Polecane posty

krzysztofz14    75

Miałem makitę dcs431 z zaworem dekompresyjnym. Sześć lat zero problemów ,nie była specjalnie docierana .

Nigdy nie rozbierałem jej,nie regulowałem też gażnika jak zalecają w sthilu .Po prostu chodziła bezawaryjnie.

Polecam ten typ każdemu ,ale niestety już jej nie mam.

Miałem okazję kupić używaną jonsered 2040 turbo w ładnym stanie wizualnym,ale w gażniku brakowało jednej śrubki regulacyjnej. Piła zapalała po podlaniu paliwa na świecę i gasła ,na wale był luz na łożysku.

Jeśli ktoś wie ile kosztowały by nowe łożyska i uszczelniacze to proszę o odpowiedz.

Dla mnie makita/dolmar dcs430 to model profesjonalny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja również mam MAKITE DCS 400 :P Sprzet super ale miałem drobne awarie : rozwalił sie tryb od zapalania , siadła pompa oleju. Czasem potrafiła sie rozregulowac - zwiekszały sie obrorty :P Ale ogolnie jest super :P Leciutka i mało pali - jej główne zalety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goomis93    2

Ja mam pilarke McCulloch TITAN 55 (3,5 km) i wykaszarke PRO tej samej firmy (2,2 km). Piła ma 12 lat a wykaszarce idzie 6 rok. :P Obie maszyny jak dotąd bez większych awarii... Moim zdaniem silniki tej firmy są nie do zajechnia, nie ma szans ich zatrzeć. Mój ojciec kiedyś, jak ciął wierzbę, to tak nagrzał piłę, że aż się kora od spalin zapaliła, a mimo to piła coraz lepiej szła :P .. Ogólnie zachwalam sobie maszynki... :P


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

mcculloch to "rodzina" z HQV robione na tych samych częściach tyle że za marke sie nie płaci :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Ja mam pilarkę SOLO 649 3km ostatnio założyliśmy nowy łańcuch działa bezawaryjnie 8 lat. Mam 4ha własnego lasu więc wszelkie drewno na opał jest cięte tzn ścinka i okrzesywanie tą pilarką


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

mccullochem wogóle handlują w obi?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tajgi, dolpimy... komunistyczna jakość :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja mam sthila nie pamiętam symbolu ale chyba ms numer to 29 ma 11 lat już i aby prowadnicę wymieniłem a reszta chodzi bez zarzutu. a 2 to sthil też symbol chyba ms 23 mam ją 5 lat i chodzi jak nowa zero awarii. Polecam STHILA bobra firma mam też kose od nich też chodzi bez awarii.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Witam u mnie w garażu są dwie pilarki jedna to stihl 23 a druga to duża Husqvarna 254 xp 4,1 km.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wczoraj kupilismy Stihla 461 4.6KM mam nadzieje ze bedzie sie dobrze sprawowac. Mamy jeszcze MS 180 i MS 250 od kilku lat i nie było z nimi problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarman    0

Koledzy mam pytanko i prosze o pomoc

mam juz jedna pile STIHLa MS 250 i jestem bardzo zadowolony, ale teraz przyszedl czas na zakup drugiej małej takiej do przecinki gałęzi, gdyż zdaża się, że na wysokich drzewach galezie trzeba przyciac a ta MS 250 do najlżejszych nie nalezy, poza tym jedną ręką nie ma szansy jej utrzymać, dlatego do zadań specjalnych wynalazlem sobie taie mniejsze:

STIHL MS 192 T

DOLMAR PS220TH

mial ktoś z nimi do czynienia??

a może jakies inne propozycje??

wiadomo, że będzie ona wykorzystywana jako drugi sprzet dodatkowy, wiec nie musi byc w pelni profesjonalna (strasznie droga)

najwazniejsze dla mnie cechy:

- wygodna, ma cie dobrze w reku trzymac

- lekka, żebym bez problemu jedna reka utrzymal

- cena, im taniej tym lepiej, te co znalazlem byly w cenie ok 1200zl, znalazlem jeszcze MS200T ale ta to juz 2800zl, czyli nie do przyjecia dla mnie

 

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

sprzedam pilarkę spalinową marki STHIL MS460. Moc 6 KM długość prowadnicy 52cm. Pilarka jest nowa nie używana, tylko zapalona w celu sprawdzenia czy działa. Do pilarki dokładam łańcuch gratis. Cena 700 zł. Jak coś to pisać na gg lub priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cais    3

Witam mam starą pilarkę Dolpima ale nie wiem jaki to model, a chciałbym wiedzieć.. znaki szczególnie to zapłon jakiś elektroniczny bez żadnego przerywacza itp i jeszcze cylinder z głowicą jest razem nie osobno przy rozkręcaniu nie ściąga się najpierw głowicy tylko wszystko razem. Co to za model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edward    0

Nowa pilarka 460 za 700zł.chyba cię pogieło z daleka widać że to chinszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

kupiłem w NOMI pilarkę NAC SPS 01-45 chyba 2,45 KM za 329zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

wiele nie ciołem ale piła zawsze potrzebna ,

serwis w Bydgoszczy,napisz gdzie mieszkasz to zobaczę o serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

małopolska,

słyszałem o NAC -u kosiarce, co wykaz serwisów był dość bogaty a jak przyszło do naprawy to się okazało, że serwis był przez pół roku może a firma "matka" leciała w kulki to zerwali umowę i teraz szukaj wiatru w polu albo ładne kilometry do serwisu jak jest w promieniu 25-30km to jeszcze jest OK ja do dolmara/makity mam około 10km agrokęt Kęty

mam dolmara ps 410

jak narazie dołożyłem do swojej sprzęgło komplet jakieś 115zł i świeca 9 zł

kupiłem używke 3 lata temu za 400zł piła z 2005(4)roku i ogólnie poza tym nic jej nie dolega i tnie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam nowego Stihla MS 181 (mały, chyba ok 1000 zł) ale jestem z niego bardzo zadowolony. Kupiłem go głównie do prac przydomowych (niestety w mojej okolicy nie ma lasów- więc taki wystarczy :P). Wcześniej miałem Partnera- więcej już go nie chcę mieć. Ja również jestem przekonany co do firm Stihl i Husqwarna (drogie ale dobre), o Makicie nie mogę nic powiedzieć bo nie miałem z nią styczności (chyba że wiertarki- to jak najbardziej polecam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj