kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rudy28    2
Dnia 4.09.2019 o 19:21, ChiquitaB napisał:

Pytanko zlozylem wczoraj o wyplate 2 transzy, jak to jest z terminami u nich? Ile czasu na wyplate maja?

Nie spieszy im się, niby w decyzji jest 3 miesiące, a w moim przypadku mija właśnie 9 miesiąc od złożenia wniosku o II ratę i cisza, nawet jednego pisma o przedłużeniu terminu nie dostałem, jak dzwoniłem kiedyś do nich to powiedzieli, że nie piszą już tych pism bo szkoda im czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisz skargę do Ministerstwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja dostalem po tygodniu od zlozenia o uzupelnienie pier**l i wczoraj bylem zawiezc wszystko, teraz zobaczymy co dalej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
15 godzin temu, freetaxi napisał:

Pisz skargę do Ministerstwa. 

Czy to coś da? trochę boję się narażać, może później będą chcieli się mścić, skrupulatniej sprawdzać, a jak się chce to zawsze się coś znajdzie, nie chce mieć problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
1 minutę temu, Rudy28 napisał:

Czy to coś da? trochę boję się narażać, może później będą chcieli się mścić, skrupulatniej sprawdzać, a jak się chce to zawsze się coś znajdzie, nie chce mieć problemów...

lepiej nie ryzykuj chociażby dlatego że jesteś rudy  a wiadomo jak to jest z rudymi na 10 

11 fałszywych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

Ciąg dalszy...przed wyplata pierwszej transzy tj. 80 tys, jak wspominałem mam mieć kontrolę, dzwoniłem z pytaniem co dokładniej mają kontrolować przed wyplatą, bo przecież ciągnika nie kupiłem ( tylko na to przeznaczam dofinansowanie), w odpowiedzi otrzymalem informację, że wiedzą kto to będzie kontrolowała, ale nie powiedzą !!!! Jak będą jechali mają dzień wcześniej zadzwonić i tyle. NIe śpieszy im się, obawiam się, że  mogą nie dotrzymać terminu 90 dni dotyczącego wypł. Jeśli tak będzie mój zadatek na ciągnik przepadnie ( dealer nie jest skłonny do aneksu wydłużającego umowę). Jak mamy się rozwijać skoro oni mają nas w d*pie, nie dotrzymują terminów, robią głupie kontrole celem jak najpózniejszej zaplaty. Po zakupie ciągnika niech kontrolują, ale przed w jakim celu ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed pierwszą ratą będą sprawdzać dokumenty, które złożyłeś z wnioskiem, czyli dokumenty potwierdzające tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie, ewidencję przychodów i rozchodów, ewentualnie FV na środki obrotowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

A czy działki - pola też będą mierzyć ? Zastanawiam się już nad wszystkim, ale to jest wniosek i premia Młody Rolnik ,a nie płatnosci bezpośrednie ,wiec raczej nie powinni, ale moze się mylę...

hmmm... przecież wszystkie dokumenty mają, kserowali za zgodność z oryginałem, nic więcej nie mam , no może z dwie dodatkowe faktury za częsci do maszyny...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie przed 1 rata tylko dzialki wszystkie mierzyli. 3 razy bylem z poprawkami do 2 raty🤣 plus taki ze 3 dni od zlozenia juz o poprawki dzwonili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Działek nikt raczej nie będzie mierzył. Nie spotkałem się z taką sytuacją. Dokumenty mają ale będą teraz sprawdzać ich oryginały. Pamiętaj, że jeśli dopisywałeś jakieś zdarzenia w ewidencji to miej pod ręką jakieś dokumenty je potwierdzające.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
21 minut temu, ChiquitaB napisał:

U mnie przed 1 rata tylko dzialki wszystkie mierzyli. 3 razy bylem z poprawkami do 2 raty🤣 plus taki ze 3 dni od zlozenia juz o poprawki dzwonili

Jesteś po wypłacie 2 raty? Od kiedy liczyli 90 dni i co miałeś za poprawki?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

Dzięki freetaxi,  co do dzialek też mi się tak wydaje. O ewidencji oczywiście pamiętam, ale słusznie, że nie majać w tym interesu przypominasz :)

jeszcze pytanie mam odnośnie krusu, od kiedy liczy się wymóg dot ubezpieczenia ? Jestem teraz na Krusie, ale bardziej opłaca mi się ubezpieczyć w Zusie. CZy wymog zostanie spelniony jak po otrzymaniu pierwszej transzy ponownie ubezpieczę w Krusie na rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie dostaniesz pierwszej raty jeśli nie będziesz na KRUSie.

1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Nie dopiero co skladalem, u mnie pierdoly o bydlo i jakies tam działki

No ja składałem ponad miesiąc temu i cisza i nie wiem czy się martwić czy wręcz przeciwnie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

dzikidaniel, jak masz pieprzyć głupoty i wprowadać luzi w bład to lepiej zamilcz " młodzi rolnicy, którzy w momencie składania wniosku nie rozpoczną prowadzenia działalności rolniczej jako kierujący (na własny rachunek), muszą to zrobić najpóźniej w terminie 9 miesięcy od doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Tyle też mają czasu na to, aby ubezpieczyć się w KRUS z mocy ustawy w pełnym zakresie jako rolnik. Później muszą kontynuować to ubezpieczenie przez 12 miesięcy od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy. Nie mogą więc w tym czasie podejmować żadnej działalności, która powodowałaby objęcie powszechnym ubezpieczeniem społecznym " . 

 

mam nadzieję, że zrozumiesz co tu jest napisane !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Mylisz się, ja piszę o wniosku o wypłatę pierwszej raty, ty zaś piszesz o złożeniu wniosku na MR. A jak już pogrubiasz, to pogrub sobie to zdanie:

Później muszą kontynuować to ubezpieczenie przez 12 miesięcy od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy.

Tak więc od dnia otrzymania pisma o przyznaniu premii masz 9 miesięcy by ubezpieczyć się w KRUS, i podjąć wszystkie zobowiązania jakie na siebie przyjąłeś.

Rozumiesz co zacytowałeś?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

ja miałem mierzone wszystkie działki które są zadeklarowane na młodego rolnika, oraz podpisywane oświadczenie o odbytej kontroli oraz co było uprawiane na polu, dziś zawoziłem poprawki do agencji i narazie czekamy co dalej wymyślą. woj. małopolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

dzikidaniel jednak myslenie nie jest twoja mocną stroną, piszę o warunkach wypłaty i tam nigdzie nie jest napisane, ze by wyplacili to wczesniej muszę byc w KRUS ubezpieczony... baranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Skąd znasz mój znak zodiaku?

A tak poważnie, skoro nie rozumiesz zdania:

Cytat

Później muszą kontynuować to ubezpieczenie przez 12 miesięcy od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy.

to ci to wytłumaczę łopatologicznie: by złożyć poprawnie wniosek o wypłatę pierwszej raty musisz przedstawić dokument potwierdzający podleganiu KRUS (no chyba że teraz już sami to sobie sprawdzają) i kontynuować to ubezpieczenie przez jeszcze 12 miesięcy od dnia wypłacenia pierwszej transzy tj. 80 tysięcy złotych. Nie otrzymasz tych pieniędzy jeśli nie będziesz podlegać pod KRUS, koniec, kropka.

  • Like 2

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teraz to już sami sobie sprawdzają w bazie KRUS. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
11 godzin temu, dzikidaniel napisał:

Skąd znasz mój znak zodiaku?

A tak poważnie, skoro nie rozumiesz zdania:

to ci to wytłumaczę łopatologicznie: by złożyć poprawnie wniosek o wypłatę pierwszej raty musisz przedstawić dokument potwierdzający podleganiu KRUS (no chyba że teraz już sami to sobie sprawdzają) i kontynuować to ubezpieczenie przez jeszcze 12 miesięcy od dnia wypłacenia pierwszej transzy tj. 80 tysięcy złotych. Nie otrzymasz tych pieniędzy jeśli nie będziesz podlegać pod KRUS, koniec, kropka.

dokładnie tak jest... własnie składam wniosek o wypłatę pierwszej raty, nabór 2018 i pani prowadząca moja sprawę powiedziała ze teoretycznie żeby złożyć wniosek o wypłatę pierwszej raty nie muszę być na KRUS ale i tak nie wypłaca mi pieniędzy dopóki na KRUS nie przejdę wiec najlepiej złożyć wniosek w momencie przejścia na KRUS i dołączyć zaświadczenie o ubezpieczeniu wtedy szybciej im pójdzie... wiec tak czy inaczej najpierw KRUS później kasa... woj. wielkopolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj