kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam. Ja mam zawartą umowę u notariusza na okres 7 lat, bo doradcy z odr powiedzieli że potrzeba minimum 5 lat od otrzymania 1 raty pieniędzy dlatego agencja wymaga na min.7 lat. Czy to jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowę dzierżawy masz z osobą fizyczną?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie na 10 lat. Będzie najpewniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli ta umowa na 7 jest niedobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie mówi, że umowa dzierżawy powinna być na conajmniej 10 lat aczkolwiek nie mniej niż 5 lat od wypłaty pierwszej raty. Przelicz po terminach czy będzie ok. Przy dobrych wiatrach pierwszą ratę dostaniesz za rok w tej porze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli z pierwszej części wynika że jest zła ale później wynika że jakby dobra Bo w odr mówili że musi być y lat od uzyskania tej raty i agencja bierze sobie 2 na rozpatrzenie w zapasie i że na 7 wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Witam , nadal obowiązuje obowiązek ubezpieczenia w KRUS chcąc korzystać z tego programu? 😉 Pracuje w mundurówce ,spełniam wszystkie wymogi z wyjątkiem tego ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po tym jak przyznają Ci pieniądze trzeba przez rok być na krusie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja zawsze swoim klientom robię umowę na 10 lat. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niestety nie zawsze wszyscy wszystko wiedzą. Ja zrobiłem wielki błąd nie sprawdzając wcześniej samemu na ile lat musi być umowa. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To w czym problem. Zrób aneks do umowy i po kłopocie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Aneks do umowy jeśli gdzieś zgłoszona albo napisz po prostu nową. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Wysyłałem taki anex do agencji tydzień temu, już po złożeniu wniosku  o płatność, ale u mnie przeszkadzało im że dzierżawa jest bez czynszu dzierżawnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

miałem na 10 ale chodziło im zeby była podana jakas kwota za dzierżawe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kwotę mam ustaloną to może przejdzie i te 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Panowie, szybkie pytanie. Czy z pieniędzy z młodego rolnika można sfinansować zakup przyczepki samochodowej, służącej w gospodarstwie do transportu płodów rolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1
Dnia 8.06.2019 o 15:05, freetaxi napisał:

Aneks do umowy jeśli gdzieś zgłoszona albo napisz po prostu nową. 

Freetaxi napewno masz klientow ktorzy beda skladac ponownie wniosek. Jak jest z tym wycofaniem wniosku? Trzeba czy mozna pozniej?  Jak dzwonilem do Siedlec to powiedziano mi zeby nie wycofywac bede mogl to zrobic pozniej na zasadzie wyjasnien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Hej jak to jest z tymi punktami do wniosku, mogę napisać wniosek na jakie tam chcę maszyny ale premiowane dodatkowo są te z listy z załącznika 2_B? Większosć z tych rzeczy jest mi albo nie potrzebna albo używane/zbudowane bez pomocy będą kosztować 1/3 ceny i bez pier* się. Ile tak realnie powinienem tych punktów dostać żeby otrzymać pomoc? Tzn wiadomo że min.8 żeby wniosek był rozpatrzony ale np w zeszłym roku ile średnio punktów dostawało pozytywną decyzję a ile mniej? 

Szkoda by było wziąc coś za 3x wieksza cenę, niepotrzebnego byle wziąć bo na to są punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Wystarczy minimalna ilość punktów, każdy dostanie premie. Maszyny bierz jakie chcesz, jeśli masz te minimum punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Wniosek o 1 płatność złożony ile czasu może trwać rozpatrzenie i wydanie decyzji ile to u was trwało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tutaj nie ma decyzji. Agencja ma 3 miesiące na wypłatę od dnia złożenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj