Zaloguj się, aby obserwować  
farmerak

Jaki agregat uprawowo-siewny do JD 6230 Premium

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmerak    0

Witam!!! Mam do was bardzo szczególną prośbę i proszę o pomoc. Chciałbym kupić John Deera 6230 Premium i nie wiem jaki agregat uprawowo-siewny wybrać do niego proszę was o doradzenie mi w tej sprawie. Zastanawiam się nad agregatem biernym.Proszę o pomoc ! :D

Z góry dziękuję ;)

Pozdrawiam!!! :o


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Powiem tak: odradzam Ci maszyny z UG, choć sam nie użytkuję żadnej z tej firmy, ale słyszałem, że nie są one zbyt dobrej jakości, co zapewne mogłoby potwierdzić co najmniej kilku użytkowników AF. Jak na Twoje hektary nie ma się też co rozpędzać np. z maszynami Lemken'a, bo, owszem, są to bardzo dobre maszyny, ale uważam, że za drogie dla kogoś kto ma 20ha i ciężko będzie o to, żeby zakup się zwrócił.

Ja ostatnio dużo czytałem na temat firmy Kongskilde i oni robią maszyny lepsze od UG, a co za tym idzie - droższe. Gdzieś na forum wyczytałem, że cały zestaw agregat uprawowo-siewny z siewnikiem Kongskilde będzie ok. 10-15 tys. droższy od takiego zestawu UG. Ale, jak już napisałem, biorąc zestaw z Kongskilde masz sprzęt porządnie wykonany ze stalowymi trybami w przekładni, a nie jak w UG Poznaniak - plastikowymi ;)

 

To by było na tyle. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz :D

 

Pozdro :o


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Nom dobrze mówisz za bardzo nie będę się rozpędzał do tak drogich maszyn jak lemken.Ale pług to kvernelanda 3+1, a jeśli chodzi o agregat uprawowo-siewnym to z pewnością nie wybiorę UG tylko kongskilde ;) A jakie zapotrzebowanie jest do tego zestawu ? 100 koni wystarczy i ile waży zestaw cały? Jak będę mial jeszcze jakieś pytania to napiszę


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A z kongskilda jest agregat z talerzami?Podaj jakieś foty ;)

Pozdrawiam!!!

 

A czy są jeszcze jakieś inne agregaty uprawowo-siewne z kongskilde?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Jest agregat talerzowy z Kongskilde, ale nie zauważyłem, że nie ma on nie jest przystosowany do siewnika ;)

 

Jeżeli chodzi o inne agregaty, to jest ich tam trochę :o

 

Np. http://www.kongskilde.com/pl-PL/Soil/dbPro...tm?productid=64

 

Bardzo fajny i krótki agregat, tylko że zapotrzebowanie mocy wynosi 70-90 KM dla samego agregatu + siewnik to będzie chyba taki zestaw "na styk" do JD 6230. :D

 

A jaki siewnik będziesz brał do niego? Nabudowany czy na hydropaku?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Nie wiem chyba na hydropaku albo nabudowany ;)

 

A co myślelibyście o takim rozwiązaniu , ja bym kupił samego Aresa TL i siewnik Amazone lub kongskilde talerzowy?

 

Albo może jakiś inny siewnik talerzowy, a czy nie zna ktoś agregatu talerzowego z inych firm ?

Nie chodzi mi o te najdroższe firmy :o


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Kuhn ma bardzo fajną kompaktową talerzówkę, Optimer, ale niestety nie ma ona możliwości podczepienia do niej siewnika :P A szkoda, bo fajnie ten sprzęt wygląda :)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Nom widziałem na AF jest fota z wystaw takiej talerzówki :) Szkoda :P

 

A wracając do tego co mówiłem to nawet wiele osób ma np. agregat z UG, a na hydropaku siewnik Amazone lub inne godne polecenia :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0
Witam was mam pytanie czy JD 6230 Premium da rade z zestawem uprawowo-siewnym Ares TL+ Amazone D8 lub D9?

Proszę o pomoc w tej sprawie, odpisujcie :P

Pozdrawiam!!! :)

 

 

Cóż @lysyrolnik to niech ktoś odpisze

 

 

 

Edit: Wkleiłem twoje pytanie z zamkniętego tematu :) - lysyrolnik


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

No to ja Ci odpisze :P Moim zdaniem, ten agregat będzie przerastał możliwości Jelonka, być może z uciągiem nie będzie problemu, ale z układ zawieszania dostanie mocno po tyłku :)

 

wystarczy spojrzeć na tą fotkę.

Ta Valtra jest jednak trochę większa jak jelonek :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Valtra-N111-A...image96271.html


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No widać @lysyrolnik, ja na razie mam 20 ha może dojdzie później więcej ha. Ten agregat uprawowo-siewny zainteresował mnie wcześniej, bo widzę, że kilku użytkowników posiada taki zestawik :P Nie chce robić tak wiele wydatków na te 20 ha, bo to super jest jak siewnik na hydropaku; odpinam siewnik i mam talerzówkę :) A później po orce zapinam do agregatu siewnik i wpadam w zaorane :)

Pozdrawiam!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(...)

wystarczy spojrzeć na tą fotkę.

Ta Valtra jest jednak trochę większa jak jelonek :P

http://www.agrofoto.pl/forum/Valtra-N111-A...image96271.html

Jestem kurcze mocno zdziwiony :) ale jednak agregat talerzowy jest sporo cięższy od biernej gracki...

 

Tak dla rozeznania napisze że kolega do Valtry N92 (101KM) zapina 3 metrowy zestaw bierny Ares L/S + Famarol, z przodu ciężarki ok. 500kg, zeznaje że nie musi składać go na uwrociach. Mojego MF testowałem z 3 metrowym zestawem Amazone (brona wahadłowa, wał packer, siewnik) + trzech chłopa na siewniku i nie było żadnego problemu ze stabilnością czy udźwigiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirasek to słabe chłopy były :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Nom @mirasek ja też jestem tym zdziwiony, że agregat talerzowy taki ciężki. Ja to wezmę go z turem to będzie na przodzie sporo kilogramów :) Jak nie starczy to i tak wezmę na tuz obciążniki :) @mirasek a co to za kolega co ma Valtre N92?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A ile sam agregat waży ? Czy coś powyżej 1000 kg?Jeśli ktoś coś jeszcze wie o tym agregacie to niech jeszcze się wypowiada :) Pozdrawiam !!! :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli ktoś mi nie wierzy w ciężar takiego zestawu to jest inny użytkownik takowego @Damin180894. Wystarczy zapytać :) .

 

Moim zdaniem ten zestaw tak ciąży bo jest sporo wysunięty od punktu zaczepu ciagnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Wierzę ci @kat ten agregat ma dużą masę, ale i siewnik też musi być talerzowy, bo jak będą te normalne to długo siewnik nie wytrzyma.Mam jedno takie pole, a nawet 2, gdzie mógłbym siać prosto w mulcz. Ale przed wjechaniem w pole trzeba chyba z talerzować? Bo będzie chyba nie najlepszy efekt?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
No to ja Ci odpisze :) Moim zdaniem, ten agregat będzie przerastał możliwości Jelonka, być może z uciągiem nie będzie problemu, ale z układ zawieszania dostanie mocno po tyłku :)

 

wystarczy spojrzeć na tą fotkę.

Ta Valtra jest jednak trochę większa jak jelonek :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Valtra-N111-A...image96271.html

 

Ja jestem przekonany do siewników nadbudowanych, zupelnie inny komfort prowadzenia, mniejsze naciski na TUZ. No do 6 to jeszcze normalny ujdzie, ale dla 4 garów to nigdy nie wziąłbym takiego dłuuugiego :)

 

Jesli w przyszlości zakupie agregat to tylko nadbudowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek to słabe chłopy były :)

Takie standardowe, gdzieś po 80 kg :) Może bym więcej chłopów tam posadził ale tylko tyle było pod ręką w czasie testu :)

 

@mirasek a co to za kolega co ma Valtre N92?

Valtre ma Piotrek z sąsiedniej wioski, a czemu pytasz? Znasz kogoś kto ma taki zestaw?

 

Agregat nabudowany to fajna opcja, byłem/jestem na takiego napalony :) ale zasyp skrzyni jest dużo wyżej niż w klasycznym siewniku co troche utrudnia załadunek (zależy jeszcze kto jak nasypuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My też byliśmy zainteresowani Qickiem. Ale cena nam nie odpowiadała. No i chcieliśmy mieć także talerzówkę. Przy Qick podstawową niedogodnością jest utrudniony dostęp przy smarowaniu talerzy.

A taki nadbudowany siewnik można zdjąć? I czy dużo z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj