Polecane posty

djibiza11    0

Stihl i Husqvarna dwie najlepsze marki które bardzo polecam! Posiadam obie i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

za markową "gałęziówkę" trzeba dać 700-800zł więc mam trzy :P

wiadomo że to chinol ale ja nie mam lasu a piła potrzebna

 

w Małopolsce Kraków trzy firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Makitę DCS33 chyba z 6 lat temu. Nie wiedziałem nic o firmie, nie wiedziałem czy dobrze robię, ale znajomy namówił mnie i kupiłem. No i nie żałuje. Dobrze się sprawuję, chociaż używam jej nie tylko do lekkiej pracy. Czasami dostaje p :P palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

W zeszłym tygodniu stałem się posiadaczem nowego stiha 23 za 1400zł ,a padł na niego wybór ponieważ stary stihl chodził 14 lat bez zastrzeżeń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem parę pił.Ale jak mi się popsuła moja i dałem koledze do naprawy a ten dał mi do przetestowania Stihla 021 to jak powiedział żebym mu oddał bo ma klienta na nią,to się spytałem ile chce i dałem mu kasę bez targu.Pracuje nią z 12 lat i bez zarzutu.Rocznie do dwóch łańcuchów wymieniam.Od 6 lat mam jeszcze 041.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby33    0

Witam jestem nowy na forum. Mam pytanie. Potrzebuję kupić pilarkę. Jadę na giełdę w niedzielę. Na co zwrócić uwagę aby być z pilarki zadowolonym i aby się nie popsuła po miesiącu czy dwóch. Nie znam się za bardzo więc nie dam samemu za bardzo sprawdzić czy jest ok czy tylko zrobiona aby chodziła przed sprzedażą. Nie mam też nikogo kto na tym się zna. Oczywiście pilarka będzie używana. Budżet w granicach 350zl. Używał jej będę do pocięcia góra 5-6m3 drzewa. I jaką polecacie w takiej cenie?

P.S I jakich firm unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

unikać pilarek Makita, sprzęt elektryczny świetny, ale pilarki do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

unikać pilarek Makita, sprzęt elektryczny świetny, ale pilarki do bani.

 

 

jaki model miałeś?? co się z nią stało

 

 

A co sądzicie o takich pilarkach. Akurat mam do nich nie daleko po odbiór:

 

http://allegro.pl/it..._120_radom.html - ile to ma koni itp?

 

jest to marka marketowa, do drobnego użytku można by zaryzykować, ale nie kupiłbym tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

ABSOLUTNIE sie nie zgadzam że Makita jest zła,uzasadniam znajomy ma jakas makite juz dosc dlugo i tylko tankuje i lancuchy zmienia. Osobiscie posiadam HSQ 350, bylo z nia kilka problemow- biorąc pod uwage ze malo u mnie chodziła...Moj ranking: 1.HSQ 2.Stihl 3.Makita/Dolmar(ktory kupiła Makita) pozniej jakis Oleo-mac jakis Partner,Stiga potem chinole typu 3KM za 300zł. Co do tego budzetu 350 zł to nie spodziewaj sie dlugiej i bezawaryjnej pracy,te chinole z allegro raczeja padną po miesiacu dobrego uzytkowania,choc niewiem na co trafisz.Byc moze warto by dolozyc troche i kupic cos uzywanego ale markowego. A ze stihlem to tez roznie jest, sa modele udane i mniej udane

PS.do 350zl to wszystkich firm unikaj ;)


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

@gruby zobacz wcześniej pisałem o pilarce za 329 zł NOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

leśniczy który naprawia wszystkie piły w mojej okolicy jak ognia unika makity i nie chodzi o to, że źle tną czy też są kiepskie, one po prostu nie nadają się do naprawy, są tak zrobione że ich remont zazwyczaj się nie opłaca. Wg niego najlepsze są Stihl i Husqvarna. Solo to mogę ja odradzić, miałem używałem remontowałem i tak nie dorastała do tych najlwepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby33    0

ABSOLUTNIE sie nie zgadzam że Makita jest zła,uzasadniam znajomy ma jakas makite juz dosc dlugo i tylko tankuje i lancuchy zmienia. Osobiscie posiadam HSQ 350, bylo z nia kilka problemow- biorąc pod uwage ze malo u mnie chodziła...Moj ranking: 1.HSQ 2.Stihl 3.Makita/Dolmar(ktory kupiła Makita) pozniej jakis Oleo-mac jakis Partner,Stiga potem chinole typu 3KM za 300zł. Co do tego budzetu 350 zł to nie spodziewaj sie dlugiej i bezawaryjnej pracy,te chinole z allegro raczeja padną po miesiacu dobrego uzytkowania,choc niewiem na co trafisz.Byc moze warto by dolozyc troche i kupic cos uzywanego ale markowego. A ze stihlem to tez roznie jest, sa modele udane i mniej udane

PS.do 350zl to wszystkich firm unikaj ;)

 

Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Nie chcę nowej Chińskiej w okolicach 350zl tylko używaną markową w podobnej cenie. Kumpel kupił przed świętami jakąś Solo kolo 2KM. Więc szukał bym czegoś takiego tylko do 350zl.

 

Więc ponawiam pytanie. Jak sprawdzić używana (markową) pilę czy wszystko z nią ok i czy się nie zepsuje po paru godzinach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zamiast na rynku, warto popytać w serwisie gdzie sprzedają i naprawiają. Zdarza się, że często mają, coś przyzwoitego na chodzie, bo stały klient wziął nową, a starą zostawił w rozliczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

z używek na pewno raczej solo bym nie polecał, bo cześci drogie, chyba jedne z najdroższych

 

ta jest prawie jak moja, ma odprężnik, jeszcze chyba oryginalną prowadnice, i naklejki, czasem sprzedający usuwają naklejki, żeby zafałszować model/datę czasem jest to wynik tego że piła była mocno używana, piła ma 1.4 kW to jest 1.9 KM nie jak pisze 2.3KM miała seria 4** (400-411), poza tym aluminiowy karter,

 

http://allegro.pl/item948103809_pilarka_spalinowa_pila_dolmar_ps_341.html

 

ew makita "plastikowa" ale które aktualnie prod. nie są??

 

http://allegro.pl/item943990330_pila_makita_dcs_34_w_bardzo_dobrym_stanie_okazja.html

 

http://allegro.pl/item945801583_pilarka_makita_dcs_34_polecam.html

 

 

koledzy może polecą coś ze stihla czy husq, w każdym razie ważne żeby części były bo są na allegro modele ponad 20 letnie, wiadomo zakup używki może być trafiony lub nie, radzę po zakupie zawieźć do kogoś co się zna żeby obadać sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam. na giełdzie raczej nic dobrego na długą mete nie kupisz bo nikt nic dobrego nie sprzedaje. stihl piła tania i po wielu latach będzie dobra ale jeśli była u osoby takiej jak ty czyli ze dużo nikt nią nie robił. husqvarna piły dobre tanie części tyle ze same piły drogie są ale żadko zawodzą wiem pracujemy w lesie stihl chodzi po 2 lata a husqvarna po 4 lata i jeszcze pyka jak należy, i nikt ci nic dobrego nie sprzeda ale jeśli masz tak mało do cięcia to kup nowa pochodzi kupe lat bez wari za 700 zł dostaniesz małego stihla mała husqvarna to już troche więcej jak tysiąc. używana ciężko sprawdzić bo ona dzisiaj będzie działała a jutro już nie. jeśli będzie mocno z wierzchu poobdzierana jeśli trudno ją będzie odpalic to wiadomo ze to nic dobrego nie będzie a raczej obudowy nikt specjalnie nie wymieni... radził bym ci wżiąść jakąś nową małą będziesz dłużej ciął ale wiesz ze masz nową...

dolmar również dobra piła ale używana dobra ciężko znależć. solo z reguły dobre piły ale tak jak wcześniej pisali części to chyba jedne z najdrozszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

"Proszę o czytanie ze zrozumieniem." Sory, nie doczytalem...

Nadal obstawiam ze moze warto by dolozyc troche i kupic uzywke lub dołozyc i kupic nową, bo do 350zl np. Stila albo HSQ to kupisz dawce-na czesci... no chyba ze baardzo okazyjnie, ale kto Ci sprzeda cos dobrego??

A sprawdzic pilarke to potwierdze ze jest ciezko, no mozesz zwrocic uwage czy rowno chodzi, ale i to mogą wyregulowac zeby tylko opchnąć...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby33    0

A co to są za pilarki z firm NAC, RYOBI (czy jakoś tak) i Einhell?

 

Opłaca się to brać jak mówiłem do rocznie góra 4m3 drzewa? Ile przy takim użytkowaniu to może pochodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

NAC chińczyk

RYOBI marka marketowa, chinole lub coś innego (pewnie też w chinach robione) po prostu to jak "marka tesco" różni producenci produkują pod nimi

eihell to 100% chińczyk gwarancja door to door(chyba tak się pisze) po gwarancji może być kłopot z częściami, jak nawali wysyłasz kurierem a oni po naprawie/wymianie odsyłają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby33    0

Kurcze nie mam 800zł na wydanie. A piła by się przydała. Jeśli nic nie wykombinuję to kupię Einhell RBK 4040. Gwarancja DTD. A po gwarancji na pewno piła mi się zwróci. Jak też patrzyłem na stronie Einhella to nie mają drogich części zamiennych.

 

Kurcze jednak posiedziałem, pomyślałem i tak wymyśliłem, że przecież ten Einhell mooże się rozsypać po 2-3 latach. Potem kupię drugiego i znów to sama :) A markowa pociągnie dłużej ;)

 

Edit:

Ok więc tak mam na oku takie oto piły co o nich sądzicie?

 

MAKITA DCS4610 - 670zł

STIGA SP352 - 500zł

STIGA SP350 - 580zł

STIGA SP400Q - 640zł

 

Chyba najbardziej jestem zdecydowany na tą Makitę chociaż wychodzi i tak grubo ponad budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    51

ABSOLUTNIE sie nie zgadzam że Makita jest zła,uzasadniam znajomy ma jakas makite juz dosc dlugo i tylko tankuje i lancuchy zmienia. Osobiscie posiadam HSQ 350, bylo z nia kilka problemow- biorąc pod uwage ze malo u mnie chodziła...Moj ranking: 1.HSQ 2.Stihl 3.Makita/Dolmar(ktory kupiła Makita) pozniej jakis Oleo-mac jakis Partner,Stiga potem chinole typu 3KM za 300zł. Co do tego budzetu 350 zł to nie spodziewaj sie dlugiej i bezawaryjnej pracy,te chinole z allegro raczeja padną po miesiacu dobrego uzytkowania,choc niewiem na co trafisz.Byc moze warto by dolozyc troche i kupic cos uzywanego ale markowego. A ze stihlem to tez roznie jest, sa modele udane i mniej udane

PS.do 350zl to wszystkich firm unikaj ;)

ja też mam husqvarnę 350 i nie mam z nią problemu,chodzi u mnie piąty rok i wszystko ok,wymieniane łańcuchy i prowadnica parę razy.Znajomy leśnik ma dwuletniego stihla i strasznie na niego narzeka bo psują mu się drobnostki a piła potrzebna praktycznie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

ja kupilem Husqvarne 350 w promocji jakoś u dealera ma jakies 7 lat, wymienione: łożysko gdzies na wale, sprzegło, na nowo nagwintowali i przykrecili tą dolna sprezyne-amortyzator, czasami gasnie na cieplym silniku , nie byla w jakis sposob dożynana tylko normalnie uzytkowana. Uwazam ze HSQ robi dobre sprzety tylko ja zle trafilem ;) jak kiedys bede kupywal to HSQ tylko jakis dobry model... :)


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby33    0

Więc co powiecie o pile MAKITA DCS4610? Miał ktoś ją? Jak się sprawuje i jak z awaryjnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj