szorti

Case Maxxum 140 multicontroller

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kiju221    17

Ale ja jeszcze nie wiem bo nic nim jeszcze za bardzo nie robilem w polu w transporcie zrobil 500km i spalil przy tym 2 zbiorniki, co do ilosci kilometrow nie jestem pewien bo dawno nie zagladalem :D


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

spalanie mi wychodziło jakies 10l na mth, kuzyn ma takiego samego 140 MC i testował w orce ibisem 4x50 na hektar spalił 14l. mi w sianiu agregatem upr-siew biernym 8l na hektar. orał bede w najblizszych dniach V&N 4x48.

 

A z tym wypasem to tez miałem farta :) MIał byc 16x16 a dostałmi sie 17x16 ;) I w dodatku z opcja skrzyni auto :( JAk póznij rozmawiałem z dealerem to sie smiał ze miałęm farta i dostałęm ciagnik w lepszej wersji niz miałbyc :) Brakuje mi tylko zarzdzania na nawrotach bo tuzi wom mi nie potrzebne.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowlolony z tego ciagnika nie żałuje tej kasy bo naprawde pracuje sie super.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Z ta skrzynia to cos czesto sie myla watpie by to bylo mozliwe, moze tak jest w standardzie jak bierzesz Multicontrollera tylko dealerzy moze o tym nie wiedza. My tez dostalismy 17 ;) skrzynia auto to chyba masz na mysli ze 2 tryby skrzyni w orce i w transporcie? Tez to mamy, a nie zamawialismy, w transporcie super sprawa bo wtedy dziala power booster ale w orce to jest zenada, nawet tego nie uzywamy. Pozdrawiam


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy jest możliwość korekcji automatyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie myslałem bo nie było takiej w starej cenie. Asprim oferował mi pume 155 i to dla mnie juz za duza moc nie pchnałbym tego we wniosku bo i tak miałem 115 wpisana za 250 netto. Jak dobrze pamietam 275 netto wersja niemiecka 50km/h w fajnej opcji.

 

CO do tych pomyłek to chyba zbieg okolicznosci. Mysle ze zamienili i ktos inny kupił ten który miałbyc dla mnie a pónij dali jakiego mieli . Bo przed zadatkowaniem mój dealer zadzwonił do głownej siedziby gdzie stał ciagnik i prosił o kod wypasu i według kodu miałbyc to ten słabiej wypasiony tylko taki wtedy był w starej cenie. JAk pojechałem po instrukcje trójka i gasnice bo zapomnili przywiesc i mówie ze mam 17 i tryby auto to koles zrobił gały :( i sie usmichnał i powiedził że oni i tak nie stracili ;). JEsli chodzi o tyby auto to tego do prac polowych uzywałem cały czas podczas siania i bardzo mi to pasowało, w transporcie jakos wolałem sobie ponaciskac manualnie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz scharakteryzować tryby auto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ciagnik sam dobiera bieg do obciazenia jak powiedzmy dojezdzasz do konca pola to zmnijszasz gaz automatycznie kom sam zmnijsza biegi i na odwrót jak zawracasz i lecisz spowrotem to po dodaniu gazu sam zwiksza biegi mozesz zablokowac do jakiego biegu najwyżej ma dojsc. tryb polowy jest na biegach polowych i na szosowych do 12 a tryb transportowy od 9 do 17


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

a z jakim wyposażeniem go brałeś i ile trzeba mieć kasy na niego bo mam zamiar takiego kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liberator    0

witam

Posiadam taki ciągnik 140 MC przedni tuz +wom os amortyzowana smiga z kuhn 112MM 4#45 pali srednio ok 17 litrów na ha.Przepracowane ok.1000 mtg. w ciągu 1,5 roku .Na razie bez awari.Ciągnie też prasoowijarke New holland BR 6090 combi.Pracuje na 50 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie ciaga 4x48 i spokojnie spalnie schodzi do 15l/ha w normalnych warunkach. U mnie ma 700godzin i tez bezawaryjnie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyder    0

Panowie ja również zamierzam kupić właśnie takiego case. Jak z awaryjnością ze strony mechanicznej i elektronicznej?Power boost załącza się w normalnych pracach polowych?Koszty serwisowe?Spalanie zauważyłem, że w granicach 17 l wiec nie jest tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

czesci serwisowe typu filtry oleje to ceny normnlne jak do kazdego zachodniaka. Olej 20zł/l, filt paliwa około120zł sztuka x2, oleju chyba podobnie jak pamietam, najdrozsze sa filtry skrzyni i hydrauliki cos koło 300zł, podobnie filtr powietrza. W sezonie wybili mi tylna szybe - 1200zł drzwi podobnie oryginał. Zadnej awarji odpukac do tej pory nie było mam dopiero 750godzin.

 

bosta masz tylko w transporcie lub podczas pracy z WOM u mie w rozrzutniku chodzi praktycznie cały czas, a w transporcie to musisz jechac w trybie auto zeby sie załączył. przyznam ze nie czuje tej dodtkowej mocy w transporcie na wom cos tam słychac jakby dostał kopa :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroGROMO    2

Cześć. Mam Case maxxum 140 od 2009 roku i bardzo polecam.

Awaria była tylko jedna mianowicie coś z rozrusznikiem a pozatym miód malina xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielas    1

Czy ten cały Power Booster to jest po prostu dodatkowa dawka paliwa, która daje większą moc na chwilę, czy to działa na innej zasadzie?

 

@sydney

To mnie trochę zaskoczyłeś tą różnicą cen, bo myślałem że wynosi ona w granicach 10 tysięcy na modelach tej samej mocy. To za cenę Multicontrollera 110 dostaniesz X-line'a 140 i wtedy mocy będziesz miał na pewno pod dostatkiem smile.gif.

 

Co do amortyzowanej osi to my chyba nie będziemy jej brali, bo ciągnik pracował też będzie z ładowaczem, a więc i zużycie tych ruchomych elementów zawieszenia przy miękkiej osi byłoby dużo większe (przynajmniej tak mi się wydaje - jak mi się źle wydaje to mnie poprawcie smile.gif). Za to amortyzowaną kabinę jak najbardziej (o ile w X-line też jest dostępna, bo z taką ceną Multicontrollera to chyba dam sobie spokój z tym "bajerzastym" podłokietnikiem). I pozostaje jeszcze jedna ważna sprawa - spalanie. Szkoda że tak mało jest posiadaczy takich modeli, którzy już trochę nimi popracowali, bo wypowiedź kogoś wcześniej trochę mnie przeraża (20 litrów na hektar z pługiem 4x30 smile.gif )

 

20l/ha cie przerażą ? :) mi ostatni wyszło w case 125 mc 28 l/ha 4*45 na ok 30cm w deszczu po warzywach 1-2 klasa ziemi przypuszczam że na sam poślizg poszło z 6 litów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian513    1

-- połączono --

 

Planuje zakupić case maxxum 140 . Chciałbym dowiedzieć się coś wiecej o tym ciągniku prosze o opinie

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian513    1

Do ciężkiej pracy czyli

-orka,siew,talerzowanie,praca z rorzutnikiem, uprawianie itd

Edytowano przez damian513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorol    5

W zip agro 140 mc wycenili mi bodajże na 235 netto nh po długich negocjacjach takiego samego(nh nie ma wersji odpowiadającej multicontroller) na 240 netto z następującym wyposażeniem: skrzynia 17/16, miękka oś i kabina, hydraulika 113l, przedni tuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozaczyna99    0

Do ciężkiej pracy czyli

-orka,siew,talerzowanie,praca z rorzutnikiem, uprawianie itd

 

 

Polecałbym Case Puma 160 nie za dużo droższy bardzo dobra maszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Dodajmy jeszcze że od nowego roku Maxxum w CVX wychodzi i to jest ciekawa oferta

 

CVX w Maxxumie będzie tylko w 4 cylindrowych - 110, 120, 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj