1210

massey-ferguson 187

Polecane posty

karolllllll    0

187co tu dużo mówic. mały zwrotny 5 paskow na krzyz silnik 4 perkins bardzo dobrze chodzi. mialem kiedys wlasnie 187 i po generalnym remoncie jaki przeszedl chodzil jak zyleta. lux maszyna tylko za duzo ha mial juz kosic i trzeba bylo zmienic na wiekszy. pozdro a zmienilem na takiego mf

http://pl.youtube.com/karolllllll90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

sąsiad miał 187 ale takie zakażenie że szok co chwile coś nie tak ośki się łamały paski zrywały jeden za drugim ale na szczęście sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

eee tam, musiał na jakiegoś trupa trafić, albo się uczył dopiero kombajnować

Wujek ma MF 187 pewnie z 10 lat do dziś dnia i nie narzeka, kosi sobie kilkanaście ha (a jeszcze niedawno ponad 20 miał) i jeszcze przy okazji sąsiadowi, co ma niewiele mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Ja mam już z 5 lat MF 187.Super sprzęt tylko że mój był sprowadzany z Niemiec i strasznie wysłużony.Na początku trochę nas kosztował ale teraz już całkiem dobrze działa.Tylko mam problemy z hydrauliką bo olej ostatnio ubywał i "targańcem" od kosy.Przynajmniej raz na półtora dnia się urywa i trzeba zjeżdżać na 20 min,a chodzi sporo po zarobkach.Ogólnie wytrzymała maszyna silnik nie do zdarcia i prosty w budowie.Poza tym prawie zero hydrauliki więc się nie bardzo ma co psuć.Prosty w obsłudze może sześć dźwigni na całym podeście.Bardzo małe spalanie na 100 litrach półtora dnia ostrego koszenia.Szerokie koła przednie więc jak jednego roku było mokro to bizony wyciągali z błota,a mój szedł.Myślę że na nie duże gospodarstwo to super maszyna.

MF 187 różni się od 186 tym że:

-187 ma napęd młocarni na pas klinowy z wariatorem,a 186 ma napęd na łańcuch.

-186 ma wąskie koła chociaż widziałem 187 na wąskich.

-187 miał oryginalnie montowaną sieczkarnię i z tego powodu ma o parę koni silniejszy silnik.

U mnie jest sporo górek więc mój sprzęt się bardzo dobrze spisuje nawet dymka nie puści.

Jeżeli ktoś ma problemy z tą maszyną to pisać na gg znam ją na pamięć.Tylko silnika nie robiłem.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Dokładnie to nie wiem, ale powinna być miarka.

 

Chciałbym się dowiedzieć kto posiada taki kombajn. Chwalcie się, a szczególnie interesują mnie usprawnienia zastosowane w waszych maszynach. U mnie jest tylko halogen oświetlający heder i pręt podwieszający rurę wysypową.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ja mam 187

Nic mi nie przychodzi do głowy. Na pewno na targańcu zamiast łożyska igiełkowego zakładamu 2 wąskie łożyska kulkowe (nie pamiętam numerów, trzeba dobrać). O wiele tańsze i całkiem dobrze się spisują. Jak mi się jeszcze coś przympomni to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lindus    0

Czy ktoś z was posiada ksiązkę czesci do tego kombajnu? Jezeli tak czy mógłbym prosić o skan strony z przednia osia i zwojnicami na adres lindusss@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

A co ci nawaliło??


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lindus    0

Miałem problem z przednia prawa zwolnica w kombajnie MF 240. Tryb który w niej siedzi miał wyłamane kilka zębów. Chciałem porównać czy jest to dokładnie taki sam tryb w innych modelach MF. Zakupilem używke z MF 187, włożyłem do swojego i wszystko gra elegancko.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Czy ktoś z was posiada ksiązkę czesci do tego kombajnu? Jezeli tak czy mógłbym prosić o skan strony z przednia osia i zwojnicami na adres lindusss@gmail.com

Miałem kiedyś katalog do kombajnów i ciągników fergusona. Jak znajde to postaram sie podrzucić tę stronę.

 

Tylko nie wiem co to są ZWOJNICE. Czy to ma związek z jakimiś zwojami?? to może gdzieś przy silniku elektrycznym? Bo przy osi przedniej nic takiego raczej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
Miałem problem z przednia prawa zwojnica w kombajnie MF 240. Tryb który w niej siedzi miał wyłamane kilka zębów. Chciałem porównać czy jest to dokładnie taki sam tryb w innych modelach MF. Zakupilem używke z MF 187, włożyłem do swojego i wszystko gra elegancko.

Pozdrawiam.

 

chyba o zwolnice ci chodzi .. Bo tam zwojnic raczej nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grigori    0

a jak wam sie sprawują hamulce w tym kombajnie i czy macie dzielony hamulec na 2 czy jedną stope

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

hamulec jest dzielony na 2 stopy (acz w pierwszych latach produkcji 186 mógł mieć 1) i jest po prostu żyleta. Bębny są zamontowane na wałkach atakujących zwolnic, przez co malutkie bębny bez wspomagania zatrzymują to w miejscu bez najmniejszego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już z 5 lat MF 187.Super sprzęt tylko że mój był sprowadzany z Niemiec i strasznie wysłużony.Na początku trochę nas kosztował ale teraz już całkiem dobrze działa.Tylko mam problemy z hydrauliką bo olej ostatnio ubywał i "targańcem" od kosy.Przynajmniej raz na półtora dnia się urywa i trzeba zjeżdżać na 20 min,a chodzi sporo po zarobkach.Ogólnie wytrzymała maszyna silnik nie do zdarcia i prosty w budowie.Poza tym prawie zero hydrauliki więc się nie bardzo ma co psuć.Prosty w obsłudze może sześć dźwigni na całym podeście.Bardzo małe spalanie na 100 litrach półtora dnia ostrego koszenia.Szerokie koła przednie więc jak jednego roku było mokro to bizony wyciągali z błota,a mój szedł.Myślę że na nie duże gospodarstwo to super maszyna.

MF 187 różni się od 186 tym że:

-187 ma napęd młocarni na pas klinowy z wariatorem,a 186 ma napęd na łańcuch.

-186 ma wąskie koła chociaż widziałem 187 na wąskich.

-187 miał oryginalnie montowaną sieczkarnię i z tego powodu ma o parę koni silniejszy silnik.

U mnie jest sporo górek więc mój sprzęt się bardzo dobrze spisuje nawet dymka nie puści.

Jeżeli ktoś ma problemy z tą maszyną to pisać na gg znam ją na pamięć.Tylko silnika nie robiłem.

 

Witam widze ze masz mf ja tez go mam tylko ze 186 kupiłem go nie dawnoi mogłbys napisac co najczesciej sie w nim psuje?

koledzy ile wchodzi oleju do zwolnic do mf186?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

z boku zwolnicy masz śrubę jak się nie mylę na klucz 13 i ją odkręcasz. z góry lejesz olej przekładniowy jak zaczyna tą dziurą wylwewać to zakręcasz i masz poziom. Wchodzi coś koło 0,5- 1 litra oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Jaki jest rozmiar pasa napędu sieczkarni w 206. Chodzi mi o pas do sieczkarni z nieruchomymi nożami, napęd sieczkarni jednym pasem z prawej strony, z koła zamontowanego na osi odrzutnika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

panowie jak odkręcić tylną część podsiewacza tzn. tą część w której są zamocowane sita. z tyłu nie m problemu od spodu po dwie śruby z kazdej strony. chodzi mi jak zdemontować przód. wkręcony jest tam w środku imbus a na zewnątrz jest duża nakrętka na klucz 41. z katalogu wynika że ta duża nakrętka to szpilka. Wyjmował to ktoś jak się do tego zabrać? coś trzeba jeszcze odkrcać?

dobra uporałem się.

ten imbus w środku z drugiej strony zakończon jest stożkową nakrętką. odkręcając ten imbus nakrętka z drugiej strony może się swobodnie cofnąć i wtedy możemy używając klucza płaskiego 41 odkręcić a następnie wyjąć szpilkę ot i cały problem rozwiązany. uwaga klucz 41 nie tak łatwo wcisnąć od spodu aby odkręćić szpilkę

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Witam

Czy ktoś z użytkowników 187 może napisać ile ma szerokości po zewnątrz w kołach i ile ma szerokości całkowitej bez hedera. Bo heder to może być chyba 2.5 lub 3m, takie dane są internecie. Chodzi o te dane do ewentualnego transportu na jaką lawetę by wszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj