ferguson235

New Holland TL 100A

Polecane posty

Rafal7    0

Ja też muszę poprzeć Roberta. Każdy dostaje coś od rodziców ,jedni mniej drudzy więcej. @Malutki ty wszystko kupiłeś? Napewno dostałeś coś od rodziców więc się nie czepiaj. ;) A sprzęt. Każdy się chwali czy może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zebrało sie dwóch takich... jeden kronolus pisze bajeczki ( dobrze gościu że nie możesz cytatów ze swoich postów zmieniać - bajki dla potomnych zostaną ;) ), drugi, Malutki szuka i prowokuje konflikty... lepiej zmieńcie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
O ile mi wiadomo to mieszkasz w domu swoich rodziców, ojciec płaci za prąd, wodę, gaz, kanalizację, kupuje chlebuś, masełko, herbatę i szynkę na śniadanie więc jak śmiesz napisać że nie jesteś na utrzymaniu rodziców.

A może to jest na głowie służącej a nie taty? ;)

 

 

No to napisz gdzie chodzisz do pracy, ile miesięcznie odkładasz i co za własną pensję kupiłeś ??

Książkę piszesz czy z Policji jesteś?

 

 

Zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość, weź się za robotę a nie kimś innym się interesujesz ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Zazdrościć to ja mu nie mam czego. A nawet wręcz przeciwnie życzę mu aby miał jak najwięcej hektarów, krów, mleka i ciągników. Tylko niech pamięta skąd to ma. I niech nie szydzi z innych.

A co do reszty wypowiedzi to mi się nie chce z wami konwersować bo spełniacie tu tylko rolę klakierów a z takimi nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Panowie radzę wrócić do tematu - za każdy kolejny post nie związany z wątkiem będzie % bo powoli te przepychanki robią się żałosne, a nie chce abyście robili syf w moim dziale (na spółkę z @wsk125ccm)... ;) Problemy prywatne rozwiązywać na PW bądź GG

 

Pozdrawiam


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Muszę cię zaskoczyć ale przeglądałem kilka for rolniczych i na większości znalazłem twoje wpisy.

 

No to napisz gdzie chodzisz do pracy, ile miesięcznie odkładasz i co za własną pensję kupiłeś ??

 

Tak, jeśli chodzi o PPR o byłem tam tylko chwile i nigdy tam nie wróce bo nie ma po co.

 

Gdzie pracuje -w swoim i Rodziców gospodarstwie, a które maszyny ile ha figuruje na mnie to juz nie Twoja sprawa. Od tego mamy galerie i forum aby dzielic się swoimi spostrzeżeniami. Wstawiaj foty i bedziemy komentować.

 

Za własne pieniążki właśnie szykuje dom.

 

 

Tym sposobem koncze, wracajmy do tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Cześć forumowicze!

Na początku wszystkiego najlepszego na te święta. Panowie jak tak poczytałem te Wasze posty to normalnie żal serce ściska jak się traktujecie, ludzie mamy święta!!!!!! Na górze politycy się gnoją a tu na dole wcale nie lepiej.

Myślę że każdy powinien wyciągnąć refleksję ze swojego postępowania i nie chcę umoralniać nikogo.

Wracając do tematu (a to właśnie chodzi) opinie o TL-100A czyli CASE JXU 1100. Co do starszych modeli NH TL100 to całkiem inna historia i nie ma co porównywać z TL100A. TL100 silnik IVECO 3,9 litra, z tego co znam użytkowników ale pobieżnie to są zadowoleni i z jakości i parametrów. Mogę uwierzyć że pociągnie pług obracalny 4 skibowy ale generalnie to nie jest ciągnik do ciężkich prac, da się ale to jest niszczenie ciągnika, moim zdaniem jest za lekki a już zestaw agregat i siewnik tym bardziej chociaż jak nalać wody w koła to pewnie z podrywaniem nie byłoby źle. Co do ładowacza czołowego to myślę że to idealny ciągnik. TL100A co do wagi to praktycznie to samo ale zdecydowanie nowocześniejsza jednostka napędowa 4,5l IVECO lepsze parametry a obecnie to już T5000 i EURO III. Osobiście to i tak nie kupiłbym NH ale to moja prywatna opinia i nie będę pisał dlaczego bo zaraz ktoś się przyczepi że oczerniam lub takie coś. Wypowiadanie się również że ZETOR to lipa i takie tam, jak chcesz mieć dobry ciągnik to nie kupuj ZETORA to uważam za wypowiedzi godne przedszkolaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
O ile mi wiadomo to mieszkasz w domu swoich rodziców, ojciec płaci za prąd, wodę, gaz, kanalizację, kupuje chlebuś, masełko, herbatę i szynkę na śniadanie więc jak śmiesz napisać że nie jesteś na utrzymaniu rodziców.

Je pierdyle, ale dramat, mieszka z rodzicami, a Ciebie wygnali czy co? A może sam sobie poszedłeś bo to nie honor mieszkać ze starymi? Szacun, jesteś tfffardy jak stal ;) Tak sie składa że podobnie jak Robert mieszkam z rodzicami w domu w spadku po pradziadku (ś.p.), za wode i kanalizacje nie płace bo mam studnie, szambo i meprozeta. Jeśli poczujesz sie lepiej to moge Ci wyszczególnić na PW kto za co płaci w naszym domu, bo widzę że strasznie Cie interesują takie sprawy. Pracuje razem z rodzicami ale tak sie stało że źródła dochodu mamy inne - to dopiero zagadka, co? OK, może nie będe już wiecej pisał bo zacznie mnie ścigać grupka kiboli z Rzeszowa (a niby fajne miasto, raz byłem).

 

Królik, dawaj te procenty albo sam se wlepie póki jeszcze moge ;)

 

Co do niu-hollanda to szczerze przyznam że nie miałem przyjemności pracować takim, jedynie posiedziałem troche na placu u Gabrysia. Patrząc na specyfikacje to ciągnik zdaje sie być odpowiedni do gospodarstw posiadających hodowlę i lekkie grunty orne. Na hamowni w teście "top technika" silnik (T5060) wypadł bardzo dobrze, praktycznie między 1800 a 2350rpm dostępna jest maksymalna moc, wzrost momentu rewelacyjny.

 

@MCKYLO

Ten nowy silnik 4,5 nadal jest produkcji Iveco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Silnik jest na 100% IVECO, bo sam się interesowałem tym ciągnikiem tylko, że w kolorze czerwonym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@b0gdan! Po pierwsze nie znajdziesz New Hollanda TL 100A w kolorze czerwonym (czerwonego to mogłeś ew. dostać, ale TL 100 )

Po drugie New Holland TL 100A ma silnik CNH Engine (New Holland Family)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
@b0gdan! Po pierwsze nie znajdziesz New Hollanda TL 100A w kolorze czerwonym (czerwonego to mogłeś ew. dostać, ale TL 100 )

Po drugie New Holland TL 100A ma silnik CNH Engine (New Holland Family)

no pewnie,że chodziło o Case ;) Jak wiadomo Case i NH to klony, rozmawiałem z dilerem Case i zapewniał mnie że są to silniki produkowane przez koncern CNH, który jest własnością Fiata, a ten jest właścicielem IVECO i produkuje ten silnik, który jest montowany w nowej serii JX, JXU i ich niebieskich klonów

O ile silniki 4litry montowane w JX i TDD przed liftem były oceniane raczej nisko, to te maja bardzo dobre opinie

jeszcze taki link znalazłem http://www.agromechanika.net.pl/szukaj.php..._str=1#arty_tek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Odnoszę wrażenie, ze mówimy o dwóch innych modelach ciągników ze stajni CNH ;) W JXU i TDD owszem są silniki Iveco i to jest bezsprzeczne, ale temat kreci się wokół NH TL 100A, który jak wcześniej napisałem ma silnik New Holland Family (prawie Iveco) ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zerknij w link, a zresztą JX=TDD=TD5000, JXU=TLA=T5000 a silniki jak zwał tak zwał produkowane przez IVECO które New Holland dla lepszego samo poczucia nazwał teraz "New Holland Family" co by było logiczne bo to ta sama rodzinka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Dobra rozejm hehe ;) W rodzinie CNH dużo jest "komponentów" które składają się w jedną całość ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Silnik 4,5 litra to IVECO na 100% jedynie w CASE MAGNUM i T8000 (dawne TG) jest amerykański Cummins cały NH i CASE korzysta z IVECO a CNH jako samo w sobie nie ma fabryk silnikowych tak jak np. ZETOR czy JD. Teraz już oficjalnie grupa CNH to FIAT GROUP czyli IVECO też ale na silnikach w NH i CASE znajdzie się tabliczka CNH taki wymóg lub inne kwestie tego nie wiem. Zgodzę się że te stare silniki 3,9 z TDD i JX oceniane są nisko ale nowe jednostki 4,5l oraz 6-cylindrowe z serii NEF to już jest półka najwyższa i są to bardzo dobre jednostki napędowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

Trochę trzeba odświeżyć ten temat :P robiliście już przeglądy główne po 1200 h pracy? jakie koszty takiego przeglądu? wyczytałem w instrukcji ze trzeba ustawić luz zaworowy ale słyszałem od serwisanta że nie jest to konieczne.czekam na jakieś informacje,mam nadzieje że ktoś się odezwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Te dwa pokrętła to regulacja przepływu oleju w  rozdzielaczach.

Ta rączka wyciagana to sterowanie  podnośnika z  zewnątrz.

1,2,3,  to rozdzielacze. a 4 to dźwignia wyboru funkcjonowania standardowego WOM.

Podnośnik to norma że dwie, w 360 też są dwie.

kontrolki, 1 nieaktywna,2 blokada napędu, 3pedały hamulca nie są sprzężone, 4 ciśnienie oleju.

Ty naprawdę części nie wiedziałeś czy się zgrywasz.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Jesli posiada ktos instrukcje do New Holland tl100a lub innych w formacie pdf proszę o przesłanie na mail: instrukcjakatalog@wp.pl ew link do ściagniecia

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Kolego takie rzeczy to na alegro chcesz hurtowo i za darmo koledzy już rozszyfrowali twój patent


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja mam na pdf od serwisu dostałem ale jak powyżej. Dam za darmo z ktoś jeszcze chce na tym zarobić i kto wie czy nie rozpowszechnić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj