kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

masa24    2344

Grunty są brane do punktów jeżeli umowy od prywatnych są na 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
2 godziny temu, piotrekstok napisał:

Witam, w maju będę ubiegał się o MR ojciec posiada 15 ha z umowami podpisanymi przez gminę na 10 lat i resztę 8 ha bez umów bo nie chcą niestety, czy jest opcja dostania siewnika nabudowanego  z agregatem aktywnym oraz pługa 4 skibowego obracanego na ten areał ?? niestety ursusem c360 ciężko jest ogarnąć taki areał tym bardziej że orać trzeba 2 skibami bo głównie rędziny, dodam że mam już dogadane 20 ha dzierżawy są to wieloletnie ugory dojazd ok 5 km od gospodarstwa, tylko nie mam sprzętu na to żeby to uprawiać, w tym roku chce kupić ursusa 1634 i z nim by pracowały te maszyny, głównie to produkcja roślinna, woj. małopolskie. 

A ile ma własnej ziemi?

48 minut temu, masa24 napisał:

Grunty są brane do punktów jeżeli umowy od prywatnych są na 10 lat

Tylko jakie gospodarstwo mu przekaze?skoro z tego co pisze nie ma nic na własność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Pisałem pare postów temu ze zostaje kupno ziemi na własność skoro ojciec ma same dzierzawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

tak umowy z prywatnymi mam podpisane na 10 lat od tego roku i są pieczątki podbite przez gminę i podobno się liczą, jestem po technikum rolniczym i mam zawodowy egzamin, ojciec ma 7 ha swoich reszta dzierżawy, w małopolsce są rozdrobnione gospodarstwa, brakuje mi tylko większego sprzętu do powiększenia gospodarstwa bo narazie pracuje i kase na ciągnik mam tylko maszyny są do niego potrzebne, pole też pewne że mogę brać, tylko c360 nic nie zrobię jest to stary sprzęt  

2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Daj sobie chłopie spokój i do roboty idz

Dzięki ale nie skorzystam z g.. rady, jeżeli mam możliwości to czemu mam nie skorzystać ?? lepiej  zlikwidować gospodarstwa mniejsze i dać dużym cnie? bo jak to każdy mówi nie opłaca się :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
27 minut temu, piotrekstok napisał:

tak umowy z prywatnymi mam podpisane na 10 lat od tego roku i są pieczątki podbite przez gminę i podobno się liczą, jestem po technikum rolniczym i mam zawodowy egzamin, ojciec ma 7 ha swoich reszta dzierżawy, w małopolsce są rozdrobnione gospodarstwa, brakuje mi tylko większego sprzętu do powiększenia gospodarstwa bo narazie pracuje i kase na ciągnik mam tylko maszyny są do niego potrzebne, pole też pewne że mogę brać, tylko c360 nic nie zrobię jest to stary sprzęt  

Zależy od tego kto sprawdza wniosek ale na młodego dają większy sprzęt. Ja na 3,5 ha łąk biorę kosiarkę 3 m a na 9ha ornego uprawowo siewny +siewnik. Jak na razie nikt się nie czepiał dlatego tak duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
12 minut temu, Huberto89 napisał:

Zależy od tego kto sprawdza wniosek ale na młodego dają większy sprzęt. Ja na 3,5 ha łąk biorę kosiarkę 3 m a na 9ha ornego uprawowo siewny +siewnik. Jak na razie nikt się nie czepiał dlatego tak duży.

aha, no zobaczymy najwyżej zrobię tak jak z ojcem ustaliłem jakby był problem z wielkością to bierzemy te ugory tam jest 20 parę ha i spiszemy umowy na ojca na 10 lat i będziemy uprawiać dopiero jak sprzęt się kupi a podane zostanie to jako ugory, bo wtedy też doliczą areał w razie czego te 20 ha skoro ich nie będę narazie uprawiał ?? trzeba się chyba wybrać do MODR-u i oni powinni to jakoś  poobliczać cnie? całe gospodarstwo wraz z budynkami i polem idzie na mnie bo ojciec tak czy tak pracuje i nie jest ubezpieczony w krus, długo się czeka do wypłat od złożenia wniosku ?

bo do dopłat bezpośrednich jest 20ha bo 3nha gościu dopłaty bierze no ale to się nie liczy bo muszą być na 10 lat a umowy, no ale gdyby doszły te ugory to już jest duży areał  

Edytowano przez piotrekstok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aby się starać trzeba mieć średnią województwa  jeżeli jest niższa niż średnia ogólnopolska , a w województwach o średnich wyższych niż 10,58 ha (ogólnopolska średnia gospodarstwa) trzeba mieć tą średnią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Krajowa to już 10,81 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szybko rośnie 😆 dobrze że mam 13,5 to jeszcze do 2020 może się zmieszczę 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
5 godzin temu, SZKOPSSON napisał:

Dzierżawić można ile się chce tylko nie dostanie się za to punktów do MR i te grunty nie będą brane do obliczenia GVA czy tam SO

Nie mów o czymś o czym nie masz pojęcia człowieku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, piotrekstok napisał:

tak umowy z prywatnymi mam podpisane na 10 lat od tego roku i są pieczątki podbite przez gminę i podobno się liczą, jestem po technikum rolniczym i mam zawodowy egzamin, ojciec ma 7 ha swoich reszta dzierżawy, w małopolsce są rozdrobnione gospodarstwa, brakuje mi tylko większego sprzętu do powiększenia gospodarstwa bo narazie pracuje i kase na ciągnik mam tylko maszyny są do niego potrzebne, pole też pewne że mogę brać, tylko c360 nic nie zrobię jest to stary sprzęt  

Dzięki ale nie skorzystam z g.. rady, jeżeli mam możliwości to czemu mam nie skorzystać ?? lepiej  zlikwidować gospodarstwa mniejsze i dać dużym cnie? bo jak to każdy mówi nie opłaca się :) 

Czym się zajmował całe życie ojciec że 7 ha tylko ma? Widać że nie masz pojęcia o gospodarce skoro chcesz brać działki które leżały odłogiem nie daje Ci do myślenia że nikt ich nie obrabiał?

2 godziny temu, Palmiszon napisał:

Szybko rośnie 😆 dobrze że mam 13,5 to jeszcze do 2020 może się zmieszczę 😆

Po 2020 premia ma być dużo wyższa niż dziś więć może warto poczekać

3 godziny temu, Huberto89 napisał:

Zależy od tego kto sprawdza wniosek ale na młodego dają większy sprzęt. Ja na 3,5 ha łąk biorę kosiarkę 3 m a na 9ha ornego uprawowo siewny +siewnik. Jak na razie nikt się nie czepiał dlatego tak duży.

To do południa nie będziesz miał nim co robić  długo z takim myśleniem nie ujedziesz na tej gospodarce kombajn jeszcze kup to do wieczora skosisz 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
26 minut temu, staszek131415 napisał:

Czym się zajmował całe życie ojciec że 7 ha tylko ma? Widać że nie masz pojęcia o gospodarce skoro chcesz brać działki które leżały odłogiem nie daje Ci do myślenia że nikt ich nie obrabiał?

 

Pracuje po prostu nie ważne gdzie , nie mam pojęcia oj chłopcze, co z tego że leżą odłogiem ??  właściciele zrezygnowali bo młodzi wyjechali i zostali sami, chcą od 300-500zł za 1 ha oczywiście pierwszy rok wolny  bo jak wiadomo ugór, sam  wziąłem z 6 ha ugoru i co źle mi ?? rok uprawie i pole wraca do normalnego stanu, klasa ziemi od 3 do 4 więc źle nie jest. Myślenie jak mojego ojca, jakby był dobry właściciel to by uprawiali to jest najbardziej żenujące bo jeżeli się pogada wszystko się załatwi, jakbym miał się zastanawiać że nikt ich nie obrabiał miałbym teraz o większą połowę mniej pola ;)  logiczne że pola w dobrej kulturze to ciężko o nie bo ktoś już go uprawia i co mam czekać aż on skończy żebym ja mógł uprawiać? 

Lepiej się iść dowiedzieć do MODR-u bo tutaj napiszesz dwa zdania i wiedzą więcej o tobie niż ty sam  :D 

Edytowano przez piotrekstok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widać że  masz pewnie jesteś jedyny w promieniu 100 km co ziemię umie uprawiać cóż widać ferie się zaczęły 🤣

A co to ten MODR  bo nie słyszałem o czymś takim jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

małopolski ośrodek doradztwa rolniczego 

nie to nie będę uprawiał bo inni tego nie uprawiają to przecież za***iste rozumowanie :) czy piszę  że jestem jedyny ?? oj dziecko 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, staszek131415 napisał:

Czym się zajmował całe życie ojciec że 7 ha tylko ma? Widać że nie masz pojęcia o gospodarce skoro chcesz brać działki które leżały odłogiem nie daje Ci do myślenia że nikt ich nie obrabiał?

Po 2020 premia ma być dużo wyższa niż dziś więć może warto poczekać

To do południa nie będziesz miał nim co robić  długo z takim myśleniem nie ujedziesz na tej gospodarce kombajn jeszcze kup to do wieczora skosisz 🤣

skąd niby masz informacje że ma być jeszcze większa ?> ja słyszałem że zakres pieniędzy w tym kierunku będzie znacznie ograniczony no i pewnie wymagania też zwiększą znając życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
8 minut temu, Palmiszon napisał:

skąd niby masz informacje że ma być jeszcze większa ?> ja słyszałem że zakres pieniędzy w tym kierunku będzie znacznie ograniczony no i pewnie wymagania też zwiększą znając życie 

Teraz zwiększają żeby kasę wykorzystać a potem jak nowy pro w to znowu będą mniej dawać żeby im nie braklo

41 minut temu, piotrekstok napisał:

Pracuje po prostu nie ważne gdzie , nie mam pojęcia oj chłopcze, co z tego że leżą odłogiem ??  właściciele zrezygnowali bo młodzi wyjechali i zostali sami, chcą od 300-500zł za 1 ha oczywiście pierwszy rok wolny  bo jak wiadomo ugór, sam  wziąłem z 6 ha ugoru i co źle mi ?? rok uprawie i pole wraca do normalnego stanu, klasa ziemi od 3 do 4 więc źle nie jest. Myślenie jak mojego ojca, jakby był dobry właściciel to by uprawiali to jest najbardziej żenujące bo jeżeli się pogada wszystko się załatwi, jakbym miał się zastanawiać że nikt ich nie obrabiał miałbym teraz o większą połowę mniej pola ;)  logiczne że pola w dobrej kulturze to ciężko o nie bo ktoś już go uprawia i co mam czekać aż on skończy żebym ja mógł uprawiać? 

Lepiej się iść dowiedzieć do MODR-u bo tutaj napiszesz dwa zdania i wiedzą więcej o tobie niż ty sam  :D 

Ale pole jak jest zaniedbane to możesz 3 4 lata go doprowadzać do porządku a przy jakich suszach jak w tym roku może być Ci ciężko Ale probupróbuj 

Edytowano przez Milosz91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Milosz91 właśnie też mi się tak wydaje z tą kasą więc wolę kuć puki gorące a sprzęt potrzebny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
33 minuty temu, Milosz91 napisał:

Ale pole jak jest zaniedbane to możesz 3 4 lata go doprowadzać do porządku a przy jakich suszach jak w tym roku może być Ci ciężko Ale probupróbuj 

No wiem licze sie z tym, dlatego jest mi potrzebny większy sprzęt żeby  nie trwało to  3-4 lata, zobaczymy co będzie w maju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
39 minut temu, Palmiszon napisał:

@Milosz91 właśnie też mi się tak wydaje z tą kasą więc wolę kuć puki gorące a sprzęt potrzebny ...

A jak dalej tak będzie szło w górę wszystko to co dodadzą to i tak trzeba będzie oddać.zeby chociaż te maszyny i traktory się nie psuly tak jak to wszędzie mówią o tym chyba ze tylko mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
10 godzin temu, staszek131415 napisał:

 

To do południa nie będziesz miał nim co robić  długo z takim myśleniem nie ujedziesz na tej gospodarce kombajn jeszcze kup to do wieczora skosisz 🤣

Jak zwykle swoje mądrości.. A sprzęt jaki wybrałem na pewno nudził się nie będzie nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj.

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ya  pewnie cała wieś czeka aż kupisz bo końmi jeszcze robi 🤣

12 godzin temu, Palmiszon napisał:

skąd niby masz informacje że ma być jeszcze większa ?> ja słyszałem że zakres pieniędzy w tym kierunku będzie znacznie ograniczony no i pewnie wymagania też zwiększą znając życie 

Ma być 400 tysięcy jak będzie 200 też zle nie będzie

12 godzin temu, piotrekstok napisał:

małopolski ośrodek doradztwa rolniczego 

nie to nie będę uprawiał bo inni tego nie uprawiają to przecież za***iste rozumowanie :) czy piszę  że jestem jedyny ?? oj dziecko 

 

Kiedy te ferie się skończą pewnie odśnieżasz podwórko i ci się nudzi tata z pracy wr0óci to Cię przywoła do porządku..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

Ya  pewnie cała wieś czeka aż kupisz bo końmi jeszcze robi 🤣

Ma być 400 tysięcy jak będzie 200 też zle nie będzie

skąd takie informacje masz że będzie 400 ? albo 200 ? Bo ja np slyszalem że aktualne 150 to i tak "dużo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie są propozycje nowego PROW 100 TYSI EURO

150 TO JEST MNIEJ JAK 50 NA POCZĄTEK DAWALI PORÓWNAJ CENY ZTEGO OKRESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, staszek131415 napisał:

Takie są propozycje nowego PROW 100 TYSI EURO

150 TO JEST MNIEJ JAK 50 NA POCZĄTEK DAWALI PORÓWNAJ CENY ZTEGO OKRESU

dobra coś tam znalazłem na ten temat :)

Nowa WPR jeszcze silniej niż obecna stawia na młodych rolników. Państwa członkowskie mają zarezerwować co najmniej 2% krajowego przydziału na płatności bezpośrednie na wsparcie dla młodych rolników rozpoczynających działalność. Może to być, jak dotychczas, dodatkowa roczna płatność oddzielona od produkcji na hektar lub dotacja na inwestycje. 
 
Maksymalna kwota pomocy na założenie działalności rolniczej przez młodych rolników zostanie zwiększona do 100 tys. euro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Witam. W czwartek przyszły mi drugie poprawki. Będę hodował trzodę chlewna lecz budynki są w posiadaniu taty, co najprościej zrobić w takiej sytuacji? Przepisać ? Napisać umowę dzierżawy? A może użyczenia ? Proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj