pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

Billie    0

no na allegro zdarzaja sie ciapki co maja nowe opny i kabine, wiec powiedzmy ze moze koszty opon mozna odliczyc. tez mi sie wydaje ze 2,5 tys za remont sinika to troche duzo, zalezy co tam trzeba zrobic zestaw naprawczy kosztuje kosztuje 170 zl, wiec 340 zl , wal może trzeba bedzie szlifnac, niewiadomo, wszystko zalezy od stanu. Ktos bedzie pisal ze byl remont generalny, a np co podlozyl pod panewki, albo kupil zesta naprawczy ten tanszy, remont lepiej zrobic samemu, bo jak ktos robi remont zeby ciagnik sprzedac to chyba nie mozna nazwac tego remontem tylko poprostu odpicowaniem do sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

dokladnie szybko odpicowac i na handel.wszedzie masa silikonu i farba ... remont pewnie ze samemu lepiej zrobic... tylko uwazajcie jakie czesci bo teraz jest pelno bubli typu produkcja indyjska...zawsze lepiej kupic oryginal niz tanszy o polowe zamiennik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

A, ja mimo iż mam taki ciągnik nie pchał bym się w tak stary technologicznie i słaby ciągnik. Za podobne pieniążki, nie lepiej kupić MF 255? Czy już nawet MF 235 jak ma być do bardzo lekkiej pracy.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

Praktycznie wszystkim:)

inny silnik (wał, uleje + tłoki_

sprzęgło w 325 na drobny frez (328 jak w 30 gruby) a co za tym idzie to i skrzynia biegów,inne gwinty szpilek kół.......,

w 325 brak wyjścia hydrauliki zewnętrzej,brak układu pneumatycznego.

Edytowano przez stojar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walusls    0

ehh m-ka ma na tłoku komore zawirowania ale zawory ma schowane i tłok jest płaski przez co ma wiecej mocy... jeżeli m-ki miały by skrzynie od zwykłej c330 było by widać różnice w sile. po za tym moja m-ka ma teraz 19 lat i dopiero była kapitalka robiona

Edytowano przez walusls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Początkowo przez chyba 2 lub 3 lata m-ki miały tradycyjne tłoki i głowice a moc jest ta sama ,w mojej okolicy jest c-330 z silnikiem 2,4d od mercedesa beczki to dopiero moc ale gdyby nie to że jest z pierwszej serii to już dawno by się rozleciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

czy są jakies róznice w budowie tylnego mostu , jak rozpoznać od kt orego to ciągnika?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

różnią sie tym że 330 ma mocowanie do dolnego zaczepu pod ciągnikiem a 325 i328 tego nie posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

w c 328 nie można założyć tura bo ma za słabą przednią oś, 328 nie ma wyjść do hydrauliki zewnętrznej, z tyłu niektóre miały przystawkę od koła pasowego, c328 ma słabszy silnik o 2 KM, c 328 ma osobno olej w hydraulice i w skrzyni, (330 ma razem skrzynia i hydraulika) w c 328 sprężarka i układ pneumatyczny były montowane tylko pod zamówienie w (330 seryjnie) 328 miał mniejsze opony tylne (nie wiem rozmiaru) C 328 miał kierownice chyba taką jak syrena, ;) w c 328 Brak kabiny tylko daszek z plandeki i przednia panoramiczna szyba B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podkarpacie    0

c 328 niema z boku na tylnym moście koło blokady filtra oleju podnośnika i parę jeszcze szczegółów

Edytowano przez Podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Jeśli 28 ka to tylko z silnikiem 30stki do 28 ciężko o części (ile się znajomy naszukał rozrusznika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1982    0

jezeli ktos by szukał bloku do c-28 to mam na zbyciu nie spawany szczelny co najwarzniejsze pare czesci jeszcze bym znalazł za 800zł opyle!! wiecej informacij pod numerem 501233265

 

no i zgadza sie tylko panewki sie roznio 28 a 30

 

Jeśli 28 ka to tylko z silnikiem 30stki do 28 ciężko o części (ile się znajomy naszukał rozrusznika)

z tego co sie orientuje to od starego typu zuka pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaro12    0

Ja mam ursusa c-330 tylko ma tylni most od c-328. Ale tura mam chociaż nie ma hydrauliki zewnętrznej.. Kupiłem pompę od cyklopa zakładam na przekaźnik i do rozdzielacza idą przewody z olejem a z rozdzielacza do tura i bele siana mi podnosi bez problemu... Ale fakt że mam przedni most od 30-dziestki;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki27    0

wtam. posiadam ciagnik c-328 od miesiaca i mam kilka pytan. jaki olej najepiej wlac do skrzyni biegów i podnosnika? czy skrzynia z hydraulika maja jeden ten sam zbiornik czy osobny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesli 328 to ma oddzielny zbiornik

olej przekladniowo-hydrauliczny


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Ja przerobiłem że olej do podnośnika bierze ze skrzyni i zrobiony kiper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tomek30 załóż tylko koniecznie jakiś filtr, ja też mam zrobione wyjście ale olej z "miski" idzie i właśnie przez brak filtra miałem do wymiany tłok cylinder i pompę.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Mam założony smok od samochodu i w nim jest jakaś siateczka,tłok i cylinder będę musiał wymienić bo pewnie od nowości jeszcze siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Witam , wie ktoś może do jakich lat były produkowane silniki z wlewem oleju silnikowego przy kole zębatym pompy wtryskowej? Czy jeszcze C 328 go miały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj