28    0

Ooooooooo mocną masz te C-330 M jak 5 pokładasz ...fiufiufiu :lol: Zapnij rozrzutnik i 4 tony obornika do tego wałek i na obrotach pod góre , wtedy porozmawiamy.Moja C-330 na 4 się zakopie a nie stanie .......a twoja to lepiej nie mówić :lol:

yaboll    0

Nigdy w polu nie schodze ponizej 4 biegu... w bronach bieg nr 5 , w pługu przewaznie 4 nigdy ale to nigdy nie zgasła na 4 predzej sie zakopie i sidządzie na ogonie tzn na zapczepie i jeszcze do tego mijam c330 i T25 hehehe

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

zonk28    0

Jeżdzisz 5 -tką z bronami po świeżej zaoranej ziemi ? nawet pod górę? Pewnie jeszcze z pięcioma bronami ? Wooow :blink: , kurcze ale masz maszynę........Jestem zazdrosny że nie mam tak mocnego ciągnika :(

yaboll    0

Jeżdzisz 5 -tką z bronami po świeżej zaoranej ziemi ? nawet pod górę? Pewnie jeszcze z pięcioma bronami ? Wooow :blink: , kurcze ale masz maszynę........Jestem zazdrosny że nie mam tak mocnego ciągnika :(

:blink: mylisz sie jezdze z 3 bronami heheh

zonk28    0

Nawet z 3 bronami ma ciężko C-330 , mówie o dużych i ciężkich bronach.

Nikita_Bennet    100

C330M ciągała bez problemów 5 sztuk bron dwudziestek ale skrzynia co dwa lata do robienia - zakrętka się odkręcała. Poza tym usiedzieć w po orce w tym ciągniku to dla mnie tragedia (nie wiem jak tato to znosił). Jakby nie patrzył 5 bron na III i IV klasie jest realna do ciągnięcia.

Lukasz1987    57
Nawet z 3 bronami ma ciężko C-330 , mówie o dużych i ciężkich bronach.

piszesz o bronach 16mm czy 22mm? bo z bronami 16mm ciapek idzie bez problemów, może remont sobie zrób :lol:

Nikita bez urazy klasa klasą ale jaka gleba? BO jak masz madę to i na pierwszej klasie nie idzie jechać w ciapku po orce <_< dlatego cieszę się że mamy pacomat przy pługu :)

moim zdaniem najlepszy jest c-328 jest owiele mocniejszy od c330 i co ze ma 2 konie mniej jak i tak kazda 30 wymieka z ciapkiem pod górke cięższe koło zamachowe :) rocznik 60 +

przeczysz sam sobie ale mniejsza o to :D 328 ma inne przełożenie w tylnym moście przez co jest wolniejszy ale przenosi większy moment na podłoże, wiem z doświadczenia bo nasza ma tył z C-328 wszystkie ciapki go biorą w okolicy jak jedzie po drodze :( ale na łąkach żaden mu nie dorównuje B)

Ja miałem C-328 z przodkiem od C-330 i jak się mu przydusiło to trzydziestka nie miała startu do niego.

przodek to znaczy co? bo jak skrzynię i silnik to miałeś 330 z maską i tylnym mostem 328 tyle że one były wolniejsze, ale miały większy uciąg

yaboll to sobie ciapka dociąż i się nie będzie zakopywał :P z drugiej strony chciałbym zobaczyć ciapka jadącego na biegu nr 5 po orce wykonanej pługiem z odkładnicami 50cm :lol: 2x30/35 może i tak na jakimś piachu jak się rozsypie że brony tylko wyrównają bo jakaś bardziej zwięzła ziemia i d*pa

Grabcio    23

Z C-330 była przednia oś, sprzęgło i maska i jeszcze miał pompę wtryskową z jakiegoś wózka widłowego.

DanRol95    2

C-328 ma do przedniego mostu montowane z boku belki usztywniające, a z tyłu nie mają dolnego zaczepu...

Grabcio    23

C-328 ma całkiem inną przednią oś niż C-330, inną maskę, oraz inny silnik.

damjan15    0

C-328 ma do przedniego mostu montowane z boku belki usztywniające, a z tyłu nie mają dolnego zaczepu...

Co do zaczepu to się nie zgodzę bo dolny był chyba za dopłatą :)

Grabcio a czym ten silnik się różni??? Chyba tylko wałem i panewkami a reszta jak dobrze pamiętam to taka sama ale pompa wtryskowa ma chyba inne kształty i wlew oleju w 28 powinien być przy rozrządzie :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.
    • Przez lukasgld
      Witam ! Potrzebuję schemat silnika Case 3, Case 86, Case 9095, 98 rok produkcji. Silnik prawdopodobnie Steyr. Z góry dzięki za wszelkie informacje. Muszę zmienić uszczelkę pod głowicą. Wszelkie informacje mile widziane.