pronarek

Różnice między Ursusami C-325 do C-355

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus1395    3

a prubowałeś odkręcać przewody paliwowe i sprawdzać czy pompa daje paliwo na wtryski a jak daje to musisz zobaczyć jak z wtryskami sie dzieje bo morze poprostu musisz wyrególować wtryski ale nie wiem a morzliwe ze zle wyrególowane zawory masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

tylko jak byś regulował wtryski to daj razem z nimi pompę do regulacji bo po wyregulowaniu wtrysków pompa może z nimi nie współgrać i się rozreguluje :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Tylko tyle znasz różnic ? W samym silniku to : inne panewki , głowica , inne koło zamachowe , inna obudowa sprzęgła

, nawet po części inne uszczelki......... bo i miska olejowa też inna , inna obudowa rozrządu i długo by jeszcze wymieniac <_<

no tak powiedz mi jeszcze, że "bez inwazyjnie" dasz radę zerknąć na panewki, a chodziło mi o to na co zwracam uwagę w pierwszej kolejności

ale masz rację jest więcej różnic

 

w pierwszych 30 z tymi panewkami bywało różnie, (jak to w tamtych czasach) np w mojej są panewki główne tzw "grube" a korbowodowe są "cienkie" a nie było nic przerabiane, blok od nowości, wał też, jak 1 kapitalkę jeszcze za "komuny" mechanik z POM-u robił to mówił, że trafiały się takie egzemplarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
tylko jak byś regulował wtryski to daj razem z nimi pompę do regulacji bo po wyregulowaniu wtrysków pompa może z nimi nie współgrać i się rozreguluje <_<

 

co ty za durnoty wypisujesz?dawaj jakiś link,artykuł czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szotko    0

Jeśli chodzi o zakleszczanie się biegów (i ile tryby w skrzyni nie są wybrane) to wystarczy wymienić dźwignie zmiany biegów wraz z tą pokrywką (jakieś czas temu koszt ok.40 zł). Czasami przydaje się tez wymienić sprężynki i kulki (przy popychaczach) które umożliwią pewniejszą zmianę biegów. Ja po takim zabiegu przejeździłem póki co całą jesień i ani razu biegi się nie zakleszczyły... Koszty śmieszne robota zresztą tez a jak ręką odjął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzi22    1

M-ka MA 32 KM A C-330 MA 30


^^^^^^^^^^||..|""""\
| ...............||...||""|___
| ______________ |||I__|__I___|)
|(@)|(@) """**|(@)(@)***** |(@)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

żadne głupoty @miszka31 nie żnij kozaka. Już nie jeden ciągnik miałem i wiem z doświadczenia. W C-360 i C-330 regulowaliśmy końcówki wtrysków bez pompy to po jakimś czasie wysiadała pompa. I wtedy trzeba było dać i pompę i końcówki do regulacji żeby były jednakowo ustawione :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janko1    2

Kolega ma racje dodam że jeśli siada pompa to i wtryski są już lekko zużyte i odwrotnie. Odnośnie różnic miedzy c 328 a c330. to 28 ma przód z blokiem skręcany na 4 sr a 30 na 6,rozrusznik w c 330 ma równiez o 1 srube wiecej czyli 3 filtr oleju w c 330 jest mały wymieniany w całosci a c 328 ma duzy i obudowa po wymianie filtra jest zawsze ta sama

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
tylko jak byś regulował wtryski to daj razem z nimi pompę do regulacji bo po wyregulowaniu wtrysków pompa może z nimi nie współgrać i się rozreguluje ;)

Kolego @Pawel328 możesz nam niedouczonym rolnikom, którzy nigdy nie mieli ciągnika wyjaśnić jak może się rozregulować pompa wtryskowa jeżeli nie wyreguluje się jej razem z wtryskiwaczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Dobre , na tym forum powstają bardzo ciekawe twierdzenia , lubię tu pozaglądać i poczytać , codziennie dowiaduję sie czegoś nowego .... aż mi włosy dęba stają . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz na myśli teorię kolegi @Pawel328, czy moją wypowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
c 328 ma duzy i obudowa po wymianie filtra jest zawsze ta sama

 

nie po wymianie, ale po dokładnym wyczyszczeniu wirnika, tam w zasadzie się go nie wymienia, chyba, że jest uszkodzony, itp

w tym filtrze zanieczyszczenia, np opiłki, zostają w winiku, bo siła odśrodkowa powoduje, że zbierają się na jego zew. ściankach a z wirnika wypływa "czysty" olej

 

 

a propos wtrysków i pompy, wtryski ustawia się na określone ciśnienie, i jeśli po wymianie wtrysków siada pompa to tylko dlatego, że i tak była do wymiany

 

pompę ustawia się na określiną wydajność, , musi przy danej ilości obrotów wytłoczyć określoną ilość paliwa, na wtryskach "wzorcowych" na np. takim czymś:

http://www.superdiesel.neostrada.pl/U_JANUSZKA.JPG

 

sekcje mają podawać tyle samo, określoną ilość itd, tak ogólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

@Elektrotechnik teraz tak miałem w C-330 w styczniu <_< wyregulowaliśmy końcówki wtrysków i ciapek palił jeszcze gorzej niż przed regulacją, wyjęliśmy pompę i końcówki daliśmy do ustawienia i pali za pierwszym obrotem wału. Tak samo było kiedyś z C-355. A poza tym w mojej pierwszej wypowiedzi napisałem że MOŻE ale nie musi się rozregulować :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

C 330:spalanie dobre,nowszy od 25 i 28.W C 328 jak to jest z hydrauliką?Różni sie jakoś od c 330.Bo wujek mi mówi,że nie ma filtra oleju i ładowacz by się psuł więc go sprzedał.Nie żebym mu nie ufał ale wole sie upewnić.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

żeby sterować jednym siłownikiem jednostronnego działania

trzeba na rozdzielacz wkręcic złącze

z końcówką kulową i gitara

kiprujesz wajchą tą co jest od tuz-a


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek12345    0

Witajcie

Mam pytanie do społeczności AF, otóż jak myślicie przez ile lat jeszcze będzie można zakupić popularnego Ciapka, który jest legendą polskiego rolnictwa. Mam takie pytanie, ponieważ nie mam jeszcze miejsca, domku, garażu na wsi, a Ciapki to moje hobby.

Z góry dziękuje :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Tak długo, jak długo będą pracowały na polskiej wsi :P

Czyli tak długo jak będą dostępne do nich części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek12345    0

Mam nadzieje bo z 5 lat co najmniej jeszcze nie będę mieć miejsca na niego ;///

Trudno jest zrobić prawko na ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ja mam prawko na ciągnik prawie 3 lata :P jak ktoś dobrze cofa z przyczepą to nie jest problem, ale trzeba wyjeździć przed egzaminem(teoretycznie) 20 godz. i tam można się tego naprawde nauczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ciapki to nie 5 a z 25 lat jeszcze pochodzą spokojnie, wystarczy spojrzeć na 4011 są jeszcze gdzieniegdzie a ile mają lat po 30-40. A 330 na złom nie odadzą bo w końcu jeszcze pochodzą a zresztą za złom mało płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ile wyprodukowali 40 a ile 30? 40 jest jeszcze bardzo dużo tylko że sporo jest po przerabiane na 60 30 wróże jeszcze z 50 lat pracy na polu w dużej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj