Polecane posty

gadek5228    132

Ostatnio kupiłem Stihla MS 181 :) Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, lekka, nie dusi się, z zapalaniem nie ma aż tak ciężko, czuć w niej moc. Wcześniej miałem Husqvarnę i wytrzymała u mnie 12lat, więc nieźle ale teraz wolałem kupić Stihla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Ty tam kupujesz od tych Rumunów to się nie dziwie ;) . Ja mam sprawdzone ten sklep od ponad 15 lat ;) wszystkie elektronarzędzia makity ,bosha i piły stihla tam kupuje więc wiesz . Moje robią na tartaku i w firmie dekarskiej a nie jak twoja raz na miesiąc przepalona ;)xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Nie wiesz ile mój sprzęt robi to nie pierd*l. Kupuj dalej u tego zaufanego sprzedawcy i co z tego że sprawdzony sklep od ponad 15 lat jak Stihla produkują Chinole ??? Widać mało wiesz a jak nie wierzysz to zapraszam na pilarzy.com bądź wpisz u wója google gdzie jest produkowany Stihl może nie wszystkie ale więszkość, to się k**wa zdziwisz :lol: a husqa robi wszystko u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
Napisano (edytowany)

ChudyMistrzu o ile regulacja nie pomoże ,to prawdopodobnie uszczelniacze na wale do wymiany.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Dzis piła po 10 min parcy zaczeła wydawac dziwne dziweki tak grzechotala pochodizla kilkanascie sekund i zgasla po kilku probach odpaleniu załapala i to sam i znowu zgasla teraz juz nic rozkrecilem ja swieca była calkiem rozwalona i tu moje pytanie co moglo sie jescze popsuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

poszly pierscienie i tloczek, napewno tez porysowalo cylinderek


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Jednak nie :) wymieniłem zis swiece i piła smiga jak nowa chociaz ma juz 8 lat i swoje zrobila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Spotkałem się z opinią że narzędzia spalinowe Makita to nieporozumienie (mechanik który naprawia nam różne sprzęty)... nie będę tego komentował ponieważ nie miałem okazji pracować takim sprzętem , może lepiej żeby wypowiedzieli się ludzie którzy pracowali już kiedyś takim sprzętem .

Jesteś w błędzie, szwagier w firmie ma makitę spalinową coś ok 5,5KM, jest to piła tarczowa do wycinania krawężników, kostki i innych betonów, 2 lata ciężkiego użytkowania i na razie śmiga.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

http://allegro.pl/pi...2700619483.html

co myslicie o takim wynalazku?? moze ktos ma?? cena nie duza wiec chyba zaryzykuje i kupie bo sie przyda taka miejsza (moc )do obcinania galezi

zreszta to sama prowadnica i lancuch(w tej aukcji x2) wart jest 100zl wiec pila tylko 140 :D

 

filmik o pile

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Cena atrakcyjna ... wujek tym handluje mówi że reklamacji dużo nie ma , piły na pewno lepsze od tych popularnych na targowiskach o wyglądzie stihla.. tyle mogę powiedzieć :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Ja bym w życiu takiej piły nie kupił. Znajomy kupił dwa podobne wynalazki po 250 zł, zajedzie do lasu i się modli żeby któraś zapaliła :lol: zdarza się że wraca na pusto. Ale to twoje pieniądze i twój wybór, może do przecięcia kilku radeł będzie ok, nie mogę znaleźć informacji o długości prowadnicy ale ze zdjęcia wynika że jest o wiele za długa jak na taką moc. Sprzedający pisze że pojawiły się podróbki tej piły więc ja się pytam "Czy takie coś można podrobić"? :lol: :lol: :lol:

Sam posiadam pilarkę jonsered 2041 turbo z 95 roku i jest to super sprzęt, silnik nie ruszany a tnę sporo (rocznie 2-3 łańcuchy się kończą, oczywiście husqvarny i ostrzę tylko pilnikiem nie ostrzałką) piła na podzespołach husqvarny.

Kilka dni temu kupiłem drugą mniejszą, model 2036 do okrzesywania i wycinania krzaków, dałem za nią 280zł ma nową prowadnicę i łańcuch oregon, chodzi bardzo ładnie. Szerze polecam markę Jonsered.

Pracowałem kilka godzin piłą NAC która miała niby 3,5 KM to była męczarnia nie umywała się do mojej 2,7 i paliła co najmniej 2 razy tyle. Ale się rozpisałem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Posiadam Husqvarne 340 też 2,7KM czyli odpowiednik Jonsereda (no może Jonsered jest odpowiednikiem Husqvarny) o którym wspominał kolega wyżej. Sprzęt godny polecenia, moja dopiero po 12 latach potrzebowała lekkiego remontu (uszczelniacze na wale, pierścień, napęd pompki oleju i łożysko na zębatce łańcucha) i uwaga koszt części to 70zł i maszyna śmiga aż miło. W tym roku kupiłem kose spalinową i też postawiłem na Szweda wybór padł na Husqvarne 40 i po sezonie mogę powiedzieć że jest dobrze. Wracając do pił, to po co pchać się w jakieś wynalazki lepiej troszkę dołożyć i kupić choćby używany ale sprawdzony sprzęt np.http://allegro.pl/pila-spalinowa-husqvarna-340-i2731657355.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

nwet nie zartuj ktos skatowal pile i chce sie pozbyc a ty bys to kupil??

ja mam stihla a ta pila by byla raczej malo uzywana wiec zobacze co to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

skąd wiesz że jest skatowana? widziałeś ją, trzymałeś w rękach? Wiem że w dzisiejszych czasach do ludzi podchodzi się dużą dozą ostrożności, ale nie wszyscy są oszustami i kanciarzami. Kosa o której pisałem wyżej przyjechała do mnie z drugiego końca Polski, odpaliła za 3 pociągnięciem i zapalaniem niema kłopotu do dziś. Najlepsze jet to że facet zapewniał mnie że jest po remoncie i faktycznie jest, przynajmniej cylinder w 100% jest nowy. Kosztowała mnie 650zł gdzie inni wołali około 1000zł faktycznie było trochę nerwów i niepewności ale wszystko wyszło OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

czemu tak mysle?? bo niby poco ktos mial by sprzedawac dobry sprzet z ktorego jest zadowolony??

latwiej raczej jest trafic na cos gorszego niz lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja dziś przytargałem taką podobną mało używaną "chinke" ze złomowiska za 30 zł, miała rozpiete cięgło gazu, pewnie przez to tam trafiła, nawet pobrudzona nie była

niby 4.8 kW, ale jakoś szału w grubym drewnie nie ma, w porównaniu do dolmara 2,3 KM

na napewno w porównaniu do dolmara bardziej to się trzęsie, gorsza amortyzacja wstrząsów,

jakość wykonania i materiały gorsze, dość miękkie nakrętki do mocowania prowadnicy,

niedokładnie wykonana prowadnica, łańcuch lata wniej jak chce, poza tym sam łańcuch miękki, nawet nie patrząc na oznaczenia daje się to od razu na ostrzałce poznać, po prostu zamiast mareriał się zeszlifowywać, to nadtapia się "ciągnie się" i tworzy taką "wargę" na krawędzi

 

za jakiś czas będę ciął drewno na opał, zdam relację jak to się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Moja Partner ma 8 lat poza sprzegłem pompką oleju i wiadomo łancuchy prowadnice nic nie robiłem dzisiaj sąsiadowi brak sprężania liczy że tylko poszedł pierścień 30 zł i 50 zł robota tak mu powiedzieli kilka dni temu wymienił sprzęgło 60 zł i tak sobie myślałem czy warto ewentualnie remontowaćmoją piłę części porządnego remontu to kilkaset zł i mam pytanie do tych co kupili te piły za już od ok 200 zł są coś wartne potnie się nimi czy szkoda kasy bo tak sobie pomyślisz zamiast jednej Partnerki czy Sztila kupisz 4 te wynalazki z marketu i masz tniesz co dzień inną jak ktoś kupił niech się wypowie potrzebuję do cięcia domowego nie do lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jeżeli kolega @rafff24 wspomniał coś o łańcuchach to też się wypowiem .

http://allegro.pl/lancuch-tnacy-325-1-5mm-64-ogniw-rapid-fv-i2744124267.html

Nie polecam tych łańcuchów , kupiłem kiedyś na próbę i niestety nie zdają egzaminu ;)

Przy ostrzeniu ostrzałką topi się jak u kolegi wyżej , ogólnie jest miękki , szybko się tępi . Co najlepsze - ząb prowadzący ma 1,6mm zamiast 1,5mm - ledwo się mieści w prowadnicy (ciężko chodzi) .

Obecnie leży na półce i czeka na niepewne drewno , z rozbiórki itp..

Także nie ma co oszczędzać ,lepiej dołożyć parę złotych i zrobić robotę jak się należy :)

 

Podam może nazwę , żeby ludzie po wygaśnięciu aukcji wiedzieli o jaki łańcuch chodzi, jest to łańcuch tnący "rapid"


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Już się kilka razy naciąłem na tanie sprzęty i powiedziałem sobie nigdy więcej, np szlifierka eurotec spaliła się przy pierwszym dotknięciu do metalu. Jak kupuję prowadnicę czy łańcuch to tylko husqvarna, można zaoszczędzić te 20 czy 30zł kupując jakieś "wynalazki" ale to tylko pozorne oszczędności, z czasem wszystko wyjdzie.

Czasami taka "skatowana" piła wytrzyma 10 razy dłużej jak ten pseudo angielski wynalazek. Jak komuś potrzebna piła 2 razy roku to będzie chwalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Szlifierki wiertarki też kupywałem za 35 -40 zł i jak trafisz jedna wytrzymuje pierwszy rozruch i dymek puszcza, kupuję następną i chodzi kilka lat za takie pieniądze wiadomo nigdy nie kupiłem piły z marketu jednak ktoś je kupuje i do domowego użytku może starczy, za firmową dasz min 800zł a za 200zł marketu kupisz 4 może ktoś napisze że taką kupił i leży w śmieciach albo tnie kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tanie sprzęty,tak ale nie naj tańsze. I podstawa, to tylko w sklepie i to zachować paragon.

One mają przeważnie 2 lata gwarancji i wymieniają bez problemu

A;e podstawą jest ile taki sprzęt będzie używany. Znajomy ma już z 4 piły z marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Runder
      Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)
    • Przez ursus-5314
      Jaką prasę łańcuchową do cięgnika 70 km?
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez PiotrMarkiewicz
      Witam,

      Potrzebuje szpilki która trzyma głowice w silniku C-360, gdyż ta moja została wyrwana z bloku. Potrzebuje najlepiej takiej, która
      1. Ma długość 14,3cm(lub około 14cm), z jednej strony gwint 14 milimetrów, a z drugiej strony gwint 16 milimetrów
      lub
      2. Szpilke o długości 14,3cm(lub około 14cm), która z dwóch stron ma gwint 16 milimetrów.

      Czy ktoś jest w stanie mi poradzić gdzie mogę taką zamówić lub zna jakieś inne rozwiązanie i produkt, który taką szpilke może zastąpić?

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj