kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
23 godziny temu, audia424 napisał:

Mam takie pytanie jeszcze bo posiadam gosp o potwierzchni 10.70 a obrabiane jest tylko 10ha reszta bo budynki  i las .czy bede brac pod uwage cale gosp czy tylko obrabiane . Bo srednia krajowa to 10.65

Ważna jest Powierzchnia UŻYTKÓW ROLNYCH wg danych z egib. W użytki rolne wliczamy m.in. grunty rolne zabudowane, samo Br nie, Ls,  czy Lz też nie. Musisz popatrzeć dokładnie na wypis :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z umową użyczenia sprzętu rolniczego. Chodzi mi głównie o ciągnik rolniczy wpisujecie tam na umowie konkretne dane z dowodu rejestracyjnego czy wystarczy marka ciągnika model i ilość koni mechanicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Panowie taka sytuacja, czy można jeszcze teraz pokombinować i zwiększyć wartość gospodarstwa? Dodam, że prowadzona jest produkcja zwierzęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe9665    0

Mnie też sie czepiają wszystkiego jak nie za duże maszyny to znowu oferta nie miała podpisu wystawiającego tak sprawdzają to jak by było dużo chętnych  ale powoli poprawi sie i będzie  db ja też mam budowę płyty  obornikowej  ale ciekawi mnie czy też będę miał takie wymogi ze to musi być tamto bo nic mi nie mówił sprawdzający na temat tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5
Dnia Tuesday, November 07, 2017 o 18:58, Magdalena_Ch napisał:

Ważna jest Powierzchnia UŻYTKÓW ROLNYCH wg danych z egib. W użytki rolne wliczamy m.in. grunty rolne zabudowane, samo Br nie, Ls,  czy Lz też nie. Musisz popatrzeć dokładnie na wypis :-) 

Czyli wychodzi mi ze lasu nie zaliczamy do sredniej krajowej.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audia424 napisał:

Czyli wychodzi mi ze lasu nie zaliczamy do sredniej krajowej.?

Jeśli masz Ls albo Lz, to musisz odliczyć tą powierzchnię,  bo nie jest to użytek rolny.  ważne są dane z ewidencji. Może być taka sytuacja,  niekoniecznie u Ciebie,  że np. Działka ma 12ha,  z czego użytków rolnych jest 11,70 ha (0,30 to np.Ls)  a rolniczo użytkuje się, obsiewa i zgłasza do dopłat np.10,20 ha- bo pozostałe to jakieś rowy,  ugory,  zakrzaczenia (samosiewy,  nie Lz) i wtedy do młodego rolnika będzie się liczyła powierzchnia 11,70 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Czy aby uzyskać te 4 punkty za ekologie, to mogę mieć hodowle świn konwencjonalną, a do tego np. pół hektara marchewki ekologicznej i mogę mieć przyznane te punkty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

Do wyliczenia wartości ekonomicznej używam https://kalkulator-so.pl. Przykładowo dla sadu jabłoniowego jest to 3.370,36 EUR. Plon główny 350dt .

Wiem, że instalując konstrukcje antygradową zwiększa się wartość ekonomiczną oraz plon ( we wniosku) tak jak w przypadku innych upraw pod osłonami/w polu. Moja prowadząca wniosek powiedziała, że takie dane znajdę na stronie "doradztwa", wiecie gdzie to znajdę? szukałem i nie widzę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

Witam mam pytanie odnoście ofert

mam wpisane ogrodzenie plantacji i silos czy samo ogrodzenie plantacji  sie liczy jako inwestycja budowlana? chciałbym zrezygnować z silosu

na jaka kwotę mam przedstawić  wszytskie oferty?

czy oferta na  ogrodzenie musi byc przedstawione przez firmę budowlana?

Edytowano przez rolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, mam pytanie odnoście prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i rozchodów. Mianowicie jak udokumentować sprzedaż warzyw na giełdzie bliżej nieokreślonym odbiorcom, których często widzę pierwszy raz na oczy (czyli w skrócie żadnej faktury czy rachunku nie dostanę)

W ODR-e dowiedziałem się, że do 20tyś. rocznie mogę tak robić ale więcej nie mogę bo muszę mieć jakiś dowód sprzedaży. U mnie to w zasadzie 2/3 tego co produkuję sprzedaję na giełdzie i jest to grubo powyżej 20tyś. zł

 

Ktoś pomoże? Miał ktoś kiedyś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Jak tam sytuacja z kontrolami w województwie lubelskim? U mnie szczerze mówiąc jeszcze cisza (powiat bialski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
w piatek bylem u doradcy robic aktualizacje wniosku po ślubie i dzwoniąc do ARIMR dowiedzial sie ze wniosek jest juz sprawdzony i czeka na decyzje podobno lada dzien mają wysyłac.... (kuj-pom ARiMR Toruń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

Ja też po prawkach wiem ile mam punktów itp tylko czekać zostało na decyzję i listę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
mialem raz jakies duperele do poprawki ale nawet nie dotykalem niczego gosciu co mi wniosek pisal sam wszystko zalatwil poza tym nic :) dziekuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

W lubelskim cisza kontrola była u mnie we wrześniu mierzyli działki i tyle. Od tej pory nie było żadnej wizyty ani pisma. No nic trzeba czekać. Powiat lubelski.

Edytowano przez Luki995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2
6 godzin temu, kuba24051 napisał:

w piatek bylem u doradcy robic aktualizacje wniosku po ślubie i dzwoniąc do ARIMR dowiedzial sie ze wniosek jest juz sprawdzony i czeka na decyzje podobno lada dzien mają wysyłac.... (kuj-pom ARiMR Toruń)

Masz na myśli że mają wysyłać już decyzje ?? bo ja też należe pod Toruń a poprawki do wniosku wysyłałem już jakiś czas temu i jak narazie nie wiem jak tam wygląda sprawa z moim wnioskiem ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7
Dnia 13.11.2017 o 14:36, adamtruskolas napisał:

Witam,

 

Panowie, mam pytanie odnoście prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i rozchodów. Mianowicie jak udokumentować sprzedaż warzyw na giełdzie bliżej nieokreślonym odbiorcom, których często widzę pierwszy raz na oczy (czyli w skrócie żadnej faktury czy rachunku nie dostanę)

W ODR-e dowiedziałem się, że do 20tyś. rocznie mogę tak robić ale więcej nie mogę bo muszę mieć jakiś dowód sprzedaży. U mnie to w zasadzie 2/3 tego co produkuję sprzedaję na giełdzie i jest to grubo powyżej 20tyś. zł

 

Ktoś pomoże? Miał ktoś kiedyś taki problem?

Księgowym nie jestem, ale zacznij od tego jaki masz/ będziesz miał status - rolnik ryczałtowy czy też rozliczający VAT na zasadach ogólnych.

Vatowiec może do 20 tys. rocznie dokumentować sprzedaż "dowodem wewnętrznym sprzedaży". Jeżeli chce sprzedawać powyżej tej kwoty bez FVAT, to musi zakupić kasę fiskalną.

Ryczałtowiec korzysta natomiast ze zwolnienia i na potrzeby ARiMR może sobie ewidencjonować całą sprzedaż dowolnie (byle było to akceptowalne przez ARiMR). Mogą być to np. druki "dowodów wewnętrznych" użytkowanych przez vatowców.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/922546,kasy-fiskalne-dla-rolnikow-sprzedaz-produktow-przetworzonych.html

Nie pytaj w ODR, bo oni tam wiedzą tyle co NIC. Wyślij pismo do Twojego OR ARiMR (np. prowadzącej wniosek) z zapytaniem jak masz to robić i opisz jak byś to widział. Żądaj odpowiedzi przed podpisaniem umowy. Musisz mieć zabezpieczenie jeżeli ARiMR po raz kolejny zmieni swoją interpretację przepisów.

Na dzień dzisiejszy chyba nie ma szczegółowych wytycznych do prowadzenia ewidencji, jest wielki bałagan i sama agencja nie wie jak ma to wyglądać....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj