kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

przemek111447    141

pola odlegosc od skupu plony jak nie masz innej przyczepy to tez ze taka konkretna chcesz...roznica ceny tej a mniejszej np 8t..mlody rolnik wiec zaczynasz i nie chcesz za 5 lat stwierdzic ze jest za mala bo masz w planach rozwijac sie...miedzy nami co za roznica na co te 150k wydasz jak i tsk musisz kupic nowy sprzet i pod siebie a nie tabelki arimr...inflacjaccc za kilka lat za cene obecnej 12t okaze sie ze kupisz max 8 t


rolas360 napisał:

Dzisiaj sprawa się sama wyjaśniła bo dostałem telefon na poprawki 😁😁

cos tez przyczepili sie do maszyn wielkosci wzgledem arealu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, przemek111447 napisał:

pola odlegosc od skupu plony jak nie masz innej przyczepy to tez ze taka konkretna chcesz...roznica ceny tej a mniejszej np 8t..mlody rolnik wiec zaczynasz i nie chcesz za 5 lat stwierdzic ze jest za mala bo masz w planach rozwijac sie...miedzy nami co za roznica na co te 150k wydasz jak i tsk musisz kupic nowy sprzet i pod siebie a nie tabelki arimr...inflacjaccc za kilka lat za cene obecnej 12t okaze sie ze kupisz max 8 t

 

cos tez przyczepili sie do maszyn wielkosci wzgledem arealu?

 

Do ceny. Bo wstawione były ceny katalogowe trochę zawyżone A mam podać za ile kupię po upuście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
11 godzin temu, Vaapor napisał:

Ja dostałem dziś list z poprawkami, głównie przyczepili się do przyczepy 12t na 12ha gdzie taka przyznawana jest dopiero do 60ha wg. Tabeli doboru maszyn prow 2014-2020. 

Jak skutecznie uzasadnić dlaczego akurat taka jest mi potrzebna, zaznaczę że uprawiam buraki, ziemniaki, pszenice i planuje kukurydzę.

Ja 12t na 25ha i prowadząca kazała pisać,że brak środków na zakup 2 mniejszych przyczep,a zakup jednej większej pozwoli na rozwój gospodarstwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
14 godzin temu, Farmer19900 napisał:

Bardzo prosiłbym Was o pomoc, otóż:
Jestem młodym rolnikiem z naboru 2016. W okresie wyjściowym wartość ekonomiczna była u mnie ok. 15 tyś. Rok docelowy, tj. 2018- wartość 28 tyś. Teraz z zasiewów wychodzi mi 27 tyś.... i tu moje pytanie, czy może tak być czy nie. Czy istotne jest, że względem roku wyjściowego moja wartość ekonomiczna jest podniesiona i tak o ponad 75% , czy jednak fakt, że jest trochę niższa niż w roku docelowym. W rozporządzeniu napisane jest ,że należy osiągnąć i podtrzymać wartość ekonomiczną. Tylko nie wiem jak to rozumieć właśnie...

Nic nie pisz. Ja miałem mieć esu ponad 28000 a ze względu na słabszy rok miałem 27000 z hakiem, kasa dawno na koncie a nic nie tłumaczyłem po co i na co.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Niewiem czemu ciagle piszecie ze trzeba maszyny kupic za 150 tys skoro wystarczy za 120 a za 30 mozecie pozniej robic co chcecie skoro 1 rata to i tak 120 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
48 minut temu, dzikidaniel napisał:

Nic nie pisz. Ja miałem mieć esu ponad 28000 a ze względu na słabszy rok miałem 27000 z hakiem, kasa dawno na koncie a nic nie tłumaczyłem po co i na co.

Jak ze względu na słaby rok miales mniej skoro so nie uwzględnia plonu ?😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141
Piotrass napisał:

Niewiem czemu ciagle piszecie ze trzeba maszyny kupic za 150 tys skoro wystarczy za 120 a za 30 mozecie pozniej robic co chcecie skoro 1 rata to i tak 120 tys

nie na co chcemy tylko np na paliwo nawozu sor..musi byc fakturowany zakup..no samochodu za to kupic nie mozesz sobie👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

nie ma chyba terminu , realizujesz założenia biznesplanu na który masz 3 lata od wypłaty 1 raty  i składasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj załatwione poprawki. Jeśli nie będzie następnych to 2 tygodnie i decyzja powinna być.😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
4 godziny temu, masa24 napisał:

Jak ze względu na słaby rok miales mniej skoro so nie uwzględnia plonu ?😄

Normalnie, był słabszy rok to mniejsza obstawa bydła bo karmy było mniej. Nie każdy SO robi na sianiu grochu. Czasami wystarczy łepetyną ruszyć niż pisać bzdurne prześmiewki.

3 godziny temu, Piotrass napisał:

po jakim czasie od 1 raty mozna zlozyc wniosek o 2 rate platnosci?

Po pierwszym roku od wypłaty pierwszej raty i nie później niż 3 lata od tego terminu, ewentualnie można pisać podanie o przedłużenie ale chyba na max 6 miesięcy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Akurat siane grochu mam w biznesplanie i uważam to za bezpieczniejsze wyjście, bo kontrola najwyżej po polu mi się przejdzie i dużo mniej zachodu formalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, arofarmer napisał:

Chyba nie wcześniej jak rok po realizacji biznesplanu, ale nie jestem pewien w tej chwili

Można wcześniej, ja dostałem pierwszą ratę w sierpniu a teraz będę składał o drugą

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Mam pytanie ile jest punktów za kurs r03? I jeszcze jedno potrzebowalbym namiary na kogoś kto napisałby mi biznesplan w woj.lubelskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaje ktoś jakieś informacje z woj dolnośląskiego? Dzwoniłem dziś do pani która pisała mi wniosek i nie ma żadnych informacji. Pod koniec grudnia wysłałem poprawki i od tamtej pory cisza🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Można wcześniej, ja dostałem pierwszą ratę w sierpniu a teraz będę składał o drugą

To i u mnie znajomy składał wcześniej, a w agencji kazali wycofać i złożyć go potem, więc już sam nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
4 godziny temu, dzikidaniel napisał:

Normalnie, był słabszy rok to mniejsza obstawa bydła bo karmy było mniej. Nie każdy SO robi na sianiu grochu. Czasami wystarczy łepetyną ruszyć niż pisać bzdurne prześmiewki.

Po pierwszym roku od wypłaty pierwszej raty i nie później niż 3 lata od tego terminu, ewentualnie można pisać podanie o przedłużenie ale chyba na max 6 miesięcy.

Zwracam honor, nie mam hodowli to nie wziąłem pod uwagę ze i tym so można zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Czajnik12345 napisał:

Dostaje ktoś jakieś informacje z woj dolnośląskiego? Dzwoniłem dziś do pani która pisała mi wniosek i nie ma żadnych informacji. Pod koniec grudnia wysłałem poprawki i od tamtej pory cisza🙆‍♂️

Też, cisza końcem listopada były poprawki. Cierpliwie czekam, to już bliżej niż dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venturer    0

Witam.

U  mnie w oddziale regionalnym mówią że decyzje mają być wysłane  hurtowo od 25.01, a po tej odpowiedzi twierdzą żeby czekać niby na listę rankingową by być pewny czyli ta wysyłka  z decyzjami to może się przedłużyć w czasie, a pytałem się  to był 14.01 to mówili że lista ma być za 2 tyg.Także cierpliwie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Venturer napisał:

Witam.

U  mnie w oddziale regionalnym mówią że decyzje mają być wysłane  hurtowo od 25.01, a po tej odpowiedzi twierdzą żeby czekać niby na listę rankingową by być pewny czyli ta wysyłka  z decyzjami to może się przedłużyć w czasie, a pytałem się  to był 14.01 to mówili że lista ma być za 2 tyg.Także cierpliwie czekam.

Dlaczego po decyzji jeszcze każą czekać na listę skoro mamy papier że przyznano pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
7 godzin temu, Miran napisał:

Mam pytanie ile jest punktów za kurs r03? I jeszcze jedno potrzebowalbym namiary na kogoś kto napisałby mi biznesplan w woj.lubelskim.

4 pkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj