kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Tak. Tyko pamiętaj, że szkolenia muszą być ściśle powiązane z biznesplanem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jeśli jakiegoś szkolenia Ci nie zaakceptują?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

A mogą nie zaakceptować jak będą prawie o tej samej tematyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

Przeczytałem paredziesiąt stron tego wątki i juz sporo ogarniam, ale nadal mam dużo nieścislości. Słuchajcie, od sierpnia 2017 wraz z rodzenstwem i matka jestem wspolwlascicielem gospodarstwa. Jest to 15ha ziemii uprawnej (na tyle byly brane doplaty bezposrednie), w tym niecale 4 dzierżawimy od kogos innego. Tylko, ze wniosek o doplaty, a takze umowa dzierżawy na ww. 4ha jest na moją siostre.

No i pytania:
1. czy moge skladac wniosek o mlodego rolnika i w biznes planie wpisac przejecie pozostalych czesci gospodarstwa? Skoro obecnie mam tylko ulamek gospodarstwa, czyli ponizej minimalnej powierzchni, ale po przejeciu bym mial ponad minimalna
2. czy liczy sie tu roznica wieku? Miedzy mną a mamą jest ponad 25 lat roznicy wieku, ale doplaty i dzierżawa jest na siostre, a tu juz wiadomo mniej ;p i to ona ma obecnie nadany numer gospodarstwa, ja nie mam, za to mam ubezpieczenie w krusie od marca tego roku
3. czy jesli oprocz tego posiadamy krowy mleczne i w zasadzie temu jest podporządkowane cale gospodarstwo, to czy liczy sie to jako przetwórstwo płodow rolnych, za co są dodatkowe pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zakładam, że ziemie macie w spadku i dlatego jesteście współwłaścicielami. I teraz tak:

1. Możesz wskazać te działki ale pamiętaj, że w momencie składania wniosku o płatność I raty nie może być już takich współwłasności. Macie czas, żeby to już prostować.

2. Agencja przyjmuje zasadę, że w przypadku gdy obydwoje małżonków przekazuje ziemię a jedno ma wpis w EP to różnica wieku będzie brana pod uwagę między młodym rolnikiem a osobą, która składa wniosek o dopłaty bezpośrednie. Zapewne przyjmą więc różnicę wieku między Tobą a siostrą. 

3. Pod pojęciem "przetwarzanie produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie" należy rozumieć wszelkie czynności wykonywane na produkcie rolnym (z wyjątkiem czynności wykonywanych w gospodarstwach, niezbędnych do przygotowania produktów zwierzęcych lub roślinnych do pierwszej sprzedaży), w wyniku których powstaje produkt będący również produktem rolnym, jednak zostaje zmieniony charakter tego produktu. Przez produkty rolne należy rozumieć płody ziemi, produkty pochodzące z hodowli i rybołówstwa, jak również produkty pierwszego przetworzenia, które pozostają w bezpośrednim związku z tymi produktami. Przykładem może być m.in.: wytłaczanie soku z jabłek - w takim przypadku produkt finalny, czyli sok jabłkowy jest produktem pierwszego stopnia przetworzenia, czyli w dalszym ciągu jest produktem rolnym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

Witam,

Czy premie w całości mogę przeznaczyć na zakup ziemi?

Drugie pytanie to czy może być zakup od brata/ojca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raptus    10

Tak można przeznaczyć całą premię na zakup ziemi. Nie ma przeciwwskazań aby kupić ziemie od osoby bliskiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4
2 godziny temu, freetaxi napisał:

Zakładam, że ziemie macie w spadku i dlatego jesteście współwłaścicielami. I teraz tak:

1. Możesz wskazać te działki ale pamiętaj, że w momencie składania wniosku o płatność I raty nie może być już takich współwłasności. Macie czas, żeby to już prostować.

2. Agencja przyjmuje zasadę, że w przypadku gdy obydwoje małżonków przekazuje ziemię a jedno ma wpis w EP to różnica wieku będzie brana pod uwagę między młodym rolnikiem a osobą, która składa wniosek o dopłaty bezpośrednie. Zapewne przyjmą więc różnicę wieku między Tobą a siostrą. 

3. Pod pojęciem "przetwarzanie produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie" należy rozumieć wszelkie czynności wykonywane na produkcie rolnym (z wyjątkiem czynności wykonywanych w gospodarstwach, niezbędnych do przygotowania produktów zwierzęcych lub roślinnych do pierwszej sprzedaży), w wyniku których powstaje produkt będący również produktem rolnym, jednak zostaje zmieniony charakter tego produktu. Przez produkty rolne należy rozumieć płody ziemi, produkty pochodzące z hodowli i rybołówstwa, jak również produkty pierwszego przetworzenia, które pozostają w bezpośrednim związku z tymi produktami. Przykładem może być m.in.: wytłaczanie soku z jabłek - w takim przypadku produkt finalny, czyli sok jabłkowy jest produktem pierwszego stopnia przetworzenia, czyli w dalszym ciągu jest produktem rolnym.

tak, ze spadku po ojcu i dlatego to tak w caly swiat jest, ogolnie powinno to byc juz dawno wyprostowano, no ale wiadomo, z rodzina najlepiej na zdjeciu....
1. a ile tego czasu jest? tzn. ile agencja rozpatruje wniosek? z tego co widze to na zlozenie wniosku o pierwsza rate mam 9 miesiecy, czyli w sumie blisko rok bede mial, to powinno sie jakos udac

2. czyli pewnie nie dostane pkt za roznice wieku... a nie przejdzie to jako przejecie gospodarstwa od ojca w formie spadku? siostra doplaty bezposrednie brala tylko w tamtym roku i zlozyla podanie na ten rok, wczesniej zawsze ojciec sie tym zajmowal

3. czyli wychodzi ze tak, zawsze jakis + :)

ogolnie to dziekuje bardzo za rzeczowe odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8
Dnia 29.04.2018 o 11:43, adam131 napisał:

 

Nigdzie sie jeszcze w tym temacie nie orietowalem a mam takie pytanie, jak by babcia mojej zony przepisala na nia pole a zona wyksztalcenia rolniczego nie ma, to czy ja moglbym wciagnac to pole w wymagany areal do skladania wniosku na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Czy ktoś zna dobrego doradcę co robi biznes plan na ten nabór priv

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Grunty orne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
55 minut temu, luc93 napisał:

Czy ktoś zna dobrego doradcę co robi biznes plan na ten nabór priv

 

Odwiedź ODR-y

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Czy jest gdzieś dostępny ujednolicony tekst rozporządzenia uwzględniający ostatnią zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0
Dnia 2.07.2018 o 22:05, raptus napisał:

Tak można przeznaczyć całą premię na zakup ziemi. Nie ma przeciwwskazań aby kupić ziemie od osoby bliskiej. 

To pewna informacja, ze można kupić od osoby bliskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

są jakieś wymogi co do dzierżawy gruntów poza okresem na minium 10 lat, z czego jej wygasniecie to nie wczesniej niz za 5 lat? Wiem ze musze umowe zarejestrowac, ale czy cos w niej musi jeszcze byc? Obecnie mam w umowie dzierżawe za 0zł i nie wiem czy to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Już na starcie masz błędy w umowie dzierżawy. Wyrzuć zapis o możliwości jej zerrwania i zmień kwotę za dzierżawę choćby na parę złotych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam

W paragrafie7.2 jest wymóg aby 70% powierzchni użytków w odniedieniu do średniej woj. lub krajowej stanowiły własności lub dzierżawy z zasobów skarbu. Proszę o info czy ten wymóg ma być od momentu składania wniosku czy można to spełnić później?

Ja posiadam 3 ha własności i 15 H dzierżawy od rodziców oraz 2 ha które nie mogę wykazać we wniosku bo stanowią współwłasność. Dzierżawę od rodziców mogę zamienić na darowiznę tylko do kiedy mam to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

W momencie skladania wniosku musisz miec minimum 1ha i moze to byc dzierżawa. Jak bedziesz miec pozytywne rozpatrzenie to w momencie skladania wniosku o pierwsza rate musisz miec minimum srednia krajowa lub wojewódzka, zalezy ktora jest mniejsza, sposrod czego maksymalnie 30% moze stanowic dzierżawe. Tzn. ze wszystkiego co bedziesz miec maksymalnie 30% mogą stanowic dzierżawy, choc czy do tego liczą sie dzierżawy z zasobow skarbu panstwa to nie wiem.

Edytowano przez zelus132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzierżawy to można mieć ile dusza zapragnie. Aby WEG nie przekroczyć. Grunt aby zgadzała się minimalna powierzchnia na własność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

no mi w odr mowili ze trzeba miec minimum 70% wlasnosci, no chyba ze to chodzi o 70% z wielkosci minimalnej gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Własność musi stanowić 70 % w zależności w jakim województwie położone jest gospodarstwo. Reszta może stanowić dzierżawę z datą pewną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Czy umowy dzierzawy moga byc na czas nieokreslony?

Edytowano przez kaseton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj