kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

To najprościej będzie jak spojrzysz sobie w założenia biznesplanu. Tam masz wszystko odnotowane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Witam forumowiczów, 

Jakie dane przekazującego gospodarstwo wpisać we wniosku, jeśli dzierżawie ziemie z KOWR?

Z góry dziękuje za pomoc!  :D

Edytowano przez Siwecki97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic nie piszemy. KOWR jest instytucją a nie osobą fizyczną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
9 godzin temu, Siwecki97 napisał:

Witam forumowiczów, 

Jakie dane przekazującego gospodarstwo wpisać we wniosku, jeśli dzierżawie ziemie z KOWR?

Z góry dziękuje za pomoc!  :D

Wpisz tylko nazwę Oddziału Terenowego z którym podpisywałeś umowę.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

nie wiecie na marginesie czy można w ramach zmian w biznesplanie zmienić na nowe działki żeby dostać/ utrzymać te 4 punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytasz o punkty za różnicę wieku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

nie o punkty za przekazanie gospodarstwa wg nowego wzoru w stosunku do sredniej krajowej 10,65 ha..

podam działki a potem np okaże się że ktos inny jeszcze złoży o dopłaty za nast. rok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz zmieniać. Zastanawiam się tylko z jakiej racji ktoś będzie składał wniosek o dopłaty na ziemię, na którą masz albo będziesz miał za parę miesięcy tytuł prawny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

np. jakies wewnetrzne podziały czy rozliczenia wczesniejszych plonów

 

ale babka w Agencji nie była do tego chetna zeby to uznac rok temu..

 

myslisz ze jest szansa na wszelki wypadek na zapasowe punkty jak nie masz mozliwosci objecia całej własnosci gospodarstwa bo rolnik musi miec jeszcze ubezpieczenie w KRUS a tam trzeba 1 ha (w młodym rolniku moze zostac mu tylko 0,5 ha), nie masz szans na różnice wieku (do tego w tym roku jest jeszcze ten wymóg własnosci przy tym) i nie masz na dzien dzisiejszy kwalifikacji oficjalnie (bo mojej podlodówki nie uznają :-(

 

Tylko inwestycje służące ochronie środowiska i klimatu? słyszałeś żeby ktos dostał z tego w ramach tej kwoty az 4 punkty? chyba trzeba by wydać z 80 tys na niepotrzebne rzeczy.. zamiast na potrzebną ziemie..?

 

mam w planach z uwagi na brak szkoleń tylko:

 

  • przygotowywanie produktów rolnych wytworzonych w gospodarstwie do sprzedaży (1 punkt);
  • przetwarzanie produktów rolnych wytworzonych w gospodarstwie (1 punkt); 
  • przygotowywanie i stosowanie planu nawozowego (2 punkty)

a jeszcze reszta.. :-(

 

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/mlody-rolnik-2018-nabor-wnioskow-pod-koniec-czerwca-jakie-warunki-trzeba-spelnic-zeby-dostac-100-tys-zlotych-dotacji/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Strasznie chaotyczne te Twoje wpisy :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

moze i tak ale staram sie o młodego już od 2015 roku i zawsze coś ..

a teraz chociaz jest taka mozliwość, bo nie ma sztywno tych kilkudziesięciu miesięcy na organizacje gospodarstwa

nie ma takze punktów na szkolenia itd, zostaje tylko maksymalnie do zdobycia dla osób co rozkrecaja gospodarstwo a nie mają wujka czy dziadka na roli

tylko 4 pkt reszta to ziemia lub ochrona środowiska inwestycje.. 

=czyli lipa z założenia, po co ta premia żeby kupic sobie zraszacze do kapusty za 75 tysięcy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie miałem i nie mam problemów z uzyskaniem wymaganej liczby punktów. Robiłem wnioski gdzie nie było przekazania w całości oraz kwalifikacji i też ludzie sobie radę dają. Wiadomo. Jest trochę trudniej ale inaczej się nie da. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

tak, ale jak poza polami masz wspołwasność to może byc ciężko, przecież na polu nie wpiszesz inwestycji budowlanej

 

zostaje tylko powierzchnia (4 punkty) lub ochrona środowiska

 

jak pójdę w powierzchnię dodatkową, to ta osoba nie moze wystąpić o dopłaty na następny rok i zaczyna się jazda

pomijając że cięzko u nas o ziemie

ochrona srodowiska jak pewnie wiesz ma ten kosmiczny wzór rozpisywany na kazda inwestycje z osobna do kwoty doinansowania za nia, zatem trzeba by jakaś inwestycje w środowisko potrzebna jak Cyrankiewiczowi grzebień :-) 

wiec albo zdeklaruje działki których praktycznie nie ma szans na dostep albo wydam cala kase na węże lub deszczownice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A różnica wieku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
16 minut temu, JanKropka napisał:

 

wiec albo zdeklaruje działki których praktycznie nie ma szans na dostep albo wydam cala kase na węże lub deszczownice

Jesteś pewien, że mozna wydać premię na nawodnienia? Słyszałem od kilku osób, że nie.. - być może tylko w sadownictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

odnosnie nawodnienia to oczywiscie nie kazde bo ma byc własnie ekologiczne i na ochrone srodowiska :-)

 

kompletnie bez sensu na te 100 tys..

na punkty za wiek tez nie pójdzie, tak kombinowałem rok temu, ale liczyli większość upraw, a jedna działka sie wykruszyła w trakcie, zmieniły się proporcje i pozamiatane..

a w tym roku trzeba miec na własność wszystko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie, nie trzeba mieć we własności wszystkiego. Nic się nie zmieniło w tej kwestii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

W jaki sposób rozlicza się z zakupu maszyn w MR ? Dokładnie chodzi mi o to czy maszyny kupione w MR mogą być jeszcze finansowane kredytem (nie lizingiem) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7
5)   różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa młodego rolnika a młodym rolnikiem:
a)  powyżej 15 do 25 lat - przyznaje się 2 punkty,
b)  powyżej 25 lat - przyznaje się 4 punkty;
6)  przejmowanie przynajmniej jednego gospodarstwa w całości - przyznaje się 3 punkty.
 
5.  W przypadku kryteriów wyboru, o których mowa w ust. 2 pkt  5 i 6, punkty przyznaje się, jeżeli młody rolnik nabywa gospodarstwo na własność.
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
3 godziny temu, Seba42 napisał:

W jaki sposób rozlicza się z zakupu maszyn w MR ? Dokładnie chodzi mi o to czy maszyny kupione w MR mogą być jeszcze finansowane kredytem (nie lizingiem) 

Można finansować kredytem jak najbardziej.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prusak    1

Witam mam pytanie odnośnie dzierżawy gruntów przez młodego rolnika jeśli średnia powierzchnia w mim województwie wynosi  około 6.7. ha . wiem że dzierżawa nie może stanowić więcej niż 30% tylko pytanie czy średniej wojewódzkiej czy   tego co posiadam do wyliczenia SO.  Proszę pomoc może ktoś miał taki przypadek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzierżawy możesz mieć ile tylko dusza zapragnie. Najważniejsze abyś miał tylko na własność 70 % średniej wojewódzkiej. W założeniu, że Twoja  średnia wojewódzka jest mniejsza jak krajowa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj