Polecane posty

MFrolnik26    214

Ostatnio rozglądałem się na aukcjach internetowych za jakimś mocniejszym stihlem i jestem w szoku :wacko:  jest tyle podrobionych że głowa mała. Pisze że sprzęt z zagranicy oryginał a jak się dobrze przyjrzeć to marna podróbka np zamiast przetłoczenia stihl jest tylko naklejka i sprzedają po 500-600zł gdzie u rumuna nowa kosztuje 150. http://www.stihl.pl/piractwo-przemyslowe.aspx Przez nasze ręce przeszło trochę pił spalinowych, obecnie mamy na stanie 2x jonsered (to samo co husqvarna), alpine i stihla ms250 Najbardziej wytrzymałe i poręczne są jonseredki. Sprzęt amatorski a pracuje jak profesjonalny tygodniami po 8 godzin dziennie. Stihl też jest w miarę ale częściej się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Czyli wychodzi na to, że nie kupiłeś STIHL tylko plastikowego ryżowca odpowiednio pomalowanego. Bardzo często się takie zdarzają.

 

Kupiłem u dealera i nie jest to podróbka. O jakości modelu świadczy to, że wycofany ze sprzedaży ze względu na awaryjność. Najbardziej mnie wkurza że lewy karter jest z tworzywa i do tego odlany w całość ze zbiornikami na olej i paliwo. Pilarka tej klasy powinna miec oba kartery metalowe jak w starszych modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej nie spotkasz już metalowych zbiorników. Osobiście nie wiem w czym ci to przeszkadza? Lżejsze, tańsze i tak nie do zniszczenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Koledze Yoda chodzi raczej o karter a nie o zbiornik...

 

Ja mam ms231, dużo nie pracuje to na razie jest bez problemów i nie muszę się zagłębiać w szczegóły budowy...

Edytowano przez wlamaj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dokładnie. Raz już był pęlnięty karter. Ta połowka plastikowa z wymianą 650zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie w ms 280 pękł karter  który jest aluminiowy, i przez to wycieka olej ze zbiornika, serwisan powiedział mi że to przez zbyt rzadka wymianę amortyzatorów które się wypracowały i przy cięciu piłą od dołu pnia raczka dotykała karteru i wibracje go rozwaliły. naprawę wycenił na 800 zł  jeszcze nie naprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Co trzeba zrobić żeby karter pękł? Tiga + elektrodę do aluminium i po sprawie. :D 

Macie tez takie wrażenie że serwisanci w Polsce (w mojej okolicy to z huski bo w stihl'u są spoko) nie tylko od pił ale ogólnie, to bogowie? ;[  Klient nigdy nie ma racji, no chyba że przy zakupie.

 


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kupiłem nową Husqvarnę, przy pierwszym ostrzeniu patrzę a tam łańcuch oregon, z mordą do sprzedawcy a on że podobnej trwałości jest i to prawie to samo, założył z metra za pół ceny a oryginał sprzedał.... Zakończył karierę po jakimś roku później, chyba za duże przekręty robił godząc w dobre imię marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolandVip    0

Co trzeba zrobić żeby karter pękł? Tiga + elektrodę do aluminium i po sprawie. :D 

Macie tez takie wrażenie że serwisanci w Polsce (w mojej okolicy to z huski bo w stihl'u są spoko) nie tylko od pił ale ogólnie, to bogowie? ;[  Klient nigdy nie ma racji, no chyba że przy zakupie.

 

 

No u nas w serwisie jak piszesz bogowie zawsze mają rację, z zapytaniem czy mają kliny do obalania drzew odpowiedzieli że nie posiadają, niedługo podjadę bo chcę dłuższą prowadnicę do Stihla 250 i zobaczymy jak będą pyskować to podziękuje grzecznie za współprace i zacznę kupować w HQV, odległość miedzy tymi serwisami wynosi max 2km więc nie stracę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Potrzebuję porady opinii o pilarkach shindaiwa 452s dodam że kosztuje 1800 zł 3.3 KM 5 lat gwarancji czy warto? Na użytek domowy.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atr1    0

Witam.Potrzebuję dobrej ale nie w pełni profesjonalnej pilarki spalinowej. Mam trochę drzew do pocięcia , głównie akacje z czego większość to  gałęzie ale znajdzie się też kilka grubszych pni. Pilarka będzie wykorzystywana maksymalnie kilka razy w roku głównie do pocięcia drewna na opał lub do obalenia jakiegoś drzewka. Mam na oku trzy modele i chciałbym uzyskać Wasze opinie na ich temat.
1. STIHL MS 181
2. HUSQVARNA 135
3. Oleo Mac GS 370 lub GS 350c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Ja polecam husqvarnę. Mam dwie(jedna ma 18 lat a druga 6) i złego słowa nie powiem na nie. Rocznie przerabiam ok. 70m3 drewna na opał. Kumpel znowu ma stihla i też nie narzeka. Każdy chwali to co ma. Jeśli szanujesz sprzęt i serwisujesz będzie Ci służył latami. Co byś nie kupił będziesz zadowolony.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Potrzebuję porady opinii o pilarkach shindaiwa 452s dodam że kosztuje 1800 zł 3.3 KM 5 lat gwarancji czy warto? Na użytek domowy.

 

Kupiłeś może tą pilarkę? bo też zastanawiam się nad kupnem jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mamy Stihla MS 341 i myślę nad zmianą na coś nowego. I tu moje pytanie bo ze Stihlem już się raczej rozstaniemy i mam dylemat czy Husqvarna czy Makita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja Husqvarny nie polecam, dzień a noc z tym co oferowali kiedyś, sam jestem zawiedziony 4 letnią pilarką 3,2 KM używaną amatorsko do pozyskania opału na własne cele, nawet XP-ka znajomy sprzedawca odradził i polecał Schindaiwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Miałem dwie Husqvarny 346 xp robię dużo piłą i powiem tak.

 

po zmianie na Makitę nigdy juz Husqvarny, drogi servis , droga piła nie warta tych pieniędzy. Prosta Makita -Dolmar zrobiła juz tyle co te 2 Husqvarny i pracuje dalej bez problemu.

Ktoś kiedyś powiedział:

 

,,W prostocie jest piękno i niezawodność"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dwóch sąsiadów ma dolmaty, jeden 520 drugi 5200. 

ta pierwsza ok ale druga to straszliwy złom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Zastanawiam się nad shindaiwa 452s albo echo cs-450, pracował może ktos nimi? Parametry niby maja takie same, w razie czego to z serwisem nie miałbym problemu, która lepiej by się pracowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

mam shindaiwe i jestem zadowolony maja też taką samą piłe moi znajomi którzy dziennie palą 4-6 zbiorników w lesie. Pracują cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Mam echo cs 420 od 2008 roku sprawuje się bardzo dobrze ,wymienione tylko części ;kółko napedowe łańcuch ,prowadnica , łańcuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Miałem dwie Husqvarny 346 xp robię dużo piłą i powiem tak.

 

po zmianie na Makitę nigdy juz Husqvarny, drogi servis , droga piła nie warta tych pieniędzy. Prosta Makita -Dolmar zrobiła juz tyle co te 2 Husqvarny i pracuje dalej bez problemu.

Ktoś kiedyś powiedział:

 

,,W prostocie jest piękno i niezawodność"

A jak z  cenami części  do Makity


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj