kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Maksu    7

Tak, jak najbardziej.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. W tej sytuacji będą punkty za przekazanie gospodarstwa w całości.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli w tym roku zlożyłem wniosek o dopłaty na działkę na którą na ten moment mam ustną dzierżawę a chciałbym ją kupić za premię to nie będzie problemu "że to nie nowa działka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Jak długo trzeba utrzymywać tą samą wielkość gospodarstwa po otrzymaniu młodego rolnika? Chodzi mi kiedy mogę darować działkę bratu, po jakim czasie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Chce wydzielić działkę budowlaną bratu z 5ha by mógł się budować teraz już rodzice nie zdążą przed młodym rolnikiem bo czas wydzielenia działki to ok 2 miesiące więc dlatego pytam kiedy bym mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Rownież kończe inzyniera ale rolnictwo jednak bardzije mnie kręci bo studiując majac wolna chwile zawsze przyjezdzałem do ojca coś mu pomóc więc czemu bym miał nie skorzystać z MR jeśłi mnie to kręci jak to ktoś wyżej napisał ma sie to we krwii a wykształcenie to juz drugi plan trzeba będzie to się uzupełni ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Witam mam pytanie odnośnie obowiązku bycia ubezpieczonym w KRUS ? Czy nadal jest to obowiązkowe ?? aby skorzystać z  tego programu? Posiadam wykształcenie rolnicze jednakże zatrudniony jestem w ZUS  i nie chciałbym zwalniać się  ponieważ gospodarstwo nie jest za wielkie i : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

freetaxi napisał:

Dostał, dostał. Nawet 5 :) Zobacz inwestycje budowlane w załączniku. @piotr2691 tak, przed złożeniem wniosku 1 ha przynajmniej w dzierżawie oraz zadeklarowane działki do przejęcia w biznesplanie. Szkolenia idzie ogarnąć w ciągu 1-2 dni.

Jeżeli ktoś ma przed złożeniem wniosku 1 ha i we wniosku deklaruje działki które dopiero przejmie to w jaki sposów w dniu składania będzie mieć wymagane SO na poziomie 13 tys euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
9 minut temu, sports2011 napisał:

Witam mam pytanie odnośnie obowiązku bycia ubezpieczonym w KRUS ? Czy nadal jest to obowiązkowe ?? aby skorzystać z  tego programu? Posiadam wykształcenie rolnicze jednakże zatrudniony jestem w ZUS  i nie chciałbym zwalniać się  ponieważ gospodarstwo nie jest za wielkie i : )

Tutaj nic się nie zmieniło, trzeba być ubezpieczonym w KRUS w pełnym zakresie co najmniej 12 miesięcy liczonych od dnia wypłaty pierwszej raty premii.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
Dotychczas dzierżawę od rodziców całe gospodarstwo bo rodzice są emerytami. Jeżeli w biznesplanu założę że otrzymam darowiznę w całości gospodarstwa które otychczas dzierżawę to też jest to przejęciem całego gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Tak.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, misiekbz2 napisał:

Rownież kończe inzyniera ale rolnictwo jednak bardzije mnie kręci bo studiując majac wolna chwile zawsze przyjezdzałem do ojca coś mu pomóc więc czemu bym miał nie skorzystać z MR jeśłi mnie to kręci jak to ktoś wyżej napisał ma sie to we krwii a wykształcenie to juz drugi plan trzeba będzie to się uzupełni ;) 

Podobno z nowego PROW MR ma być 100 tyś EU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
A jak to jest z tymi maszynami kupowanymi za te 100tys? Jeśli chce rozrzutnik obornika 8-10 ton to nie ma problemu czy to też muszę dobrać maszyny do wielkości gospodarstwa tak jak to jest w programie na dofinansowanie? Ziemi 21,5ha. Czy kupuje jakie duże chce za te 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy na kogo się trafi w ARiMR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Podobno Święty Mikołaj też istnieje. ;)

Takie są założenia nowego prow jak wejdzie czas pokaże ale napewno kwota znacznie wzrośine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Wzrośnie coś, wierzycie w to, jak przecież planowane jest obcinanie funduszy na rolnictwo w nastepnych latach...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację nie będzie już modernizacji i słusznie ale większe pieniądze mają iść na MR i słusznie bo co to jest 100 tysięcy by towarowe gospodarstwo prowadzić no ae jak ktoś kupuje lejka i kultywator to może i na auto jeszcze zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj