pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

pawlus224    2624

Wydaje mi sie ,żeby mieć tylko jedno wyjście nie trzeba rozdzielacza tego na błotniku,tylko wystarczy jeden przewód podpiąć pod rozdzielacz pod siedzeniem . Widziałem takie coś w 330 , wtedy zewnetrzny siłownik obsługuje sie dzwignia od podnosnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Mam pytanie, czy 330m jest szybsza od 330 o te 8% na wszystkich przełożeniach, czy tylko na tych ostatnich (biegu 5 i 6)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5821    0
Wydaje mi sie ,żeby mieć tylko jedno wyjście nie trzeba rozdzielacza tego na błotniku,tylko wystarczy jeden przewód podpiąć pod rozdzielacz pod siedzeniem . Widziałem takie coś w 330 , wtedy zewnetrzny siłownik obsługuje sie dzwignia od podnosnika...

 

 

c330 ma inny rozdzielacz niz c328 i nie wiem jak to mozna zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Jeszcze jedno pytanie, czy w 330m montowano alternatory, czy do końca produkcji całej serii C-3** dawali prądnice? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ursusc330m

Twój sąsiad musi mieć slabą tą 330

z rozrzutnikiem pełnym oczywiście ma cieżko ale idzie

ja swoją przed zakupem c 360 3p wozilem obornik i przez polną drogę

na 5 przy pełnym szła

dodam że kawałek jest dosyć dobrze pod górke

w piątek przywiozłem 4,5 tony kukurydzy na przyczepie i też nic nie było za cieżko

dodam ze przyczepa waży 2520 kg


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

C-330m jest słabsza ale szybsza, a C-330 jest silniejsza ale wolniejsza. I nikt mi nie powie ze jest inaczej bo sasiad ma c-330 i mam porównanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk338    0
mam pytanie czym sie róznią te ciagniki które napisałem w temacie wiem tylko że 325 i 328 mają inną os niż c-330 ale nie wiem która jest lepsza.

Potrzebuje ciągniczek taki do opryskiwacza i na podwórko narazie robi to c-360 ale jak pomysle ze latem musze jej przd kazdym rwaniem pomidorów wlc jej konewke paliwa to mi zle a c-330 wydaje i sie ze z masztem sobie poradzi i mniej spali!!!!!!

Mam c328 dobry ciągnik nie narzekam nie dużo u nas robi bo tylko na wiosne ale jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

jest szybsza przez inną konstrukcje skrzyni biegów która zresztą częściej ulega awarii niż mija od zjedzenia dwóch obiadów

 

mój przedmówco a to jest spowodowane tym że jest inne przełożenie skrzyni w "emce"


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

reasumując 330>330M


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trep94    0
reasumując 330>330M

dokładnie

 

zakończmy już może te głupie przegadywanki , bo tutaj wszyscy się przekamażają o to samo tylko w innych parach dobranych odpowiednio 330 i 330M :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Jest słabsza tylko na chyba na 5 ale na pewno na 6 ponieważ ma większą zembatke w skrzyni ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

na wszystkich biegach jest szybsza c 330 m

a więc i słabsza

w c 330 brakuje mocy

co dopiero w szybszej emce


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groch    0

Witam, mam pytanie czy obudowy zwolnic w 328 i 330 są takie same, czy jednak wystąpiły w nich jakieś zmiany konstrukcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Raczej nie chyba jest wszystko to samo. Tylny most jest inny bo nie ma możliwości założenia zaczepu dolnego, ale zwolnice powinny być takie same


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Witam, mam pytanie czy obudowy zwolnic w 328 i 330 są takie same, czy jednak wystąpiły w nich jakieś zmiany konstrukcyjne?

Obudowy są takie same , C -330 m ma zmodernizowane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

w 328 wlew oleju do silnika jest koło rozrządu a 330 jest na pokrywie głowicy

 

różnią się też pompą wtryskową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Obudowy zwolnic tak jak i całe zwolnice są raczej takie same jak w C-330 :) a co chcesz robić z tymi zwolnicami??

 

A ja mam pytanie jak sprawdzić ile jest oleju w zwolnicy w C-330? Sorry za OT :)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
w 328 wlew oleju do silnika jest koło rozrządu a 330 jest na pokrywie głowicy

 

różnią się też pompą wtryskową

Tylko tyle znasz różnic ? W samym silniku to : inne panewki , głowica , inne koło zamachowe , inna obudowa sprzęgła

, nawet po części inne uszczelki......... bo i miska olejowa też inna , inna obudowa rozrządu i długo by jeszcze wymieniac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122
Obudowy zwolnic tak jak i całe zwolnice są raczej takie same jak w C-330 :) a co chcesz robić z tymi zwolnicami??

 

A ja mam pytanie jak sprawdzić ile jest oleju w zwolnicy w C-330? Sorry za OT :)

 

 

z boku zwolnicy jest śrubka powinna byc na czerwono pomalowana chyba na 17 klucz odkrec ja i dolewaj oleju jak od razu zacznie leciec to masz dobry stan a jak nie to lej olej puki nie zacznie wydobywać się z tego otworu


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj