szorti

Case Maxxum 140 multicontroller

Polecane posty

ducho    0

Czy ten cały Power Booster to jest po prostu dodatkowa dawka paliwa, która daje większą moc na chwilę, czy to działa na innej zasadzie?

 

@sydney

To mnie trochę zaskoczyłeś tą różnicą cen, bo myślałem że wynosi ona w granicach 10 tysięcy na modelach tej samej mocy. To za cenę Multicontrollera 110 dostaniesz X-line'a 140 i wtedy mocy będziesz miał na pewno pod dostatkiem :).

 

Co do amortyzowanej osi to my chyba nie będziemy jej brali, bo ciągnik pracował też będzie z ładowaczem, a więc i zużycie tych ruchomych elementów zawieszenia przy miękkiej osi byłoby dużo większe (przynajmniej tak mi się wydaje - jak mi się źle wydaje to mnie poprawcie :)). Za to amortyzowaną kabinę jak najbardziej (o ile w X-line też jest dostępna, bo z taką ceną Multicontrollera to chyba dam sobie spokój z tym "bajerzastym" podłokietnikiem). I pozostaje jeszcze jedna ważna sprawa - spalanie. Szkoda że tak mało jest posiadaczy takich modeli, którzy już trochę nimi popracowali, bo wypowiedź kogoś wcześniej trochę mnie przeraża (20 litrów na hektar z pługiem 4x30 :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

u mnie za 223 netto to byłby maxxum multicontroller 125 w grupie 603. moze takie duże spalanie bo jak mały pług to musiał częściej jeździć?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Przepraszam, wprowadziłem was w błąd, ten multicontroler to za 220z turem stolla i oprzyrządowaniem, a sam ciągnik to 187 tyś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Mi wycenił że z rabatami za X-line'a 125 w grupie 403 też z turem Stolla (oprzyrządowanie polskie) wyniósłby ok. 200 tysięcy netto. Jeszcze trzeba powalczyć o dodatkowe wyposażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Tak siedzę i myślę, że chyba się zdecyduję na tego multicontrolera 110, za tą cenę to nic innego o takiej mocy i wyposażeniu nie dostanę, tylko mam nadzieję, że się na nim nie zawiodę bo o case słyszałem różne opinie jedni narzekają inni chwalą. A Ciebie Ducho co przekonuje do case?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

No właśnie jedni chwalą, drudzy narzekają, ale przede wszystkim to mało osób ma Case'y i ciężko z tego wszystkiego coś sensownego wywnioskować. Co mnie skłania do Case'a? Przede wszystkim do Case'a i do New Hollanda skłania mnie cena. Oprócz 125-ki Case'a i 6050-ki NH nic sensownego w tej cenie nie ma (nie wezmę Ursusa albo Zetora, bo to inna liga technologicznie). Wcześniej zastanawiałem się jeszcze nad Jelonkiem i Valtrą ale jak za 6630 Premium wyskakują mi z ceną 400 tysięcy brutto to ja dziękuję. Valtra to już totalna porażka - mojego taty znajomym jest dealer Valtry - w tym "sezonie PROWu" sprzedał 2 (słownie dwa) ciągniki bo "góra" nie pozwala dawać upustów i ceny mają jak JD albo większe. Poza tym do dealera i serwisu NH mam 15 km, a do Case'a ok. 40 km (subdealer 10 km ode mnie). Ja biorę ciągnik na "Różnicowanie..." i zwrotu mam tylko 100 tysięcy, a nie chce płacić więcej niż połowy wartości ciągnika (bo to i tak sporo jak na gospodarstwo 35 ha). Właśnie ten subdealer Case'a wziął na obecny PROW Maxxuma 110, to chyba nie wziął byle czego, bo chyba zna się na tym, co sprzedaje. Właśnie w tym albo przyszłym tygodniu planuję pojeździć po okolicznych właścicielach Case'ów i zobaczyć jak to się w praktyce sprawdza. A co do wersji, X-line, czy Multicontroller, to jeszcze sprawa do skonsultowania finansowo z dealerem, bo rozmowa była głównie o X-line.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

No to Ja mam tak samo, tez myślałem o valtrze i jelonku tylko tych mniejszych N92 i 5100R ale dealer case daje mi multicontrolera 110 w takiej samej cenie jak tamte ciągniki a moc dużo większa, podłokietnik itp ,a Mi potrzebny jest ciągnik do prasy z nożami i on sobie da radę doskonale bo x-line 110 w moim terenie mógł by mieć ciężko(pagórkowaty). Niedaleko mnie jest gospodarstwo, w którym chodzą 3 casey i to te największe i wiem,że czasem mieli z nimi problemy, ale jak się pytałem znajomego,który jest tam mechanikiem to mówił, że to nie ma co porównywać bo tam te ciągniki chodzą 24 na dobę a tylko kierowcy się zmieniają(ok 2500ha), a u mnie on by robił ok 600mth rocznie. Jutro jadę do znajomego co kupił jx95 rok temu i zobaczę co on mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

W moich okolicach jest płasko prawie jak na stole, także Power Booster nie ma większego uzasadnienia. A z prasą, to jeżeli w ogóle by kiedyś chodził, to nie z taką, z którą by sobie nie radził. U mnie będzie on wykorzystywany głównie do uprawy i transportu jako największy ciągnik. Co do awaryjności to trzeba porównać z mniej więcej tym samym modelem, bo np. JX to o ile się nie mylę bardzo prosty mechaniczny ciągnik, a w Maxxumach jest już trochę elektroniki, która może być potencjalnym powodem awarii. Chociaż im więcej opinii, tym większą ma człowiek orientację (chociaż też i większy mętlik w głowie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAWOBO    0

Witam. Ja zdecydowałem się na 140 multicontrolera za 242 tys. brutto z 2008 r.Mam tylko dylemat z szerokością ogumienia-ciągnik ma pracowac z 4 skibowym pługiem obracalnym,zestawem uprawowo -siewnym i kultywatorem podorywkowym.Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

to chyba zależy jak do pługa bedą Ci pasować... nic więcej chyba nie poradzisz...(jeśli sie myle to przepraszam)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunis    0

''DAWOBO'' do takich prac to ja bym wziął 540 przód i 650 tył napewno nie bedziesz żałował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

moim zdaniem to za dużo... prawdopodobnie bedziesz miał problem z pługiem...(to tylko moje zdanie)

a tak wogole to jakie masz warianty?? bo nie wiem czy w 125 są takie same czy nie...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam kolegów! Jak chcecie coś się dowiedzieć jak pracują te ciągniki to pytajcie użytkowników MXU 135 które mają już 4-5 lat i coś właściciele mogą powiedzieć. Technicznie MXU 135 (skrzynia, silnik) to samo co MX 140. Moim zdaniem to ten ciągnik jest całkiem ok ale ma ogromną ilość elektroniki a raczej gadżetów elektronicznych, niektóre przydatne inne mniej.

Jak życie pokazuje po kilku latach użytkowania jest to źródło wielu problemów a to z czujnikami a to z komputerami i wtedy się zaczyna jazda. Ja osobiście uważam za wzór z ciągników CASE serię starą MX typu MX 135, MX 170 oraz Magnum to co było oryginalnym Case a nie NH w barwach czerwonych. Sam osobiście tego modelu bym nie kupił wolę prostsze rozwiązania wiem że obecnie nie da się mieć ciągnika bez elektroniki ale ile się da to trzeba ograniczyć. Gwarancja mija szybko a po gwarancji byle podpięcie laptopa to pewnie ze 200 zł a może i więcej a do tego modelu to pewnie serwis od tego zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAWOBO    0

pług ma mieć korpusy 50-tki, a mam do wyboru na przód 380,420,440,480,520, a na tył 460,520,540,600 i 650.Chyba 125 ma te same kombinacje.Początkowo miało być zestawienie

przód 480,tył-600 ale chyba posłucham sugestii ,,Tunisa" i zdecyduje się na najszersze możliwe ogumienie.

Mckylo masz racje ze ten model ma dużo elektroniki ale to ona poprawia komfort pracy-i z tego co wiem to elektronika i hydraulika nie jest taka sama jak w nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Za funkcje Multicontroller doplaca cie 16tys. (Bez Multicontrollera nie ma mozliwosci Power Boostera)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

Czyli każda wersja maxxum z multicontroller posiada power booster ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Odpowiadam: kazdy case maxxum multicontroler posiada power boost.

 

symbol KM KM z PB

110 112 142

120 122 145

130 132 145

 

6 cylindrów

 

115 117 152

125 127 163

140 141 178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Elektronika w Case i New Holland moim zdaniem niczym się nie różni, systemy diagnostyczne są takie same do obu marek jedynie inna nazwa, części zamienne są kompatybilne. Racja elektronika ułatwia pracę i czyni ją komfortową ale moim zdaniem jest bardzo awaryjna i problemowa ale to dotyczy praktycznie wszystkich marek. Warunki w jakich pracuje ciągnik powoduje że są problemy po 2-3 latach użytkowania, kurz, woda itd to nie jest samochód.

Uważam że nie sztuką jest kupić ale później utrzymać maszynę czyli wytrzymać serwisowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

panowie odniosę się do porównania z innymi markami.....my w końcu z multikontrolera 140 zrezygnowalismy na rzecz JD. 6830 to jest 140km bez premium ale z bogatym wyposażeniem wynegocjowaliśmy za 224 000netto, to jest na prawde super cena i zawsze jest JD z pełną ramą, sprawdzonym silnikiem itd. porównajcie Case z lata 90 i JD.......albo zapytajcie się dużych niemieckich farmerów......tylko JD.......czasami trzeba wziąśc wszystkie za i przeciw bo przecież taki nowy ciągnik ma chodzić kilkanaście lat./......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

z tym porównaniem z lat 90 to tak samo jakbym porównał zetora 7211 i inna markę... a teraz ja zetora bym nie kupił...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1
My zamowilismy skrzynie 16x16 to jest 4 glowne biegi i na kazdym biegu po 4 polbiegi nie wiem jak ta skrzynia sie nazywa. Sa tez skrzynie interesujace dla odbiorcow ktorzy duzo jezdza w transporcie jest to skrzynia, ktora ma 17 przelozen do przodu i 16 do tylu. Kolega @loogann taka posiada :). Pozdrawiam.

 

W ciągnikach NEW HOLLAND ta skrzynia nazywa się Electro Comand. Wersja X-line CASE to jest to samo co NEW HOLLAND T 6000 PLUS a różnica cenowa to jakieś 20 tyś zł jeśli chodzi o Case Maxum Multicontroler np. 140 kosztuje 295 tyś brutto a NH T 6070 POWER COMAND kosztuje 250 tyś brutto a to jest to samo. Więc po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

A jaki jest odpowiednik case maxxum multicontroler 110 w new hollandzie?. Mówisz, że case x-line to to samo co new holland serii T6000, a jak to jest z case multicontrolerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
W ciągnikach NEW HOLLAND ta skrzynia nazywa się Electro Comand. Wersja X-line CASE to jest to samo co NEW HOLLAND T 6000 PLUS a różnica cenowa to jakieś 20 tyś zł jeśli chodzi o Case Maxum Multicontroler np. 140 kosztuje 295 tyś brutto a NH T 6070 POWER COMAND kosztuje 250 tyś brutto a to jest to samo. Więc po co przepłacać.

 

Odpowiednikiem NH T6070 Power Command jest Case Puma 140 :) maxum 140 Multicontroler nie ma swojego odpowiednika w NH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj