szorti

Case Maxxum 140 multicontroller

Polecane posty

sydney    32

I ja jestem w kropce, może wypowiedzą się posiadacze tych maszyn, bo mam w głowie mętlik. Jak spisują się te ciągniki w odniesieniu do innych marek. Cena jest fajna, wyposażenie też ,ale jak to jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Dołączam się do prośby sydneya. Podobnie, nie chcę mieć za 10 lat problemów z elektroniką (chociaż raczej i tak za 30 lat taki Case nie będzie w tak dobrym stanie jak poczciwa 60-tka jest teraz u nas - ma 33 lata). Nagromadzenie gadżetów i skomplikowanych technologii i tak kiedyś wyjdzie bokiem, wcześniej czy później w zależności od marki i modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunis    0

ja mam TS135A odpowiednik T6070 Ellite 4 rok i nie mialem żadnych problemów z elektroniką ani jakich kolwiek innych

 

w pierszej wersji miał to być Case ale był droższy od NH (widze że wciąż różnica cenowa jest spora miedzy nimi a płacic wiecej tylko za kolor czerwony!) a bez tego multikontrolera to sie może obejść czyli brac T6070 Power Comand też masz w dzoju podnoszenie, opuszczanie TUZ, półbiegi, uwrocia :blink: Jak bym miał wybierać JD bez Premium to wole Case czy NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1
A jaki jest odpowiednik case maxxum multicontroler 110 w new hollandzie?. Mówisz, że case x-line to to samo co new holland serii T6000, a jak to jest z case multicontrolerem?

 

 

Odpowiednikiem Case 110 Multicontroler jest NH T 6020 Elite. Case PUMA jest odpowiednikiem modeli NH T 7000 kolego LowRider i powiedz mi że jest inaczej, wystarczy troche w internecie pogrzebać. A odpowiednikiem CASE MAXXUM 140 MULTICONTROLER jest NH T 6070 POWER COMMAND i tak jest inaczej nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Mariuszu a wiesz że jednak jest inaczej, bo Case 140 MultiControler ma skrzynię 16/16 (17/16) z 4 stopniami pod obciążeniem a NH T6070 Power Command ma skrzynię 18/6 (19/6) w pełni przełączaną pod obciążeniem, więc to nie są bliźniacze ciągniki

 

A odpowiednikiem NH Power Command T 6050, 6070 i 6080 jest Case Puma 125, 140 i 155 :blink:

 

Puma 155

http://www.agrofoto.pl/forum/Case-Puma-155-image86993.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Która skrzynia jest lepsza: 16/16 czy 17/16?. Gdzieś czytałem, że biegi zmieniane są automatycznie ,czy to tak jak w bezstopniowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Z tego co się orientuję to w 17x16 masz taki nadbieg jakby, na którym w wersji ekonomicznej jedziesz 40 km/h na mniejszych obrotach, a w wersji szybszej jedziesz 50 km/h. I chyba jest tryb, w którym automat przełącza pomiędzy 8 biegami transportowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Skrzynia 17x16 występuje w wersji 50 km/h ( w Polsce nie jest dostępna) i wersji ECO 40 km/h. 17 bieg jest rozwiązaniem ciekawym o tyle że napęd przy tym biegu jest bezpośredni od wałka odbioru mocy (w środku w skrzyni) dokładnie nie wiem jak to konstrukcyjnie wygląda. Z tego co wiem to odlew skrzyni jest inny w dolnej części tak aby dodatkowy tryb miał się gdzie zmieścić.

Sydney biegi są zmienianie automatycznie ale nie tak jak skrzynia bezstopniowa. Są dwa główne zakresy 1-8 i 9-16(17), możesz ustawić automat w zakresie 1-4 i 5-8 i wtedy w tych biegach komputer zmienia automatycznie przełożenia.

Czyli jeżeli będziesz miał 4 bieg to już komputer nie zmieni biegu na 5 musisz to zrobić ręcznie. Natomiast jak wejdziesz w zakres 9-16(17) to automat może już działać w całym zakresie czyli od 9 do 16(17) w trybie szosowym.

Jest jeszcze możliwość wyboru o jaki % zmiany obrotów będzie zmieniać się bieg 5, 10, 15 i chyba 20 lub 25% ale na ustawieniu 5% nie da się pracować bo wtedy skrzynia jest tak czuła na obciążenia że komputer ciągle skacze po biegach. Tak z grubsza to wygląda a przynajmniej tak było jak jeździłem takim ciągnikiem z tą skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Dzięki za odpowiedź, już wiem o co chodzi. A skrzynia 17/16 jest dostępna w Polsce bo ja właśnie z tą skrzynią mam brać ciągnik. Tylko jeszcze nie wiem czy jest w niej ograniczenie do 40 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Chyba zdecyduję się na case 110 multicontrolera i w związku z tym mam pytanie- chciałbym wyposażyć go w amortyzację przedniej osi, ale ponieważ ma on być z turem nie wiem czy to jest dobry pomysł. Czy obciążenia z tura nie spowodują jakiś nieprzewidzianych awarii przedniej osi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja czaje sie na 115 multi :) a kolega na 140 multi :) W tej chwili case ma bardzo dobre ceny z powodu szalenstwa euro. Juz pisałem o tym w innym temacie o co chodzi - case nie przelicza z euro na PLN tak jak wszytkie inne marki zachodnie. Do niedawna DF był w tych samych cenach lub niższych co Case, JD i reszta była drozsza ale teraz zrobiła sie przepasc cenowa :P JA na twoim miejscu wolałbym 115 od 110. Przemysl to 6 cyl to 6 i dzwiek 6 cumisa to poezja dla uszu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

"Nasz" Case juz dzis przyjechal do przedstawiciela handlowego:D beda Nam jeszcze zmianiac pneumatyke, bo jest ta "zachodnia" no i jak dobrze pojdzie z kasiorka to na zniwa maszyna bedzie juz u Nas :) :)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie bardzo wiem co znaczy zachodnia. według mnie ma pneumatyke lub jej nie ma i musza dołożyc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Kurcze nie chce pisac bzdur, wiec jesli ktos wie lepiej niech mnie poprawi. Bo ten ciagnik ma pneumatyke dwu-obwodowa a do polskich przyczep ona nie pasuje, zreszta jak sie kupuje nowy traktor to sie zawsze pytaja czy przerabiamy pneumatyke na "nasza", a to kosztuje niestety lekko ponad 2000zł. Pozdrawiam


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w moim MF mam pneumatykę, jedno i dwu obwodową i nie wiem co możne kosztować 2 tysiące... jeden przewód. W nowych polskich przyczepach są instalacje dwu obwodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

A przypadkiem do jednoobwodowej nie wystrczy podłaczyc tylko dodatkowy trójnik+ przewód i gniazdo pod którys z obwodów systemu 2 obwodowego ???


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Wiem ze od Nas chca za podlaczenie tej pneumatyki 2 tysiace zlotych...

 

połączone

 

We wtorek odbieramy Case'a wiec bede mogl wiecej o nim cos powiedziec. A przerobienie pneumatyki z 2-obwodowej na 1-obwodowa nic Nas na szczescie nie kosztowalo firma zrobila to w cenie ciagnika

 

połączone

 

Juz dzis odebralismy traktor elegancka maszyna zamawialismy skrzynie 16x16, a otrzymalismy 17x16 ECO ,a jak zamawialismy to pytali sie czy chcemy ta skrzynie ale nie wzielismy bo ona ponad 3 tys

 

 

używaj opcji edytuj


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Pewnie takiego mieli. Oni zamawiaja duzo wczesnij ciagniki w róznych kompletacjach. Taki mieli taki wam pchneli :D JA niestety mam zadatkowanego 16x16 a chciałem 17x16 ale po starej cenie tzn sprzed podwyzki lipcowej i drugiej marcowej był tylko ten jeden ostatni 140 multi ale na szerszych gumach niz twój :D najlepsze jest to ze teraz zamówiony 115 multi byłby droższy od 140 multi z marca :D dlatego wziołem 140 i bede musiał wniosek zmieniac :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No dziwne to jest, ale coz zycie. To bierzesz "Multika" jednak tak?


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no ja zawsze byłem za multicontrolerem :D Choc oferowali mi w super cenie 125 X line z tuzem i womem za 210 ale kupuje sie raz na iles lat i nie chciłbym poznij żałowac. A tuz i wom mi sa narazie nie potrzebne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

My dokladnie z takiego samego zalozenia wychodzimy. Wzielismy na maxa wygodna opcje, bo czesto bywa tak ze caly dzien sie jezdzi w tym traktorze i dobrze wszyscy o tym wiemy, a na zdrowiu nie ma co oszczedzac :D


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie w asprimie nie mieli juz multicontrolera 125 ani 140 w starej cenie. oferowali mi jedynie 115 X lin za 195tys wszytkie inne z w cenie z marca juz poszły. A mój okoliczny dealer Piomar agro tech akurat miał 140 multi <_< w cenie z marca wiec go zaklepałem. Maja jeszcze 125 X line z tuzem i wom z 2008r za 210 i taki sam bez tuz i wom z 209 tez za 210 :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAWOBO    0

kiju221 czy możesz napisac jak dużo spala ten twój ciągniczek?Nad tym jak prowadzić zdrowy styl życia zastanawiamy się z kilku powodów. Po pierwsze tematyka ekologii, zdrowego odżywiania, aktywnego trybu życia przyszła do nas wraz z rozwojem popkultury. Ludzie w filmach biegają rano w parku, spotykają się ze znajomymi na zajęciach fitness, w restauracjach jedzą potrawy pełne warzyw, w domach segregują odpady. Sama ekologia jest też obiektem zainteresowania rządów oraz organizacji międzynarodowych. Nic więc dziwnego, że będąc otoczonymi bodźcami dotyczącymi zdrowego trybu życia zastanawiamy się czy takim mianem można określić nasze własne życie. Zdrowy tryb życia – dlaczego warto? W zdrowym stylu życia nie chodzi o ideę czy modę lansowaną przez popkulturę, lecz o praktyczne korzyści. Po pierwsze prowadząc zdrowy tryb życia zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób i, co tu dużo mówić, przedwczesne zejście z tego świata. Gdy jesteśmy młodzi nie zwracamy na to uwagi, jednak może warto zadać sobie pytanie, czy nie byłoby pięknie zobaczyć jak na świat przychodzą nasze wnuki? W obecnych realiach, gdy młodzi ludzie mają dzieci po 30 roku życia, potencjalny „dziadek” musiałby dożyć co najmniej 60-tki, a podczas 18 urodzin wnuka miałby już 78 lat. Tak samo, jeśli jesteśmy w związku, warto zadać sobie pytanie, czy nie warto zmaksymalizować lat, które przeżyjemy wspólnie? Wiadomo, początki są trudne, trzeba się dorobić, potem należy wychować dzieci i pewnie pomóc im na starcie. Czas „dla siebie” przyjdzie więc pewnie dopiero koło 60-tki. Aby wtedy móc jeszcze cieszyć się życiem powinniśmy dbać o siebie, a więc także prowadzić zdrowy tryb życia.

Edytowano przez DAWOBO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj