Polecane posty

Boniek    1

Nasza 254 była już do remontu i w serwisie bez zaglądania zawołali 700zł :angry: Nie lubię tego serwisu Husqvarny od dawna i dlatego teraz mamy Stihla. No i po 2 zbiorniczkach jestem zachwycony pracą tej maszyny ^_^


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@boniek ile dałeś za swoja pilarkę???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jeśli chodzi o pilarki w segmencie amatorskiego sprzętu, to w Sthil-u dobra jest już tylko nazwa. Najmniejsze modele składane są w Chinach i jest to już zupełnie inna jakośc niż kilka lat temu. Ale każdy wybiera to co uważa za lepsze.

Ja polecam też pilarki Makity, ja mam prawie trzykonnną Makitę, za pilarkę ze Sthil-a o podobnej mocy musiałbym zapłacic około 1700 zł, Makita kosztowała 1350zł (gwarancja na dwa lata), cały korpus metalowy, silnik na sprężynach (lepsze tłumienie) i co najważniejsze ten model Makity ma silnik na wtrysku a nie na gaźniku - szybciej wchodzi na obroty, nie ma potrzeby odwiedzac serwisu w celu podregulowania gaźnika. Jak do tej pory jestem zadowolony.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jarekw

 

Jaki to model Makity? DCS4301 ? Pierwszy raz słyszę o wtrysku paliwa w pilarce(wtrysk w dwusuwie ;) ). W opisie tej piły jest mowa o gaźniku z wtryskiem paliwa(pewnie coś na kształt pompki przyśpieszenia jak np w Fiacie 125), co nie zmienia faktu, że gaźnik jest na swoim miejscu i będzie wymagał okresowej regulacji ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja za husq 350 dałem 1640zł łańcuch tez dostałem, a oleju nie chciałem... myślę, że 2ha lasu nią położę ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@Mariusz x - to jest Makita DCS 4301, faktycznie, zagalopowałem się trochę. Jest tak jak napisałeś - występuje gaźnik z wtryskiem paliwa. Ale z tym, że dzięki temu silnik szybciej wchodzi na obroty to już nic nie poprzestawiałem, bo nawet dzisiaj używałem tej pilarki ;)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Jeśli chodzi o kupowanie w sklepach to trzeba trafić na naprawdę dobrego sprzedawcę...

W Żninie w Husqvarnie pewna osoba kupowała kosiarki,pilarki i zapłaciła za to ponad 12 tys zł i jako dodatek to dostała banalną rzecz.

W Nakle nad Notecią za te same "zakupy" dostała by ta osoba "wyprawkę" do każdej maszyny.

A zaś narzekają sprzedawcy, że nikt nie kupuje...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja mam pilarkę Partnera ma ona z dobre 17lat... wszystkie osłony ma metalowe i waży ponad 7kg ale po tylu latach śmiga aż miło i nic nie było do niej dokładane a lekkiego życia u nas nie ma... Moc to bodajrze 1,9KM ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@binek w/g instrukcji 2,3kW a w sklepie u dilera 3,3KM ;)

 

 

@dawid przy zakupie piły właśnie tego doświadczyłem o czym piszesz, kolejny sprzęt za ponad 1000zł w jednym sklepie, a dali łańcuch i pilnik...ale za to vat odliczony ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja posiadam MS 250 i przyznam się że nie pamiętam już ile razy dawałem ją do serwisu bo sie gaznik zatyka , nie wiem czemu tak się dzieje, w zbiorniku nie ma brudu, zawsze czyszcze wlew paliwa i nic to nie daje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

@szpeniek26 a z którego roku twoja piła??? mam cichą nadzieję, że tylko twoja ma taki feler ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos000    0

Witam

Dołączę się do tematu - zaznaczam że nie jestem specjalistą i potrzebuję dobrej rady.

Poszukuje jakieś dobrej piły spalinowej do kwoty +/- 1500 zł. Będzie przeznaczona głównie do cięcia metrówek na opał, użytek domowy, dlatego pasuje mi żeby była nie cięższa jak 4,7 kg, nie grzała się zbytnio, nie miała za dużych wibracji przy cięciu i miała moc przynajmniej 2,7 KM.

Obecnie z tego co czytałem najlepiej brać firmy Husqvarnę albo Stihl-a, problem mam przy wyborze modelu, jestem z Jasła (Podkarpackie) i sprzedawcy polecali mi modele: STIHL MS 250, 230, a z Husqvarny modele: 450e(nad tą najbardziej się zastanawiam), 445.

Proszę o poradę który z tych modeli najbardziej się opłaca wziąć, żeby nie odwiedzać później z nim zbyt często serwisu, jeśli macie inne propozycje to proszę o podanie modelu i krótkie uzasadnienie czy informacje o nim.

Aha na co konkretnie zwrócić uwagę przy zakupie piły- można też wrzucić link jeśli takie zapytanie już było.

 

Jeśli znacie dobre sklepy z Podkarpacia z pilarkami w Jaśle, Krośnie lub Rzeszowie to byłbym wdzięczny za adres,albo nazwę.

A i opłaca się brać teraz na koniec roku czy poczekać do lutego marca, jak to jest z cenami? (np. Husqvarna 450e kosztuje obecnie u mnie w mieście 1699 zł, a sprzedawca mówi że w nowym roku ceny mogą podskoczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja zdecydowałem się na Stihla MS 250, dlatego że: ma 2 pierścienie na tłoku, szybsze obroty od Husqvarny ( naprawdę zauważalne), gratis olej do mieszanki i dodatkowy łańcuch. No i różnica w cenie między 230 a 250 to tylko 100zł, więc wziąłem 250...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5
@szpeniek26 a z którego roku twoja piła??? mam cichą nadzieję, że tylko twoja ma taki feler ;)

 

Jest z 2007 roku, nie wiem czemu tak się zapycha ten gaznik, może dlatego że pożyczył ją sąsiad ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Dobry zwyczaj nie pożyczaj ;) Ale jesteś z niej zadowolony??? Dobrze się nią tnie???


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Na moje potrzeby to w sam raz, rocznie tnie około 15m drewna na opał, wszystko by bylo ok gdyby nie ten zapychający się gaznik ;)

Silnik ma wystarczająco mocny prowadnice mam 35cm, mogła by troszke mniej palic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Kos000 jak jest u ciebie z serwisem dolmar/makita do 1500 kupisz pożądnego półprofesjonalnego dolmara z 2 letnią gwarancją

 

DOLMAR 109-38 około 1200-1300zł w sklepach internetowych ( ten model sam bym kupił gdybym miał więcej "kasiory")

* Pojemność silnika: 43 cm3

* Moc silnika: 2.0 (2.8) kW (KM)

* Zbiornik paliwa: 0.56 l

* Zbiornik oleju łańcucha: 0.28 l

* Rodzaj silnika; 2-suwowy

* Standard. długość cięcia: 38 cm

* Podziałka łańcucha: 3/8 "

* Rozruch: ręczny

* Ciężar: 5.2 kg

lub DOLMAR 111-45 około 1400zł

* Pojemność silnika: 52 cm3

* Moc silnika: 2.4 (3.3) kW (KM)

* Zbiornik paliwa: 0.56 l

* Zbiornik oleju łańcucha: 0.28 l

* Rodzaj silnika: 2-suwowy

* Długość cięcia: 45 cm

* Podziałka łańcucha: 3/8 "

* Rozruch: ręczny

* Ciężar: 5.2 kg

 

lub jakąś makitę (ew. dolmara w kolorze makity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2

Kos000 polecam ci husqvarna 340 to troche starszy model od tych o kyórych piszesz ale jeszcze można taką kupić sam mam taką piłe i używam ją do prasc przydomowych już 4 lata chodzi niezawodnie Zawodowo pracuje w lesie w pracy używamy na codzień model 346XP również jest niezawodna z tym ze ona kosztuje ponad dwa tysie taka piła na użytek domowy wystarczy ci na pół życia ale w zupełności wystarczy ci 340 polecam ci ten model jest wyprubowany przeze mnie a w zależności od promocji można dostać pilnik ,rekawice ,lub nawet kask albo fajną bańke na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Przyjaciele.Bardzo ciekawy i interesujący poruszyliście temat o zapychaniu się w naszych Stihlach gażnika.A ja powiem,że to nie jest tak.Posiadam pilarki 018 i MS260.W czasie pracy jest wszystko ok.Problem pojawia się po dłuższym okresie "postoju"naszych pilarek-kłopot z rozruchem lub niemożliwość osiągnięcia przez silnik maxymalnych obrotów i co za tym idzie pełnej mocy.Instrukcja poleca wymiane smoczka (filtra) w zbiorniku paliwa raz w roku,a przed dłuższym "postojem"naszej maszyny wypalenie paliwa do końca tzn.aż do zgaśniecia silnika.Instrukcja,instrukcją ale faktycznie problem może powstać.Mam na to sposób który zdaje mi egzamin-jeżeli nie moge odpalic piły to zciągam jej filtr powietrza i strzykawką wtryskuje 10mm paliwa.Wtedy musi silnik zaskoczyć.Jeżeli zaskoczy i zgaśnie powtarzam procedure jeszcze raz i maszyna "chodzi".Ta moja metoda po prostu odkleja i uruchamia membrane w gażniku.Jeżeli po wielu próbach silnik nie zaskoczy to znak,że uszkodzeniu uległa membrana.Uszkodzenie membrany zdarza się rzadko i te części w Stihlu są drogie.Zapchanie dyszy w gażniku jest praktycznie niemożliwe,bo filtr paliwa i powietrza nie pozwoli na to.Widziałem gażnik pilarki która pracowała godzine bez filtra powietrza-moczenie w nafcie,przedmuchiwanie gażnika sprężonym powietrzem na nic sie nie zdało,po prostu gażnik był do wyrzucenia.Pisząc swój komentarz mam na celu podać Wam metode która uruchomi membrane (membrany) w gażniku i byście odróżnili zapchanie gażnika od zawieszenia (przyklejenia) się membrany.I jeszcze jedno-nie regulujmy bezmyślnie wkrętów regulacyjnych przy gażnikach-dwusów smarowany jest olejem z mieszanki i gdy zubożymy dawke paliwa to możemy doprowadzić do zatarcia się silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

Te stihle i husqvarny to pomimo nieieckiego i szwedzkiego pochodzenia firmy to zwykły szajs z tajwanu a wy macie podniete z tych marek najlepsza jest stara piła z ZSRR waży troche i pali ale te made in taiwan to przy niej siadają niech któś powie że tak nie jest- to się nie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hm nie słyszałem jeszcze o piłach Husqvarny robionych na Tajwanie(Husqvarna najzwyczajniej nie ma tam fabryki). Jeśli masz jakieś dowody na azjatyckie pochodzenie tych pilarek to wrzuć coś na forum.

Ciekawe dlaczego zawodowi pilarze używają u nas tylko Husqvarny skoro to "szajs"'- może rosyjskie piły są za drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj