kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel656    175

Chodziło mi bardziej o to, że przecież jeśli ktoś ma powyżej średniej wojewódzkiej czy tam krajowej to za każdy hektar jest naliczane 0.25 punktu. I jeśli mam na własność (mówię przykładowe wartości) powierzchnię równą średniej krajowej i to jest 70% wszystkiego co obrabiam, a reszta to dzierżawy, to ta dzierżawa jest punktowana czy po prostu źle rozumiem ten przepis. No i co z tym jeśli mam np. 10 ha dzierżawy i 10 ha własności? To do punktacji zalicza mi się te niecałe 14.3 (bo 10 ha to 70% z 14.3) czy 20? Przepraszam jeśli niezrozumiale piszę, ale chcę mieć jasność w tym bo jest możliwość wzięcia dzierżawy i nie wiem jak to będzie mi liczone w przypadku MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Całość ziemi Ci się bezie liczyć do punktacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    175

Dziękuję za odpowiedź. Czyli te 70% własności tyczy się tylko minimum, a ogółem mogę mieć nawet pół na pół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Te 70 % na własność musisz mieć odpowiednio w zależności od swojego województwa. Reszta może być w dzierżawie. 

 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin_199    0

Witam
Jestem z ostatniego naboru (2016) i mam dylemat czy jak mam punkty za strukturę zasiewu zbóż to te 66 % muszę pilnować już od tego roku 2017 roku czy od roku docelowego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nie trzeba być na VAT.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

To ile jest czasu na osiągnięcie tej średniej wojewódzkiej i wart. ekonomicznej 13 tys euro? 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji czy 3 lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Witam , będę składać wniosek na MR 2017 . Uczę się w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa , mam zdany egzamin m.1 czyli mechanik -operator pojazdów i maszyn rolniczych czy ta kwalifikacja wystarczy ? Dodam że w tym roku będę mieć m.2 i w klasie 4 technikum m.43 .

 

Mi się się wydaje że ten ostatni egzamin będzie wymaganym papierem . Ktoś orientuje się ?

Mam 3 lata na uzupełnienie papierku , wiem.

Jednak w 2018 roku będę składać na modernizację i gdy nie będzie papieru to będzie zwrotu 50 % zamiast 60 % . Więc fajnie by było gdyby jednak ta kwalifikacja m.1 wystarczyła .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Kolego freetaxi mam do ciebie pytanko bo mam 11ha i uprawiam zboza okolo 8,5 i reszta to lucerna i trawa i przymam 15 opasow i moze podpowiesz mi jak moge podniesc US bo mam niskie .
np ..;co zasiac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Czarnuszka orientalna  - i ha ma ponad 16 k euro so ;) Marchew, pietruszka też chyba sporo mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Witam od 50 lat moja rodzina gospodarzy .Czasy i choroba kręgosłupa ojca zmusiła Go i później mnie do wyjazdów zagranice by się dorobić .

Posiadamy 7 ha ziemi ornej w jednym kawałku przylegającej do gospodarstwa. 

Rok w rok w maju wyjeżdżamy zagranice, zarabiamy wracamy we wrześniu październiku. 

 

Jestem od zakończenia przygody ze studiami na krusie jako domownik . 4 lata . 

 

Czy mogę liczyć na wsparcie kredytowe, dotacyjne na rozpoczęcie hodowli bydła mięsnego LM ??? 

 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

@cris wydaje mi sie ze bez papierow nie masz co liczyc na modernizacje

 

Mi się nie wydaje , ale wiem to że będę mógł ubiegać się o modernizację tylko że będzie 50 % zwrotu a nie 60 % .

Idąć tym tropem nie mógłbym też wziąć MR ?

 

Rozmawiałem ze swoim doradcą stąd wiem ,  tylko on też nie wie jak z tym wykształceniem .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W przypadku gdy nie masz odpowiednich kwalifikacji to po prostu dostaniesz refundację 50 %. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

mlody rolnik mlodym rolnikiem tu masz 3 lata ale wydawalo mi sie ze na modernizacje nie mozna bylo skladac bez wyksztalcenia wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Witam, czy premię na młodego rolnika można przeznaczyć na zakup bydła?

Witam, tak można ,tylko bydło musi mieć rodowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A w Mr jest tak jak w modernizacji że jak coś się kupi to trzeba 5 lat to trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Kolego freetaxi skonczylem szkole teraz w styczniu i czy jak ubezpiecze sie teraz w krusie to nie bedzie problemu potem z mlodym rolnikiem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj