kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Młody rolnik dostaje premie. A co w sytuacji gdy dochodzi mu jakaś działka ustnie dzierzawiona? Tez trzeba ja uwzglednic w biznesplanie? Babka w ODR powiedziala dzisiaj że trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z krótkoterminowych nie liczy się wielkość ekonomiczna aczkolwiek jeśli będą w dopłatach powinno się ująć w biznesplanie. 

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wszystko powyżej 0,4 ha musisz zgłaszać do biznesplanu chyba, że masz to przez 1 rok. Wtedy wystarczy oświadczenia, że przez 1 rok będziesz użytkować. 

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Działki poniżej 0,4 ha nie są uznawane za działki rolne i taki też można kupić bez pytania kowr o zgodę. Wszystko od 0,4 wzwyż wymaga pytania kowr o zgodę a więc w założeniu jest przeznaczone na cele rolnicze. Przerabialiśmy to na jesieni. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli zgłosimy takie działki do dopłat to w biznesplanie uznajemy je jako krótkoterminowe. W niektórych przypadkach osoba prowadząca wniosek prosiła aby uwzględnić je jako inne. Nie bierze się ich do wyliczenia wielkości ekonomicznej.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
12 minut temu, freetaxi napisał:

Jeśli zgłosimy takie działki do dopłat to w biznesplanie uznajemy je jako krótkoterminowe. W niektórych przypadkach osoba prowadząca wniosek prosiła aby uwzględnić je jako inne. Nie bierze się ich do wyliczenia wielkości ekonomicznej.

Dokładnie :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

W czystym siewie ja np musze siac chcialem zrobic jakas mieszanke ale tak niemoze byc ...tak w odr mi powiedziano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Lucerna bądź koniczyna na pasze dla krów się liczy czy nie? Jak to w końcu? 

Ja mam lucerne w czystym siewie i się liczy jako wysokobiałkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8
11 godzin temu, sumek666 napisał:

Jak wysokobialkowe to wysokobialkowe! Nie mieszankę z wysokobialkowym!!! Ludzie myśleć trochę. 

Musisz siać od roku docelowego do końca biznesplanu. W czystym siewie.

Jeśli miałbym rok docelowy 2018 to bym musiał siać w czystym. Jeśli 2019 to moge w tym roku posiać w mieszanym. Lucerna to uprawa kilkuletnia więc nie wiem jak chcesz siać ją co roku. Myśleć troche

Edytowano przez emergency12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
58 minut temu, danielooo8441 napisał:

Ja mam lucerne w czystym siewie i się liczy jako wysokobiałkowe.

no też tak myślę że lucerna nawet na kiszonkę liczy się jako wysokobiałkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, emergency12 napisał:

Jeśli miałbym rok docelowy 2018 to bym musiał siać w czystym. Jeśli 2019 to moge w tym roku posiać w mieszanym. Lucerna to uprawa kilkuletnia więc nie wiem jak chcesz siać ją co roku. Myśleć troche

Ktoś chciał siać lucerne że zbożem do tego nawiazywalem. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2
Przed chwilą, pepe96 napisał:

Kasa na kocie świętokrzyskie :)

Kiedy składałes wniosek o 1 rate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
13 godzin temu, dragon12 napisał:

Mi też doradca powiedział ze mam siac od tego roku przez 5 lat, więc zrozumiałem ze ma siać włącznie do 2022

Dlatego teraz nie wiem jak ma to wyglądać bo każdy mówi inaczej.

Najlepiej niech ktoś wytłumaczy jak to powinno wyglądać. Czy trzeba siać juz w tym roku czy dopiero w roku docelowym i przez ile lat trzeba go siać ? 

 

13 godzin temu, daroo9876 napisał:

Mi doradca mówił że wysokobiałkowe mam siać od teraz co roku. Plan nawozowy też robię już teraz.

Odnośnie postępu biologicznego to czy ktoś wie czy wystarczy abym co roku kupował na ok 1ha materiału kwalifikowanego do siewu, jeżeli wcześniej w gospodarstwie nie był stosowany?

mi również powiedzieli że od terazi przez 5 lat :) w sumie ja patrząc że bedę się staral o zwrot za materiał kwalifikowany i oczywiście dopłaty bezpośrednie mogę powiedzieć że wyjdzie sie tak samo akbym na tym 1ha siał zboże tylko brak słomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Sumek, to ja pisałem o siewie ze zbożem bo jest to tzn roślina ochronna, jest to wtedy siew mieszany. Sie stosuje go jeśli lucerna ma być na pasze. Jeśli sieje się ją na nasiona to tylko w siewie czystym. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ktoś to pisał wcześniej że jak się bierze jakoś dzierżawe ustną i składa na nią dopłaty to trzeba  robić zmiany do BP, mi niby doradca z ODR mówił że nie muszę tego zgłaszać do agencji. Znając życie pewnie trzeba się spytać w swoim biurze powiatowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
22 godziny temu, freetaxi napisał:

@Paramonov to jeśli nie będziesz podlegał ubezpieczeniu to będzie sankcja finansowa.

Nom była by kara chyba jak bym złożył o 2 rate. ale czekam do kwietnia aż minie mi ten rok i wtedy jednak składam.
W skrucie to że trzeba być rok w krus wiedziałem ale nie wiedziałem że to trzeba do drugiej raty.
@daroo9876 w moim Bp mówły żeby robić zmiany ale potem stwierdziły że za często zroniłem zmiany ;p wiec jak dojdzie mi jakaś działka to już nie będe robił zmian najwyżej wezwią mnie czy cos.

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałem wniosek o drugą ratę złożony ponad pół roku od wpływu pierwszej raty. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

gdzie w biznesplanie wpisujemy zakup środków obrotowych - ropy nawozów itp?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj