kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

W momencie składania wniosku o pierwszą ratę trzeba mieć już tytuł prawny na działki wskazane w biznesplanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo1906    0

Witam. Jakie dokumenty muszę złożyć razem z ankietą monitorującą. Wiem że na pewno oświadczenie o spełnieniu standardów. Czy jeszcze coś trzeba? i czy mogę wysłaś pocztą czy muszę zawieść osobiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

do kiedy agencja musi rozeslac decyzje?? Moj wniosek czeka na rozpatrzenie a slyszalem ze do konca stycznia musza decyzje wydac a jesli bede misl jakies poprawki to jak uporaja sie w terminie skoro zostaly 2 tyg🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, przemek111447 napisał:

do kiedy agencja musi rozeslac decyzje?? Moj wniosek czeka na rozpatrzenie a slyszalem ze do konca stycznia musza decyzje wydac a jesli bede misl jakies poprawki to jak uporaja sie w terminie skoro zostaly 2 tyg🤔

Mam taką samą sytuację tylko nie wiem czy jeszcze czeka czy już rozpatrzony i nie było poprawek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, slawo1906 napisał:

Witam. Jakie dokumenty muszę złożyć razem z ankietą monitorującą. Wiem że na pewno oświadczenie o spełnieniu standardów. Czy jeszcze coś trzeba? i czy mogę wysłaś pocztą czy muszę zawieść osobiście?

A kiedy ta ankietę trzeba wysłać? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzwoniłem do wojewódzkiego Arimr i odesłali mnie do regionalnego A tam jeszcze nie dzwoniłem bo jakoś tak nie było czasu nawet Ale po niedzieli zadzwonię.  Mój tatusiek miał dziś sen że dostanę decyzję w czwartek to Może się sprawdzi bo jego sny często się sprawdzają 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

no ja numer do arrimr do Pani ktora rozpatruje wniosek mam tak ze w godzinach pracy moge zadzwonic ale moze ktos rozjasni co jesli poprawki beda a nie wyrobie sie w terminie do konca stycznia bo na ostatnia chwile pismo dostane🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej zadzwoń i się dowiedz. Ja też w czwartek zadzwonię bo jutro będę na wyjeździe i się nie wyrobię. Może jeszcze kolega @freetaxi coś jeszcze pomoże. 

Edytowano przez rolas360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, przemek111447 napisał:

licze na jego podpowiedz☺

Daj znać jak czegoś się dowiesz. 😊 A jeśli można wiedzieć to jakie województwo?

Edytowano przez rolas360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

A co w sytuacji gdy zmieniły mi się działki które były wskazane w biznesplanie? Rozumiem ze robię zmianę i wprowadzam nowe dzialki

ale teraz zagwozdka. Co jeżeli wprowadzam działki, mam na nie tytuł prawny umowę dzierżawy z kowr, ale na te działki nie była składana dopłata.

czy takie działki odpadają bo nie można na nich wyliczyć so ponieważ nie wiadomo jaka uprawa była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141
rolas360 napisał:

2 minuty temu, przemek111447 napisał:

licze na jego podpowiedz☺

Daj znać jak czegoś się dowiesz. 😊 A jeśli można wiedzieć to jakie województwo?

wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
11 godzin temu, masa24 napisał:

A co w sytuacji gdy zmieniły mi się działki które były wskazane w biznesplanie? Rozumiem ze robię zmianę i wprowadzam nowe dzialki

ale teraz zagwozdka. Co jeżeli wprowadzam działki, mam na nie tytuł prawny umowę dzierżawy z kowr, ale na te działki nie była składana dopłata.

czy takie działki odpadają bo nie można na nich wyliczyć so ponieważ nie wiadomo jaka uprawa była?

Ja z naboru 2019, w listopadzie zakupiona działka i prowadząca kazała zapisać. Brak w dopłatach więc w biznesplanie w roku startowym nic,a w docelowym uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Jak się nie wyrobia dostaniecie pismo że z powodu trudnego charakteru sprawy i cyk 3 miechy odrocza spokojnie czekać ja w tamtym roku dostałem takie 3 pisma 🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Mohyl napisał:

Jak się nie wyrobia dostaniecie pismo że z powodu trudnego charakteru sprawy i cyk 3 miechy odrocza spokojnie czekać ja w tamtym roku dostałem takie 3 pisma 🤫

To po ilu miesiącach dostałeś decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Witam może zadam głupie pytanie, ale zadam ( cóż raz się żyje a kto pyta nie błądzi). Rozliczam młodego rolnika i pani z agencji chcę sprawozdanie z uzyskanej wielkości ekonomicznej w wersji 005 a na stronie agencji jest wersja 003. Może ktoś wie gdzie mam szukać wersji 005 bo ja już się trochę zakręciłam. Z góry dziękuje za wszelkie informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Mohyl napisał:

W lipcu był nabór dostałem w maju a kasę w wrześniu

A często się to zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
4 godziny temu, adam131 napisał:

Ja z naboru 2019, w listopadzie zakupiona działka i prowadząca kazała zapisać. Brak w dopłatach więc w biznesplanie w roku startowym nic,a w docelowym uprawa.

Ale wtedy w startowym ta działka nie jest liczona do SO? Jakby SO z tej działki to 0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Tak liczone zero, tak jak w maju dzierżawa z KOWR i do dopłat zgłosiłem ugór i też zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

Arimr Łódź,  dzisiaj telefon, że już wszystko w porządku po poprawkach, wniosek pozytywnie rozpatrzony, w poniedziałek mają wydać decyzję. W ogóle pani powiedziała że decyzję wydają raz w tygodniu tylko, w Łodzi przynajmniej. Więc cierpliwości. Do końca przyszłego tygodnia powinienem dostać list. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gratulacje. Łódzkie ogólnie chyba dosyć szybko działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
44 minuty temu, rolas360 napisał:

Gratulacje. Łódzkie ogólnie chyba dosyć szybko działa. 

Dzięki, ale jeszcze nie ma decyzji w domu więc jeszcze nie świętuje 😀

Z tego co słyszę to dość prężnie działali. Sporo już decyzji wydanych.  A Ty jaki rejon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj