Polecane posty

bartus16    10

masz racje do drewna trzeba sily i to jeszcze do grubego


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Królik

-pocięcie tej samej ilości drewna piłą elektryczną jest kilka razy tańsze niż spalinową (nie mówiąc o pile tarczowej)

- piła elektryczna dużej mocy, np 2500 W nie będzie odstawać od spalinowej podobnej mocy

- elektryczna jest dużo cichsza i lżejsza

 

Wg. mnie piła spalinowa jest do prac w lesie, na kawałki najlepiej i najtaniej ciąć piłą tarczową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale to tez jest najbardziej niebezpieczna opcjia


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spalinówką też można zrobić ładną masakrę :D . Do cięcia drewna na klocki nie ma nic lepszego od tarczowej, tnie szybko i tanio, trzeba tylko uważać na wszystko dookoła. Jak ktoś nie umie pracować bezpiecznie to nawet śrubokrętem zrobi sobie krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no tak ale ja nie mam przekonania do takich sprzetow


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja od piły tarczowej to z daleka się odsuwam jak ktoś tnie... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Taak czysta moc. Ciełem kiedyś elektrykiem i powiem krótko O MÓJ BOŻE.

 

Ja od piły tarczowej to z dlaeka się odsuwam jak ktoś tnie... :D

 

Nieststy byłem świadkiem obcięcia kciuka i uszkodzeniu 3 palców wujka. Przyczyna. Sęk w dębowej desce... :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
@Królik

-pocięcie tej samej ilości drewna piłą elektryczną jest kilka razy tańsze niż spalinową (nie mówiąc o pile tarczowej)

- piła elektryczna dużej mocy, np 2500 W nie będzie odstawać od spalinowej podobnej mocy

- elektryczna jest dużo cichsza i lżejsza

 

Wg. mnie piła spalinowa jest do prac w lesie, na kawałki najlepiej i najtaniej ciąć piłą tarczową.

 

2500W to juz są prawie największe elektryczne piły...jednak spalinowka 2.5 kW jest napewno lepsza bo to jednak silnik spalinowy.

za elektryczną przemawia tylko to ze nie trzeba lac do niego mieszanki.a reszta dla spalinowej. masz swobode kabel nie przeszkadza w razie potrzeby możesz zabrac do sadu lasu itp.

my jak kupowalismy piłe z 8 lat temu (tzn moj ojciec ;P ) nawet nie zastanawialismy sie nad elektryczną.

 

a jesli ktos chce sobie tylko uciąć drzewa zeby napalic w kominku to prosze bardzo elektryczną


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ha ha ha ha :D , porównaj sobie 2,5 kw w spalinowej i w elektrycznej, wy chyba nigdy nie cięliście elektrycznymi piłami, elektryczna dużo lepiej idzie w drzewo i nie da się jej tak zdusić jak spalinówki, tak samo samochody hybrydowe z silnikami elektrycznymi mają dużo lepsze przyśpieszenia, gdyby spalinowe silniki były takie dobre to po co wogóle linie elektryczne i elektrownie by powstawały, piły spalinowej przy domu używamy tylko jak musze, elektryczna jest cichsza mocniejsza, nie drży nic w rękach i nie ma spalin, może jak po 10 m raz w tyg piłujecie to nie problem, ale ja pisałem o zawodowych pilarzach którzy żyją z piłowania i w ciągu roku zużywają pilę a pozatym kilka godzin piłowania to na podwórku nie ma czym oddychać,

 

Bardzo polecam piły elektryczne, tylko jak by się mogło wydawac wcale nie są lżejsze od spalinówek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Ha ha ha ha :D , porównaj sobie 2,5 kw w spalinowej i w elektrycznej, wy chyba nigdy nie cięliście elektrycznymi piłami, elektryczna dużo lepiej idzie w drzewo i nie da się jej tak zdusić jak spalinówki, tak samo samochody hybrydowe z silnikami elektrycznymi mają dużo lepsze przyśpieszenia, gdyby spalinowe silniki były takie dobre to po co wogóle linie elektryczne i elektrownie by powstawały, piły spalinowej przy domu używamy tylko jak musze, elektryczna jest cichsza mocniejsza, nie drży nic w rękach i nie ma spalin, może jak po 10 m raz w tyg piłujecie to nie problem, ale ja pisałem o zawodowych pilarzach którzy żyją z piłowania i w ciągu roku zużywają pilę a pozatym kilka godzin piłowania to na podwórku nie ma czym oddychać,

Bardzo polecam piły elektryczne, tylko jak by się mogło wydawac wcale nie są lżejsze od spalinówek :D

 

bardzo ciekawe podejscie.słyszałes o takim czyms jak dyfuzja? spaliny nie gromadza sie w miejscu tyko sie rozpraszają i powietrze nie stoi w miejscu. do tego jak mozesz ciąc kilka godzin ? nie robisz przerw na takowanie sprawdzenie oleju,smarowanie prowadnicy i czyszczenie filtra? nie rozumiem takich ludzi.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Ha ha ha ha :D , porównaj sobie 2,5 kw w spalinowej i w elektrycznej, wy chyba nigdy nie cięliście elektrycznymi piłami, elektryczna dużo lepiej idzie w drzewo i nie da się jej tak zdusić jak spalinówki, tak samo samochody hybrydowe z silnikami elektrycznymi mają dużo lepsze przyśpieszenia, gdyby spalinowe silniki były takie dobre to po co wogóle linie elektryczne i elektrownie by powstawały, piły spalinowej przy domu używamy tylko jak musze, elektryczna jest cichsza mocniejsza, nie drży nic w rękach i nie ma spalin, może jak po 10 m raz w tyg piłujecie to nie problem, ale ja pisałem o zawodowych pilarzach którzy żyją z piłowania i w ciągu roku zużywają pilę a pozatym kilka godzin piłowania to na podwórku nie ma czym oddychać,

 

Bardzo polecam piły elektryczne, tylko jak by się mogło wydawac wcale nie są lżejsze od spalinówek :D

 

Piły elektryczne są dla amatorów. Mieliśmy w firmie profesjonalną elektryczną pilarkę Stihla i rozleciała się po 2 miesiącach. Jeżeli chodzi o silniki hybrydowe to muszę cie zmartwić ale przyspieszenia to one nabierają na konwencjonalnym paliwie, a dopiero później przełączają się na prąd, więc na przyszłość zastanów się co piszesz, a nie tylko starasz się nabić jak najwięcej postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

e tam spalinowka jest lepsza pod kazdym wzgledem


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Ludzie o czym wy mówicie!!!! Piła ma być do ścinania drzew w lesie ! agregat prądotwórczy miałbym za sobą targać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Piły elektryczne są dla amatorów. Mieliśmy w firmie profesjonalną elektryczną pilarkę Stihla i rozleciała się po 2 miesiącach. Jeżeli chodzi o silniki hybrydowe to muszę cie zmartwić ale przyspieszenia to one nabierają na konwencjonasnym paliwie, a dopiero pużniej przełączają się na prąd, więc na przyszłość zastanów się co piszesz, a nie tylko starasz się nabić jak najwięcej postów

Sam zastanów się zanim zaczniesz komuś zarzucac niewiedze, właśnie że silniki hybrydowe ruszają na silnikach elektrycznych i po mieście jeździ się na elektrycznym odzyskując dużo mocy przy chamowaniu a w dalszych trasach dopiero wykożystuje się spalinowe bo są bardziej elstyczne.

 

Piłuje po kilka godzin oczywiście robiąc przerwy na dolewanie paliwa oleju i inne sprawy serwisowe, ktoś tu ma 9 lat albo jest bardzo uperdliwy że czepia się takich szczegułów, a po nawet kilkunastu minutach bezwietrznej pogody czu spaliny w powietrzu, przecież nie musi byc zasłona dymna żeby wdychac spaliny, jeśli nawet po kilku minutach piłowania ktoś wchodzi do mieszkania i śmierdzi spalinami ubranie to przecież musiał i wdychac te spaliny,

Może to zroumie szybciej ktoś kto pracował detem koparką lub innym spychem przy bezwietrznej pogodzie, był w okolicy przypadek że młody chłopak zaczadział na decie i tydzień w szpitalu spędził.

A do elektrycznych pił coraz wiecej osób się u nas w okolicy już przekonało i nie żałują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

"Piłuje po kilka godzin oczywiście robiąc przerwy na dolewanie paliwa oleju i inne sprawy serwisowe"

 

 

@Ferdek07 powiedz mi prosze kiedy masz czas piłować kilka godzin dziennie skoro cały czas na AF jakieś dziwne tematy zakładasz (chyba że piłujesz kilka godzin w ciągu roku)

 

I jeszcze odpowiedz mi jakiego paliwa dolewasz (jak sam napisałeś) do tej swojej pilarki elektrycznej.

 

Ps.: Hamowanie pisze się przez samo H więc nie wyzywaj innych od 9-ciolatków tylko wracaj do podstawówki podstaw gramatyki i ortografii się uczyć.

 

Przegłądając tematy które zakładasz doszedłem do wniosku, że do kompletu brakuje ci tylko tematu "Którą ręką się podcierasz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Piła z kablem z tyłu jest trochę niebezpieczna, no i tylko w obejściu nią potniesz. Ma jedną zaletę prąd jest tańszy od benzyny. Ciekawe kto pamięta o dolewaniu oleju do smarowania łańcucha, no bo piła nie stanie z braku paliwa, no chyba że energetyka nawali.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Panowie starajcie się nie kłócić, ale ja osobiście śądzę, że piła spalinowa o wiele lepsza niż elektryczna... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Widzę że niezła dyskusja tu rozgorzała :D A więc co do silników hybrydowych Piotr ma rację (z tego co ja wiem). Nie porównuj DT z pilarką spalinową ok ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

starczy tych samochodów i silników hybrydowych. Temat jest o piłach spalinowych do drzewa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W wiekszości jesteście przeciwni elktrycznym, a tak szczerze, to czy ktoś z was użytkuje taką piłe?

 

Mam dużo drzewa na opał bo tylko drzewem pale w piecu CO i w domowej kuchni, a wychodze z założenia, że jak mam zdejmowac z fury i dzwigac to wszystko na "krajzege" czyli tarczówkę, to już wole na przyczepie lub w stosie piłowac na kawałki i na bieżąco do szopy lub piwnicy wozic opał, a piłowanie między budynkami, zwłaszcza jak jest pochmurno i bezwietrznie smog powstaje wokoło stosu więc za namową "pilarzy" i znajomego księdza :D kupiłem piłe elektryczną do takich celów i jestem bardzo zadowolony, moja piła ma 2,8kw i musze przyznac że nie gorzej piłuje od stihla 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

I wszytko jasne ksiądz maczał tam palce :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
I wszytko jasne ksiądz maczał tam palce :D

A czy jest w Polsce jakiś ksiądz który jak już znajdzie sobie jakieś zajęcie (w tym przypadku należy do parafii kawałek lasu i ksiądz stara się sam robic opał, co i tak jest unikalnym zjawiskiem na skale krajową :D ), więc jak każdy ksiądz we wszystkim czego by się nie dotknął dbając o swoje bezpieczeństwo wygodę i zdrowie, kupił pilę elektryczną którą tak chwali razem z kościelnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj