pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

tak jest wszyscy jesteśmy za swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Dawidastra te inne zamocowanie belek od podnośnika (na dole) w 335 nie wynika z większego udźwigu a zastsowania regulacji siłowej oprócz pozycyjnej (takie jak w 360) jednak tu w przeciwieństwie do 360 gdzie impulsy (do regulacji siłowej np, przy oraniu) odbiera przyłącze na cięgło w 335 robią to zamocowania belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja gdybym miał teraz kupic c330 to wolał bym zwykła 30tke bo m ma swoje zalety ale jest bardziej awaryjna i do tego bardziej by mi pasowały biegi z zwykłej bo mialem przyjemność popracować zwykła i było o wiele lepiej niż ta moja moge szybko zadusić niekiedy nie daje rady pod góra a kumpla se spokojnie daje rade a co do zmian to skrzynia w m jest cichsza ponieważ na ataku już są skośne zęby. A ogólnie c330 to wytrzymały ciągnik u mnie moja m pracuje z kosiarka rotacyjna 165 na 3 biegu czasami na 4 i kosi tak około 10ha jest głównym ciągnikiem w gospodarstwie tylko do pomocy jest 4011 np brona talerzowa lub kultywator i czasami prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

sebe1033

wiem to ale chcialem tylko napisac ze 330 odroznisz tym od 335

a dodatkiem bylo tylko to ze 335 ma zwiekszony udzwig

Poza tym sam mam c 330 z 1982 roku

super traktorek

wada - potwornie ciezko sie kieruje

ale mysle nad kolumna od c 360 na jeden was

mam c 3 takze wiem jak sie trzeba napracowac przy c 330

 

chcialem napisac 3 p

 

 

 

Łącznie postów. UŻYWAJ OPCJI EDIT @quercus


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Panowie nie obraźcie się ale to trochę bez sensu :P

 

Dlatego że ja mam C-330 i mówię ze jest lepsza od C-330M, a np. @patrick345 ma C-330M i mówi że C-330M jest lepsza od C-330 :) Czyli wychodzi na to że każdy chwali to co ma :P

 

Ja uważam, że C-330M i C-330 to dwie super maszyny i nie ma powodu się kłócić kto ma lepsze hehe


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Dawidastra a może od 330 M ja mam Mke i kręci się kierownicą lekko porównywalnie z 360 (którą tylko jeździłem ) a może i lżej Ps dla mnie większą różnicą w 335 jest posiadanie drgawki niż 50 kg więcej udźwigu chodź może i znaczny jak na 330

 

Pewnie że każdy chwali to co ma w końcu jakby było inaczej znaczyłoby że się pomylił albo zrobił głupotę a do tego ciężko się przyznać ale to nie w temacie

330 pewnie i jest lepsza do upraw znaczy pługa ,kultywatora bo jest wolniejsza ciut to i z tąd trudniej niby ja zdusić niż 330 M a to chodzi tylko o prędkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

sebe1033

Masz moze uklad kierowniczy z 1 wasem

Bo jezeli nie i masz uklad taki jak w kazdej c 330 czyli stozkowa przekladnie zebata to nie opowiadaj ze lzej sie kieruje niz w c 360 z przekladnia slimakowa

chyba ze maz luz na caly obrot kierownica?

w c 330 do pelnego skretu ile masz obrotu kierownica a ile w c 360 ?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

sebe1033

Masz moze uklad kierowniczy z 1 wasem

Bo jezeli nie i masz uklad taki jak w kazdej c 330 czyli stozkowa przekladnie zebata to nie opowiadaj ze lzej sie kieruje niz w c 360 z przekladnia slimakowa

chyba ze maz luz na caly obrot kierownica?

w c 330 do pelnego skretu ile masz obrotu kierownica a ile w c 360 ?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tak mam na 2 ramiona i przekładnie stożkową i kręci się lekko oczywiście nie aż tak ale jedną ręką daje rade spokojnie i podobnie lub lżej jak 360 (no może i nie lżej ale nie ciężej ,360 dawno jeździłem -wiosną ).Co mają luzy do kręcenia ?Jakby były to nie było by lżej ,ale nie mam .

2 Ile waży przód 330 a ile 360

3 Mam 330 M a spotkalem się z opiniami tu na forum czy w galeri że w 330 M lżej się kręci kierownicą niż w 330

Mogę zmierzyć ile obrotów na kierownicy mam od lewej do prawej ,ale ty też zmierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyC330    0

Ciągnik nie pracuje równo czyli są źle wyregulowane luzy zaworowe, a jeśli jeden tłok jest jedynie popychany przez drugi jest to wina wtrysku lub pompy paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a przod c 360 jest 210 kg cięższy

ale przekladnia jest dwarazy wieksza

bo jest wiecej obrotow na kole kierowniczym

670 ma c 330 na przodzie a 880 ma c 360

żeby kierowalo sie podobnie przód trzydziestki musiałby ważyć nie wiecej jak 500 kg


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc330m    0

ja tam nie wiem ale jak rok temu braliśmy obornik od sąsiada ciągnik stał pod górkę a rozrzutnik był nałożony do pełna to sąsiad stwierdził że on swoją 30 miałby

problem go ruszyć (czyli 30m jest silniejsza) mogę się mylić ale to powiedział gość który ma zwykłą 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

2 przewody rozdzielacz i masz wyjścia zewnętrzne ,załadasz przewod ciśnieniowy i zerowy-powrotny na pokrywie masz taką kostkę (co jest w niej rozdzielacz od podnośnika)

 

masz zdjęcie

 

widzisz te 2 przewody elastyczne ten z lewej to (niejestem pewien ) ciśnieniowy a ten na górze to powrót/zero ,tylko rozdzielacz musisz mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5821    0
2 przewody rozdzielacz i masz wyjścia zewnętrzne ,załadasz przewod ciśnieniowy i zerowy-powrotny na pokrywie masz taką kostkę (co jest w niej rozdzielacz od podnośnika)

 

masz zdjęcie

 

widzisz te 2 przewody elastyczne ten z lewej to (niejestem pewien ) ciśnieniowy a ten na górze to powrót/zero ,tylko rozdzielacz musisz mieć

 

chciałbym sie dowiedziec czy mozna by było przy rozdzielaczy z c-328 podłączyc wyjscie na jeden siłownik.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5821    0
2 przewody rozdzielacz i masz wyjścia zewnętrzne ,załadasz przewod ciśnieniowy i zerowy-powrotny na pokrywie masz taką kostkę (co jest w niej rozdzielacz od podnośnika)

 

masz zdjęcie

 

widzisz te 2 przewody elastyczne ten z lewej to (niejestem pewien ) ciśnieniowy a ten na górze to powrót/zero ,tylko rozdzielacz musisz mieć

 

 

do rozdzielacza od c-328 nie dało by sie podpiąc jednego siłownika. bo z tego co dzis patrzyłem to z boku mam jakies zaslepione wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5821    0
2 przewody rozdzielacz i masz wyjścia zewnętrzne ,załadasz przewod ciśnieniowy i zerowy-powrotny na pokrywie masz taką kostkę (co jest w niej rozdzielacz od podnośnika)

 

masz zdjęcie

 

widzisz te 2 przewody elastyczne ten z lewej to (niejestem pewien ) ciśnieniowy a ten na górze to powrót/zero ,tylko rozdzielacz musisz mieć

 

 

do rozdzielacza od c-328 nie dało by sie podpiąc jednego siłownika. bo z tego co dzis patrzyłem to z boku mam jakies zaslepione wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5821    0
2 przewody rozdzielacz i masz wyjścia zewnętrzne ,załadasz przewod ciśnieniowy i zerowy-powrotny na pokrywie masz taką kostkę (co jest w niej rozdzielacz od podnośnika)

 

masz zdjęcie

 

widzisz te 2 przewody elastyczne ten z lewej to (niejestem pewien ) ciśnieniowy a ten na górze to powrót/zero ,tylko rozdzielacz musisz mieć

 

 

do rozdzielacza od c-328 nie dało by sie podpiąc jednego siłownika. bo z tego co dzis patrzyłem to z boku mam jakies zaslepione wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5821    0

na rozdzielaczu z c-328 nie dało by sie przerobic zeby podpiąc tylko jeden siłownik.??? trzeba mi zeby siłownik w jedna wtrone działal bo pod wlasnym cięzarem spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

musisz mieć rozdzielacz bo w jednym przewodzie masz olej pod ciśnieniem a drugi jest powrotny/zero i rozdzielacz.Dobra teraz jak to działa :rozdzielacz na neutralnym nic nie działa (wszystkie przewody pozamykane)

rozdzielacz na podnoszenie czyli olej z przewodu ciśnieniowego jest kierowany (przez rozdzielacz ) do przewodu od np przyczepy i następuje podnoszenie (zerowy jet zamknięty)

rozdzielacz na opuszczanie olej przepływa z przyczepy do przewodu zerowego (ciśnieniowy jest zamknięty)

 

Tagże musisz mieć osobny (do wyjść zewnętrznych) rozdzielacz by móc sterować .W ofercie grene sąmasz tu cenę to też powinno starczyć ,aby tylko miał 3 położenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0
2 przewody rozdzielacz i masz wyjścia zewnętrzne ,załadasz przewod ciśnieniowy i zerowy-powrotny na pokrywie masz taką kostkę (co jest w niej rozdzielacz od podnośnika)

 

masz zdjęcie

 

widzisz te 2 przewody elastyczne ten z lewej to (niejestem pewien ) ciśnieniowy a ten na górze to powrót/zero ,tylko rozdzielacz musisz mieć

Odwrotnie Kolego odwrotnie. Ten z góry zasila. A do czego jest ten metalowy na górze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5821    0
musisz mieć rozdzielacz bo w jednym przewodzie masz olej pod ciśnieniem a drugi jest powrotny/zero i rozdzielacz.Dobra teraz jak to działa :rozdzielacz na neutralnym nic nie działa (wszystkie przewody pozamykane)

rozdzielacz na podnoszenie czyli olej z przewodu ciśnieniowego jest kierowany (przez rozdzielacz ) do przewodu od np przyczepy i następuje podnoszenie (zerowy jet zamknięty)

rozdzielacz na opuszczanie olej przepływa z przyczepy do przewodu zerowego (ciśnieniowy jest zamknięty)

 

Tagże musisz mieć osobny (do wyjść zewnętrznych) rozdzielacz by móc sterować .W ofercie grene sąmasz tu cenę to też powinno starczyć ,aby tylko miał 3 położenia

 

 

musze miec rozdzielacz taki jak ma c-330 na blotniku?? byłem u mechanika i mi mowil ze bym musiał zalozyc rozdzielacz od c-330 ten co jest pod siedzeniem i z niego wycianąc przewod z wysokim cisnieniem.

przy rozdzielaczu od c330 do podnoszenia musiałbym dac na srokowe wciecie na rozdzielaczu i olej powinien isc wyjsciem tym z boku rozdzielacza.

 

ja przy rozdzielaczu od c328 mam dwa wciecia na rozdzielaczu (tym kolo akumlatora) i tam co jest pod siedzeniem ta kostka mam tam jakies wyjscie z boku na wąz taki jak ma c330. i tam jak bym sie wpiol olej by nie szedl pod ciśnieniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj