kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Poszukaj w necie. Wszystko jest dostępne na stronach Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

5000 wniskow do teraz chyba jeszcze nie wszyscy dostalli to przy 7000 zejdzie im do kolejnej zimy.mi akurat udalo sie dostac w maju a niektorzy mieli jescze etap poprawek i odwolania przeciagane z mies na mies

Edytowano przez Milosz91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Gdzie jest podana informacja ze w tym roku jest 7tys wnioskow? Na stronie agencji? Jakis link ktos moze podac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maret98    1

Znajomy dostał premię MR - nie dopytałem w którym roku (2016??) i za te pieniądze (75 tys.) kupił używane maszyny. No i twierdzi, że te maszyny muszą być u niego 2 lata, a potem może je sprzedać. To prawda? A nie 5 lat?

Może @freetaxi się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Używane ? Może PROW 2007-2013?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maret98    1

Być może - nie wiem dokładnie - na pewno to był MŁODY ROLNIK. Mówił, że na jesieni kończy mu się ten 2-letni okres karencji i sprzedaje te maszyny (UŻYWANE)

Edytowano przez maret98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja jestem 2009 i też mogłem tylko nowe. Może kupił za te 25% z których nie trzeba się rozliczać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maret98    1

gość mówił mi, że w planie miał zakup ziemi, ale ziemia zdrożała i zmienił na zakup UŻYWANYCH maszyn. Niby żadna ważna sprawa, ale tak zaciekawiło mnie to, ze ten MR to w sumie fajna sprawa jak po 2 latach możesz sprzedać - jeżeli to prawda - w sumie znajomy nie należy do grupy bajkopisaży - debilem też nie jest - chyba ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maret98    1

Jak go spotkam znowu to dokładniej go dopytam.

Ale na pewno kupił używany ciągnik od innego mojego znajomego - może na inny program i coś mu się po...myliło z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Witam, jak wygląda kontrola na 2 ratę młodego rolnika, co sprawdzają, czego się czepiają i co lepiej żeby było w gospodarstwie. Proszę o szybką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzrost wielkości ekonomicznej, zrealiowane inwestycje w ramach premii, zobowiązania jakie wziąłeś na siebie wynikające z nadanych punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Jeśli jestem na VAT i nie muszę prowadzić ewidencji, to jakich faktur mogą żądać do sprawdzenia. Drugie pytanie jeśli mój nabór to 2017 i nie deklarowałem w niej robienia planu nawozowego a w myśl obecnych przepisów gospodarstwa powyżej iluś tam ha muszą mieć, czym mogę to na szybko zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na pewno będą sprawdzane faktury za inwestycje, które zrealizowałeś w ramach premii. Jeśli nie miałeś zadeklarowanego planu nawozowego to nie będzie on sprawdzany pod kątem młodego rolnika. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

A sprawdzaja przy drugiej racie zbiorniki na gnojowke,plyte obornika? i papiery na scieki u nas kanalizy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sprawdzają wszystko co związane jest z zobowiązaniami wynikającymi z przyznanych punktów oraz zrealizowane inwestycje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj