trawek13

Zestawy naprawcze URSUS C385-1614

Polecane posty

trawek13    2

Jakiej firmy polecacie zestawy naprawcze do ursusów nie interesuje mnie GMP i THM 

Słyszałem ze ponac Mahle jest dobre co sadzicie o tej firmie?

(dzis zaczełem rozbierac ciagnik do remontu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No, tak jak nie Mahle to co? Jest to wszystko co najlepsze z Polski. Tłok Gorzycki, pierścienie Prima Łódź a tuleja nie wiem, ale też dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Obecnie Mahle jest najlepszym zestawem naprawczym do Ursusa.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

U mnie rok temu założpny zestaw Waryński. Niby dobrze chodzi, ale już troche
Do poprzedniego posta, więc już zaczyna trochę dmuchać z odmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

sorry jacku ale mahle jest tanszy i według mnie lepszy

te oryginalne czesci ursus to nie chce mi sie wierzyc ze sa takiej samej jakosci jak te z lat 80-90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Zachęcam do sprawdzenia :)


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klekot22    0

Kolego weź do ręki przyrządy pomiarowe i pomierz zestawy thm i mahle wyjdzie to samo albo thm wyjdzie nawet lepiej , zestawy thm były fabrycznie zakładane do 3p tylko pod inną nazwą,niedawno zakładałem do c330 mahle na życzenie klijenta bo był na bednarach i na stoisku z częściami polecili mu mahle i nawet mu powiedzieli ze to nic innego jak pudełko mahle a graty w nim polskie , które założysz i fachowo poskladasz to bedziesz jezdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko na jednych będziesz jeździł rok (dwa), zaś na innych kilka lub kilkanaście lat - niewielka różnica a robi wrażenie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Różnice są głównie w materiałach z jakich zrobione są części a nie tylko wymiary.

 

Tylko na jednych będziesz jeździł rok (dwa), zaś na innych kilka lub kilkanaście lat - niewielka różnica a robi wrażenie.

 

Zgadzamy się w 100%

 

 

sorry jacku ale mahle jest tanszy i według mnie lepszy

te oryginalne czesci ursus to nie chce mi sie wierzyc ze sa takiej samej jakosci jak te z lat 80-90

 

Kilka lat temu jak weszły na rynek zestawy ORYGINAŁ URSUS mieliśmy w ofercie również MAHLE.

Sprzedaż tych pierwszych była kilkukrotnie większa, ludzie byli zadowoleni a my nie my nie mamy żadnych zwrotów, reklamacji itp. więc z czasem zrezygnowaliśmy z Mahle.

Po takim czasie spokojnie możemy polecić zestawy ORYGINAŁ URSUS / Waryński.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

Różnice są głównie w materiałach z jakich zrobione są części a nie tylko wymiary.

 

 

Zgadzamy się w 100%

 

 

 

Kilka lat temu jak weszły na rynek zestawy ORYGINAŁ URSUS mieliśmy w ofercie również MAHLE.

Sprzedaż tych pierwszych była kilkukrotnie większa, ludzie byli zadowoleni a my nie my nie mamy żadnych zwrotów, reklamacji itp. więc z czasem zrezygnowaliśmy z Mahle.

Po takim czasie spokojnie możemy polecić zestawy ORYGINAŁ URSUS / Waryński.

Na poczatku podziekuje za konkretna odpowiedz z waszej strony 

Byłem dzis w lokalnym sklepie z zapytaniem o zestaw firmy mahle i oryginalne czesci ursus róznica jest 140zł na jednym zestawie mahle kosztuje 400zł a oryginal ursus 260zł 

Moze dlatego ludzie chetniej kupuja oryginał ursus ze wzgledu tez na cene??? sprzedawca ze sklepu powiedział mi ze jak chce remont na lata to kazał brac mahle

ciagnik pracuje u mnie na 70ha (ursus 1222) wykonuje orki uprawy siewy itp. chce miec spokój na lata wole zapłacic troche wiecej i kupic mahle

A co do THM mam je w tej chwili w 3p rok temu w maju robiony remont jak tylko pojechałem do zakładu zeby mi wprasowali tuleje w blok powiedzieli ze takiego gó*na jak THM oni nie wkładaja musiałem jechac do drugiego zakładu wprasowali mi tuleje

w tej chwili silnik juz troche zaczyna dymic i dmucha przez korek od oleju a zeby odpalic go rano przy mrozie -7* musze 2 razy przelewac ciepła woda 

3p wykonuje tylko opryski rozsiewanie nawozów i lekkie prace w ogrodzie :D ale wedlug mnie troche za szybko sie "skonczył" filtr powietrza czyszczony co 1-2tyg

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toek    1

Jakiej firmy polecacie zestawy naprawcze do ursusów nie interesuje mnie GMP i THM 

Słyszałem ze ponac Mahle jest dobre co sadzicie o tej firmie?

(dzis zaczełem rozbierac ciagnik do remontu)

 

Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie polecam Mahle. W końcu to niemiecka jakość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Pamiętajcie że niektórzy z Was piszą o zestawach Mahle z tłokiem importowanym,  niektórzy z tłokiem Gorzyckim, a to całkiem inna bajka :)


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
a zestawy do 912 https://sklep.tzmkalisz.pl/m/zestaw-naprawczy-genuine-parts-c-385-zetor-urii-wo,3,1865,98 co o nich sadzicie czytalem gdzies w necie ze to prawdziwe zetoroskie czesci z czech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Ja polecam zestawy naprawcze Mahle,na razie nie miałem z nimi problemów,ciapek na nich śmiga już około 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
Co do czeskich zestawów, to z 5 lat temu założyłem do c360 który tylko pryska i rozsiewa nawóz i w tą zimę ciągnik idzie do remontu. Nie polecam. Acha w międzyczasie 1 tuleja była już zmieniona i pierścienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ursus warynski po 250 zł  zapraszam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Ja tylko Chełmno Premium plus używam, drogie, ale w zestawach pożądane tłoki w przeciwieństwie do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owszem ale do 60-tki, znajdź takie do dużych Ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam, w którym miejscu można zmierzyć ciśnienie doładowania w Ursusie 1614?  Jak to zrobić? 
    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj