Zaloguj się, aby obserwować  
kevin25

Róznice między mtz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pronarek82a    1

572 będziesz brał? Bo jak wiem to miałes brać większą moc :P A gwarancji to niewiem ile jest, może tyle co pronar ma 18 miesiecy. Zapytaj kogoś kto ma belarusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Mój stary jest w tym dobry :P dzięki a piątek jedziemy. A jeszcze mam pytanie: Czy dużo "przecieka" hydraulika w mtzach


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

kupie zapasowe od razu jak zobaczę ze się pocą to wymienię Kupie tez pasek klinowy bo jak słyszałem oryginał rozciąga się w zabójczym tempie


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Pasek sie rozciąga?? Ja mam już ponad 7 lat w Pronarku pasek i nic sie nie rozciągną też mam zapasowy, u mnie hydraulika nie przecieka, ale pojawił sie już problem, zaczyna pocić się spod głowicy od strony kabiny.

A czy belarusa kupisz czy Pronara to twój wybór. Ja mam Pronara z 2001 i sasiad, mamy ponad 1400 mth i u mnie dopiero zaczęło coś cieknać a sąsiad co ma belarusa, ma go rok i coś okolo 150 mth ma cały silnik zaolejony... Powiem tak, zależy na jaką sztukę popadniesz :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

1400mth zdeczka malo jak na 7 letni ciągnik. Ja mam pronara z 2004 i mam 1800mth. A z pod głowicy cieknie juz od 3 lat może. I tak samo hydraulika, teraz umnie w kabinie cała podłoga jest w oleju. Koło reduktora! I pasek juz 2 mam.

 

Ja dla każdego mówie że pronary dobre robili do 2002 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185
:) mól nowy nabytek będzie na środę już nie mogę się doczekać

JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
1400mth zdeczka malo jak na 7 letni ciągnik. Ja mam pronara z 2004 i mam 1800mth. A z pod głowicy cieknie juz od 3 lat może. I tak samo hydraulika, teraz umnie w kabinie cała podłoga jest w oleju. Koło reduktora! I pasek juz 2 mam.

 

Ja dla każdego mówie że pronary dobre robili do 2002 roku.

mój belarus ma 6 mieśiecy i mam 500mth

a birawit gwaranci udziela na rok lub 600mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Marcin1987 sorki fotek nie będzie nie mogę wstawiać na Af

Pronarek82a nie ma co zazdrości


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

No niby nie :) A ty kamis to chyba śnisz o tych 500 mth. To na rok będziesz robił 1000mth. A za 4 lata będziesz miał 4000mth. To co ty robiles im?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
mój belarus ma 6 mieśiecy i mam 500mth

a birawit gwaranci udziela na rok lub 600mth

Ile?? 500 mht?? Nie wierzę, przez cały dzień od 7 do 19 w orce 10 mth mi stuknie, a przy zwożeniu słomy to przez cały dzień 3 mth mi stukneło. To ja żeby zrobić 500 mth to musze robić 50 dni nom stop, a przeciez nie robi sie nom stop :) A ty przez 150 dni 500?? Chyba coś ci się pomyliło kolego :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Może kolega coś przy liczniku majstrował ,mój kolega to robił to mu 952 90kph jechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
Może kolega coś przy liczniku majstrował ,mój kolega to robił to mu 952 90kph jechał

to może inaczej przez ten okres wypaliłem około 2000 litrów paliwa licznik liczy godzina w godzinę

ja kupiłem ciągnik do pracy a nie po to żeby stał na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
kamis a wcześniej czym robiłeś i ile mth ?

c385 i c355 i robiłem tylko na swoim i trochę pomagałem teściowi przy kiszonkach i słomie a teraz jak kupiłem nowego doszły jeszcze usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
to może inaczej przez ten okres wypaliłem około 2000 litrów paliwa licznik liczy godzina w godzinę

ja kupiłem ciągnik do pracy a nie po to żeby stał na podwórku

Już nie gadaj że ci pali tylko 4l na mth :angry: Bo z tego co piszesz to na to wynika. Mój Pronar spali 7 l na mth to by wychodziło po spaleniu 2000l ropy 290 mth anie 500!!


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
Już nie gadaj że ci pali tylko 4l na mth :angry: Bo z tego co piszesz to na to wynika. Mój Pronar spali 7 l na mth to by wychodziło po spaleniu 2000l ropy 290 mth anie 500!!

przy tych pracach co ja robię to na jednym zbiorniku od 25 do 30 mth . jak jadę czyścić rowy to trzy dni robie od rana do nocy no oczywiście z przerwami na posiłek :) a orka to dwa

co do paliwa to pisałem około bo nie podliczałem wszystkich faktur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No to kolego pobiłeś rekord świata w spalaniu 2 litry ropy na 1 mth!!! To już jest totalna bzdura co piszesz, bo mój T25 tyle pali na mth!! :angry:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj