Polecane posty

bartus16    10
Te stihle i husqvarny to pomimo nieieckiego i szwedzkiego pochodzenia firmy to zwykły szajs z tajwanu a wy macie podniete z tych marek najlepsza jest stara piła z ZSRR waży troche i pali ale te made in taiwan to przy niej siadają niech któś powie że tak nie jest- to się nie zna

ta szajs to czego te dwie marki liczą sie tylko na rynku pilarek profesjonalnych ??


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

oj kolego husqvarna jest made in sweden. a jakiej marki jest ta ruska piła? i odpowiedz na pytanie @Mariusz X : dlaczego u nas nie pracują tymi piłami skoro są takie super dobre?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

mlody12 potnij pilarka nie jeden przerembel tylko popracuj cały dzień to zobaczysz czy jutro ją odpalisz, u nas cieli i husgvarnami to po dwóch- trzech godzinach cęcia piła była suszona nad ogniskiem, zamakały moduły zapłonowe. sthil na ten moduł osłoniety wiec woda tam się nie dostaje. kilka pił poszło do naprawy z powodu pracy przy cieciu lodu i wróciły z rachunkiem dozapłaty za moduły choć były na gwaracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Te stihle i husqvarny to pomimo nieieckiego i szwedzkiego pochodzenia firmy to zwykły szajs z tajwanu a wy macie podniete z tych marek najlepsza jest stara piła z ZSRR waży troche i pali ale te made in taiwan to przy niej siadają niech któś powie że tak nie jest- to się nie zna

 

buahahahaha podaj mi człowieku nazwę tej firmy jeśli się tak znasz na pilarkach. pewnie chodzi ci o taka piłę która się trzyma jak kierownice w motorze z obrotowa prowadnica i po sceciu nią 4 drzew nie masz już siły na nic. co do starych pił to dobre są polskie PS i stare stihle 034 czy 064. Co do nowych pił to mam dwie są to stihle 260 i 650, obie te pilarki spisują się dobrze jeżeli się je w odpowiedni sposób użytkuje, po trzech miesiącach pracy 260 padł mi iskrownik ale dlatego ze się przegrzał. co do husqvarny nie mogę na ten temat nic powiedzieć bo nie miałem jej nawet w rękach ale chyba nie przez przypadek należy do światowej czołówki. jeśli teraz będę kupował pilarke to pewnie to też będzie stihl ma dobra amortyzacje drgań podgrzewaną rękojeść i manetkę gazu bo oprócz mocy to tęż jest ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

wg mnie nie ma reguły na niezawodne piły,

obecnie moja MS 180 szwankuje

smarowanie łańcucha bardzo słabe, a wręcz jego brak, po raz drugi pompka do wymiany

silnik nie może osiągnąć czasami pełnych obrotów, filtr powietrza wymieniłem a nadal nie rozwija czasem pełnych obrotów

właśnie nie wiem co jest nie tak,

obroty lekko musiałem podkręcić bo miała za niskie i gasła

ale jest to bardzo dynamiczna i pełna ducha pilarka, lekka że wręcz jedną ręką można ciąć (przydał by się specjalny uchwyt do cięcia jedną ręką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

Ja mam husqvarnę 345 e-series i nie narzekam na nią.Nie ma jeszcze roku ale już w du** dostała. Wg mnie husqvarna jest lepsza od stihla (o wiele lepsza)

 

 

 

pozdro


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Ja mam husqvarnę 345 e-series i nie narzekam na nią.Nie ma jeszcze roku ale już w du** dostała. Wg mnie husqvarna jest lepsza od stihla (o wiele lepsza)

 

 

 

pozdro

ciekaw jestem w czym? ;) ile ona ma koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja mam Stihla 230,taki szajs ze szok ,non stop srobki sie luzuja, wysokoobrotowy szajs, troche popracujesz i juz, a tak samo z odpaleniem popociagasz asz sie zmachasz, czasem szybciej drzewo siekiera by scia dopuki ja odpalisz. jeszcze jedna wada strasznie wyje, zdecydowanie wolabym na dzis dzien brac Husqvarne 340. cicha poreczna, i nie rozkreca sie sama.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to ja na temat ms 230 ma calkiem inne zdanie ja mam ja juz 6 rok bedzie szkło i nic tylko zmieniłem raz prowadnice ale to z moje winy a tak tylko olej ,miszanka ,ostry łancych i heja polecam

stihl numer 1 na świecie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099
ciekaw jestem w czym? ;) ile ona ma koni?

Rozbieraliśmy stodołę :) .Przez trzy dni prawie cały czas cięła.

A co do koni to ona ma 3,5km :P


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

czym jest 3 dni w odniesieniu do paru lat w lesie

 

a wogóle to widziałem ostatnio na allegro dość nieudane podróbki stihla i husqvarny( bo nawet naklejek nie chciało im się dobrze podrobić)

 

coś takiego widziałem z nalepka stihla:

http://allegro.pl/item507915397_pila_spali...m_hit_cena.html

 

prawie jak husqvarna ;)

http://allegro.pl/item515945371_pila_spali..._jak_395xp.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6
to ja na temat ms 230 ma calkiem inne zdanie ja mam ja juz 6 rok bedzie szkło i nic tylko zmieniłem raz prowadnice ale to z moje winy a tak tylko olej ,miszanka ,ostry łancych i heja polecam

stihl numer 1 na świecie

nie można być w 100% przekonany do jednej marki

o każdym sprzęcie można wiele dobrego i złego powiedzieć

przeczytaj sobie mój post na poprzedniej stronie a się przekonasz że nie ma sprzętu nr1 na świecie

mam MS 180 i dziś chciałem się podjąć wycinki grubego drzewa, a tu bez przerwy coś nie gra, więc popaliłem se gałęziówkę

cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

"bartus 16" sluchaj moja pila ma juz 6 lat i to nie ze tak jak w domku pare drzewek zetniesz i juz, i nie ze zmieniles 1 prowadnice to widac ze tak ona tam uzywana, ja to nie wiem ile prowadnic juz tam w mojej bylo tak jak i lancuchow. U mnie od samego poczatku jakos ona nie idzie i jak w lesie z pilazami gadalem to malo kto jest zadowolony. A mam kose z Husqvarny to wogole inna jazda cyk i odpalona i chodzi jak nalezy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no ja używam pilarki tak nie za często ale tak co roku tnie ona około od 12 do 15 m3 drewna ale z tego co wiem i z tego co mnie uczą w szkole to większosc pilarzy właśnie pracuje na sprzęcie wyzej wymienionej przeze mnie marki ;) to chyba o czyms świadczy


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

co innego sprzęt profesjonalny, co innego amatorski nie porównujcie pilarek 2 różnych klas przeznaczenia bo to się ma nijak do rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

U mnie w okolicy ktoś taką podróbkę kupił. Ciekawi mnie ile pochodzi... ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Że to ludzie takie głupie są ;) Nie trzeba być pilarzem żeby poznać, że to nie hsq :P


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
czym jest 3 dni w odniesieniu do paru lat w lesie

 

a wogóle to widziałem ostatnio na allegro dość nieudane podróbki stihla i husqvarny( bo nawet naklejek nie chciało im się dobrze podrobić)

 

coś takiego widziałem z nalepka stihla:

http://allegro.pl/item507915397_pila_spali...m_hit_cena.html

 

prawie jak husqvarna ;)

http://allegro.pl/item515945371_pila_spali..._jak_395xp.html

 

żal mi ludzi którzy to kupują... co to za piła za 300 zł? :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

teraz to zjechali z ceny ale te podróby chodziły za 3000zł jako "ściągnięte z hipermarketu z niemiec po promocji" heheh,

kiedy taka pilarka stoi koło 400zł + podróby naklejek

 

jak dorwali naiwniaka, co się nie znał to sprzedali, jakiś czas temu policja nakryła "fabrykę takich sprzętów"

 

http://www.husqvarna.net.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ojciec za nasza 6 lat temu dal cos okolo 1800 zl.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6
żal mi ludzi którzy to kupują... co to za piła za 300 zł? ;)

(ja bym kupił, sprawdził jaka różnica, co nie dopracowane itd. ; jako rezerwową bym miał)

może być kradziona, dlatego taka cena

może jest Ci żal ludzi bo nie mają z oryginalnej marki ale może po prostu ich nie stać na kupno stihlki

 

ale przede wszystkim zaznaczam że nigdy nie wiesz czy ta podróbka może czasem nawet lepsza jest od klasycznej oryginalki stihla czy husqvarny i nigdy pewności nie masz że firma niby najlepsza na świecie sprzeda Tobie niezawodną pilarkę

 

podam przykład

pewna firma (chyba philips) mówiła że ich żarówki są najlepsze i że przeciętna żarówka powinna się palić (chyba) 5 lat non stop

poddano ową żarówkę próbie.. okazało się że nawet połowy czasu się nie paliła,

po badaniach "co mogło być przyczyną jej przepalenia" okazało się że miała wadliwy wolfram (drucik co się pali) i tyle w temacie

 

jak bym miał wyłącznie stihla to tylko ją bym chwalił bo innej nie chcę znać bo moja mi starcza i nie ważne ile muszę w nią wkładać, ważne że mam coś firmowego czym mogę się pochwalić,

niektórzy się przechwalają która lepsza, a jak się usłyszy od kilku gości że stihl to jest najlepsza marka to ja też muszę sobie taką sprawić, tyle też że ci goście kupili ją na takiej samej zasadzie co ja i tak naprawdę nie wiem czy to był najlepszy wybór

myślę że nikt nie lubi się przyznawać do błędu za który pewnie nadal płaci, np bo dał się namówić na kupno tej niby najlepszej

brakuje po prostu prawdziwych fachowców co pracowali z większością pilarek wszystkich dostępnych firm w różnych warunkach (pewnie takich nie ma) i wiedzą jaką pilarkę co boli

a uczyć się na własnych błędach to raczej się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

zgadzam się z tobą, stihl i husqvarna nie są "pępkiem świata"

chodziło mi o to, że, niektórzy sprzedawali i robią to nadal, podróby tych marek za grube pieniądze, kiedy podróba była warta parę stówek i pochodził z chin, przylepiali tylko naklejki, i z marką miało to niewiele wspólnego,

 

każdy kupuje to co uznaje za dobre i to na co go stać, więc ten żal to trochę nie na miejscu

 

sam kupiłem pilarkę dolmara za 450zł i nie mam z nią kłopotów a niektórzy wydają nie wiadomo ile i jeszcze do serwisu jeżdża często, nie stuka kupić produkt dobrej marki, ważne żeby trafić na dobry model, zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i nie kupić "zabawki" do ścinania metrowej średnicy drzew,

 

latem dorwałem wiekowego "sachs-dolmara" elektryczną, i poza wymianą kabla zasilającego i naostrzeniem łańcucha nie wymaga żadnej ingerencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak ludzi nie stać na HQV lub stihl to sie kupuje jonsered/mcculloch dolmar,partner,makita,oleo-mac, czy solo. są to piły typowo dla amatorów a sądze że ktoś taki kto kupuje podróbe nie jest profesjonalistą i te piły które wymieniłem z pewnością by mu wystarczyły.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj