Polecane posty

Boniek    1

Heh, jak piłę miałem kupować to nawet temat tam założyłem :) No ale innym się może przydać :)

O gaźnikach też słyszałem i mam nadzieję, że mojej to nie będzie dotyczyć...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane90    0

O tych gaźnikach to słyszałem od zawodowego pilarza, który pracuje piłą codziennie. Więc to może tylko zmęczenie materiału. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszczek    0

Witam wszystkich. Może mi ktoś powiedzieć coś na temat husqvarny 450? Słyszałem od znajomego że sprawuje się bardzo dobrze. Mam zamiar kupić sobie ten model ale chciałbym jeszcze trochę opinii o tym modelu dowiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszczek    0

Na stronie Husqvarny podana jest cena 1695 zł. A ja chcę kupić coś do 2 tys. Do tego jeszcze wersja jubileuszowa więc coś tam dorzucą. A pewnie będzie mi chodzić ładnych parę lat. Jak już kupię i potnę trochę drzewa na opał to napiszę jak działa. Prawdopodobnie na dniach już ją kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Orientujecie się jakie "gratisy" dają teraz do nowego Stihla???


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja mam Stihla model 026 jest to super piła,użytkuje ją 14 lat bez poważnych awarii polecam, a co do gratisów to nie wiem ale coś zawsze da się wydusic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikuch76    0
Witam wszystkich. Może mi ktoś powiedzieć coś na temat husqvarny 450? Słyszałem od znajomego że sprawuje się bardzo dobrze. Mam zamiar kupić sobie ten model ale chciałbym jeszcze trochę opinii o tym modelu dowiedzieć. Pozdrawiam

 

 

Witam. Zastanów się nad modelem husqvarny 353 - to już profesjonalna pilarka , a teraz jest na nią promocja , kosztuje 1999zł - właśnie ją kupiłem i to jest sprawdzony sprzęt (poczytaj opinie na jej temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Ja mam husqvarna 340 i 345. 340 jest z 2000roku a 345 z 2008roku czuć różnice 340-stka nie miała większych usterek :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

ja mam stihla MS 023 ok 15 lat do tej pory wymieniłem kolo napędzające łańcuch( na wolnopływające), bo się już zużyło i zacinało łańcuch. To była jedyna wizyta w serwisie do tej pory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszczek    0
Witam. Zastanów się nad modelem husqvarny 353 - to już profesjonalna pilarka , a teraz jest na nią promocja , kosztuje 1999zł - właśnie ją kupiłem i to jest sprawdzony sprzęt (poczytaj opinie na jej temat).

 

Dopiero teraz przeczytałem co napisałeś. Mówisz żeby wziąć 353. Poczytam co nieco o niej i zobaczę. Jak jest własnie teraz do 2 tys. to może ją kupię. To ma być dla mnie sprzęt na lata a nie na jednorazowe cięcie i potem ma się rozlecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wypaliłem nową pilarką (husq 350) z 5 l paliwa i mam pierwsze spostrzeżenia...

 

 

-używacie jakiś nauszników???po pierwszych 3h miałem cały dzień morskie fale w koło głowy (dziś miałem startery i jest lepiej)

-posiadacie jakąś odzież ochronną???w co warto się wyposażyc???

-jak ostrzycie łańcuch i co ile???mi w sobotę naostrzył serwis (docieranie) i dziękuje wole sam...

-jakieś ogólne porady odnośnie użytkowania???o czym zapomniała instrukcja obsługi???

 

ogólnie sprzęt ok, słabszy raczej byc nie może, przez pierwsze 3h miecz zakleszczyłem kilka razy jak nie kilkanaście, ale już jest lepiej :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jeśli chodzi o ostrzenie łańcucha, nie ma jednej uniwerslanej odpowiedzi. Wszytko zależy w jakim drewnie pracujesz. Jak ja pracuję pilarką i zdaży mi się "uderzyc" w ziemię to od razu idę ostrzyc. Jeśli robię przecinkę, często tnę jakieś cienkie pniaki nisko przy ziemi, to wtedy też trzeba dośc często ostrzyc, bo w korze jest dużo "piachu".

Najłatwiej poznac po wiórze, jaki zostaje po cięciu. Jeśli jest gruby - wtedy łańcuch jest ostry. Im drobniejszy wiór tym coraz bardziej tępy łańcuch.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

łańcuch piły jest bardzo wrażliwy na piasek. do ostrzenia są takie okrągłe pilniki w instrukcji powinna być podana średnica :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a co ile ostrzycie ogranicznik pomiędzy ostrzem???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Ten ogranicznik teoretycznie sam powinien się "ścinać" rzadko się zdarza żeby trzeba było go piłować. Jeśli masz jakieś inne pytania dotyczące łańcuchów to chętnie pomogę bo nieraz dorabiam w sklepie ogrodniczym i robię łańcuchy(tylko OREGON, z innymi się nie bawimy). :)

Do ostrzenia to kup sobie pilnik z prowadnikiem :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

W miękkim (jak sosna) właśnie bardziej trzeba przybrać ograniczniki. Ale jak się nie wie ile to chyba lepiej nie próbować, bo można łańcuch zepsuć... Są do tego jakieś specjalne prowadniki :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

napewno będzie. my też ostrzymy tylko zęby i nie ma problemów. oczywiście tylko OREGON.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

W sklepie husqvarny będzie , ale na pewno oregona :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Jest chyba i do huski i stihla. Są tam dwa otwory do miękkiego i twardego drzewa.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem i myśle ,że pomożecie mi go rozwiązać,mam pilarke TAJGE (ZSRR) wadę jaką posiada to waga, służy mi 16 lat wycięła dużo drzewa mnie i sąsiadom , przestała palić przyczyną tego był pęknięty przewód paliwa, ale zanim dotego doszedłem to pokęciłem troche śrubkami w gażniku i teraz niemoge ustawić obrotów ,może ktoś wie ile obrotów trzeba te śróbki odkręcić jedna oznaczona jest x, a druga P, niewiem która jest od paliwa a która od powietrza, a może ktoś ma jakąś instrukcje? prosze o pomoc. Pozdrawiam Mirek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jutro poszukam, na pewno miałem instrukcję fabryczną. W mojej Tajdze (piła do ciężkich zadań) poluzowała się tulejka świecy w cylindrze i dostała przedmuchów. Leży w częściach i czeka na natchnienie do naprawy, jako że nie ma przymusu bo jest druga (ma roczek), to pewnie trochę czasu upłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Dzięki zorzyk2 może uda mi się to wyregulować, moja instrukcja gdzieś przepadła, a gdzie można kupić części do tajgi czy tylko ma bazarze używki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj