Polecane posty

robi156dm    0

Ja jestem posiadaczem Dolpimy 390 :)Jest to polska pła waży ok 10 kg i jest nie do zajechania. Ale już jej nie będę używał bo Stihl 270 jest o połowę lżejsza :) może ktoś wie ile ta dolpima ma koni ?

 

 

Dolpima ma kolego kolo szesc koni nie pamietam(wiem) dokladnie ale cyba5,4KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1290

MAM PYTANIE

mam okazje kupic takie cos: http://www.allegro.pl/item908826261_pila_spalinowa_pilarka_3_6_km_bon_100zl_hit.html

Euro Craft nowa ,za jakies 180-200 zl na "ruskim targu", ogolnie okazyjnie, wiem ze chinol, moje pytania: czy ktos taką posiada, bądź podobnego chinola, ile to pochodzi? czy sie nadadzą częsci od Stihla, bądź innej firmy, czy ryzykowac za te pieniadze

nie rzne duzo, nie pracuje w lesie , srednio miała by chodzic ok. 1 godz./miesiac


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

zanim ją kupisz to się dowiedz gdzie będziesz miał do niej serwis bo żebyś miał gwarancję musisz podbijać przeglądy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

Mój sprzęt to Szwed Husqvarna 345 e-series kupił wujek który sam jest zbyt schorowany żeby używać a mi się przydaje

sam działam ją więcej niż ojciec polecam ją choć nie wiem czy jest jeszcze w sprzedaży

warto ją kupić mało pali jest wygodna, służy mi już 4 lata i jak na razie wymieniony został tylko łańcuch ponieważ stary po 4 latach wyciągnął się i starł

Jest lekka wytrzymała gorąco polecam

a tu macie prezentacje http://www.youtube.com/watch?v=5pDOg5fuWM8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam dwie husqwarny jedna 40 od 18 lat i pali na dotyk i 2 letnia 455 sprzet niezawodny . inni kupuja jakies podrobki i po 1 dniu padaja a ja tne

jak pilarka to tylko husqwarna albo sthil ale tej nie mialem jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Zgadzam się z Tobą Lukaszjarm - jak pilarka to tylko Husqvarna lub Sthil .Ja mam H444- od 22 lat i H55 od 5-najlepsze pod słońcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tylko husqvarna nic więcej!!! piła nie zawodna nie to co stihl. droższa ale części tańsze i tyle sie nie psuje mniej pali. stihl to kupka plastiku to nie sa juz te piły co były kiedyś :) a husqvarna teraz nawet lepsza niż kiedys peska :) piły sprawdzone w zawodowej pracy i po godzinach w domu husqvarna 146Xp wytrzymała bez remonty troche wiecej jak 4 lata az wkońcu saneła. 340 i 345 plus minus 3 lata z małymi remontami ( gaznik)345 jeszcze na chodzie i 55 ma juz 7 lat a jeszcze działa ale juz che iśc na emeryture no super sprzęt stihl 250 u nas wytrzymał 2 lata w tym był wymieniany gaznik (290 zł :))i na koniec łozyska i simernigi...ojciec co 3 lata kupuje nowego stihla i tylko w lesie pracuje w domu mało wiele tnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja mam sthila ms 230 od 7 lat jak dotej pory spisuje sie swietnie ale chyba musze jej kupic jakas pomoc bo ostatnio bardzo duzo ma do rżnięcia . tylko ze jedno co mnie zdziwiło sthil w niemczech jest duzo drozszy niz unas i chyba poswiece kase i tam kupie jak bede nastepnym razem<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

Długo się zastanawiałem nad zakupem piły wiadomo hus still makita super maszyny ale kupiłem eurocrafta za 250 zł na allegro pomogła w budowie domu pracowała dużo, w miedzyczasie pocięła 25 kubików buka obcięła mały sad........chodzi super.........jak bym miał wybrać raz jeszcze też bym wybrał taką tanią piłę ........albo ją naprawie sam albo pójdzie do kosza i kupie nową z 2 letnią gwarancją.....nie pracuję piłami zawodowa ale do potrzeb amatorskich tylko taniocha........i już nikt mnie nie przekona do stilla..chyba że zostanę drwalem......

 

Po co kupować coś super markowego skoro nie ma różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
ukasz    58

Miałem wcześniej Stihla ms 230. Od początku były z nim problemy serwis odwiedzała co chwile i wymienione w końcu było chyba wszystko poza obudową :) Nawet później w serwisie gościu mówił że teraz sthile to nic nie warte są, jedynie najwyższe modele jakoś się trzymają niże sypią się na potęgę, tak 10 lat temu były dobre teraz produkują syf. Wreszcie się wkurzyłem i sprzedała gówno. Kupiłem Makite DSC 6401 co prawda inna klasa bo 5KM ale to jest sprzęt 0 problemów. Tnie jak marzenie używam 3 lat i jedynie lać i łańcuch ostrzyć. Co prawda jest cięższa bo 6,4 kg ale pracuje się nią 3 razy szybciej (zakładając że stihl zrobi kaprys i będzie dobrze działał) więc nie przeszkadza to tak bardzo. Mimo większej pojemności pali się znacznie łatwiej i jeszcze nie zdarzyło się żebym musiał więcej niż dwa razy szarpnąć aby odpaliła. Co do spalani ato tak gdzieś o połowę mniejsze ma makita :) Dodam że pił używam na własny użytek.

A co do elektrycznych mając stihla kupiłem tanią elektryczną jakiegoś chińczyka bo stihlem to szkoda było sił i nerwów aby ciąć w domu na klocki. Sprawuję się bardzo dobrze choć to chinol i podejrzewałem że góra dwa sezony wytrzyma ma 2,5kw więc troszkę więcej niż ms 230 a jest znacznie lżejsza od niego cichsza i nie drży tak. Ja robie tak w lesie spalinówką w domu takie do 15 cm średnicy na stołowej (krajzega) grubsze elektryczną łańcuchowa a powyżej 45-50 dopiero spalinówką. W ten sposób jest najtaniej, najszybciej i najciszej. Nie wiem czemu ktoś wcześniej pisał że stołowa jest niebezpieczna i strach pracować. Ja stołowej używam od dziecka dosłownie gdyż tak się sytuacja potoczyła że szybko musiałem sie takimi rzeczami zajmować. Strach to może być jak idiota obsługuje bo samo urządzenie nie jest bardziej niebezpieczne niż łańcuchowa czy jakakolwiek piła. A za to pracuje się co najmniej dwa razy szybciej niż łańcuchową niezależnie od mocy. Oczywiście mówię o niegrubych klockach wiadomo że 50cm średnicy to tylko męczarnia ale takie żeby tarcza przecięła bez żadnego kombinowania to tylko stołową.

Podsumowując polecam Makite zdecydowanie odradzam nowsze stihle nie dość że droższe od Makity to znacznie gorsze. Jedyny plus stihla to to że serwis jest w każdym mieście a często na wsiach można spotkać ale to najwyraźniej konieczność skoro tak się sypią.

Polecam również piły elektryczne do cięcia na podwórku na klocki cichsze i tańsze w eksploatacji.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

 

 

Są różne cenowo, czy dla Ciebie cena nie gra roli? tak w ogóle to na 1 i 3 aukcje się już skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no cena grała role;p, no ale jeszcze można popatrzeć na dane techniczne na aukcji i na zdjecia;p

wybrałem makite DCS520 noi juz był problem nie chciała odpalić, ile trzeba wypalić zbiorników benzyny zeby pila była dotarta?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

przeczytaj instrukcję do piły jak nie masz to podam Ci stronke skąd można raczej coś takiego ściągnąć, mówię przeczytaj, dlatego, że na jakimś forum ktoś psioczył na makitę że nie pali a po prostu nie przyswoił sobie procedury rozruchu, po tym jak mu rozjaśnili co i jak przyznał, że pali super

 

to będzie to samo co Dolmar ps 52 (włąsciwie jest to dolmar w barwach makity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ma ktoś może schemat złożeniowy pilarki stihl ms170 lub ms180?

Mam ms 170 i muszę ją złożyć. A ja jej nie rozkręcałem ;/


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, jaką radzicie piłę o mocy ok.5km tak do 1tys.zł, piła będzie używana sporadycznie kilka razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Przyjacielu 5 KM w pilarce to jest bardzo dużo.Ciekawy jestem co chcesz ciąć?Wątpie byś coś o tej mocy kupił za tysiąc złoty.Ja mam Stihla MS 260 to jest świetna piła o mocy 3,5 KM i radzi sobie doskonale.Odpowiednia dla twoich potrzeb byłaby MS 290,to już jest bardo mocna piła,ale za tysiąca możesz kupić tylko jakiegoś szrota lub uszkodzoną nadającą się do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj