Polecane posty

wieslaw16    79

Witam,dolpimy są trwałe pilarki i mają moc, miałem takowe kilkanaście lat i nimi pracowałem lecz ich waga też nie jest bez znaczenia pracując nią profesjonalnie :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Mam Shindaiwe 490 i nie mam co narzekac tylko paliwo i olej do pełna i mozna ciać :D Kolega tnac nia i majac porównienie do innych o tej lub podobnej mocy to mówi ze Shindaiwa wypada bardzo dobrze.Jedyny minus wewdług mnie to filtr powietrza jest on siatkowy i przy cieciu sprochniałego drewna szybko sie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

Tylko ze filtr siatkowa jest bardzo szybko i prosto wyczyścić, gorsze są filcowe do czyszczenia ale za to lepiej oczyszczają powietrze, zawsze jest coś za coś


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskars    0

Witam mam pytanie czy piłą spalinową można pracować na połowie przepustnicy np. przy cięciu gałęzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, będzie przy tym dużo słabsza niż na nominalnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W piłach husqvarna nie zaleca się pracy na innych obrotach niż max ze względu na mniejszą ilość paliwa w cylindrze i pogorszone przez to smarowanie.

Ale znając życie dużo w tym histerii i krótka praca jej nie zaszkodzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam dostęp kilku instrukcji obsługi pił spalinowych, w żadnej nie wspomniano o takim zaleceniu. Powiadasz mniejsze smarowanie, hmmm według logiki jest adekwatne do obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Piła ma już z dziesięć lat i instrukcji do niej nie mam bo zdjęcie bym zrobił. Może coś znajdę na necie.

http://www.husqvarna..._1140327-61.pdf

Strona 19.

Przerzynka pracuj zawsze na maksymalnych obrotach silnika.

Okrzesywanie stosuj się do wskazówek przerzynki.

W tej instrukcji nie ma nic o pracy na niskich obrotach poza tym że nie wolno z powodu większej możliwości odbicia piły strona 16.

Gdzieś w każdym razie było o tym paliwie tylko nie wiem czy nie chodziło czasem o zbyt długa prace silnika na biegu luzem. Nie pamiętam już.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta informacja nie ma odniesienia do zacierania się czy też złego wpływu na silnik, tu chodzi o płynność cięcia, czyli bez szarpania niebezpiecznych drgań, szybszego zużycia sprzęgła, no i to wiąże sie bezpośrednio z bezpieczeństwem.

W kwestii zacierania to przyczyn należy szukać gdzie indziej, choćby w złym oleju, starej mieszance, złej regulacji dysz H oraz L. Z resztą te śruby regulacyjne tych dysz znikają z obecnie produkowanych gaźników z racji ich stałych ustawień W Husqvarnie zapewne masz tak ustawione wkręty dysz H 11/4 , to jest niezmienne, a L 11/2, tu można było nieco regulować ale zgodnie z pewnymi zasadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Pilarz ze mnie żaden ale pilarkę mam :) Jeśli chodzi o pracę na innych obrotach niż maksymalne to bym odradzał. W pilarkach stosowane są tylko (chyba) silniki dwusuwowe. Taki silnik jest prosty w budowie ale w działaniu już niekoniecznie. Silniki te mają wąski użyteczny zakres obrotów i pod ten zakres są "dostrajane". Poza tym zakresem następuje gorsze napełnianie się cylindra mieszanką i opróżnianie ze spalin (to może mieć związek ze smarowaniem). Punkt zapłonu jest ustawiony na "sztywno" i musi być odpowiednio "wyprzedzony" do pracy na danych obrotach. Poniżej tych obrotów zapłon jest za "wczesny" i tłok dostaje jakby "kopa w tył" i takie coś już znacząco wpływa na trwałość układu korbowego. Zresztą przy pracy "na pół gwizdka" słychać i czuć że pilarka nie pracuje tak jak powinna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie ma co zresztą napisałem ale na bank był związek silnika pilarki z obrotami na jakich pracuje. Bardzo możliwe że kolega wlamaj1 dobrze napisał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolandVip    0

Witam wszystkich, także piszących tu sprzedawców i dealerów, szczególnie firmy stihl i husqvarna. UWAGA - Te obydwie marki KIEDYŚ a DZIŚ to już na pewno nie to samo. Mówiąc krótko - pytanie co tam jeszcze nie CHIŃSKIE ?? Tylko cena została. Posiadam prawie nie używaną, zakupioną w sklepie autoryzowanym, pilarką stihl ms 250 z chińskim gaźnikiem ZAMA i spala 2-3 raza więcej niż stara i wyjechana 023 ale z gaźnikiem stihl. Różnica w cenie gaźnika ok 60- 100 zł ale klientowi nikt wyboru nie dał. Jak produkują w chinach to niech tam sprzedają. Może czas pokazać jakiemuś producentowi co znaczy dbać o markę ??? Może lepiej kupować produkty markowo chińskie i dawać zarabiać tylko chinom, zamiast oprócz tego niemcom, szwedom itd. Ktoś mi chwalił makitę ale nie wiem co tam chińskiego, kiedyś to była dobra firma, zresztą jak stihl. Jeszcze jedno Stihl ms 250 i wiele innych modeli ma taką konstrukcję filtra powietrza, że cząsteczki wlatują do gaźnika - plastikowa ściągana część do czyszczenia styka się z plastikową obudową zero uszczelnienia !!! Korki do wlewu paliwa i oleju są zagłębione z oringami w obudowie i przy odkręcaniu wpadają do zbiorników zanieczyszczenia. Niemiecka precyzja ...

 

 

Nie zgodzę się te dwie marki dalej są dobre a nawet lepsze, technicznie wyprzedzają stare, mają lepsze osiągi zredukowaną wagę i lepsze amortyzatory drgań. 3 lata posiadam model MS-250 i jest ok. ścina nawet drzewa o przekroju 50cm niema z tym problemu. Jego jedyny post został napisany po to by zniechęcić, może kupił gdzieś pilarkę od domokrążców co chodzą i z ulicy sprzedadzą plastikowe podróbki za 1/3 ceny. Ludzie skoro w serwisie STIHL pilarka MS 250 kosztuje 1599 to tyle musi kosztować, płaci się za jakość. Tak jak pisałem 3 lata ją posiadam hobbystycznie ją używam tnie rocznie 60m sześciennych drewna na opał i wyrabia bez problemu choć już rozglądam się za większą 362 z prowadnicą 50cm bo coraz więcej zleceń na cięcie. :)

 

Co do tematu to szukam rentownej opinii o STIHL MS 362 tylko użytkowników co maja a nie ludzi którzy widzieli pilarkę przez płot. Jak kupie to oczywiście nową żeby posłużyła lata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam. Mam problem z pilarką spalinową husqvarna 240e. Ostatnio musiałem dostać się do pompki oleju więc musiałem wyjąć sprzęgło. Po złożeniu piła pięknie chodziła ale po założeniu łańcucha nie mogła sie poradzić. Dusiła się i gasła. teraz wogóle nie chce zapalić. A jak już złapie to chodzić bardzo dziwnie a po dodaniu gazu znowu gaśnie. Co to może być za przyczyna? dodam że piła ma 14 miesięcy i zanim ją rozebrałem nic się nie działo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Nie to nie hamulec. Znajomy obstawia gaźnik lub moduł. U niego na warsztacie udało się ją uruchomić ale tylko z wśniętym gazem na 20%. bez gazu lub na całym zaraz gaśnie. Jak ze sprężarki dał jej powietrza to czeła chodzić normalnie, więc może się to nie właściwa mieszanka paliwowo-powietrzna,ale tam jest taki dziwny klucz i trzeba go zakupić w serwisie. narazie sprawdzamy gażnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Kolego nie moduł i gażnik, a na 100% masz walnięty uszczelniacz na wale ( pewnie grzebiąc przy wale się uszkodził a zresztą teraz części to totalne badziewie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie zgodzę się te dwie marki dalej są dobre a nawet lepsze, technicznie wyprzedzają stare, mają lepsze osiągi zredukowaną wagę i lepsze amortyzatory drgań. 3 lata posiadam model MS-250 i jest ok. ścina nawet drzewa o przekroju 50cm niema z tym problemu. Jego jedyny post został napisany po to by zniechęcić, może kupił gdzieś pilarkę od domokrążców co chodzą i z ulicy sprzedadzą plastikowe podróbki za 1/3 ceny. Ludzie skoro w serwisie STIHL pilarka MS 250 kosztuje 1599 to tyle musi kosztować, płaci się za jakość. Tak jak pisałem 3 lata ją posiadam hobbystycznie ją używam tnie rocznie 60m sześciennych drewna na opał i wyrabia bez problemu choć już rozglądam się za większą 362 z prowadnicą 50cm bo coraz więcej zleceń na cięcie. :)

 

Co do tematu to szukam rentownej opinii o STIHL MS 362 tylko użytkowników co maja a nie ludzi którzy widzieli pilarkę przez płot. Jak kupie to oczywiście nową żeby posłużyła lata. :)

 

Ja mam ms 280 i więcej nie chce tej firmy widziec na oczy. Kosztowała ponad 2 tys i co chwile coś sie dzieje. Wszystko już plastikowe, nie tak jak kiedyś że aluminium. Za te pieniądze mam 10 chińczyków, które na pewno więcej wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolandVip    0

Ja mam ms 280 i więcej nie chce tej firmy widziec na oczy. Kosztowała ponad 2 tys i co chwile coś sie dzieje. Wszystko już plastikowe, nie tak jak kiedyś że aluminium. Za te pieniądze mam 10 chińczyków, które na pewno więcej wytrzymają

 

Widocznie trafiłeś na felerny egzemplarz albo nie używałeś pilarki zgodnie z instrukcją. W pracy mamy Husqvarny stare modele miedzy innymi  364 który tygodniowo tnie 100 metrów sześciennych chodzi mi o przerzynkę z 2,5m na 3 x 82cm i naprawdę są  trwałe wart ceny. Ja bym nigdy nie kupił chinola który by mi się zepsuł i szukaj części ani katalogu ani nic a tak mam serwis jadę gadam co chcę, wyciąga z pod lady część i po problemie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Ja mam ms 280 i więcej nie chce tej firmy widziec na oczy. Kosztowała ponad 2 tys i co chwile coś sie dzieje. Wszystko już plastikowe, nie tak jak kiedyś że aluminium. Za te pieniądze mam 10 chińczyków, które na pewno więcej wytrzymają

Teraz tez są ze stopu magnezu bodajże to dlaczego nie kupiłeś takiej? Wszystkie huski XP i stihl 3xx, do tego jeszcze XP robione są w Szwecji i USA

 

 

Chińczyki już opanowali do perfekcji wygląd pilarek. Jak swój model zobaczyłem na alle.. z wyglądu dokładnie to samo, kolor, naklejki, obudowa tylko jeden mały szczegół był regulowany gaźnik, a ja mam elekt. Ktoś kto się nie zna to kupi.


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam ms 280 i więcej nie chce tej firmy widziec na oczy. Kosztowała ponad 2 tys i co chwile coś sie dzieje. Wszystko już plastikowe, nie tak jak kiedyś że aluminium. Za te pieniądze mam 10 chińczyków, które na pewno więcej wytrzymają

Czyli wychodzi na to, że nie kupiłeś STIHL tylko plastikowego ryżowca odpowiednio pomalowanego. Bardzo często się takie zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem czy w ogóle ktoś huska podrabia. 

Swojego czasu kolega przyniósł mi stihl do naprawy. Stojąc dwa metry od niej dosłownie oryginał. Ale już w ręce masakra. Tworzywo to białe w innym kolorze niż oryginał, jakieś takie tandetne, same nadlewy po nieszczelnych podziałach formy. Bubel niemożliwy. W każdym razie stihl ma swój chiński odpowiednik a huski nie spotkałem. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptak    0

u nas kiedyś rumuny, czy cholera wie kto to był, chodzili z tymi podróbami stihlowskimi po 200 zł chyba. Nie wiem czy warto by było wydać na to pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj