Polecane posty

piotrkrk25    79
W wiekszości jesteście przeciwni elktrycznym, a tak szczerze, to czy ktoś z was użytkuje taką piłe?

 

Mam dużo drzewa na opał bo tylko drzewem pale w piecu CO i w domowej kuchni, a wychodze z założenia, że jak mam zdejmowac z fury i dzwigac to wszystko na "krajzege" czyli tarczówkę, to już wole na przyczepie lub w stosie piłowac na kawałki i na bieżąco do szopy lub piwnicy wozic opał, a piłowanie między budynkami, zwłaszcza jak jest pochmurno i bezwietrznie smog powstaje wokoło stosu więc za namową "pilarzy" i znajomego księdza :D kupiłem piłe elektryczną do takich celów i jestem bardzo zadowolony, moja piła ma 2,8kw i musze przyznac że nie gorzej piłuje od stihla 23

 

Trochę to słaby argument porównywać piłę o mocy 2,8kw do Stihla o mocy 1,9kw. To tak jakby porównywać T-25 do MTZa. Jeżeli chcesz porównać swoją piłę z pilarką spalinową to porównaj ją ze Stihlem ms260. Jeżeli chodzi o tego księdza to w jaki on sposób wycina drzewa w lesie za pomocą piły elektrycznej? Tak długiego przedłużacza raczej nie ma, a ciąganie agregatu po lesie też za różowo nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Trochę to słaby argument porównywać piłę o mocy 2,8kw do Stihla o mocy 1,9kw. To tak jakby porównywać T-25 do MTZa. Jeżeli chcesz porównać swoją piłę z pilarką spalinową to porównaj ją ze Stihlem ms260. Jeżeli chodzi o tego księdza to w jaki on sposób wycina drzewa w lesie za pomocą piły elektrycznej? Tak długiego przedłużacza raczej nie ma, a ciąganie agregatu po lesie też za różowo nie wygląda.

Czytaj uważnie, pisałem o przeżynaniu na klocki na podwórku a nie w lesie, a porównanie ma sens bo masa i poręcznośc obu pił są porównywalne, a jak bym miał drobnice przeżynac na klocki jakąs bestią to już by chyab lżej na kręgosłup było ręczną piłką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja kupiłem ostatnio pilarke PARTNER 1,8 konia mechanicznego (1,3 KW) bardzo dobrze parcuje i łatwo o części dałem za nią 520zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1
Ja kupiłem ostatnio pilarke PARTNER 1,8 konia mechanicznego (1,3 KW) bardzo dobrze parcuje i łatwo o części dałem za nią 520zł.

 

gdzie tak kupiłeś drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Czytaj uważnie, pisałem o przeżynaniu na klocki na podwórku a nie w lesie, a porównanie ma sens bo masa i poręcznośc obu pił są porównywalne, a jak bym miał drobnice przeżynac na klocki jakąs bestią to już by chyab lżej na kręgosłup było ręczną piłką :D

 

Parę postów wyżej pisałeś o zawodowych pilarzach polecających piły elektryczne a teraz zasłaniasz się tym, że ty tylko drzewo na klocki piłujesz. Jeżeli dla ciebie w pile najważniejsza jest masa to chyba najlepiej dla ciebie będzie przejść na piłkę ręczną (najlżejsza, najtańsza, najcichsza i nie ma spalin) Tylko że ja tak jak zapewne większość osób które się tu udzielają korzystamy z piły w większości w lesie, a to co się w domu na klocki przecina to znikomy procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Parę postów wyżej pisałeś o zawodowych pilarzach polecających piły elektryczne a teraz zasłaniasz się tym, że ty tylko drzewo na klocki piłujesz. Jeżeli dla ciebie w pile najważniejsza jest masa to chyba najlepiej dla ciebie będzie przejść na piłkę ręczną (najlżejsza, najtańsza, najcichsza i nie ma spalin) Tylko że ja tak jak zapewne większość osób które się tu udzielają korzystamy z piły w większości w lesie, a to co się w domu na klocki przecina to znikomy procent

 

popieram.jesli mam sobie kupic 2 piły elektryka i spalinowke i z tym ze bede elektryczną ciął na podworku a spalinowką w lesie to wole tylko spalinową...takie piły elektryczne są dla amatorów ktorzy nie tną nic wiecej poza prostymi pniami drzew...nawet w ogrodzie jakbys chciał cos obciąc czy drzewo przykrzesac to musisz ciągnac kabel.albo agregat prądotworczy he

 

 

pytasz ferdek kto ma tutaj 9 lat...no własnie kto?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja posiadam husqvarna 350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
A czy jest w Polsce jakiś ksiądz który jak już znajdzie sobie jakieś zajęcie (w tym przypadku należy do parafii kawałek lasu i ksiądz stara się sam robic opał, co i tak jest unikalnym zjawiskiem na skale krajową :D ), więc jak każdy ksiądz we wszystkim czego by się nie dotknął dbając o swoje bezpieczeństwo wygodę i zdrowie, kupił pilę elektryczną którą tak chwali razem z kościelnym :D

 

 

Ksiądz z piła w reku achh... jestem ciekawy jak to wygląda.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

na pewno smiesznie :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A nawet komicznie B). Taka nietypowa sytuacja ksiądz z SHTILEM w rękach hehe.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ja kupiłem ostatnio pilarke PARTNER 1,8 konia mechanicznego (1,3 KW) bardzo dobrze parcuje i łatwo o części dałem za nią 520zł.

 

ja mam (a raczej miałem B)) pilę o mocy 3,7km i potrafiłem jo zadusić przy cieciu. Ale w drzewo wchodziła jak w masło. wióry szły konkretne B). PS: ja nie ostrze pilnikiem a szlifierko łańcuch :)

 

PS: NIE CYTUJCIE postów które są tuz nad wszą wypowiedzią !!!


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

@andrzej2110 ścinanie ograniczników trudno nazwać ostrzeniem i nie jest to zdrowe dla piły. Ja zazwyczaj podcinam ograniczniki jak łańcuch jest już przynajmniej w połowie zużyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ograniczniki nie ścinam na 0 tylko przy każdym ostrzeniu powinno sie je troszkę przyciąć. Najważniejsze to dobrze naostrzyć. ALe jaka przyjemność ciecia gdy sie podchodzi go kloca większego od prowadnicy a piła wpada jak w błoto B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metik    0

siema wszystkim potrzebny mi jest cennik stihl a dokładnie ceny tych pił ms341 ms361 ms440 ms441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
ograniczniki nie ścinam na 0 tylko przy każdym ostrzeniu powinno sie je troszkę przyciąć. Najważniejsze to dobrze naostrzyć. ALe jaka przyjemność ciecia gdy sie podchodzi go kloca większego od prowadnicy a piła wpada jak w błoto B)

Przyjemność oczywiście jest duża, ale ograniczniki trzeba splanować przy użyciu odpowiednich narzędzi a nie szlifierki i dlatego zajechałeś piłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metik    0

Ale to nie jest aktualny cennik a mi potrzebny aktualny jak ktoś ma to niech pisze albo może ktoś wie ile kosztuje piła te co napisałem . A przy okazji chciałbym się zapytać gdzie się robi kurs pilarza i od ilu lat można go robić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Mam problem która piła jest lepsza STIHL MS 250 3,1 km za 1440 zł na promocji. czy Husqvarna 345e 3.0 km za 1550 zł.

proszę o pomoc :D może ktoś ma jedna z tych pił ?? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Obie piły są podobnej jakości i ogólnie której byś nie kupił to nie będziesz żałował. Ja bym się bardziej sugerował jakością serwisu, bo u mnie w sklepie Stihla siedzi jakaś baba co pojęcia nie ma co w ogóle sprzedaje. Tydzień temu kupowałem piłe i babka nie potrafiła nawet powiedzieć czym się różni MS250 od MS260.

 

Polecam ci Dolmara 109. To jest już piła półprofesjonalna, a nie amatorka i kosztuje 1450zł. Właśnie takiego kupiłem i jestem zadowolony. Poprzednio też miałem Dolmara, tylko że wersję amatorską i wytrzymała 8 lat, a lekko to ona nie miała.

 

Ps. Części do Dolmara są tańsze. Jak robiłem remont w starej pile to wymiana pompki oleju, pierścienia, łożysk na wale i uszczelniaczy kosztowała mnie nieco ponad 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

zastanawiam sie tez nad trochę mocniejszymi modelami np: STIHL MS 270 albo Husqvarna 55 tylko że ta H jest już trochę przestarzałej konstrukcji no i oczywiście cena już nie jest ta sama :D Pomocy!!! A marki Dalmar nie znam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Dobrze by było żebyś napisał do czego i jak często będziesz używał piły, bo między Stihlem MS250, a MS270 jest tylko mała różnica mocy i to wszystko, a jeśli dużo pracujesz piłą to lepiej szukać półprofesjonalnej, tylko to się wiąże z większą kasą (Stihl MS 260 - ok. 2400zł)

 

Jeśli chodzi o Dolmara to jest to piła produkcji niemieckiej. Dolmar w tej chwili współpracuje z Makitą. W mojej okolicy są to popularne piły.

 

Ps. Husqvarna starej konstrukcji jest o wiele wytrzymalsza od nowych modeli. Chodzi mi głównie o te modele które były składane w Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A ja CI polecę SHTILa mam już od 5 lat i nie narzekam (MS 230 2,7KM). Co do serwisu SHTILa u mnie jest bardzo dobry w okolicy. Są 2 sklepy z serwisami. Takie sprawy jak regulacja silnika i innych takich pierdół to za free mi robią. :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja polecam Husqvarnę mam tako piłę nie wiem jaki to jest dokładnie model parę lat już ma ale na razie praktycznie żądnych problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj